Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem sobie epoxa 8rda3i tego nowego rev 3.3, a ten koles przyslal mi tego wadliwego z dwiema obraczkami przy sockecie, ładnie mnie w h zrobił. Co ja mam teraz zrobić???

1281852[/snapback]

Wcale Cie w buca nie zrobili. Tak wyglada rewizja 3.3, to nie jest stara wersja - to wersja z zasilaniem dwufazowym (jedynie takie sa teraz dostepne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam małe, może głupie pytanie :huh:

jak wyłaczyć zasilanie na portach PS/2 ???

bo cały czas świeci mi myszka i Num Lock na klawiaturze :mellow:

z góry dzięki za odpowiedzi..... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś zmodowane biosy na mobo takie jak w podpisie bo nie mogłem wycisnąć wiecej niż 198fsb na sempronie 2200. Po przekroczniu 198 robi się resetownie biosu i klapa. Podnoszenie napięcia nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś zmodowane biosy na mobo takie jak w podpisie bo nie mogłem wycisnąć wiecej niż 198fsb na sempronie 2200. Po przekroczniu 198 robi się resetownie biosu i klapa. Podnoszenie napięcia nic nie daje.

1288700[/snapback]

Ja mam jakiś mocno badziewny egzemplarz tej płyty. Do lepszej pracy przy fsb 200 pomogło założenie radiatorków na mofsety. Pociąłem stary aluminiowy radiator od proca i przykleiłem taśmą termoprzewodzącą. Przed operacją przy fsb 200 komputer po prostu się wyłączał powyżej ustawienia 8.5x200. Teraz jest ok na 11x200 przy chłodzeniu powietrzem. Procek to mobilny barton ( marnuje się biedaczek ). Nie możesz zmieniać mnożnika i u mnie, podobnie jak u ciebie przy takim mnożniku musiałem obniżyć fsb do uzyskania stabilności. W moim wypadku to prawie nic nie kosztowało a pomogło.

Już ktoś pisał o takim wyłaczaniu się tego modelu jak u mnie i na pewno w miom wypadku nie była to wina zasiłki ani pamiątek.

Z tego co widać w poprzednich postach na forum na modowany bios trzeba trochę poczekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że Barton 2500+ też miał wielkie problemy. Na 200fsb poleciał ale na 1,9V i było bardzo niestabilnie. Wydaje mi się, że 8rda3i pro ma skopany bios bo na 8rda3i rev. 2.1 sigał spokojnie. Z ramem nie było problemów bo leci mi na 220Mhz.

Edytowane przez Fakir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mi się nudzi troszku pisanie tych samych postów w różnych tematach, ale może ktoś mi odpowie. Nie mogę przeskoczyc fsb210, próbowalem juz na twinmosach mtecach i 220, ale 0 stabilnosci. Napięcia vdd 1,8V, vmem 2,9V, vcore do 2,05 (dla testów). Wgrywalem bios merlina i tez bez fajerwerkow. Czy to juz koniec dla mojego sempa, czy uderzyc do sklepu po hynixy d43? Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam małe, może głupie pytanie  :huh:

jak wyłaczyć zasilanie na portach PS/2 ???

bo cały czas świeci mi myszka i Num Lock na klawiaturze  :mellow:

z góry dzięki za odpowiedzi.....  :rolleyes:

1285842[/snapback]

Chba nie da rady. Nie ma takiej opcji w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze ktos ma pomysl jak to zorbic ??? :|

bo ciagle przelaczanie przelacznika na zasilaczu staje sie powoli irytujace :blink:

1303003[/snapback]

Od pewnego czasu udzielam się trochę na pewnym Epoxowym forum i tam też parę osób pytało o to samo, tylko przy okazji innych płyt (głównie 9NDA3+ i podobnych wypasionych ;)).

Odpowiedź jest prosta - nie, nie można tego w żaden sposób zrobić, tak długo jak mobo jest podpięte do zasilacza, a ten jest włączony. Zarówno porty USB (o to głównie padały pytania) jak i PS2 są zasilane z lini 5VSB zasilacza, który służy do podtrzymywania napięcia w stanie spoczynku, w hibernacji albo przy oszczędzaniu energii S3 (uśpienie, jak na laptopach czyli suspend-to-RAM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mysz optyczna na USB czasami świeci całą noc, a czasem się wyłącza - od czego to zależy to nawet nie dociekam...

 

@MietmaN

widze zmiany w sprzęcie - czy różni się rev.1.4 8RDA3+pro od rev.1.2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MietmaN

widze zmiany w sprzęcie - czy różni się rev.1.4 8RDA3+pro od rev.1.2?

1304772[/snapback]

Zmiana została wymuszona - poprzednie mobo padło po ... podłączeniu do 3-pin wentyla no-name 80mm 0.13A - zjarała się scieżka prowadząca od tych dwóch 3-pinowych wtyczek (konkretnie od +) po prawej stronie socketu do układu PLL nad mosfetami układu zasilania procesora. Musiał również uszkodzić się ten układ, ponieważ mobo już potem nie wstawało. Szajs i tyle (mam na myśli Epoxa - 0.13A to niewiele). Ciekawe jak będzie z reklamacją .... :mur:

 

Rev. 1.4 różni się tylko i wyłącznie jakimiś drobnymi zmianami w zasilaniu, których gołym okiem nie widać. Skutek namacalny jest taki, że V-core wydaje się bardziej stabilne, ale za to nie ma już zawyżania napięcia na memkach, tylko lekko zaniża (sprawdzałem miernikiem). Ogólnie kupa : płyta coś się chyba nie lubi z moimi G.Skillami (podobnie jak z twoimi Vitestami, w końcu to TCCD) i mam zamiar zmienić mobo - na dodatek nie lubi się też z moją nagrywarką. :mur: :mur: :mur:

 

A szkoda, bo wydajnością z biosem Merlina bije wszystko na głowę. (na 10.5x210 czyli bardzo delikatne OC mam wyniki marzenie)

 

Powyżej FSB210 sypie się 3D2001SE - reszta chodzi; Prime95 Blend i Memtest86+ stable powyżej FSB220.

To są jakieś jaja : FSB210 2-2-2-11 (pośrednich wartości nie sprawdzałem), FSB220 2.5-3-3-11 - zero błędów (j.w.), ale 3D2001SE się wali - próbowałem już wszystkiego (Interface Optimal, zmiana AGP z Auto na 66Mhz, biosa firmowego, rozkręcałem wszystko i skręcałem ponownie itd.). Mam dość : na rev.1.2 i 2x512MB Twinmos PC4000 było wszystko super stabilne do FSB222.

 

Btw. jak się sprawuje DFI? Ostatnio ciężko dostać te płyty .... Myślałem o Infinity (bez zbędnych bajerów LAN Party).

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte Epox 8rda3+ i moze wy mi wytłumaczycie co mogąznaczyc te testy programem speedfan

 

VCOREA: 1,58V -12V: -7,18V

VCOREB: 1,57V -5V: -5,05V

+3,3V: 2,70V +5VSB: 5,48V

+5V: 5,03V VBAT: 2,94V

+12V: 11,86V

 

 

Dodam jeszcze ze zmieniłem zasiłke na nową chiftec 420W i jest to samo co na colors-it 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte Epox 8rda3+ i moze wy mi wytłumaczycie co mogąznaczyc te testy programem speedfan

 

VCOREA:  1,58V        -12V:    -7,18V

VCOREB:  1,57V        -5V:      -5,05V

+3,3V:      2,70V        +5VSB:  5,48V

+5V:        5,03V        VBAT:    2,94V

+12V:      11,86V

Dodam jeszcze ze zmieniłem zasiłke na nową chiftec 420W i jest to samo co na colors-it 350W

1310679[/snapback]

Epox ma zupełnie inne odczyty - ani Motherboard Monitor (trzeba ręcznie skonfigurować) ani Speed Fan nie nadają się właściwie do pomiarów. Najlepiej skorzystać z Epox USDM (najnowsza wersja to 3-coś tam). Epox nie posiada również monitoringu linii +3.3v - zamiast tego masz podane napięcie V-dimm. V-core A i V-core B to, jeżeli mnie pamięć nie myli, napięcia dla chipsetu i AGP.

 

Powiem tak : wszystkie te pomiary bez miernika o rzyć rozbić - wszędzie o tym trąbią, ale takie pytania i tak powracają. Jeżeli już sobie zainstalujesz USDM, to pomiary napięć dla pamięci, linii +5v, V-AGP i chipsetu są w miarę wiarygodne (porównywałem z miernikiem). Natomiast odczyty V-core oraz linii +12v można sobie wsadzić. Przerobiłem już 3 Epoxy, więc wydaje mi się, że wiem, co mówię. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox ma zupełnie inne odczyty - ani Motherboard Monitor (trzeba ręcznie skonfigurować) ani Speed Fan nie nadają się właściwie do pomiarów. Najlepiej skorzystać z Epox USDM (najnowsza wersja to 3-coś tam). Epox nie posiada również monitoringu linii +3.3v - zamiast tego masz podane napięcie V-dimm. V-core A i V-core B to, jeżeli mnie pamięć nie myli, napięcia dla chipsetu i AGP.

 

Powiem tak : wszystkie te pomiary bez miernika o rzyć rozbić - wszędzie o tym trąbią, ale takie pytania i tak powracają. Jeżeli już sobie zainstalujesz USDM, to pomiary napięć dla pamięci, linii +5v, V-AGP i chipsetu są w miarę wiarygodne (porównywałem z miernikiem). Natomiast odczyty V-core oraz linii +12v można sobie wsadzić. Przerobiłem już 3 Epoxy, więc wydaje mi się, że wiem, co mówię. ;)

1311667[/snapback]

 

Ok dzieki tylko to nie był tak naprawde mój pierwszoplanowy problem

A oto i on

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=119293

 

:mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. jak się sprawuje DFI? Ostatnio ciężko dostać te płyty .... Myślałem o Infinity (bez zbędnych bajerów LAN Party).

1306689[/snapback]

miałem chwilę poza domem - odwyk od neta B)

płytka chodzi spoko, choć szczerze to Epox pro ładował winde szybciej :mur:, kijowe jest tylko standardowe chłodzenie SB - trzebaby wymienić gluta na coś bardziej przewodzącego, choć przy 250 to i ten glut przewodzi i radiator parzy (musiałem dodać 80x80@7v), ogólnie płytka wypas (FSB250@1,6v, 251:260@1,7v, powyżej 261 1,8), no i w końcu przestałem kombinować ze sprzętem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ntgale : ja zamieniłem się z kumplem memkami (również na TCCD) i płyta na biosie Merlina śmiga aż miło. Na dodatek jeszcze coś mi w kieszeni powinno z tego zostać. Przykro oczywiście, że Epoxy (nie pierwszy raz sie z tym spotkałem) dość często mają konflikty z różnymi pamięciami, a już moja seria z TCCD na pewno (poczytałem trochę tu i tam ;)). Powoli też przestaję kombinować, ale nie zastrzegam się na wieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie małe pytanko (przepraszam, bo wiem, że wszędzie na forum to piszą...): Podczas testu benchmark w Prime 95 słyszę odgłosy "pierdzenia" z komputera. Są one zgodne z iteracjami podawanymi w P95. Najparwdopodobniej to cewki nie? Jeśli na 100% tak to są one spowodowane moim h.jowy zasilaczem (Megabajt) i w związku z tym mam pytanie - czy po wymianie zasilacza nie będę więcej wydawać "dziwnych odgosów". Za oddźwięk serdecznie dziękuje! POZDRAWIAM! ;)

 

Ekhm... OK już wiem, że to cewy (zasrane). Mam wersję z dwoma "obrączkami"... Fuck... Płyta znów do wymiany: mam 8RDA3I z AXDA1700 JIUHB0 DLT3C i TwinMOS Twister CL2. Jak średnio powienien pójść ten demon i takimi kostkami przy np. CL=2,5 na jakiejś dobrej płycie?

Edytowane przez cadavre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cewki raz sobie pierdzą, innym razem ćwierkają - również na nowych Epoxach z serii PRO (8RDA+ PRO/ 3+ PRO /6+ PRO). Typowe dla Prime95 Large FFTs, niektórych benchmarków graficznych, czasem również SuperPI. Już taki ich zafajdany urok i coraz więcej płyt wydaje takie odgłosy (np. Asusy na nF3 250Gb pod S. 754). Przerobiłem u siebie dwa markowe zasilacze (wcześnie Huntkey HK-400 XP, teraz BeQuiet jak w sigu) i nie ma to z nimi żadnego związku.

 

Nikt ci nie wywróży, jak ten procek pójdzie ani jak pamięci - z wosku też się nie da za bardzo wyczytać. ;) Na pewno powinieneś, jeżeli chcesz jechać z FSB ponad 200, zrobić L12 moda na FSB166 albo FSB200.

 

Btw. znajomy z innego forum miał takiego 1700+, który śmigał lepiej niż mój mobil - kupiec do tej pory go po rękach całuje. :lol: Ale to był naprawdę super wyjątkowy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cewki raz sobie pierdzą, innym razem ćwierkają - również na nowych Epoxach z serii PRO (8RDA+ PRO/ 3+ PRO /6+ PRO). Typowe dla Prime95 Large FFTs, niektórych benchmarków graficznych, czasem również SuperPI. Już taki ich zafajdany urok i coraz więcej płyt wydaje takie odgłosy (np. Asusy na nF3 250Gb pod S. 754). Przerobiłem u siebie dwa markowe zasilacze (wcześnie Huntkey HK-400 XP, teraz BeQuiet jak w sigu) i nie ma to z nimi żadnego związku.

 

Nikt ci nie wywróży, jak ten procek pójdzie ani jak pamięci - z wosku też się nie da za bardzo wyczytać. ;) Na pewno powinieneś, jeżeli chcesz jechać z FSB ponad 200, zrobić L12 moda na FSB166 albo FSB200.

 

Btw. znajomy z innego forum miał takiego 1700+, który śmigał lepiej niż mój mobil - kupiec do tej pory go po rękach całuje. :lol: Ale to był naprawdę super wyjątkowy egzemplarz.

1340039[/snapback]

Dzięki za odp... Też myślałem nad L12mod. Trzeba się pobawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.. kolejne pytanie w tym topicu :) na poczatku tematu widzialem dyskusje o zmianie biosu 8rda3i na bios blizniaczej plytki Kobiana - probowal ktos takiego manewru na 8rda3i z 2-fazowym zasilaniem? jakie wyniki? mam 8rda3i rev:3.2 wlasnie z dwoma cewkami obok socketu i jestem ciekaw czy moglbym podmienic bios oraz czy plyna z tego jakies wymierne korzysci. aktualnie sprzet chodzi na 10.5x200fsb przy vcore 1.75 i vddr 2.63. bardzo ciezko pojsc wyzej - zaraz musze dawac monstrualne napiecia a Prime i tak sypie :/

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.

 

Nie moge przekroczyć fsb 200 na tej płycie...

Uprzedzając ew. pytania - procek na bank idzie na fsb >211, pamięci tak samo, zasilacz w podpisie.

 

Zwiększanie V na procu nic nie daje (nawet na 1.8V).

 

Wie ktoś, co z tym zrobić ? Czy podniesienie V na czipsecie z 1.6 na 1.8 da coś (i czy nie zwali niczego) ?

Edytowane przez hajper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że nie zalezy to od pamięci. Raz - że idą na 211 bez problemu (bez zwiększania V i zmiany timingów) to sama zmiana V i timingów nic nie dała (próbowałem dawać im 3-4-4-9 i dużo słabsze + wysokie V - bez rezultatu).

 

Ponowię pytanie - czy zmiana vdd z 1.6 na 1.8 może coś uszkodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie - czy zmiana vdd z 1.6 na 1.8 może coś uszkodzić ?

1345210[/snapback]

Jeśli nie pomoże to napewno nie zaszkodzi. Warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam epoxa EP- 8RDA3 *(dokladnie taki model)* potrzebuje modowanego biosu do tej plytki (jaki rekomendujecie?) i generalnie co możecie mi polecic doniej :D

przezuciłem sie z asrocka k7s8x i czuje sie lekko zamieszany w świecie nforce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...