Skocz do zawartości
yogi186

Quake 2

Rekomendowane odpowiedzi

To, że na filmie gra jakiś noob, umiejący wpisać kod na nieśmiertelność, bronie, i ammo w konsoli, nie znaczy, że sama gra jest do bani. Dla mnie wygląda bardzo fajnie i chętnie w to zagram w wolnej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A ileż można przechodzić tą samą grę w normalny sposób? Przeszedłem ją już ponad 50, jak nie blisko 100 razy. Dla mnie gry mają sprawiać fun, to mi sprawia fun, tak jak i przejście całej gry z BFG kosząc wszystko po drodze. Znam tą grę bardziej niż chyba jakąkolwiek inną, więc trzeba sobie jakoś urozmaicać rozgrywkę.

 

Wybaczcie jeśli mój poziom jest za niski do samych pro graczy PurePC-owych którzy nie uznają czegokolwiek innego niż normlne normalne granie na najwyższym poziomie trudności.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie bardzo rozumiem jaki jest fun przechodzic kilkanaście poziomów gry trzymając wcisnięty nonstop LPM i klawisz W, okazyjnie A i D jeśli drzwi będą trochę bardziej w lewo czy prawo. No ale to twój czas i możesz robić z nim co chcesz, nawet marnować go na taki typ rozrywki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

"Time you enjoy wasting, isn't wasted time". Tyle moge powiedzieć. Niektórzy pracują po 80 godzin tygodniowo żeby zarobić kase której nie mają kiedy wydać, inny chodzą na imprezy, inni piją i palą całymi dniami, jeszcze inni myślą jak by to kogoś oszukać dzisiaj, a ja lubie grać w gry nie spuszczajac LPM na więcej niż kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ileż można przechodzić tą samą grę w normalny sposób? Przeszedłem ją już ponad 50, jak nie blisko 100 razy. Dla mnie gry mają sprawiać fun, to mi sprawia fun, tak jak i przejście całej gry z BFG kosząc wszystko po drodze. Znam tą grę bardziej niż chyba jakąkolwiek inną, więc trzeba sobie jakoś urozmaicać rozgrywkę.

 

Wybaczcie jeśli mój poziom jest za niski do samych pro graczy PurePC-owych którzy nie uznają czegokolwiek innego niż normlne normalne granie na najwyższym poziomie trudności.

 

To Twój gameplay? o.O

Jeżeli tak, to wybacz - widzę nooba z kodami i fajną grafikę.

A jeżeli to jest, jak piszesz, 50 przejście (co mnie jakoś specjalnie nie dziwi), to zwracam honor. Sam tak samo przechodziłem unreal i deus ex za którymś razem. Bo właśnie szukałem sposobów, żeby sobie rozgrywkę zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz mnie tu zjadą za archeologię, ale musiałem odkopać temat.

 

Przeszedłem grę kolejny, któryśdziesiąty już raz, i dalej sprawia fun jak żaden inny shooter. Gre znam już na wylot, a przejście zajeło mi 6 godzin, ogólnie non stop idąc do przodu i rzadko sie zatrzymując, bardzo długa gra.

 

A teraz zacząłem kolejny playthrough, z tym że Hard + give chaingun + give bullets 10000 regularnie, i kosimy levele jak skosili las w predatorze. Uwielbiam tą broń.

 

Z BFG tez sie fajnie w ten sposób gra, tylko już raczej potrzebne god mode.

 

Ty dzi... ;)

 

 

Hehe narobiles mi ochoty na gre, ale do tego celu zloze swoj p3 + v2 sli i monitor crt bedzie powrot do przeszlosci, nie zapomne jak w 99r wyszedlem z woja, za wyprawke kupilem c366 + v3 do tego trzy giery q2, unreal, carmageddon 2...

To byly czasy, gry ciekawe. dlugie i piekne!

 

A co powiecie o Doom 1 i 2?

Dla mnie to najlepsza gra wszechczasow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest to, że stare tytuły są odświeżane i dalej w jakiś tam sposób pozostają w pamięci.

Ja nie mam zwyczaju przechodzenia gier drugi raz, nawet mody tego nie zmieniają, tak już jest i tyle. ;]

Po prostu wolę jakiś nowy tytuł zacząć niż doświadczać deja vu.

 

Wracając do myśli przewodniej, takie ulepszacze graficzne mogą zachęcić jakiegoś młodzika do zapoznania się z tytułem, w który zagrywali się starsi koledzy itp. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W tym przypadku to nie występuje. Nie jest to totalna konwersja gry, sam nie lubie modów kompletnie odmieniających grafikę czy dźwięk. Tutaj wygląda to bardzo podobnie, te same kolory, dostajemy tylko dużo lepsze tekstury i troche efektów, całość wygląda podobnie do oryginalnego OpenGL-a, który niestety nie działa na nowych systemach. Software to raczej tragedia.

Rozdziałka to nie wiem jak może klimat zabijać, prędzej dźwięk, który w tym przypadku też nie uległ zmianie. Na początku pamiętam jak straszna miejscami ta gra była, a miałem nie wiele ponad 10 lat jak w nią zaczynałem grać. Głównie dźwięk tworzy klimat w tej grze, a odgłosy wrogów czekających w różnych zakamarkach są świetne. teraz to znam prawie wszystkie pozycje wrogów, a na początku napiecie było niesamowite, nigdy nie wiadomo skąd ktoś nas zaatakuje. Do tego obszerne levele, na dalszych etapach czasem bardzo zagmatwane i trzeba sie nabiegać żeby rozkminić co dalej.

 

Ten mod poza grafiką nie zmienia prawie nic w tej grze, wg mnie klimat jest dokłądnie taki sam. Każdy kto zagra po raz pierwszy powinien mieć dużo wrażeń. Ja drugiej takiej strzelanki nie widziałem, i pewnie już nie zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekstury są tylko trochę podrasowane. Ich wygląd nie uległ kompletniej zmianie,. Tak samo jak mody do Doom'a 1 i 2. Chociaż ten DooM Classic na silniku od DooM 3 już mi się średnio podobał. Mapy podobnie ułożone, ale to już praktycznie zupełnie inna gra. Najważniejsze,by wygląd otoczenia i charakterystyczne miejsca nie zostały zbytnio zmienione. Taki był Tomb Raider Anniversary właśnie. To chyba najlepszy tego przykład. A dobrze zrobiony mod, którego śmialo możemy nazwać Remake'm to np. Cinematic Mod do serii Half-Life 2. Polecam ten mod do Quake'a 2 gdyż troszkę upiększa tą grę. Naprawdę granie na większym monitorze w to już nie jest takie same jak kiedyś. Też przeszedłem tą grę ze 20 razy jak nie więcej. Nawet grałem w wersje PSX, chociaż nigdy nie przeszedłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubiłem D3 przechodzić używając jedynie broni konwencjonalnych, żadnych plazm czy innej energii ;]

Podobnie Fallout 2, cóż to za przyjemność grać z karabinem snajperskim i pistoletem na .223, polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tego typu playthrough bez god mode dość ciężki do wykonania, bo sie można rozwalić co chwile. Mógłbym sie skradać, uciekać i walić z odległości, ale wtedy równie dobrze moge grać normalnie. Z BFG sobie lubie lecieć na pałe nie przejmując się niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy BFG nie lubiłem ;[ poza tymi (zarówno) bronie (jak i dźwięki) bardziej przypadły mi do gustu z pierwszej części Quake :) a to co Ty w Q2 to ja robiłem w DN3D. Fajnie czasem tak przeć do przodu z ulubioną bronią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubiłem D3 przechodzić używając jedynie broni konwencjonalnych, żadnych plazm czy innej energii ;]

Podobnie Fallout 2, cóż to za przyjemność grać z karabinem snajperskim i pistoletem na .223, polecam!

 

Jeden z bardziej znanych setów ;). Kampa plus .223 pistol do precyzyjnego robienia kritikali ;d. Ja jednak dużo bardziej lubiłem bozara ale zdobywałem go zawsze późno (aby gra nie stawała się za łatwa ;)).

Tego typu playthrough bez god mode dość ciężki do wykonania, bo sie można rozwalić co chwile. Mógłbym sie skradać, uciekać i walić z odległości, ale wtedy równie dobrze moge grać normalnie. Z BFG sobie lubie lecieć na pałe nie przejmując się niczym.

 

Aby poczuć się jak prawdziwy TankJr ( http://www.youtube.com/watch?v=g0mf-uBke3E&feature=related ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem w temat i sobie ochoty na Q2 narobiłem :) Oczywiście z jakimś engine modem i HQ texturami. Najbardziej do gustu przypadł mi Evolved, bo dobra grafika bez zbędnych bajerów. Ale jest pewien taki problem że w pewnych miejscach dramatycznie spada fps, trochę potestowałem różne ustawienia i winne jest temu to piękne oświetlenie. W katalogu Maps tego packa są pliki konfiguracyjne do tego, ale nie znam się. Trochę dziwne że wystarczy przesunąć celownik o "5pikseli" i fps spada do 0. Dla porównania mod Berserker (graficznie wygląda podobnie) śmiga równo bez takich spadków. Harry Lloyd, quakerze poratuj ;)

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie wiem o co chodzi u ciebie, ale w KMQuake2 takiego problemu nie ma, a wygląda zdecydowanie lepiej niż wszystkie inne mody. U mnie jest 60 FPS nawet na HD 5450. Nie pamiętam co dokładnie było z tym Evolved, ale go olałem jak wszystkie inne, bo albo był dużo gorszy albo nie działał wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z bardziej znanych setów ;). Kampa plus .223 pistol do precyzyjnego robienia kritikali ;d. Ja jednak dużo bardziej lubiłem bozara ale zdobywałem go zawsze późno (aby gra nie stawała się za łatwa ;)).

Bozar i Gaussy to klasyki i nie można o nich mówić 'nietypowy' wybór ;)

To już prędzej Magnum .44 / Desert Eagle .44 (kto pamięta jaka radość opanowuje gracza F1 po jego zdobyciu?) + G11E.

 

Dobra, będę kończył bo mnie jeszcze pogonią w cholerę z tego tematu ;]

 

P.S. A jak Q3 to tylko efreeze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W KMQuake2 jest dodatkowy poziom trudności Nightmare, przechodze obecnie na nim gre w pełni normalnie, i faktycznie jest koszmar momentami, choć z czasem w sumie robi się troche łatwiej ze względu na bronie (chaingun i granatnik, a i hyperblaster jest w miare szybko) i gadżety (power shield). Ogólnie gra sie bardzo fajnie, trzeba sie non stop ruszać i co chwile sie chować przy ataku na trudniejszych przeciwników, ale na każdego jest dobra strategia (np. do tego z railgunem trzeba podbiec i strzelać z bliska, bo wtedy on nas próbuje zadźgać widłami zamiast strzelać).

 

Na początku to ten chłop z granatnikiem mocno irytuje, bo jedną serią nas rozwala, a ciężko go zabić początkowymi broniami. Potem jest lepiej, choć bez ciągłego quick save sie nie obejdzie, ale na szczęście quick load aż tak częsty nie jest jak sie gra ostrożnie.

 

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...