Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic karte graficzna - mianowicie Radeona 9600Pro, inne karty odpadaja, gdyz nie chce kupowac kart z allegro, musze kupic ja ze sklepu, miec gwarancje.

 

Na karta moge wydac max 550zł - wlascicie zastanawialem sie miedzy 9550, a 9600pro. Na razie nie bede mial zamiaru podkrecac karty.

 

Zostaje 9600Pro (9600XT za drogi), teraz tylko pytanie jakiej firmy? Szukaj w witrynie sklepu komputronik, na oku mialem wczesniej Gigabyte, jest wersja ale tylko DU - Nie DH - wiec drozsza, kosztuje ona 650zł:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10235 - wiec odpada.

 

Gdzie w dobrym sklepie znajde karte Gigabyte 9600pro 128mbDH?

 

A wiec na razie zostaje mi firma Sapphire - nie biore pod uwage wersji Adantage - sa one tansze, ale jednak z nizszym taktowaniem, ale oto karta ktora mi zostaje po dlugiej analizie:

 

Radeon 9600 Pro Sapphire 128 MB DVI+TV (AGP x8 ) BOX (400/600)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8815

 

 

Jak uwazacie, dobry wybor? Jak gry typu, Half-Life2, Doom3 beda na niej smigaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Gigabyte 9600pro (DH) jest już praktycznie niedostępny więc chyba go nie qupisz. A jesli chodzi o tego Sapphire to masz w www.esc.pl za 479zł tylko pierwsze trzeba by się dowiedzieć czy to jest napewno to. Sam mam zamiar go qupić bo ten GC 9550XT co teraz mam słabiutko mi się kręci :P mógłbym równiez qupić u siebie w mieście ale nie wiem jak wytłumaczyć gościowi żeby przywiózł mi właśnie tą kartę bo Sapphire nie stosuje nazw modeli taj jak np. Gigabyte i jest z tym problem bo nie wiadomo jakie pamięci mi się trafią :/ najlepiej jak by mi się trafiły 2.8ns (bo chyba mogbyć 2.8ns albo 3.3ns) a widziałem jeszcze te Radeony na pamięciach TOSP (czy jakoś tak :P) tak że nie wiem co ten Sapphire namodził :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Gigabyte 9600pro (DH) jest już praktycznie niedostępny

No własnie sprzedawca mi powiedzial ze tych kart juz nie bedzie i mam pytanie czemu juz ich nie ma w sprzedarzy dlaczego je wycofali?? Czy byly jakies wadliwe czy zabardzo sie krecily :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

 

Mimo iż jest to mój pierwszy post na forum, nie jest mi ono zupełnie obce.

Od dłuższego czasu odwiedzam Wasz, a teraz także i mój serwis.

Moja historia zabawy w Overclocking zaczęła się co prawda już dużo wcześniej (czasy Celerona 300A) i to nie kontakt z forum zaszczepił we mnie to coś, lecz muszę przyznać, że dopiero kontakt z Wami pokazał mi jak wiele kardynalnych błędów popełniałem w tej materii w przeszłości. Wielkie dzięki za skierowanie mnie na dobra drogę ;)

 

To tyle tytułem krótkiego wstępu i cukrowania ;). Przejdę do rzeczy gdyż mój pierwszy post nie trafił w to miejsce przypadkowo. Powodem jego zaistnienia jest widoczna w moim podpisie karta graficzna, a właściwie moje boje/osiągnięcia z nią związane.

 

Widzę, że ostatnio kilka osób narzekało na to, iż wątek zmienia swoistego w czata.

Brak wam emocji?? Czas na zmiany?? Służę pomocą

 

W pierwszej kolejności mój wyniczek w 3DsMarku 05: :twisted:

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=302404

 

 

Karta firmy „krzak” i piąta pozycja na świecie :D Myślą, że jest nieźle. 8)

 

 

Zapraszam do rywalizacji i pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GUMA@71--> ladny wyniczek ale ja z przykroscia informuje ze juz nie powalcze z wami bo sprzedalem mojego radzia i czekam na 9800se@xt R360 z PCSerwisu :) nie mniej powodzenia w biciu 2K5 i Aquamarku 3 :) pewnie i tak jeszce nie raz sie tu odezwe i bede sledzil wasze poczynania ;D

 

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich jak z nastepujacym pytaniem: czy warto kupic radeon his 9600xt turbo czy lepiej xpert 9800se? ta druga nie ma jednak gwarancji na modowalnosc:( tzn musze ja kupic w okreslonym sklepie a tam odrazu powiedzieli ze mi dadza jeden egzemplarz i basta:( i co zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zasatanawiał: 9800se. Jeśli będzie modowalna to zobacz ile zabawy przed Tobą: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=80692&highlight=

A jak by się okazało że po odblokowaniu wali artami, to zawsze można sprzedać i dołożyć do modowalnej na 100% z PC S. , jak się tata zgodzi 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:evil:  

dawca_nerek, a edytować swoje posty, to nie łaska :?:

nie załapałem

to dwa różne posty napisane w dużym odstempie (odstępie ???) czasowym a nie pomyłki

 

Generalnie jak by każdy edytował swoje wypowiedzi to by nie było chata i tylko ze 3 strony do czytania

ale każda nowa osoba czytająca topik nie wiedziała by o co chodzi a wiedzieli by tulko ci co zprawdzają go 20 razy dziennie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisujesz przed nowym tekstem UPDATE, czy EDIT i wszystko jest jasne jak słońce.

Regulamin obowiązuje wszystkich.

II. Użytkownik zobowiązany jest dbać o porządek na forum; w tym celu należy:

1.

2.

.....

6. Unikać zamieszczania w danym wątku kilku swoich postów z rzędu - jeżeli pojawia się potrzeba dopisania czegoś do wysłanego już posta, należy skorzystać z opcji "zmień" (ikona Dołączona grafika w poście).

.....

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie  załapałem

to dwa różne posty napisane w dużym odstempie (odstępie ???)  czasowym a nie pomyłki

tylko ze po tobie nikt nic nie napisal ..

wiec mogles to spokojnie zedytowac

tym bardziej ze mozesz publicowac tylko jeden wynik z marka 05 i 03

wiec tamten wynik wczesniejszy jest deadlinkiem

 

pozatym tego topicu juz nie ruszam .. napisalismy w nim z crusiem i madnesem wszystko chyba co dotyczy tych graf .. wystarczy poczytac ..

 

a nie czata robic

 

a twoje posty typu

ju mam go w domu tadadadannnn

to wiesz

swiadcza o tym do czego dozysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PEACE

 

1. macie racje

2. robiłem to bo chciałem utrzymać topic na powierzchni bo tonie (takie ambitne podejście ;) )

3. spałem 4 h więc przepraszam za poprzednią wypowiedz (troszkę byłem niezadowolony) - za błędy też ale mam dysleksje

 

BTW 3DM 2k5 - 2026pkt

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=310898

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie co jest powodem moich bardzo niskich wyników w 3damrkach wina sprzętu

mowa o radeonie 9600 pro default

mam takie wyniki 2001 == 11.000 a ile wy macie na default ,

z tego co czytałęm to wiekszośc ma juz na default 13.000

w 3dmark 2003====3.230

w 3dmarku 2005====1.200

 

bardzo prosze o jakies sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wina tkwi w sterownikach, albo slabych pamieciach - DDR333 MHz i wysokich timignach. Bo chyba do niczego wiecej nie moge sie doczepic. Podkrec wszystko ile wlezie i wtedy sprawdz. Ja juz tyle tego robilem i dzieki temu mam tu na forum najwyzszy wynik w 3DMarku 2001 w kategorii R 9600 PRO :D ale zeby to osiagnac poswiecilem ladnych kilka tygodni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze mam podkrecone wszystko ile wlezie ale w sensie ile wlezie stabilnie

Co do pamiatek to masz racje za nic nie mogłem je zapuscic na 3200+ jak je podkręciłem na 400 mhz to chwile pochodza ale potem zwiecha długo sie z tym meczyłem i sie poddałem

na pamiecicach mam timmingi 2-2-6-2 taktowane sa 333mhz

system mam na świeżo zainstalowany sterowniki omegi najnowsze

 

Mam jeszcze prośbe powiedzcie czemu nie chce mi przechodzic 3dmarka2005 zauważyłem ze jak karte mam na defaultowych ustawieniach to przechodzi a jak troszeczke podkrece choćby 400@440 600@620 to odrazu zwiecha

A co ciekawe 3dmarka 2001 a nawet 2003 przeszło mi OK na taktowaniu 400@500 600@700 i tutaj wyniki takie

3dmark 2001====12.300

3dmark2003 ====4000

no i właśnie 3 dmarka 2005 nie chce mi przejśc miał ktoś podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Mam pewien problem otoz mam GeCube Radeon 9600 Pro (400mhz/600mhz) i karta nie chce mi dzialac na agp x8 :( tzn dziala ale ma tendencje do zwisow lub wyskakuje vpu recover. Na agp x4 wszystko dziala ok ale jak tylko wlacze x8 to sie zaczyna. Moj sprzeta to AMD ATHLON XP 2500+ 256DDR 400Mhz KINGSTON ECS KT600-A itd. Mialem zasilacz Codegena 300W wymienilem na lepszy dalej to samo, zaktualizowalem bios plyt glownej dalej to samo, instalowalem wina na nowo dalej to samo :( HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Nie znalazlem takiego przypadku w zadnym temacie wiec spytam sie gdyz nie wiem co sie dzieje ! Konkretnie na nowym sapphirze 9600pro na nominalnych ustawieniach mam arty w grze Colin04 . Wiecie moze czego to wina?? Sterowniki mam najnowsze omegi. Na nfs u2 artow nie ma :) Z gory dziekuje za odpowiedz.Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasiuu jaki masz windows bo te najnowsze stery sa podpisywane cyfrowo na xp/2k ja tez mam arty nawet jak wlacze kopma to nic na pulpicie niekiedy nie widac bo mam win me a one nie sa podpisane cyfrowo i trzeba windowsa restartowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasiuu jaki masz windows bo te najnowsze stery sa podpisywane cyfrowo na xp/2k ja tez mam arty nawet jak wlacze kopma to nic na pulpicie niekiedy nie widac bo mam win me a one nie sa podpisane cyfrowo i trzeba windowsa restartowac

Mam winXp...

Mam jeszcze pytanko do programu AtiTools. Jest tam mozliwosc sprawdzenia maxymalnego core i mem speed. Czy ktos sprawdzal jak to sie ma do rzeczywistych wynikow w podkrecaniu karty?? Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko do programu AtiTools. Jest tam mozliwosc sprawdzenia maxymalnego core i mem speed. Czy ktos sprawdzal jak to sie ma do rzeczywistych wynikow w podkrecaniu karty?? Pozdr

roznie sie ma

 

ale +/- 5..10mhz sie zgadza zwykle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie AtiTools i AtiTrayTools w przypadku rdzenia znajdują zblizoną wartość, ale dla pamięci pokazywały sporo niższe wyniki (marki - od ok 800 widać arty, ATT 670 max)

Moj nowy radeon ma 400/600 a ten Atitraytools pokazal ze max to 560/636!! Mam nadzieje ze to nie bedzie prawda z tymi pamieciami :)) Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój nowiutki chieftec 360w piszczal i do serwisu poszedł i to na 3 tygodnie !!!! zamiast mi dac nowy zasilacz

no i przez to musiałem włożyc starego codeshita 300w no i na dodatek dziadka gf4mx440se i papa doom3 ,needfors peed u2

radeonik 9600pro zawedrował do pudełeczka

 

A swoją droga ja mam pytanie czy zdarzyło wam sie oddawac jakis przet do serwisu jesli był fabrycznie uszkodzony jesli tak to po jakim czasiem wam go zwracali ???

bo mi sie wydaje ze 3 tygodnie to zadużo!! no ale niestety na GWARANCJI tak pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...