Skocz do zawartości
xan

A ja mam uwage :) !!!!!! Wielkosc avatara .

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem ze forum ma strasznie duzy ruch (obciazenia lacza itd ).

Ale moze byscie wlaczylli avatarki , ktore beda dzialac z serwera uzytkowika .

Bo te ograniczenia co sa to jakies smieszne , nie chodzi mi o rozmiar obrazka ( bo moze zostac ) , ale te 6 kB .

Musze zmieniac 24 bity na pixel na 16 zeby mi sie male zdjecie zmiescilo :) . bleeeeeee .

 

Dzieki za pomoc , i pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba odrzucona.

Wiesz spoko , ale moze jakies uzasadnienie logiczne .

Bo to akurat mi bardzo nie odpowiada, twoja wersja .

I wcale nie widze w tym nic smiesznego paranoiku !!!!!!!!!!!!!!.

 

A tak pozatym myslac logicznie to jezeli dalibyscie osoba mozliwosc trzymania avatarkow na wlasnych serwach , to mysle ze napewno czesciowo wasze lacze by sie odciazylo . I mysle ze opcja ktora jest obecnie , czyli trzymanie wszystkich avatarow na serwie jest duzo gorsza .

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosba odrzucona - tlumaczylem juz iles razy.

1) polaczenia z zewnetrznymi serwerami spowalniaja wczytywanie forum. Trzeba do kazdego nawiazac osobna sesje a tak idzie na jednym keep-alive

2) w przypadku padu takiego serwera bedzie czekac przegladarka na timeout. Jak bedzie powolny to sie bedzie wloklo

3) stracimy kontrole nad wielkoscia avatarow

 

Ogolnie: nic sie nie zmienilo od ostatniego razu kiedy padlo to pytanie: czyli no fucking way ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku nie chodzi o nasze łącze tylko o prędkość ładowania sie avatarów, które spowalniałyby nam całe forum. Widziałem już niejedno tak rozwiązane forum i... pomysł jest delikatnie mówiąc chybiony.

 

A w 6kb mieści się wszystko (przynajmniej mi)... no i nie da rady nic animowanego wstawić, co sobie cenimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze ze wypowiedzialy sie 2 kompetentne osoby .

Oczywiscie nie znam sie tak jak marco na dzialaniu tweka , ale skoro twierdzisz ze odwolanie do mojego avatara i pobranie go z innego lacza , zapcha bardziej wasze lacze i serwer niz dodatkowe wczytanie mojego avatara(lezacego u ciebie na serwie ) przez 100 osob x 6kB na raz .

Pozatym nie przesadzajcie modemowcow jest coraz mniej , a nie wiecej .

 

Dzieki za odpowiedzi i mozecie zamknac lub wywalic temat .

 

POzdrowienia .

 

I zgodze sie z tym ze traci sie kontrole nad avatarem , ale ja akurat mialem 9kB wielkosc . Jezeli trafila by sie osoba ktora przesadzilaby z rozmiarem pliku ( moderator moze przeciez usunac ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz spoko , ale moze jakies uzasadnienie logiczne .  

Bo to akurat mi bardzo nie odpowiada, twoja wersja .  

I wcale nie widze w tym nic smiesznego paranoiku !!!!!!!!!!!!!!.

Ty masz chyba jakieś problemy ze sobą. Szczerze - mam gdzieś czy odpowiada ci moja wersja czy nie. Będzie tak jak mówię i koniec. I nigdzie nie napisałem, że jest coś śmiesznego w tym. A jeśli chcesz logiczne uzasadnienie to wysyłam do szukajki bo temat był poruszany niejednokrotnie.

 

A tak pozatym myslac logicznie to jezeli dalibyscie osoba mozliwosc trzymania avatarkow na wlasnych serwach , to mysle ze napewno czesciowo wasze lacze by sie odciazylo . I mysle ze opcja ktora jest obecnie , czyli trzymanie wszystkich avatarow na serwie jest duzo gorsza .

No widze ze wypowiedzialy sie 2 kompetentne osoby .  

Oczywiscie nie znam sie tak jak marco na dzialaniu tweka , ale skoro twierdzisz ze odwolanie do mojego avatara i pobranie go z innego lacza , zapcha bardziej wasze lacze i serwer niz dodatkowe wczytanie  mojego avatara(lezacego u ciebie na serwie  )  przez 100 osob x 6kB na raz .  

Pozatym nie przesadzajcie modemowcow jest coraz mniej , a nie wiecej .  

A teraz wyobraź sobie 100 osób które ma awatary u siebie. 100 nowootwarych połączeń. I wystarczy, że jedno laguje. Posłuchaj czasem mądrzejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz napisalem tego posta nie dlatego zeby sobie wkleic super wielki avatarek , tylko wydawalo mi sie ze jezeli plik sciaga sie z mojego serwa, to wasz podaje linka a uzytkownik laczy sie np z http://www.republika.pl/xanek/foo.jpg i sobie sciaga ( i tylko jego lacze i komp ma za zadanie to wyswietlic ) .

Po drugie forum tweaka w Operze otwiera sie mniej wiecej 4 kBs( jak ma chec ) , 10 avatarkow z waszego serwa = 60kB . Ja uzywam forum na ktorym na serwerze nie mozna trzymac avatarow i o dziwo nie ma problemow jak komus padnie serwer, to co ma sie otworzyc sie otwiera i malo mnie obchodzi ze szuka avatarka komus , skoro juz dawno mam tekst ( http://borg.celinternet.pl/board/ ) . Oczywiscie tweak ma o wiele wiecej uzytkownikow i wywolan , ale jak powiedzialem, az tak sie na tym nie znam , wiec marco zapewni robi co moze zeby bylo dobrze ( bo napewno nie ty )

I ogolnie to bardzo wymownie powiedzial ze nie da rady , wiec koniec <span style="color:red;">[ciach!]</span>lenia glupot .

Dzieki wielkie za mila odpowiedz :) , kultura na pierwszym miejscu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja tylko Xon , zreszta to jest jeden z lepszych moderatorow :) (w porownaniu z niektorymi ) .

Ale tylko na poczatku tweaka dzialal , a teraz to nie wiem co sie z nim dzieje :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie tweak ma o wiele wiecej uzytkownikow i wywolan , ale jak powiedzialem, az tak sie na tym nie znam , wiec marco zapewni robi co moze zeby bylo dobrze ( bo napewno nie ty )  

I ogolnie to bardzo wymownie powiedzial ze nie da rady , wiec koniec <font color="#FF0000">[ciach!]</font> glupot .  

Dzieki wielkie za mila odpowiedz :) , kultura na pierwszym miejscu  .

A skąd ty do cholery jasnej wiesz co ja robię? Nostradamusem jesteś kolejnym bo mi się nie widzi. I to nie powód, żeby na mnie najeżdżać. Dałem ci konkretną odpowiedź - a to, że tobie ona nie pasuje to już nie moja sprawa. Kwestia ta była wyjaśniana wielokrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...