Skocz do zawartości
Corso

Doom 3

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skad ta panika , doom smiga pieknie na ati , jedyne problemy jakie mialem to zwiechy z powodu starych catalistow , teraz na omegach najnowszych zero problemow i absolutna plynnosc gry. Ogolnie to kwestia mentalnosci ludzi , ze nawet majac 10fps i doczytywnie 5 sekundowe beda pisac ,ze im dobrze chodzi przy 256ram w kompie czego przykladem sa farmazony pecet99`a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toście mnie zjechali !!!!!!!! po pierwsze mówiłem że tylko odpaliłem gre na ULTRA żeby zobaczyć jak wygląda ale zanim się ruszyłem z miejsca musiałem poczekać jakieś 5 sekund !!! i potem znowu 5 sekund grania i 5 sekund czekania. Gram teraz na HIGH i 1024x786 i dla mnie gra się wygodnie może się pośpieszyłem z tymi 30fps-ami bo wtedy jeszcze nie walczyłem. 25fps to jest średnio ale ja wole se pooglądać ładną grafe niż mieć super komfort płynnego grania. Możecie mi wieżyć albo nie ale w końcu ten R9550XT jest na R360 i do tego jeszcze te catalysty 4.8 to robi swoje.

 

A teraz o wrażeniach. Gierka ma mega klimat :) ale to jush wszyscy wiedzą :P postrzelałem troche do zombiaków i nie mogłem się później oderwać :) dopiero ktoś mnie oderwał. GIERA JEST MEGA WYPAS !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm widze ze u messa na 9500pro lata w 1024 high to mysle ze skusze sie na 1280x1024 (0xFSAA 8xAnizo) na moim 9700pro,

To jest ściema jak stąd w kosmos jedna wielka bzdura koleś się przechwala i tyle mam 9700 pro AXP @4000+ dołożyłem 768ram i co?? zdarzają się przyciny szczególnie z np 3 demonami którzy walą tymi ognistymi kulami.

ty naprawde nie obchodzi mnie czy mi wierzysz czy nie, odpalam 1024 + high i mam w miare plynna gre (bez przyciec), fps w niektorych momentach spadaja, ale akurat nie w walce z potworami...

 

a spadaja rzadko ;]

 

ogolnie da sie grac =o

na 800x600 + full juz chodzi naprawde ladnie

 

wie ktos jak wlaczyc konsole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JUZ BYLO I NIKT NIE ODPOWIEDZIAL - JAK ZROBIC TIMEDEMO DEMO1??? Zaraz wgram nowe catalysty i napisze wrazenia (teraz jade na ostatnich omegach).

timedemo demo1

[hi q1] :mrgreen:

 

gra jest w porzo jak na id przystalo, ALE zawiodlem sie na texturach = wygladaly slabo na screenach i tak samo wygladaja w grze, nawet na high nie wiem jak na ultra. poprostu niektore sa dosc ostre i wyrazne, a inne strasznie rozmazane itp nie mam pojecia dlaczego :( i troche dziwi mnie fakt ze gra z 3 plyt po zainstalowaniu zajmuje jakies 1.5gb B( nie za malo ? pak z texturami ma tylko 240 mb... teraz juz chyba wiem dlaczego textury sa jakie sa :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki HIT = Wielki SHIT

na R9700 pro/barton@3200/512DDR da się ledwie grać,Problemy z dzwiekiem,na moim AUDIGY co chwile wypada i jest cisza(na innych grach spoko)

Jednym słowem z wielkiej chmury ledwie pokropiło.Gra nie warta świeczki(czytaj zachodu)

Nie Polecam

Powietrze uszło z alonu znacznie szybciej,niż zostało do niego wtłoczone.Fajerwerków nie bedzie

Tez mam problemy z dzwiekiem (SoundStorm), co jakis czas cos "trzaśnie", czy "strzeli"... coś sie sypie z dzwiekiem... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba gdzies to bylo wczesniej ale odswieze ;)

 

aviDemo = Saves a demo of your playing to an AVI movie file

benchmark = Game Benchmark

doomhell = Skip all levels to last

freeze = Freeze all on screen

gfxinfo = Graphicscard infomation

god = God mode

noclip = No Clip

notarget = Invisibility to most enemies

com_drawfps 1 = Show FPS

give all = Full load of weapons and ammo

give doom95 = Load the '95 version of Doom

give keys = Acquire all the keys you'll ever need

give weapon_machinegun = Machinegun

give weapon_shotgun = Shotgun

give weapon_plasmagun = Plasmagun

give weapon_bfg = BFG

give weapon_chainsaw = Chainsaw

give weapon_rocketlauncher = Rocket Launcher

status = Your game status

quit = Quid aka Exit

 

Nie cza zadnego frapsa. nie :?: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to juz u siebie no i zaczne od wrazen....

 

Menu bardzo ladne, wszystko sie wygodnie konfiguruje.

Pierwsze co po przejsciu do odpowiedniej gry rzuca sie w oczy to... grafika oczywiscie :) jest oszalamiajaca, te cienie, swiatla, niektore tekstury rzeczywiscie sa rozmazane ale bez przesady, wcale to le nie wyglada i nie przeszkadza :)

 

Na moim sprzecie w podpisie gierka na medium przy 1024x786(tak wykryla mi gra) smiga bardzo milo i fps waha sie miedzy 19-40. Poniewaz mam zaledwie 384 mb ramu, postanowilem zmniejszyc detale na low. I co ??? zadnej roznicy nie zauwazylem :D gierka wyglada wciaz tak samo atrakcyjnie :D po tej zmianie przy 1024 mam od 20-50 fps - srednio 25, min 13.

 

Jeszcze bede kombinowal z rodzielczoscia i sterownikami, poniewaz obecnie uzywam starych 45.23 :) zapewne gierka na nowszych bedzie lepiej chodzic :)

 

Dzwiek rowniez jest niezly :) narazie slychalem smaych dzwieku maszyn i rozmow, poniewaz gralem zaledwie 20 minut. Wole najpierw przeprowadzic testy i wybrac najlepsze ustawienia, zeby jak juz akcja sie rozkreci na dobre zebym nie musial sie bawic w ustawienia :)

 

Jeszcze sie wypowiem w tej sprawie, ale mysle, ze ta gierka to bedzie prawdziwy mega hit, czuje to po samym poczatku :) az sie boje co bedzie jak wyskocza potwory. Odezwe sie jeszcze.

 

PS. Cienie po prostu sa swietne, jak zobaczylem malego robota na 4 nogach czmychajacego szybko po korytarzu i padajace od jego obudowy/nog cienie to normalnie mnie zamurowalo 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec przeprowadzilem testy (timedemo demo1): sprzet z podpisu, kazdy wynik z drugiego przejcia dema.

 

to jedziemy:

640x480 LOW - 70.1

800x600 HIGH - 55.0

1024x768 MED - 45.6

1024x768 HIGH - 40.8

1024x768 ULTRA - 32.2

1152x864 HIGH - 34.0

 

Ja gram na 1024x768 HIGH i ogolnie jest spox tylko czasem lekkie chwilowe przycinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta gra kompletnie nie rusza.Bardzo male, waskie, sterylne pomieszczenia (moze potem sie to zmieni ale nawet jesli to bedzie to pewnie tylko niewielki epozod).Klimat jest owszem ale napewno nie taki jak zapowiadano.Gra przypomina przemiezanie leveli i eksterminacje wszystkiego co sie rusza.Jak na moj gust troche za ciemno.

Jesli nie mieli pomyslu jak zbudowac kompleks badawczy mogli zerknac jak to zrobili chlopaki z Velve (hl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Oto moje wrazenia.Na moim konfigu chodzi w 800x600 i high i mam srednio 24-30 fpsow.Grafika miazdzy ale to bylo pewne,efekty sa lepsze niz w niejednym filmie jakim ogladalem.Gdyby tylko nie bylo tych takich malych niedociagniatek typu slaba interakcja to dalbym 10 a tak to niestety tylko 9++++/10 :P Powiem jedno.tak dobrej gry to moje oczeta jeszcze nie widzialy.Jesli komus sie nie spodoba to moze miec pretensje tylko do siebie za brak gustu.Bez obrazy dla tych co krytykuja gre ale naprawde,warto bylo czekac.Myslalem ze to bedzie zwykla gra tylko z lepsza grafika,a jak zobaczylem motywy typu - atak czachy spirita w system komputeorowy i atak zarazy,albo efekty znikania i pojawiania sie potworow to az sie przezegnalem.Jak do tej pory Far Cry byl moja najlepsza gra tak teraz D3 miazdzy go 10krotnie.Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam - ale to juz napewno wiedzieliscie od samego poczatq ze tak powiem,ja tez wiedzialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jako ze nie mozna wpisywać się do wątku głównego bo jest zablokowany to podaje wam te informacje tu.

 

Nie zauwałyłem żeby ktoś to podał a wydaje mi się że się przyda zajżyjcie Tu: http://www.lem.com.pl/news00.php?news=474

a potem tu: http://www.lem.com.pl/db.php?produkt=275

no i ostatecznie tu: http://www.lem.com.pl/db.php?produkt=537

Jest to oficjalna strona polskiego wydawnictwa. Są podane wymagania, co gdzie i kiedy. Mam nadziejes ze się przyda.

 

Troszke się załamałem datą premiery w europie

A polska wersja to w ogóle porazka (tzn za długo czekać)

A cena angielskiej wersji tez powala (Dużo sobie liczą za te 4 lata twórczosci).

 

Pozdrawiam!

 

Ps. Wiem powtużyłem ten temacik ale jak to jest wontek główny to może się przydać każdemu nowemu i zaoszczęcić drażniących pytań!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram gram i gram i juz chyba przestaj w tego dooma grać, ciemno, biega sie od pomieszczenia do pomieszczenia znajduje klucze, zabija kilka po drodze potworków i tyle, a ppozatymm te okropne tekstury jak ktos już zdążył zauważyć. a miała być takaa rewolucja :(

 

modele postaci i powtworków jedynie robią wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wrocilem od kumpla po spedzonych kilku godzinach przed doom-em 3 moje wrazenie...

po pierwsze myslalem ze padne pod stol ze wzgledu na grafe ale wcale mnie nie zabila (przynajmniej na poczatku) a omalo nie zginalem przez klimat a raczej KLIMAT matko kochana ja mam zaslabe serce na te gre ..... posowajac sie do przodu grafika + muzyka + ogolna admosfera niepokoju tworzy to na co czekalem.... nie da sie tego opisywac w to trzeba zagrac... i tylko i wylacznie w nocy ....

po drugie wymagania gralem na bartku 2000, 512, i FX5200 i moge powiedziec ze w 800X600 w medium ta gierka poprostu smiga az milo co prawda wrzucilem pozniej na koniec wszystko na max czyli to co moglem wycisnac z maszynki 1200X1024 ultra high + anizo 8 gra wyglada wtedy pieknie ale jest kapletnie nie grywalna :( ( kolega juz zbiera kase na nowa grafe :)) ..... to chyba tyle jak narazie najwieksze wrazenie w designie zrobily na mnie 2 momety 1. gdy po raz 1 atakuje ten wielki stwor mechaniczno organiczny a 2 to wtedy gdy dochodzi sie do scenki z kolesiem przybitym na suficie kto widzial ten wie .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja cos napisze :) Zrobilem testy na sprzecie z podpisu, karta 400/740 i 1024x768 HIGH i niestety nie jestem zadowlony :( W zaleznosci od ustawien sterow ( Spirit 4.8B ) jest 30-38fps :( Podczas demka fps jest ok ale jest kilka momentow w ktorych demko staje i doczytuje 8O Wtedy fps spada do zera, pewnie przez to tylko tyle :?: Na starcie system bierze mi okolo 100mb czyli normal, nie wiem o co chodzi :( Czy ktos z podobnym cfg i 512mb ram moglby napisac czy tez mu tak doczytuje w timedemo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki to normalne ,ze przy 512 ostro doczytuje timedemo , dopiero 2 przebieg jest miarodajny , wlasnie przetestowalem 1024 high , wszystkie iq opcje wlaczone w windzie ustawienia jakoscio domyslne i wynik 47fps wiec mysle znosnie ;) Jutro wkoncu trzeba sie wybrac po 512 ramow dodatkowych i przejsc dooma3, a potem 2 raz far cry ;) Ramy i tak do hl2 i stalkera sie przydadza :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki po drugim odpaleniu timedemo demo1:

 

AA - Off, Anizox8, najnowsze omegi, detale high:

 

1024x768 - 34fps

1152x864 - 28fps

1280x1024 - 23fps

1600x1200 - 17.8fps (jak macie mozliwosc to przynajmniej zobaczcie jak to wyglada ! Masakra)

 

Jednak trzeba RAMu dokupic :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeo. Jestem tu nowy, ale tak samo napalony na tego dooma1a jak wy.

Mam jedno pytanko:

Czy na takim sprzęcie będzie się jakoś fajnie dało grac w dooma`a?

-Athlon XP 1900

-Radeon 9700 Hercules

-768 RAM Kingston 512 + 256 Samsung

- Karta muzyczna SB Live + zestaw 5.1 creativa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to garsc dla tych co maja slabsze sprzety

 

proc ~2,4Ghz .. (10.5x229)

2x256 ramu

GF3 Ti 200 235/520 det 52.16

800x600 w advanced normalnie czyli jest wszedzie oprocz 2 ostanich

 

timedemo

Low 32FPS

MEDIUM 25FPS

High 18FPS

 

gram na medium ... gra sie znosnie .. przy duzej ilosci dynamicznych swiatel i zadymie z "chlopakami" potrafi zwolnic .. ale nie tnie .. gra sie milo ... bez denerwowania ..

miedzy poszczegolnymi pozimami detali nie ma kolosalnych roznic .. chodiz bardziej o jakosc textur i wyłaczanie kompresji efektów oraz textur .. wiec gra na low wyglada bardzo wdziecznie (jesli w advanced mamy "normalnie")

 

screeny: http://members.lycos.co.uk/chaosik/doom3

 

dla ciekawostki: co do screenów z kosmicznymi fpsami .. nawet w High przy wyloczeniu specular bumpmapu itp

mozna zrobic spokojnie 60 fps na miom konfigu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie a nie sądzicie że ta grafa nie jest znowu taka niewiadomo jaka ???? Bo wszyscy się zachwycają jak mogą a po pierwsze te textury :/ a po drugie Pixel Shader 2.0 !! w Far Cry na każdym kroku było widać piękne shaderki (a najładniej w świątyni (catakumbos czy coś takiego :P)) No porównajcie te 2 rzeczy. Jak dla mnie mogło byc lepiej z grafiką :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yeah dzisiaj w koncu sobie zagralem i jestem baaardzo zadowolony z D3. Klimat ,muza ,dzwieki ,grafa (tekstury czasami takie sobie) pare smaczkow jak do tej pory dla mnie coool. Trzeba przyznac ,ze czasami mozna sie posi..... :lol: . U mnie na tym co ponizej tylko ,ze ze wzgledu na upaly jest FSB200 :P to gierka nawet przyjmnie smiga na 1024/high!!! Jestem bardzo z tego zadowolony i chyba z wymiana grafy sie wstrzymam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wlasnie zabilem pierszego bossa .. a wlasciwie bossową .. a w sumie to ona glowy z obu storn ciala miala :))

 

a tak na marginesie odpala ktos Multi?

widzieliscie ten tryb ala jakas schiza? po wzieciu takeigo czerwonego "bursztynka"

 

Dołączona grafika

 

a i jeszcze jedno ..

polacy są w doomie :))

 

Dołączona grafika

 

ok starczy tych screenów :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm co do mojego "smigania" to gra chodzi od 20 do 60fps :P ,ale zazwyczaj jest to ok 35. Do ok 20fps spada w miejscach gdzie jest duzo swiatla i para i jakies fajerwerki. Naprawde jestem w szoku ,ze ta gra tak chodzi na 9500Pro. A jak jeszcze Ati stery nowe wypusci to bedzie wypasik. Jutro zamieszcze troche screenow ,ale one i tak nie oddadza tego co sie tam dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w tej grze nie mozna w jeden łapie trzymac latarki a w drugiej spluwy ???!!!, ludzie jak wy gracie w tych ciemnosciach ?? no ja rozumie ze klimat ale zeby nie widzec do kogo sie strzela to juz lekka przesada, w 70% sytuacji wale na oslep z nadzieja ze uszczele zombiaka, albo wogole nie szczelam tylko wale z latary :D ... paranoja. Zeby choc noktowizor byl ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE MAM POMYSL:

 

Wylaczcie cienie - nic nie tracicie na samej grafice a wydajnosc wzrasta 25-30%!!!

 

compare: 1. shadows on 2. shadows off

 

1024x768 HIGH 1. 40.8 2. 52.0 ---> 27.5%

1024x768 ULTRA 1. 32.2 2. 39.9 ---> 24%

1152x864 HIGH 1. 34.0 2. 44.0 ---> 29,4%

 

Ja akurat za cieniami nie przepadam bo i tak malo to realistyczne - ale zaraz ktos mnie zbluzga "jak mozna wylaczyc cienie w doomie!!!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam gadacie .. nie wszedzie jest ciemno

 

Dołączona grafika

 

a z latara to imho dodaje grozy .. bo albo swiecisz albo walczysz

 

w kazdym razie w jednym mnie nie zawiedli :D

 

CHAINSAW

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

a jak sie slucha komunikatów głosowych to w jednym z nich koles mowi o BFG .. ;] ale jesio nie widzialem :D

 

pozatym mars na zewwnatrz wyglada calkiem miodzio

Dołączona grafika

realizm niezly

im dalej idziemy tym szybciej gra pocina .. czasme nie daje sie zatrzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiające. gra miała być niezwykle wymagająca, a ja gram w 1024x768/ultra + początkowo aa2x i daje rade,

 

widzi ktoś jakąś sensowną róznice pomiedzy ultra a high ? bo wszedzie ciemno jak w tyłku nie moge sie dopatrzeć tych ogromnych tekstur ?

 

 

---

poczytałem wcześniejsze posty, żeby nie było - nie sprawdzałem ile toto u mnie klatek ma - grac daje rade = nie szarpie jakoś specjalnie, oczywiscie nie pływa jak q1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwale jak mi d3 chodzi :)

Athlon 1700@2400, 512MB DDR, Geforce 32MB

Wszystko w opcjach na minimum: 13.2 FPS. Troche mialem rzeczy w tle wiec mysle, ze na nieobciazonym systemie jeszcze 1 FPS dalo by sie wywalczyc :) Ogolnie, to da sie grac i nawet nie rwie tak bardzo w niektorych lokacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garstka informacji z Rage3D:

 

ATI pracuje obecnie nad usprawnianiem OpenGL'a, ale przyrost wydajnosci zauwazymy dopiero w Catalystach 4.9, ktore ujrza swiatlo dzienne za 2 miechy

 

Z niektorych postow na Rage3D wynika, ze triple buffering z wlaczonym vsynciem daje niezlego kopa, ale nie sprawdzalem wiec nie ukamienujcie mnie jak to zrobiliscie z lukasrz

Z forum niektorzy sobie chat'a urzadzaja i znajdz tu potem czlowieku sensowne posty, ktore owszem sa, ale tylko garstka userow je zamieszcza. Wiekszosc to idiiotyczne komentarze osob, ktore jeszcze dooma na oczy nie widzialy, a zasyfiaja forum i wywoluja klotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobny teścik dla totalnych hardcorowców. Główny bohater - GF 4 MX 440 64 Bit!!!

Reszta konfigu - AXP 2000@2600+(FSB 133), GB GA7-VAX na KT400, 512 MB RAM + duperele. Stery 43.45 (w wynikach jako 1) i 61.77 (2) ustawione na Quality:D . Jednym słowem komp, z którego klepię w robocie, bo na nim jako pierwszym zainstalowałem D3.

 

timedemo demo01

 

640x480 LOW - (1) 7.8 fps , (2) 6.2 fps

800x600 LOW - (1) 6.1 fps , (2) 4.8 fps

 

Pozostawię bez komentarza....

 

Jutro zapodam jak to fika na mojej "domowej zabawce"..... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...