Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Riva Tuner

Wejdź w:

Power User ---> RivaTuner 2.0 RC 15.xx / NVIDIA OverClocking

DisableInternalClockTest wpisz tam 1

i bedzie mozna zegary na wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva Tuner

Wejdź w:

Power User ---> RivaTuner 2.0 RC 15.xx / NVIDIA OverClocking

DisableInternalClockTest  wpisz tam 1

i bedzie mozna zegary na wyzej.

1337793[/snapback]

No znowu jestem ci winien podziękowania Paseq. Jutro pokombinuje i może jak dobrze pójdzie to przebije wasz wynik, zwłaszcze że chyba trafił mi się dobry model bo bardzo słabo się grzeje (no chyba, że ma jakiś wadliwy czujnik :P).

 

PS Czego używacie do sprawdzenia karty (poza 3DMarkiem 2001SE/2003/2004/2005) po jej podkręceniu?

Edytowane przez Zielonyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No znowu jestem ci winien podziękowania Paseq. Jutro pokombinuje i może jak dobrze pójdzie to przebije wasz wynik, zwłaszcze że chyba trafił mi się dobry model bo bardzo słabo się grzeje (no chyba, że ma jakiś wadliwy czujnik :P).

 

PS Czego używacie do sprawdzenia karty (poza 3DMarkiem 2001SE/2003/2004/2005) po jej podkręceniu?

1337849[/snapback]

a gdzie ty znalazles 3dmarka 2004???? :lol:

a tak na powaznie to odpal halfa2, dooma3 albo farcry z max rozdzialkami i detalami zeby postresowac karte (wedlug mnie lepsze nic walkowanie 3dmarka w kolko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem skądś :D

Słuchajcie mam taką sprawę. Troche wczoraj za bardzo podkręciłem pamięci (do wartości 425/1200) no i ekran się zamazał i komp powiesił :sad: . Po resecie i powrocie do wcześniejszych ustawień miałem w 3DMarku2003 w teście Trols Lair i w 2005 w tym ze statkiem powietrznym artefakty. Załamany, już zacząłem się przygotowywać do zwrócenia karty, no i coś mnie tknęło by wypróbować ją jeszcze raz. Powróciłem do ustawień 350/1000 no i o dziwo nie znalazłem żadnych artefaktów (poza takim jednym czymś w Trols Lair, w tej scenie co pokazane są z boku 2 trolle tuż nad głowa tego z prawej mam taką malutką, czarną kreseczke, która nieznacznie skraca się i wydłuża). Sprawdzałem na 425/1150 to samo, wszystko ok poza tą małą kreseczką. Jak myślicie, uszkodziłem ją czy nie? Jeśli tak, to jaki najlepszy kit wcisnąć sprzedawcy by ją przyjął? Amoże znacie inny program, którym mówgłbym to dokładniej sprawdzić?

Dodam, że kupiłem ją wczoraj, a sklep jest czynny od wtorku. Tak że mam jeszcze troche czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli był zwis, oznacza to, że pamieci juz wymiekają (raczej chłodzenie). Jezeli sypie artefaktami to rdzen jest przekrecony.. Co do tej małej kreseczki, to u mnie ona tez jest.

BTW. jak piszesz mój nick to pisz bezbłednie bardzo bym prosił.. nie "Paseq" tylko "peseq".

Pozdro.

Aha, mozesz zdjąć z karty ten plastik cały i tą siateczke, która sie syfi mocno zatrzymując ciepłe powietrze. Moze poprawi to wyniki przy podkrecaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytanie do Was.

 

Mam LE co sie odblokowuje na zwyklego 6800 + jeszcze 1 vertex.

 

Wyze chyba pisalem ze costam sie kaszani ale dokladniej:

 

Czy to ze np. w Splinter Cell 3 Demo jak wlacze PixelShader 3.0 mam szachowniczke na teksturach skał a jak wlacze PS1.1 to ona znika moze byc winą uszkodzonych potoków? Podobnie w SpeedTree Demo...na texturach podloza lub gór robią sie szachowniczki...to mogą być potoki? Takie cos dzieje sie tylko z tymi dwiema "produkcjami". Zmiana steroników nie pomaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz peseq, późno było. Narazie podkręciłem do 425/1150 (pewnie poszło by więcej, ale po tym wczorajszym incydencie troche się boję bardziej podkręcać). Czy to normalne, że przy tych ustawieniach mam 10339pkt w 3DMarku 2003, a przy 410/1118 miałem 11465 pkt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 425/1150 masz 10339?

a przy 410/1118 masz 11465?

jezeli tak jest to moze to byc przyczyną przegrzewającego sie rdzenia.. niech mnie ktos poprawi jak mowie zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he odkręciłem ją. Porobiłem pare dodatkowych testów. Tym razem ustawiłem wszystko w 3Dmarku 2003 na max'a i przy taktowaniu 425/1150 w trakcie drugiego testu komp się wieszał........

 

PS Widze, że masz podobną do mojej płytę główną, z tym że ja mam wersje -E Deluxe. Powiedz mi proszę czy miałeś kiedyś problemy z USB na tej płycie?

Edytowane przez Zielonyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielonyman a propo tego zwiększania taktowania i gorszych wyników mam to samo już nie chce mi się nawet sprawdzać przy ilu mi się zmiejsza wiem że moge nastawić 440/1200 tylko w 3d03 mam niecałe 10000 a ostatnio robiłem 430/1150 i miałem 12764.Wydaje mi się ze wina leży po stronie zasilacza na ultrach już jest napisane że minimum to 420w a ja mam 360 wykręcony proc 2400ghz i karta sporo wyżej od ultry.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he looknijcie na to :

410/1120 : 10320

410/1115 : 10315

410/1118 : 10295

410/1140 : 10314

400/1100 : 10305

410/1130 : 10293

350/1000 : 10301

To są moje wyniki w 3Dmarku2003. Coś mało co nie?

Wpadłem na to, że to pewnie wina sterowników (na tych podstawowych, dodanych do karty miałem 410/1118 : 11465). Wypróbujcie je jeśli macie ochotę : http://downloads.guru3d.com/download.php?det=948

Z tego co tam piszą to poprawiają jakość obrazu (stąd pewnie ten spadek wydajności). Poza mniejszą ilością pkt w 3DMarku sprawdzają się wyśmienicie.

A może znacie jakieś lepsze? Jeśli tak do podeślijcie mi linka plis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soltys: na pewno?? ;) btw. widze wywalczyles 6800 :)

Zielonyman: nie nie mialem problemów z USB na tej płycie.

eclip: raczej to chyba przegrzewająca sie karta:) nie dziala to tak ze zwis czy artefakty; tylko wlasnie mniejsze wyniki w 3D.. tak jak procesor sie przegrzewa.. potrafi nastapić zwis, albo ostre zamulenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale u mnie gwiżdże jak w kieleckim ;-) (otwarta buda dwa wentylatory na karte orginał + z radiatora 8 cm) temp. nie przekracza 70 jak wtle włącze wykresy riva tunera i to jak przeanalizuje wykres bo jak wychodze i sprawdzam to nie mam więcej jak 60 stopni.Po godzinnym lub więcej graniu w NFSU2 na 430/1150.

Ja chyba obsatwiam zasilacz to nawet nie chodzi o waty tylko ampery na danej lini konkretnie 12v.Mamy chyba 17 a szef 420 18 to i tak nie duża różnica trzeba by było coś lepszego potestować np.Tagana 420 on ma 22 apery na lini 12v.

 

Pozdrawiam.

 

Zielonyman ja latam na 76.50 ale gram tylo w colina 5 i nfsu2.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eclip: ja na 12V mam 18 Amperów ;) ale u mnie w sumie nie mialem czegos takiego jak wyzsze taktowanie to mniejsza wydajnosc..

zielonyman: ja uzywam 71.84 ze strony nvidia.com

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo mi sie nie chce kombinować ja mam proca na 1.9v jak kiedyś opuszczałem mu napięcie i taktowanie to karta kręciła się wyżej ale to jakieś małe różnice więc proc zostawiłem tak jak jest bo na krcie z max podkręceniem i tak cały czas nie gram.A może poprostu karta już nie daje rady.Z tymi amperami to z pamięci pisze.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest w pozadku.. pomysl ze masz juz ULTRE za mniejsze pieniadze:)

Jaki masz reszte sprzetu.. moze po prostu blokuje ci Procek główny wydajnosc karty.

na tych sterach wsio dobrze, i gry i filmy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek : Barton 2600+

Pamięć : Kingston 512 DDR

Płyta Główna : A7N8X-E Deluxe

Zasilacz : Global Win SAF420

 

Zrobiłem wyniki w 3DMarku 2005 przy 400/1000 : 4774 pkt.

3DMark 2001 SE : 14749 pkt.

PS Dzięki chłopaki za waszą pomoc. Naprawde doceniam to.

Edytowane przez Zielonyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soltys: na pewno?? ;) btw. widze wywalczyles 6800 :)

Zielonyman: nie nie mialem problemów z USB na tej płycie.

eclip: raczej to chyba przegrzewająca sie karta:) nie dziala to tak ze zwis czy artefakty; tylko wlasnie mniejsze wyniki w 3D.. tak jak procesor sie przegrzewa.. potrafi nastapić zwis, albo ostre zamulenie.

1339405[/snapback]

Niestety nie, "wywalczylem" 6600GT ktorego sprzedac teraz nie moge, za 920zl kupilem Winfast'a 6800. A co do OC pamieci i rdzenia to tak jak napisalem bylo na R9700 bo na nowej karcie jeszcze nie zorientowalem sie jak to jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował już ktoś podmiany biosu na nowszy? Jeśli tak, to czy na tym zyskaliście czy wręcz odwrotnie. Prosiłbym też o linki do topicków/stronek na których jest opisany ta procedura. Będe Dźwięczny :D Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do biosu: masz tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=17158

poszukalbys a mialbys na tacy. Wystarczy poszukac i naucz sie tego nawyku tutaj na forum. bo jak bedziesz liczyl na wszystko gotowe, dlugo nie zabawisz tutaj:) i to nie groźba, tylko dobra rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale chodziło mi głównie o dowiedzenie się czy Wy zmienialiście bios, a wypytuje się tak niego, bo znalazłem na łamach jednego ze sklepu internetowego opinie takiego gostka. Pisał on, że karta jest spox, tyle że ma przestarzały bios w stosunku do takiego np. Galaxy, przez co zdażają się te spadki FPS'ów w grach (sam ich doświadczyłem w CSS). No i właśnie to mi dało tyle do myślenia. to jak warto czy nie warto zmieniać/aktualizować bios? Nie chodzi mi tu o ten od Ultry.

 

PS : A co jeśli ktoś nie ma FDD? Z CD-Romu też pójdzie?

Edytowane przez Zielonyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...