Skocz do zawartości
yogi186

Quake 2

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, grafika wcale nie jest taka jak na screenach na stronce. Ustawiłem w opcjach na high. Co jest? Bubel?

1716793[/snapback]

To pewnie jeszcze chłopaki montują.

W każdym razie, mi się podoba ten mod, szczególnie mi przypadły do gustu łuski ... nie wiem czemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, grafika wcale nie jest taka jak na screenach na stronce. Ustawiłem w opcjach na high. Co jest? Bubel?

1716793[/snapback]

Z tego co na ich forum wyczytalem to testuja sobie jakas wersje 0.6. Podali nawet adres do binarki, ale nie doczytalem (brak czasu) gdzie lezy uaktualniony .pk2. Mozliwe, ze wtedy mozna zobaczyc wiecej zmian. Ja poki co widzialem nieco lepsze teksturki, poprawione oswietlenie, cienie i dodakowy efekt przy wynurzaniu sie z wody. Poza tym martwych stroggow trzeba amijac, nie mozna po nich bezposrednio przejsc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam odkrywam na nowo SP z now.ą grafiką ;)

tego moda już dawno miałem ale jak kaeres zapodał te screeny to pomyślałem że jakas nowa wersja albo pack z texturami

ale i tak fajnie sie gra ;)

heh, a widzieliście tenebrea z nowymi texturami (Q1) ??

to dopiero wyglada :D jak doom3

 

http://tenebrae.sourceforge.net/index.php?...screenshots.txt

 

znalazłem też cos z quaka 2 ale nie sprawdzałem :

http://q2graphicsmod.sourceforge.net/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schowaj się z tym śmiesznym teneabre czy jak to się tam nazywa. Q2E pany! :)

Poczekajcie aż skończą ten projekt a Q2 będzie wyglądać jak Doom3.

 

Poza tym jak chcecie mieć w miarę fajną grafę to polecam klienta AprQ2

(działa na serwerach można na nim grać po necie!!

Ma wbudowaną obsługę winampa przez bindy w grze :D

I bardzo wiele innych bajerków o których przeczytasz w readme.txt)

 

można ściągnąć tutaj: Apr Q2

Ściągnij obie wersje 1.7 i betę 1.8 (1.8 jeszcze nie próbowałem)

Jest w sam raz, gl_particle 1 daje fajny wygląd dymków, i raila.

Po za Tym aby działały wysokiej jakości tekstury należy w kofigu (aprconfig.cfg)

ustawić:

 

set gl_replacepcx "1"

set gl_replacewal "1"

 

Wysokiej jakości tekstury można ściągać tu (w postaci kilku paków które wypakowujesz do baseq2):

Hi res Texturki 32 bit

Gram z tymi texturkami i muszę powiedzieć, że wyglądają bardzo przyzwoicie, są ostre i ładne.

Wiadomix działają także na nocheat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem ciekaw czy można zmienić celownik w tej grze. Malutka czerwona kropeczka mnie nia zadowala :D hehe. Zastanawiałem się czy nie można takiego celownika skądś ściągnąć, ale szukałem i nie znalazłem. Może ktoś by coś poradził albo linka zapodał. Z góry dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i projekt padl... info z 14 grudnia na stronce :(

Szit! :sad: A myślałem że to wyjdzie za jakiś czas. To bym se pograł na nowo.

 

Czyli pewne jest że tego już nie będzie?

Edytowane przez ::snoopy::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i projekt padl... info z 14 grudnia na stronce :(

Proponuję nauczyć się angielskiego a potem co kolwiek podobnego pisać...

Projekt nie upada!

Ten news mówi o czymś zupełnie innym, poprostu jeden koleś z ekipy umieścił na screenach przedstawiających możliwości engine-u, karabin z moda do Dooma 3: Quake2: Lost Marine i mogą z tego wynikać problemy prawne

wynikające z praw autorskich.

 

A co do celowników to proponuję użyć google-i ;)

Celowniki

 

Ja używam oryginalnych, a problem wielkości zarówno huda jak i celownika przy większych rozdzielkach

skutecznie rozwiążemy komendą gl_scale "2"

w klientach nocheat 2.40 lub aprq2.

Polecam tego drugiego bo ma fajnego bajera w grafie

jak na przykład ślady po kulach, krew, falowanie wody, oraz efektowne rozmywanie efektów dymu rakiet czy spirali raila :)

Edytowane przez Tobiash17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z Quake 2 na viscie 64 bitowej.

Nie mogę za "chiny ludowe" uruchomić tego w pełnym oknie. Próbowałem ustawień grafiki z poziomu gry, ręcznie także edytowałem plik "cfg", ustawiałem tryb zgodności z win98 i winXP i nic .... zawsze uruchomi mi się w oknie :sad:

Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem?

Edytowane przez jacepaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Pewnie zaraz mnie tu zjadą za archeologię, ale musiałem odkopać temat.

 

Przeszedłem grę kolejny, któryśdziesiąty już raz, i dalej sprawia fun jak żaden inny shooter. Gre znam już na wylot, a przejście zajeło mi 6 godzin, ogólnie non stop idąc do przodu i rzadko sie zatrzymując, bardzo długa gra.

 

A teraz zacząłem kolejny playthrough, z tym że Hard + give chaingun + give bullets 10000 regularnie, i kosimy levele jak skosili las w predatorze. Uwielbiam tą broń.

 

Z BFG tez sie fajnie w ten sposób gra, tylko już raczej potrzebne god mode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry chyba Ci się bardzo nudzi, bo w jakieś relikty grasz. :] Ja mimo, że przechodziłem za czasów voodoo2 to i tak większość pamiętam, dlatego nigdy nie przechodzę gier po raz kolejny.

Btw q2 - genialna ścieżka dźwiękowa, nieraz sobie puszczam - sonic mayhem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jakaś nowa wersja wyszła, że odkopaliście, a tu wspominki :D

The Edge :wub: . Najlepsza mapa do multi, w jaką grałem. W q live była przez święta jako "wintersedge" - z wielką choinką na środku :D

 

Ech, to były czasy. Szło się po lekcjach do kafejki i cięło w q2, bo q3 dopiero wyszło i nie mieli sprzętu, który by je uciągnął.

Single przeszedłem z 5 razy (no ileż można ;] ). Potem się skupiłem na multi, przeszedłem na q3, q live... i tak się ciągnie (będzie łącznie przez tych 12 lat ze 100k fragów, jak nie więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja bym chętnie zobaczył porządny remake. 16:9, lepsze tekstury, no i pełna kompatybilność z nowymi systemami, bo póki co grałem w Software. Testuje jakieś mody ale na razie bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś pack quake 2 high resolution pack. Wygląda to troszkę lepiej, ale szału nie robi. Co do gry to nie ma o czym mówić. Co prawda w prawie w ogóle nie grałem w MP, ale SP przeszedłem może nawet więcej razy niż Half Life 2. Czyli wiele wiele wiele razy ;) A mape Edge znam, ale z Q3. (remake mapy). CPM + Edge + Railgun. Oj wiele godzin spędziłem na serwerach Q3 z tą mapą. W Q2 też kiedyś próbowałem, ale to było za czasów TP i modemów ;) Ping 250, a przyjemność jaka była. Stare dobre czasy, które już nie powrócą Zwłaszcza, że z roku na rok gram coraz mniej i tylko w wybrane nowe tytuły. Czyli głównie raz przejść i zapomnieć. Jak z Crysis 2... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...