Skocz do zawartości
Corso

Doom 3

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tyle grafa od 1-10 : 8

Klimat: 9.5 (AvP 2 raczej lepsze :P )

Dzwiek: 11 :D

Co do wymagan wydaja mi sie przegiete jak na taka grafike, ale to tylko moje zdanie wiec bez bluzgow

:D Potrafi przyciac przy grubszej jatce ale ogolnie trzyma kolo 25 fps wiec da sie grac .

Kto z was mial tak, ze w ktorejs chwili baliscie sie wejsc do pomieszczenia bo cos wam mowilo ze tan na 100% cos wyskoczy :D Jak na razie po godzinie gry poskoczylem ze strachu 3 razy :oops: bez kitu lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszka sie zawiesza ?  :?  a kiedy sie zawiesza myszka to możesz wyjść do menu za pomocą ESC ?

( :lol: )

Co mi po tym, że wyjde z gry jak ona się wiesza na stałe i dopiero po zresetowaniu kompa działa poprawnie :lol: Wbijam kupie szczura zamiast myszki :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszka sie zawiesza ?  :?  a kiedy sie zawiesza myszka to możesz wyjść do menu za pomocą ESC ?

( :lol: )

Co mi po tym, że wyjde z gry jak ona się wiesza na stałe i dopiero po zresetowaniu kompa działa poprawnie :lol: Wbijam kupie szczura zamiast myszki :twisted:

ClareS piłeś coś ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Doom3 nie powalił na kolana. Zastanawiałem się nawet czy go nie zamówić i cieszę się że tego nie zrobiłem. Wywalił bym kasę na darmo. Zagrałem u kumpla ok godzinki i raczej nie będę go instalował u siebie (chyba, że naprawdę nie będzie co robić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde jaka karte kupic zeby zagrac dooma bez zacinki w 800 na 600 HIGH???

a jaką masz kartę kolego ?

 

jesli nie masz zadnej a chcesz zaoszczędzic kase to kup GF4200-128MB i wprowadz poniższe modyfukacje do pliku DoomConfig

 

seta image_downSizeLimit "2048"

seta image_ignoreHighQuality "0"

seta image_downSizeBumpLimit "2048"

seta image_downSizeSpecularLimit "2048"

seta image_downSizeBump "0"

seta image_downSizeSpecular "0"

seta image_useCache "0"

seta image_cacheMegs "20"

seta image_cacheMinK "200"

seta image_usePrecompressedTextures "1"

seta image_useNormalCompression "1"

seta image_useAllFormats "1"

seta image_useCompression "1"

seta image_roundDown "1"

seta image_forceDownSize "0"

seta image_downSize "0"

seta image_lodbias "0"

seta image_anisotropy "0"

seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde jaka karte kupic zeby zagrac dooma bez zacinki w 800 na 600 HIGH???

a jaką masz kartę kolego ?

 

jesli nie masz zadnej a chcesz zaoszczędzic kase to kup GF4200-128MB i wprowadz poniższe modyfukacje do pliku DoomConfig

 

seta image_downSizeLimit "2048"

seta image_ignoreHighQuality "0"

seta image_downSizeBumpLimit "2048"

seta image_downSizeSpecularLimit "2048"

seta image_downSizeBump "0"

seta image_downSizeSpecular "0"

seta image_useCache "0"

seta image_cacheMegs "20"

seta image_cacheMinK "200"

seta image_usePrecompressedTextures "1"

seta image_useNormalCompression "1"

seta image_useAllFormats "1"

seta image_useCompression "1"

seta image_roundDown "1"

seta image_forceDownSize "0"

seta image_downSize "0"

seta image_lodbias "0"

seta image_anisotropy "0"

seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR"

mam 4mx qrde zastanawiam sie nad radkiem 9550??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIAGLE SIE WSZYSCY PONIECAJA ROZNICAMI MIEDZY PS 1.1 i PS 2.0

i kilku krotnie uslyszalem ze gf 3 i gf4 nie obluguje ofektów takich jak HEAT HAZE .. czyli takei efekt falowania powietrza od gorąca ..

 

ponoc takei cos w doomie jest .. jakos nie widzialem ..

moze ktos wskazac taki miejsce ..

 

w Farcry mozna to zobaczyc nagminnie z rurek z któych bycha gorąca para

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

a screeny zrobilem na GF3TI200

wiec nie gadajcie ze nie obsluguje czegos

widaomo ze PS 2.0 daje prae dodatkowych efektó ale w zasadzie to ladniejsze i szybse te podstawowe (słynner rury w jaskini w farcry)

ja tego efektu falowania nie zauwazylem w doomie ..

jak mnie ktos nakeirowalby na takie miejsce to bede "dzwieczny" ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 4mx qrde zastanawiam sie nad radkiem 9550??

 

i co z tego ? przeciez to dwie calkiem inne karty ? to jak porownanie mercedesa do trabanta :lol:

 

ZATOICHI zamiast seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR" daj seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_NEAREST" uzyskasz lepsza jakosc filtrowania bez spadku fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszka sie zawiesza ?  :?  a kiedy sie zawiesza myszka to możesz wyjść do menu za pomocą ESC ?

( :lol: )

Co mi po tym, że wyjde z gry jak ona się wiesza na stałe i dopiero po zresetowaniu kompa działa poprawnie :lol: Wbijam kupie szczura zamiast myszki :twisted:

ClareS piłeś coś ? :lol:

niee :lol: ale na seio nie zawiesza się komputer tylko myszka staje w miejscu i nie da rady nic zrobić, trzeba reset walnąc i wtedy działa. I tak w kółko . . . :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto z was mial tak, ze w ktorejs chwili baliscie sie wejsc do pomieszczenia bo cos wam mowilo ze tan na 100% cos wyskoczy :D Jak na razie po godzinie gry poskoczylem ze strachu 3 razy  :oops:    bez kitu lol

Wiesz, niemal w każdym pomieszczeniu coś wyskakuje. Gra jest zrobiona "straszną" na siłe, bez żadnego wyrafinowanego konceptu. Ot, potworki (a jest ich 4 na krzyż) pojawiają się nagle z głośnym sykiem + światła gasną. Ten scenariusz powtarza sie w co drugim pomieszczeniu niosąc ze sobą po pewnym czasie niesamowita nude i znużenie. Niby gra zrobiona nieźle ale daleko jej do osiągnięcia klimatu z AvP czy System Shock 2. No cóż ja jestem z tych którzy zamiast potwora wolą ogladać jego cień. (Hasło reklamowe The Ring ) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze dla calej lotni o super wydajnosc kart Ti4xxx w Doom3 na Anandtech jest bardzo fajna recka o doomie i jego wydajnosci jest bardzo duzo kart pokazanych i wlasnie jest GF 4Ti4400 

 

przy normalnych ustawieniach cfg a nie jakis "przekreconych" przez lukasrza GF 4Ti 4400 na procku Athlon64 FX53 8O  (podkrcony do 2.6GHz) + 1GB ramu

w high quality i 800x600 ma 13.4 FPS - i to jest prawdziwy wynik na nie zmienianym cfg i to na jakim procku

 

no a nasz "magik" Pan lukasrz ma na Ti4200 (podkrecony) w 1024 ULTRA na 384Mb ram ma 30FPS buahahahah 

 

ale jak znam lukasrza zaraz powie ze Anandtech to buraki i wogole sie nie znaja

 

tutaj link to wydajnosci Ti4400 - http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2146&p=5

 

 

a tutaj to glownego artykulu :http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2146

Przeciez sprawa jest jzu wyjasniona - on mial ultra bez AF, a AF powoduje najwiekszy spadek w tym wypadku (btw. AF w tym wypadku jast najwieksza roznica pomiedzy low, a ultra high, wiec ultra bez af to nie ultra and that's da end of da story.)

 

lukasz gdybys w piwerszym poscie w ktorym sie chwaliles jak pieknie chodzi na ultra, napisal ze to jest ultra bez AF i z od low nie ma duzoej roznicy w jakosci grafiki, to by dyskusji nie bylo. Ultra bez AF torudno nazwac ultra, soko AF w tym wypadku to jedna z najbardziej zowazanych graficznie róznic.

(pomijajac juz te pozniejsze optymalizacje w cfg, ktore juz schodzily jakascia do low, ale w grze dalej pilaso ultara high wiec bylo good :wink:)

w ramach sprostowania, nie tylko brak AF, ale i kompresje tekstur, mniejsze tekstyury itd.

 

 

PZDR$ALL 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

wiesz ja bym Anandtech burakami nie nazwal

może ty byś ich nie nazwał - ale chłopaki się po prostu nie znają/nie umieją przeprowadzić testu... skoro im taki wynik wyszedł

 

mi wyszło spooro więcej na wyższych ustawieniach - więc jeśli ludki testowali jak testowali (aby FX5500 wygrał z 4ti) to są nieobiektywnymi burakami (jak Chip np, w którym ciągle wygrywają płyty Gbyte :twisted: )

Sam jestes burak, jak jeszcze nie doczytales, ze gra sama dobiera rozmiar, kompresje txur... i trzeba to w cfg'u edytowac zeby na Ti 4xxx bylo high / ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ramach sprostowania, nie tylko brak AF, ale i kompresje tekstur, mniejsze tekstyury itd.

 

 

PZDR$ALL 8)

Niegdzie nie powiedzialem ze tylko AF - poprostu reszte ciezej dojzec golym okiem - oczywiesci mowie to tylko na podstawie zamieszczanych tu screenow - gry jescze na oczy nei wiedzialem (ale jzu nie dlugo :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIAGLE SIE WSZYSCY PONIECAJA ROZNICAMI MIEDZY PS 1.1 i PS 2.0

i kilku krotnie uslyszalem ze gf 3 i gf4 nie obluguje ofektów takich jak HEAT HAZE .. czyli takei efekt falowania powietrza od gorąca ..

 

ponoc takei cos w doomie jest .. jakos nie widzialem ..

moze ktos wskazac taki miejsce ..

 

w Farcry mozna to zobaczyc nagminnie z rurek z któych bycha gorąca para

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

a screeny zrobilem na GF3TI200

wiec nie gadajcie ze nie obsluguje czegos 

widaomo ze PS 2.0 daje prae dodatkowych efektó ale w zasadzie to ladniejsze i szybse te podstawowe (słynner rury w jaskini w farcry)

ja tego efektu falowania nie zauwazylem w doomie ..

jak mnie ktos nakeirowalby na takie miejsce to bede "dzwieczny" ;]

Rozumim, ze grasz na ti200 ?

Wiec jakim sposobem chcesz dojrzec falowanie, ktorego karta nie obsluguje ?

Sam Carmack o tym pisal 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim konfigu gra chodzi w 640/480 w high detalach tak sobie. A właściwie wygląda dość kiepsko, skóra wygląda jakby ludzie cały czas byli pod wodą(w moim przypadku między wysokimi i najniższymi detalami nie ma różnicy :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwile (odziwo myszka staneła tylko 1 rz :lol: ) i jestem w szoku. Gra mnie ciąle zaskakuje np. taki motyw, wpadam do pomieszczenia, widze trup tego stwora zołnierza lezy na konsoli, pochodze do niego a on nagle się zrywa i zaczyna do mnie strzelać 8O Spodobało mi się to bardzo :) A co efektu haze to można go dośc często spotkać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kto z was mial tak, ze w ktorejs chwili baliscie sie wejsc do pomieszczenia bo cos wam mowilo ze tan na 100% cos wyskoczy :D Jak na razie po godzinie gry poskoczylem ze strachu 3 razy  :oops:    bez kitu lol

Wiesz, niemal w każdym pomieszczeniu coś wyskakuje. Gra jest zrobiona "straszną" na siłe, bez żadnego wyrafinowanego konceptu. Ot, potworki (a jest ich 4 na krzyż) pojawiają się nagle z głośnym sykiem + światła gasną. Ten scenariusz powtarza sie w co drugim pomieszczeniu niosąc ze sobą po pewnym czasie niesamowita nude i znużenie. Niby gra zrobiona nieźle ale daleko jej do osiągnięcia klimatu z AvP czy System Shock 2. No cóż ja jestem z tych którzy zamiast potwora wolą ogladać jego cień. (Hasło reklamowe The Ring ) :twisted:

W takim razie zgadzasz sie za mna w ocenie klimatu bo jak napisalem nie ma takiego ciezkiego klimatu jak AvP :D Ale trzeba przyznac ze jest zrobiona fajnie-masz racje na sile, ale da sie grac, i co chwile musze zrobic odpoczynek od nerwowki bo juz rece mi lataja :P

BTW cos mi sie przypomnialo :D NIESAMOWICIE zrobione miejsce:pentagram na srodku w ktorym pojawia sie Imp-i sa takie organiczne narosla na scianach>>Przypomnialo mi to koszmary z dziecinstwa-autentycznie cos takiego mi sie snilo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIAGLE SIE WSZYSCY PONIECAJA ROZNICAMI MIEDZY PS 1.1 i PS 2.0

i kilku krotnie uslyszalem ze gf 3 i gf4 nie obluguje ofektów takich jak HEAT HAZE .. czyli takei efekt falowania powietrza od gorąca ..

 

ponoc takei cos w doomie jest .. jakos nie widzialem ..

moze ktos wskazac taki miejsce ..

 

w Farcry mozna to zobaczyc nagminnie z rurek z któych bycha gorąca para

 

http://members.lycos.co.uk/chaosik/doom3/heat1.jpg

http://members.lycos.co.uk/chaosik/doom3/heat2.jpg

 

a screeny zrobilem na GF3TI200

wiec nie gadajcie ze nie obsluguje czegos 

widaomo ze PS 2.0 daje prae dodatkowych efektó ale w zasadzie to ladniejsze i szybse te podstawowe (słynner rury w jaskini w farcry)

ja tego efektu falowania nie zauwazylem w doomie ..

jak mnie ktos nakeirowalby na takie miejsce to bede "dzwieczny" ;]

Rozumim, ze grasz na ti200 ?

Wiec jakim sposobem chcesz dojrzec falowanie, ktorego karta nie obsluguje ?

Sam Carmack o tym pisal 8)

jak nie obsługuje jak obsługuje??;] też widze ten efekt w farcraju u siebie na 4ti. moze carmac cos sknocił?;]

BTW mam piłe!!boska jest;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 pytanka :

 

1) da sie jakos ustawic zeby ammo bylo caly czas wyswietlane w gui ? /gram z wylaczonym modelem broni a ammo czasami jest tylko na broni wysiwetlane

 

2) pamietam ze w q3 mozna bylo wylaczyc dym po pociskach (rakiety a tu plazma) tylko nie wiem jaka to byla komenda mzoe ktos z was ja zna?

 

pzdr kolejny zDOOMinowany =]

ponawaim pytania zeby nie zginely w tlumie =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...