Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam od piatku Gainwarda 2100 GS czyli dla niekumatych FX6800 128MB. Kreci sie na 400@900 pamieci ustawione na 950 robily lekkie artefakty, ale 3dmarian przechodzil, takze kwestia chlodzenia. Oryginalne chlodzenie halasuje jak jasna cholera, nie do wytrzymania...

A dla kumatych to czy jest cos takiego jak FX 6800.Pierwsze słysze zeby seria 6800 miała coś do czynienia z FX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z Leadtekiem A400 6800 GT:

Temperatura normalnie: Core 51, Mem 36

W stresie: Core ponad 70 - najwiecej widzialem 71, Mem kolo 60, to jest skok ponad 20 stopni - no niewiem moze to norma - problem polega na tym ze komp w trakcie 3 petli 3dmarka03 daje mi reseta ... - sprawdzalem "dotykowo" temperature - radiatory spoko da sie dotknas - radiator zaraz przy wylocie (kolo molexa) bardzo goracy - ale to nic! tyl karty zaraz nad molexem nie do dotkniecia! przy kontakcie powyzej 3s mozna sie bombla nabawic... czy to normalne?

 

Plyta: Gigabyte GA-7N400 Pro2 rev2

Pamieci: GeIL 2x512 400 CL2

Proc: Barton Mobile 2500+ @ 2400MHz (12x200 1.65V)

Zasilacz: Chieftech 420W

 

Procek testowany - stabilny i sie nie grzeje prawie wcale

Plyta - no i tu jest problem - grafika ma wywiew prawie od razu na South Brige NForce2 - chipset nie do dotkniecia byl - zalozylem radiatorek na chipie i od razu sie duzo stabilniej zaczal zachowywac.

 

Sa trzy opcje wedlug mnie:

1. Walnieta plyta

2. Walnieta grafa

3. Grafa wieje na plyte (chip) - ten sie zagrzewa za bardzi i mam resety...

 

Dodam ze mam nastepujace chlodzenie - 4 wiatraki w obudowie: wciagajace z przodu i z boku - wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ace z tylu i u gory - dodatkowo bezposrednio na tyle karty *na radiatorze) mam jeden wiatraczek (wszystkie to 80x80).

kabelki upchane po katach zeby byl dobry przewiew - no i przewiew wydaje mi sie jest lepszy (przed zamontowaniem wiatrakow mialem reseta pod koniec 3dmarka03 - teraz pod koniec 3 razu pod zad).

 

HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem ale ta grafa ci sie okropecznie grzeje ja mam normalnie 48 C a po ostrym graniu 55 C przetaktowałem ja na 400/1100 i temperatura dalej nie skoczyła mnie się wydaje że restarty masz przez grafe zdejm radiator i sprawdz jak tam z pasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterownikach masz opcje co ci pokazuje temperature GPU i otoczenia  :wink:

:P chodzilo bardziej o sama metode niz zrodlo...jak sprawdzales ta temp? po wyjsciu z gry, na biezaco - np.jakies demko nv odpalone w okienu, czy moze z rivatuner'em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem "dotkowo" :P .. Rivatuner monitor czy jakos tak ;]

 

Co do tesu pamiatek ... ku.... chyba sa walniete ... znalazl pare bledow...

 

 

20:27  09/11/2004  Memory: 1048512 KB, 1447 MB/s

 

Normal Test

 

 0:25:55/1   087C80B7                         x--xx--- CF       57       47

 0:25:56/1   0FFC80B7                         x--xx--- C9       51       47

 0:25:56/1   1D4480B7                         ---x---- 73       63       47

 0:25:56/1   1DAD80B7                         x--xx--- 73       EB       47

 0:36:03/1   1A1B34C3                         -------x 26       27       48

 

Elapsed Time/Test Count:   2:02:51/0  

 

Bad bits: 8 x--xx--x 16 ---------------- 32 --------------------------------  

 

TEST FAILED  

Program interrupted by user!

Przerwalem bo mialem dosyc czekania - na noc wlaczy zeby potwierdzic wynik... to co ja mam z tym zrobic ? wymieniac grafe i pamieci na gwarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RomF po przeczytaniu Twoich postów przyszło mi do głowy jedno. Skoro masz 1mm przerwy między rdzeniem a radiatorem to może skombinujesz jakaś miedzianą płytke na rdzeń przesmarujesz z dwuch stron i będzie dobrze... Ale jak nie chcesz sie za bardzo bawić to lepiej go zostaw bo ja to samo robiłem z 4Ti Leadteka i radiator jest głównie do pamięci bo grzeją się jak nie wiem co :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak to sie stalo ale teraz niby zacelo dzialac wszystko dobrze... (przeinstalowalem sterowniki na 6.11) no i temperatura 62 max teraz... wczesniej mialem jakies stery 6.67 albo cos w tym stylu specjalnie pod wesje GT (moze dlatego mi sie tak grzal...).

 

Co do O/C - bez problemu wskakuje na 400/550 ale nie mialem czasu sprawdzic jak sobie radzi przy dluzszej pracy. Jutro to zrobie.

 

Teraz robi mi sie na kompie goldmemory - jutro z rana dam pelen wynik

 

Pamitaki dzialaja na dualu 2x 512 GeIL CL2 6-3-3 400MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*&%%*@!!! co za stacja dyskietek - wylaczyla mi sie ;/ nie ma to jak walniety floop - w kazdym badz razie gold memory znalazlo bledy - jechal mi po pamieciach 23h - i chyba ze 3 razy mi przejechal pamieci (przynajmniej 2) - mam czesc raportu nie caly bo nie apisal na dyskietce (przewidzialem ze moj boski flop moze siasc w trakcie i przepisalem z ekranu bledy z 2 lub 3 testu).

 

8:16:17/2  1FF9BCC3  ---x----    93 83 48

15:37:45/3 1B1F92A6 ----x----------- FE6F F66F 47

15:45:44/3 091E3CC0 ----x-------------------  815D8911 895089AA 48

15:54:15/3 1D28ACC3 ---x---- BC AC 48

15:54:20/3 1EEC5403 -------x  67 66 48

To by bylo na tyle co przepisalem ;/

Moze mi ktos przetlumaczyc ten winik na jezyk polski i ludzki - zdaje sobie sprawe ze te cyferki i leterki to adresy blednych setorow - ale chce wiedziec czy bledy te sa szkodliwe dla pamieci i czy powinienem wymieniac od razu pamiatki na gwarancji...

 

EDIT1: Przed chwila moj kompik postanowil sie zresetowac beszczelnie... mialem wlaczone prime 95 torture test - blend (test ramu + cpu). W miedzyczasie sluchalem muzy i usilowalem pare stronek przejrzec... no i jebut!.

Procek jest dobry bo byl wczesniej testowany i sie nie grzeje zbytnio - max 51 stopni ale wiem ze gigabyty zawyzaja temperature.

 

Przelaczylem pamieci na CL2.5 8-4-4 - zobaczymy co z tego wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wczoraj dostalem w swe rece leadteka 6800 o przetaktowywaniu niema mowy bo przy prubach przetaktowania chocby rdzenai o 25 mhz przy 3dmarku 2001 wylocza mi sie tes ale to nieoto chodzi mam inny problem mam athlona 2000+ plyta a7n8x delux 2x 256 ddr i mam taki problem ze w 3dmarku 03 mam tylko 7800 a w 3d marku 01 mam 12600 :( czy to sa normalne wyuniki przy mojej konfiguracji kompa ? robilem reinstalke i jade na sterach ktore dostalme razem z karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby w pelni grafa dzialala jak powinna, musi miec jakiegos mocnego proca, cos kolo 3GHz lub A3200XP

poprostu blokuje cie proc, w 2001 masz maly wynik, bo jest obliczana wydajnosc calego kompa, a w 2003 tylko minimalnie nizzszy bo 2003 testuje w wiekszej czesci sama karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego osprzetu - ustabilizowalem go - procek na 11,5x200 => 2300MHz pamieci GeIL dalem na CL2,5 (byly 2ki) i podnioslem napiecie do 2.8V karte podkrecilem na 425/1075 no i jakos sie to wszystko kula - w przyszlosci sprobuje wyciagnac nieco wiecej (przsynajmniej z proca) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze by bylo miec wszystko w jednym temacie. testy, recenzje, wasze wrazenia, wszystko piszcie :wink: .

 

na poczatek kilka testow/recenzji:

 

polskie:

6800LE/6800GS/6800GT GS (gainward) @ fraz.pl

6800 LE (Gainward - bez barier, czyli zabawa z potokami) @ IN4

6800 Ultra (Gainward - chlodzenie wodne) @ tomshardware.pl

6800 (Gigabyte - pasywne chlodzenie) @ benchmark

6800 @ fraz

6800/LE (Gainward) @ IN4

6800 LE @ chip

ASUS V9999GT (6800GT) @ benchmark.pl

6800 @ PCLAB

6800 Ultra @ PCLAB

6800/GT/Ultra @ Benchmark.pl

6800/GT/Ultra @ TwojePC

6800 Ultra @ Frazpc

6800 Ultra @ Chip

6800 Ultra @ Tom's Hardware PL

 

zagraniczne:

6800/GT/Ultra/SLI @ hardwareluxx

6800GT (asus/pny) @ hardwareluxx

6800GT (gigabyte) - classic cooling @ legionhardware

6800GT (gigabyte) - heatpipes @ tomshardware

6800 GT SLI @ AnandTech

6800 (GALAXY/LEADTEK/MSI/XFX/ASUS GE (!!!)) @ trustedreviews

6800 GT (Gigabyte) @ guru3d

6800 Ultra (Gainward) @ theinquirer

6800 GT/Ultra SLI - czyli ostre baty dla kart ATI :wink: @ HardOCP

6800/GT/Ultra in CS:S @ xbit labs

6800 GT (Microstar) @ hardware-test

6800 GT (Leadtek WinFast) @ Bjorn3d

6800 (Galaxy & MSI) @ ixbt-labs

ASUS V9999GE (6800) @ PC Hardware

6800 Ultra @ Tom's Hardware

6800 Ultra @ hardocp

6800/Ultra Extreme @ Anandtech

6800 Ultra @ Anandtech

6800 Ultra @ hexus

6800 Ultra @ X-bit labs

6800/GT/Ultra @ X-bit labs

6800 GT/Ultra - overclocking and modding @ X-bit labs

6800 @ guru3d

6800 Ultra @ guru3d

6800 Ultra @ ixbt-labs

6800 Ultra @ sharkyextreme

 

modding/cooling/overclocking:

ASUS V9999 (GT,GE,LE) - zalety, wady, chłodzenie, OC, testy

NVIDIA GeForce 6800 Ultra Voltage Mod

Nowe PCB 6800NU @ 16p/6v - sposob

NOWE BIOSY do gf 6800

zmiana napiecia w 6800/GT/Ultra

hardmod 6800/LE @ 6800Ultra

GeForce 6800, 6800 GT, 6800 Ultra - overclocking, modding @ Tweak Forum

jezeli szukasz lamanego molexa do np. ASUS V9999GT, zajrzyj tutaj

Arctic-Cooling NV5 Silencer @ htpcnews

Arctic-Cooling NV5 Silencer @ 3DXtreme (eng)

mod 6800 (PL)

 

=========================================================================

 

gry w pelni wykorzystujace dobrodziejstwa naszych karcioszek :wink: :

 

The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay(Vertex 2.0++)

czytaj wiecej @ riddickgame

 

Pacific Fighters - VS3.0(Vertex Textures)

czytaj wiecej @ NV.com

czytaj wiecej @ Pacific Fighters

 

Far Cry 1.3 - HDR(FP16 blending), PS3.0

czytaj wiecej @ xbitlabs

 

mala uwaga do testow: wynikami z [HDR on] prosze sie nie sugerowac - stery z serii 7x.xx dopalaja go o 100%...

 

=========================================================================

 

pobieranie pradu:

Dołączona grafika

 

 

narazie tyle udalo mi sie zebrac, ale najwazniejsze sa opinie uzytkownikow :wink: . postaram sie w miare systematycznie uaktualniac informacje na temat gf 6800 w tym poscie. STAY TUNED! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temperatury swoich 6800 - odczyt ze sterowników ?

 

U mnie, na 6800 GT Leadteka:

- w spoczynku 57 / 43

- w stresie 68 / 53

 

(stress mierzony poprzez odczyt z zostawionej na pulpicie zakładce od temperatury po wyjściu z rozgrywki w Doom 3)

 

Chciałbym porównać wydajność chłodzeń różnych producentów i ocenić jakość montażu mojego radiatora (z wiadomych względów proszę szczególnie o wypowiedź posiadaczy Leadteków 6800 GT).

Ale również każde inne wyniki mile widziane dla porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Natknalem sie na ten temat przy okazji przegladania forum w sprawie podwyzszonej temperatury leadtek 6800 gt. Posiadam ta karte okolo 2 miesiace i od poczatku mialem z nia problemy z wysoka temperatura.

W zakladce sterownikow po wyjsciu z gier np doom 3 czy wh 40000 dawn of war temperatura siegala 75-77 stopni, w spoczynku 50-60.

 

Jesli chodzi o podkrecanie karty, mozna bylo dojsc do rdzenia 400 i pamieci 1100 /2x550/, lecz po pol godziny grania na ekranie zaczynaly pojawiac sie artefakty.

 

Czytajac posty w tym watku, postanowilem sprawdzic jak u mnie wyglada sprawa pasty na kosciach. Usunalem oryginalna paste i nalozylem arctic silver 5 na rdzen jak i na pamieci.

Co sie okazalo - po odpaleniu komputera momentalnie na ekranie - juz przy pojawieniu sie biosu komputera pojawiaja sie biale paski na ekranie, w windowsie na bialym tle okien sa niebieskie kropki, szlaczki, paski itp. Temperatura w przeciagu 3-4 minut skacze w spoczynku do 75 stopni, po czym zawsze wylaczam komputer heh. Radiatory strasznie sie nagrzewaja, nie byly tak nagrzane przed zalozeniem arctic silver 5.

 

Stad moje pytanie - czy ktos spotkal sie z podobna sytuacja po wymianie pasty? Czy mozliwe jest, ze teraz pasta przewodzi tak dobrze cieplo, ze radiatory nie nadazaja z jego oddawaniem i w zwiazku z tym przegrzewa sie cala karta?

 

Czy ma ktos moze jakis pomysl jak zaradzic temu problemowi, poniewaz karta w tym momencie jest nie do uzytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RomF --- własnie :) tez bym sie chcial dowiedzieć..

Wydaje mi sie ze niektóre POtwORki sa nie dowoltowane, tak jak mój :( zapodam mu 385 na rdzeniu to chodzi pieknie a dam juz 390 to artami delikatnie sypie..Chlodznie nie gra roli... Przydało by sie jakies lekarstwo itp...:)

...pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie napięcia z 1,3 na 1,4 V daje zysk w podkręcaniu około 5 MHz (przynajmniej u mnie).

 

Ja rozebrałem swoją kartę, spiłowałem trochę blaszki od pamięci żeby równo przylegały do nich i do rdzenia, wszystko przesmarowałem i chodzi bez żadnych problemów - temperatura jest trochę mniejsza.

 

Niestety po zrobieniu już wszystkiego (chłodzenie, napięcie rdzenia 1,4) mój egzemplarz idzie tylko (taki to już mój niefart) 370/1070 - mówię o całkowitej stabilności.

 

Można oczywiście pamięci ustawić na 1120 ale po graniu z godzinę w Doom3 pojawiają się malutkie białe kropeczki na ekranie - a nie o to przecież chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

posiadam Asusa 6800 gt czyli zwyczajna 6800 z 16 odblokowaną fabrycznie

max na co mi się udało wykręcic ( full stabile ) tą karte to 420/865 z serwisowych 350/700

wyrzej jak daje to riva wywala mi jakis tekst z ciach!łami ze za wysoko czy jakos tak, wczesniej na moim wysłurzonym G3 t500 nie miałem takich problemów ustawiałem co chciałem i albo sie zawiesił przy testach albo chodził

wi ktos co z tym zrobic

 

i jeszcze jedno jak podnosicie napieci na rdzeniu karyt w biosie czy jak ??

mam standardowo 1.35 i zastanawiam sie co mi da walnięcie na 1.4 i wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od piatku Gainwarda 2100 GS czyli dla niekumatych FX6800 128MB. Kreci sie na 400@900 pamieci ustawione na 950 robily lekkie artefakty, ale 3dmarian przechodzil, takze kwestia chlodzenia. Oryginalne chlodzenie halasuje jak jasna cholera, nie do wytrzymania...

wylacz automatyczna regulacje obrotow, nastaw 2d 50%, a 3d 80% i bedzie zajebiscie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

posiadam Asusa 6800 gt czyli zwyczajna 6800 z 16 odblokowaną fabrycznie

max na co mi się udało wykręcic ( full stabile ) tą karte to 420/865 z serwisowych 350/700

wyrzej jak daje to riva wywala mi jakis tekst z <font color="#FF0000">[ciach!]</font>łami ze za wysoko czy jakos tak, wczesniej na moim wysłurzonym G3 t500 nie miałem takich problemów ustawiałem co chciałem i albo sie zawiesił przy testach albo chodził

wi ktos co z tym zrobic

 

i jeszcze jedno jak podnosicie napieci na rdzeniu karyt w biosie czy jak ??

mam standardowo 1.35 i zastanawiam sie co mi da walnięcie na 1.4 i wyzej

 

Z tym testem to mozna go poprostu wylaczyc w rivatuner jest taka opcja. W

zakladce poweruser

nastepnie rivatuner2.0...overclockingglobal

i tutaj "disableClock test" trzeba wpisac wartosc 1.

 

co do zmiany napiecia to zmiana w biosie karty nic nie zmienia. nie wiem czy ktos juz opracowal sposob tez na to CZEKAM!!! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...