Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin198787

Mam pytanko dotyczace Epoxa 8RDA6+Pro. Czy na tej plycie bez problemu rusza pamieci TwinMOS-a 3200 2x256 bo czytalem, ze na niektorych plytach z n-forcem 2 ultra 400 pamieci te nie dzialaja. Prosze o w miare szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc czy L12 działa na Epoxie 8RDA3I, bo słyszałem, że na niektórych płytach może nie działać?! I czy tak samo łączy się piny jak w Abicie (te mostki http://www.geocities.com/trats102002/nf7sFsbsense.html)? Bariera FSB=210... Kijowo...

Edytowane przez cadavre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ hajper : u mnie, a miałem już kilka Epoxów na nFroce2, podnoszenia napięcia na chipsecie nigdy nic nie dawało, ale słyszałem od paru osób, że czasem jednak coś daje. Wg mnie zależy też od chłodzenia - ja mam pasywne (niebieski Zalman), więc u mnie to byłoby ryzyko, ale na firmowym aktywnym (pod warunkiem przesmarowania pożądną pastą silikonową) wydaje mi się, że 1.8v ujdzie. Tylko po co? Dla paru MHz na FSB? Dla kilkunastu, to bym jeszcze zrozumiał. ;)

 

@ cadaver : druciki jak dla NF7 - L12 powinien działać na wszystkich mobo z nForce2, więc nie widzę problemu (podstawka jest taka sama przecież ;)). Sprawdzone na Epoxach : 8RDA3+ (moim i kolegi), 8RDA3+ PRO (2x u mnie). Działa też na Gigabyte'ach, więc dlaczego by miał na Epoxie (tym konkretnym, twoim) odmówić posłuszeństwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ cadaver : druciki jak dla NF7 - L12 powinien działać na wszystkich mobo z nForce2, więc nie widzę problemu (podstawka jest taka sama przecież ;)). Sprawdzone na Epoxach : 8RDA3+ (moim i kolegi), 8RDA3+ PRO (2x u mnie). Działa też na Gigabyte'ach, więc dlaczego by miał na Epoxie (tym konkretnym, twoim) odmówić posłuszeństwa?

1349968[/snapback]

OK! O taką odpowiedź mi chodziło! Dzięki MietmaN!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczace Epoxa 8RDA6+Pro. Czy na tej plycie bez problemu rusza pamieci TwinMOS-a 3200 2x256 bo czytalem, ze na niektorych plytach z n-forcem 2 ultra 400 pamieci te nie dzialaja. Prosze o w miare szybka odpowiedz.

1346689[/snapback]

mi TwinMOS-y 2x512 (400mhz) smigaja az milo na 8rda3i, wiec albo to kwestia kosci albo poprostu zwykla plotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem jak to napisać ale miałem w domu epoxa 8RDAE i dziś zdarłem naklejkę infomującąo tym jaki to model i okazało się że na laminacie pisze 8RDA3. I w związku z tym czy mogę wgrać spokojnie BIOSa z 8RDA3?? i czy są jakieś zmodyfikowane np Merlin????

Spotkał się ktośz czymśtakim??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak jest ze stabilizacja napiec na EP-8rda3I :?: mam wersje z "gorszym" zasilaniem i nie ma tam mosfetow ulozonych obok socketu :/ sa porozrzucane pocalej plytce :/ co trzeba chlodzic zeby zapewnic stabilne napiecia :?: (zasilacz mam porzadny).

 

Ktore miejsca na plycie sa najcieplejsze :?: zamierzam chlodzic plecki plyty w newralgicznych punktach dajac tam nawiew wentylkami 5cm. Planuje zalozyc jeden pod chipsetem a drugi pod NB, gdzie jeszcze trzeba zapewnic lepsze chlodzenie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore miejsca na plycie sa najcieplejsze :?: zamierzam chlodzic plecki plyty w newralgicznych punktach dajac tam nawiew wentylkami 5cm. Planuje zalozyc jeden pod chipsetem a drugi pod NB, gdzie jeszcze trzeba zapewnic lepsze chlodzenie :?:

1413045[/snapback]

tu masz fotki w podczerwieni ale od 8RDA+ link

 

EDIT: i jeszcze troszkę tu o chłodzeniu link2

Edytowane przez _freddie_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, tylko ze u mnie nie ma mosfetow w lini wzdluz socketu jest tylko puste miejsce :/ a zalozenie radiatorkow na mosfety jest malo wykonale bo sa poukladane w takich glupich miejscach ze radiatorki byly by mikroskopijne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, tylko ze u mnie nie ma mosfetow w lini wzdluz socketu jest tylko puste miejsce :/ a zalozenie radiatorkow na mosfety jest malo wykonale bo sa poukladane w takich glupich miejscach ze radiatorki byly by mikroskopijne :/

1415132[/snapback]

no i właśnie w zestawach tzw. "Power Pack" Epox dorzuca takie mini radiatorki

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ten bios od Merlina :

8RDA3+ TaiPan 0.2 [E4][ED] Bpl 3.19 17.01.05 by -=Merlin=-

będzie pasował do mojej mobo ? 8RDA3 rev 2.1 ?? po przeczytaniu tego tematu wydaje mi się że tak ale chcialbym sie upewnić. I może ktoś przesłać mi ten bios na maila bo link nie działa :(

ulysse@o2.pl z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....może ktoś przesłać mi ten bios na maila bo link nie działa :(

ulysse@o2.pl z góry dziękuje :)

1422907[/snapback]

link: Biosy

(linka do biosów podaję dzięki uprzejmości właściciela tej stronki którym jest m4rd0k Homepage)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie kupiłem 8RDA3+ Pro Ultra Pack i po podłączeniu wywala mi na tym wyświetlaczu komunikat "F2". Jesli wyciagne grafe to rowniez jest ten komunikat :| Jak dla mnie to coś z procem lub płyta :( Co wy na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie kupiłem 8RDA3+ Pro Ultra Pack i po podłączeniu wywala mi na tym wyświetlaczu komunikat "F2". Jesli wyciagne grafe to rowniez jest ten komunikat :| Jak dla mnie to coś z procem lub płyta :( Co wy na to ??

1443570[/snapback]

Z procem, płytą albo pamięciami - sprawdzałeś w instrukcji co oznacza w/w kod? Ja niestety siedzę w Rzeszy na laptopie, więc w tym momencie nie jestem w stanie sam sprawdzić.

 

Poza tym procedura standardowa : odłączyć zasilanie, Clear CMOS nawet na całą nockę, można nawet wyjąć baterię, potem sprawdzić czy wstaje. Bios sprawdza komponenty w takiej kolejności : CPU, pamięci, a potem cała reszta w tym karta graficzna. Zanim zaczniesz sprawdzać wszystkie komponenty z osobna (upierdliwe zajęcie, przyznaję), to warto by było od kogoś pożyczyć jakieś sprawdzone memki.

 

Powodzenia! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Jednak uszkodzona była pamięć RAM. Po wymianie jest GIT-es :]

1446873[/snapback]

I jak ci teraz mobo śmiga??? - co prawda DFI to nie jest, ale wg mnie płyta naprawdę przyzwoita do OC i ponadto bogato wyposażona. Na 1x256MB ktoś wyciągnął stabilne 24/7 ponad FSB250, przy 1x512MB niektórzy dobijają do FSB240-250. Przy 2x512MB oczywiście jest kłopot jak na wszystkich innych mobo, ale to już wina tylko i wyłącznie kontrolera pamięci nForce2, który nie jest w stanie poprawnie obsłużyć tylu banków pamięci przy wysokiej częstotliwości taktowania.

 

@ stregobor :

 

Bios od 8RDA3+ ma 512KB, więc do 8RDA3i nie pasuje (256KB), natomiast zanotowano bardzo udaną próbę OC po flashu płyty 8RDA3i biosami od 8RDA+. :D :D :D

 

http://www.aoaforums.com/forum/showthread.php?t=30822

 

Zakładam, że mówimy o starszych wersjach mobo, tj. bez dodatku PRO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z wersjami płyt 8RDA3I PRO?

Donich bios waży 512KB. I jest to samo PCB co w 8RDA3+.

Czy ktoś takiego manewru próbował by podać do 3I bios z 3+?

1457386[/snapback]

3i PRO ma identyczne PCB jak + PRO i 3+/6+ PRO - miałem wszystkie w rękach, a większość z nich na parę dni w domu. Kiedyś przez pomyłkę (ściągnięty z oficjalnej angielskiej strony bios do 3+ PRO był tak naprawdę biosem do 3i PRO) sflashowałem w odwrotnym kierunku, niż ty zamierzasz. Komputer wstał, Windows śmigał, ale nie działała sieciówka.

 

Porównaj sobie dane ze strony europjskiej (NL) albo amerykańskiej - te dwie płyty różnią się wersją chipsetu! Ja bym nie ryzkował ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc twoim tropem myślenia a dokładnie porównania... to identyczny chipset co 8RDA3I Pro ma 8RDA+Pro. Inne jedynie jest to że I3 Pro zastosowano ciut inny ostek południowy, a zato +Pro ma zasttosowany jeszcze dodatkowo kontroer Fire-Wire...

 

Moje spekulacje i gdybania prowadzą do tego że czuje że nie będzie żadnych problemów z flashem i startem płyty ale klocki mogą sie zacząć przy inicjalizacji dysków i karty sieciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc twoim tropem myślenia a dokładnie porównania... to identyczny chipset co 8RDA3I Pro ma 8RDA+Pro. Inne jedynie jest to że I3 Pro zastosowano ciut inny ostek południowy, a zato +Pro ma zasttosowany jeszcze dodatkowo kontroer Fire-Wire...

Owszem, zgadzam się, sam to kiedyś sprawdzałem i porównywałem (przed zakupem, parę miesięcy temu). Jednak do 8RDA+ PRO nie ma żadnych zmodyfikowanych biosów. Istnieją jedynie do 3+/6+ PRO, a te dwie płyty między sobą różnią się tylko dodatkowym kontrolerem SATA i korzystają dokładnie z tego samego biosu.

 

Moje spekulacje i gdybania prowadzą do tego że czuje że nie będzie żadnych problemów z flashem i startem płyty ale klocki mogą sie zacząć przy inicjalizacji dysków i karty sieciowej.

1457655[/snapback]

Masz na myśli flash biosa od 3+ PRO/6+ PRO czy też starszych biosów do 8RDA3+ ? I w jednym i drugim przypadku obstawiam sieciówkę, nie wiem natomiast jak z dyskami.

 

Powodzenia! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe info:

 

do 8RDA3+ Pro pojawił się nowy bios da6p5525.bin (25 May 2005)

http://www.epox.nl/downloads/bios/?obj_product_id=276

 

Changelog

Added: K7 AXDL serial CPU

Solved: Hitachi 400G HDD can not boot issue

Solved: System hangs up under DOS mode if USB mouse function is enabled

Solved: BIOS item IDE device become auto after reboot select none

Solved: Some memory show incorrect DIMM SPD value

Solved: Some CD-ROM detect very slowly when IDE HDD Delay function enabled

Solved: Shutdown temperature function doesn't work correctly

 

EDIT:

właśnie zrobiłem flasha i po restarcie oczywiście trzeba było wszystko w biosie od nowa ustawić

- co dziwne zegar przestawił się na 25-05-2005 00:00 i też trzeba ustawiać

- panowie z Epoxa niepostarali się i nowy bios przedstawia się jako 05/25/1905-nVidia-nForce-6A61BPANC-00 i dzieki tej głupocie programik Epoxa "Magic Bios" do wyszukiwania uaktualnień biosu, twierdzi, że pojawił się nowy z 25-05-2005 i chce go ściągać ponownie :-))

- z tego co zauważyłem w Advanced BIOS Features zniknęła opcja "Full Screen LOGO Show"

- tego nie jestem pewny czy było wcześniej, ale w Integrated Peripherals > IDE Function Setup pojawiła się oprócz IDE RAID opcja "IDE RAID BOOTROM"

- w Integrated Peripherals > Onboard I/O Chip Setup jest "UART Mode Select" i można wybrać Normal/IrDA, ASKIR, ale tak jak poprzednio bez względu na wybór nie pojawiają się opcje "RxD, TxD Active" ; "IR Transmission Delay" ; "UR2 Duplex Mode" ; "Use IR Pins" (wszystkie są na fotce w instrukcji płyty strona 4-11)

Edytowane przez _freddie_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...