Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Mój system to Windows 2000 prof. + SP4. Widząc zainstały problem nie przebierałem w środkach i przeinstalowałem system od zera.

Jak już napisałem zainstalowałem system na całkowicie czystą partycję. Sterowniki oczywiście przeznaczone są pod Windowsa 2000.

 

EDIT (30.11.2004)

 

Wczoraj zainstalowalem Omegi oparte na Cat 4.9 i działają bez problemów. Oryginalne Catalysty 4.12b wykrywają moją kartę ale tradycyjnie już zwieszają system. No cóż, chyba poczekam na nowe Omegi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowal juz ktos oprocz Crusio te timingi co sa str. wczesniej bo jak widze to Crusio ma 9800se a ona moze bardziej znosic to :D

crusio mial wczesniej 9600pro i wlasnie na niej uzywal tamtych timingow

 

marek.t a na ktorej to bylo stronie bo nie umiem znalezc i nic sie nie zmienilo

calkiem niezlą ułomnosc wykazujesz biorac pod uwage ze to jest jedną strone wstecz i jest duzy obrazek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem jeszcze jedno małe doświadczenie. Standardowy radiator na karcie ogołociłem z wentylatorka. Z dna obudowy dmucha teraz wentyl 80mm z prędkością 1600RPM. Cichutko a co najważniejsze całkiem wydajnie. Gram w HL2 oraz NFSU2 z ustawieniami 550/350MHz i nie występują nawet najmniejsze problemy a karta jest chłodna. Zmienię jeszcze radiator na bardziej rozbudowany i jeszcze podciągnę zegary.

(tak na prawdę to chciałem odgrzebać wątek ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jakis czas temu mialem 9550 i troche go kręciłem, jakis czas temu nadarzyła się okazja i go sprzedałem - aktualnie jadę chwilowo na gf4ti4200 ale planuje powrót do ati :)

tak więc prosiłbym o krótką i sensowną radę - przeczytałem niemal cały topic i az mnie bańka boli od tego :/

sapphire 9600pro - ta karta mnie zastanawia... jak wiecie ciezko jest sie cos polapac na stronie sapphire`a dlatego pytanko kieruje do was:

co lepsze to czy 9550xt ?? ta karta ma co prawda 400/500 ale pamięci bga a ich oznaczenia to Samsung 349.K4D261638E-TC33 bo gość mi przysłał w mailu.

dzięki za wyrozumiałość i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś niegra z tym sapphirem. Jest za tani.

Zdjęcie nie pokrywa się z podanymi przez ciebie pamięciami. Na zdjęciu są BGA a po wpisaniu symbolu który podałeś wyszukiwarka wywala Pamięci TSOP

To jest przewał i dlatego bardziej opłaca się kupić 9550XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postal1 Z tego co widze na tej aukcji to karta ma pamieci taktowane 500 MHz wiec to na pewno nie moze byc wersja PRO. BTW mam do sprzedania nowiutkiego Sapphira 9600 PRO (ale pelnego PRO 400/600) na pelnej 12 miesiecznej gwarancji. Kreci sie pieknie ATI TOOL ustawil zegary na 542/748 na firmowym chlodzeniu. A karta moze na pewno o wiele wiecej :D po odpowiednich modyfikacjach chlodzenia. Sprzedam go za 450 zl od reki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ze mnie upewniliscie co do tej karty...

crusio thx za propozycje ale to wlasnie cena tego 9600 do mnie najbardziej przemawiala - za 450 to juz bym chyba wolał 9500 na ośmiu potokach

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie OMEGI chodza ok jedyny problem to to ze przy instalacji windows Xp pisze ze te sterowniki sa niezgodne a tak to wsyztsko OK

mysle ze te zacinki sa spowodowane podkręceniem ja miałem podobnie jak wgrałem BIOS od FICA to szlak o mał oco nei trafił moja karte dochodziłą do siebie kilka dni tak sypała artami że nei mozna bylo przeczytać co jest na pulpicie taktowanie bylo wtedy

400@540 600@750

 

 

Z modyfikacji karty zrezygnowałem bo mam problem jak ściagnąć coller od karty aby rdzeń nasmarowac pasta niewiem jak się zabrać moze cos pomożecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postal1 Z tego co widze na tej aukcji to karta ma pamieci taktowane 500 MHz wiec to na pewno nie moze byc wersja PRO. BTW mam do sprzedania nowiutkiego Sapphira 9600 PRO (ale pelnego PRO 400/600) na pelnej 12 miesiecznej gwarancji. Kreci sie pieknie ATI TOOL ustawil zegary na 542/748 na firmowym chlodzeniu. A karta moze na pewno o wiele wiecej :D po odpowiednich modyfikacjach chlodzenia. Sprzedam go za 450 zl od reki.

A na jakich pamięciach masz tego Radka na 2.8ns czy 3.3ns ?? czy one są tylko na 3.3 ?? Pytam bo qumpel chce sobie qupić takiego tylko że nowego w sklepie. Jeszcze jak byś cógł napisać jaki to model (oznaczenie) bo nie chce żeby mi gość w sklepie przywiózł tego okrojonego 400/500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta byla (bo juz sprzedalem :D) na Hynixach 3.3ns, no i oczywiscie wersja pelna PRO 400/600 MHz. Wykly Sapphire 9600 PRO z pamieiami TSOP, ale krecli sie ladnie :D

 

EDIT: Dodam tylko ze poszedl za 460 zl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie..

 

Jeśli wy krecicie radeona 9600 pro(gigabyte) 400 na 500 (chodzi oczywiscie o rdzen karty) to zmieniacie orginalne chlodzenie? Bo chyba nie trzeba skoro wersja xt chodzi na tym samym wiatraczku 500/600

 

Jesli zmieniacie to ktory wiataczek bylby wydajniejszy od tego co firma dala?

Jaka temperatura karty powinna być po kilku godzinach grania na zegarze 500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim programem mogę podkręcić tą kartę? i jakim przetestować czy na tkaiej prędkości będzie gites?(bo chyba na 500 to mogę bez problemów leciec?)

 

A no i ostatnie pytanie jakich sterowników uzywacie i czy mozecie dac mi linka do nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janse ze bez problemu poczytaj forum wszytsko napisane..

możesz kręcić np ATI TRAY TOOL

-nawet jak bedzieszmiał 540/700 to standardowe chlodzenei wystarczy

-omegi sa najwydajniejsze ,poszukaj sa tutaj linki bo nie pamiętam już

-do testów najlepiej 3 dmarki, albo grami np doom3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale jak wlaczam marki to mi sie komp zwiesza... gry chodza fajnie hl2 na full... a nie wiem dlaczego jak kozystam z ati tray tool i karze mu wykryc max ustawienia rdzenia to przy ok 430 monitor mi sie wylacza i trza reset

 

a omegi sciagam takie:Radeon Omega Drivers 2.5.97 (Catalyst 4.12 Beta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam karte Radeona 9550 128/128 4ns @Radeon 9600 czyli 325/500. Ale zastanawiam się nad zmianą tej karty na Radeona 9600XT. Ale zabardzo się nie orientuje oi tych kartach. Wiem tyle że są ustawione : 500/600. Mam Ath. 2000+XP 2x256 DDR 333. Czy ta wymiana karty będze dla mnie korzystna? Mocnol wzrośnie wydajność ? No i której firmy wtedy kupić 9600XT? Asusa, gigabyte, saphrine czy może hisa ? Która jest najbardziej wydajna? Tylko nie każcie mi szukać odpowiedzi w postach, bo za dużo tego. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OFF ON możesz wybrać jak masz 64 bitowego proca wtedy lepsza wydajność w markach

JA odradzam szukania auto max core max memory njalepiej ręcznie samemu znaleść

 

Ja miałem podobny problem karta 400@500 600@700 gry lataja ok a w markach zwiecha przeinstaluj sterowniki ,ale jeszcze jendo uzyj DRIVER CLEANER - musisz ponownie wyczyścić wszystko ale to wszystko co dotyczy ATI

w ostatteczności przeinstaluj 3 dmarki ja tak zrobiłem

 

Radeon Omega Drivers 2.5.97 (Catalyst 4.12 Beta) mam taki sam bios polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na radeona 9600 XT nie ma sensu jak juz wez sobie radeona9600pro@xt i więcej mozesz podrasowac go...

 

Ogolnie myśle ze taka przesiadka ci niewiele da ,jak juz to przesiądż się na radeona 9800 pro to rozumiemZmiana na radeona 9600 XT nie ma sensu jak juz wez sobie radeona9600pro@xt i więcej mozesz podrasowac go...

 

Ogolnie myśle ze taka przesiadka ci niewiele da ,jak juz to przesiądż się na radeona 9800 pro to rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale Radeon 9800 Pro to kasa ok. 1000 zł a XT ok. 600-700 zl. Ale mówisz, że to nie wiele da. To może zmiana procka z 2000+ na 2500+ XP zmieni wydajność ? Tak, żeby HL 2 poszedł płynnie na high.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywałem osobnego pragramu Driver cleaner 3 pełna nazwa

 

http://pcprojekt.pl/?str=katalog_produktow&id_gl=8 za ok 680 zł masz już radeona 9800pro skąd ty te ceny bierzesz

 

Nie lepiej by tak podkręcic tego twojego radeona9550 on moze dorównać a nawet przewyzszyc XT ?

 

Ogólnie procek masz dobry tylko podkreć go i bedzie git

w ostateczności to bierz BArtona 2500Mobile i jeszcze kup sobei jakieś dobre pamieci DDR 400 teraz bardzo potaniały np HYNIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za opcja temporaAA?? bo jak chce wyświetlić ten ekran do skanowania artefaktó w ati tary tool to mowi ze jak ta opcja jest wlaczona to on nie moze wlaczyc tego skanowania i pyta sie mnie czy ja wylaczyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...