Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i od razu o pomoc pytam:D

Panowie i Panie pisze w tym temacie bo włąsnie mam taka płyte i mam z nia cholerne problemy.

moj sprzęt:

Płyta Dfi Lan Party NF3 Ultra-D

Proc A64 Venice 3000+

Ram PDP Patriot 2*512 XBLK

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59152229

Zasiłka Neotec 420

 

Z tego co wiem i pamieci i proc sie dobrze krecą a ja mam straszne z tym problemy.

Rzecz pierwsza nie wiem czy to jest normalne na tych płytach ale standardowo mam właczone 2T dla pamieci ale to pytanie to poza kolejnościa.

A teraz przejszmy do rzeczy:

1. - Czy normalne jest zeby po wrzuceniu zmian w biosie (fsb 240 pamiatki cl 2.5-3-3-7 i podciagnieciu napiecia delikatnie) robiło mi sie cos takiego ze płyta sie włacza pojawia sie pierwszy ekran stardujacy i stop nic wiecej widze tylko jaki jest proc i tyle nie pojawia sie wykrywanie dyskow poczym tak jakby sie resetuje i znowu to samo az za ktoryms razem pyknie i przejdzie dalej ale winda sie nie odpala.

2. - Pomożcie mi poustawiac Bios na tej płycie bo jest tu tyle dziwnych funkcji o ktorych nawet nie słyszałem i nie wiem czy sa dobrze poustawiane a możliwe ze to przez nie mam takie problemy

3. - Czy upgrate biosu pomogłby w czyms, i czy normalne jest to ze pamieci da sie ustawic tylko na 100 133 166 i auto??

4. - Kolejny problem chciałem ustawic proca asynchronicznie i dałem 166 na ustawieniach 2.5 3-3-7 fsb na 230 i sie nie odpala winda

5. - Jakie napieci odpowiednie jest dla Venica na tej płycie i co z niego można wyciagnac ( ustawiałem 300mhz przy 1.6 i płyta nawet nie drgneła)

6. - Pamiatki idelnie chodzą na 2T a na 1T wykrzaczaja sie praktycznie zawsze na 8 tescie w memtescie czyego to moze byc wina (sprzedawca gwarantował dobra krecalnosć tych pamieci oto one:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59152229

 

Mam nadzieje ze wszystko opisałem w miare dokładnie i bedziecie mi w stanie pomoc bo powaznie tego potrzebuje na poprzedniej płycie Gigabyta, A64 Winchester i pamiatkach zwykłych Twinmosach spokojnie leciałem na 2400 a teraz mam problem nawet z 2200 przy wydaje mi sie lepszym sprzecie.

Czekam na pomoc na forum na gg: 304 79 28 i na mailu: stiopers@wp.pl - Jesli jest ktos z gliwic i mi pomoze stawiam browary:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole to wyszedl nowy bios do mobo - zmodowoany juz przez tictaca na 4v - mam go i polecam - przynajmniej u mnie nie mam problemow z bootowaniem gdy ram jest w slotach 1&3

problem z bootowaniem jednak wystepuje, wyjsciem jest wlozenie w slot nr 2 kosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupil ta plytke.

 

Mam AMD 64 2800+

CBA2C 0446 UPMW

1148726K40672

 

Czy to jest dobra seria do krecenia?

Moze ktos ma model z tej serii?

 

Obecnie mam go na plycie GA K8VT800Pro, ktore jednak nie pozwala na zablokowanie PCI i nie da sie krecic wiecej niz FSB 220 (mimo iz jest to wersja PRO a nie zwykly K8VT800).

 

Jezeli okaze sie to dobry procek do krecenia to kupiec DFI na NF3, jezeli nie to trzeba zbierac pieniazki i przesiasc sie na s.939.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem to im starszy model tym lepiej

twoj to prawdopodobnie model jeszcze z 2004 z 46 tygodnia ! powinien byc SUPER do O/C>Ja mam 0520 i polecialem juz na 290*9 ale tylko dlatego ze mam boxowy wentyl i ram ktory max idzie na 215-220 MHz :( Co do płyty to nadal mam mieszane odczucia>bios najnowszy 7/11 a nadal czasami cos sie krzaczy - w starym asusie na s.A tego nie bylo. Wyboru nie ma duzego bo chyba nadal jest tylko Epox na agp pod 939 :( ale i tak polecam DFI :rolleyes:

 

Macie pomysł jak wyciszyć tego wyjca na chipsecie? Czy mozna pozostawić tylko sam radiator z wyłączonym wiatrakie jeśli nie podnosilem napiecia? :unsure:

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska Pytanko

Mam tą płyte i troche problemów choć większość usunoł bios 7/11

Moj Venic ruszył na 300x9 przy 1.6v przeleciał Super Pi 16m i 32m

na pamiatkach ustawionych na 100Mhz(na 166 tez wszystko gra w Super PI) przy timingah cl 2.5-4-3-7 wszystko jest ok temp ma fajny tylko wywala mi za kazdym razem 3Dmarka03 czasami prawie pod koniec a czasami po 3 tescie co moze byc przyczyna wiecie moze??

Chipset podciagnołem na 1.75 ze standardowego 1.65 Agp nie ruszałem no i pamiatki tez podkreciłem. Pamiatki mam na 2T bo na 1T nie chce wstawac winda ale na tej płycie słyszałem ze z pamiątkami to róznie bywa jedne wstaja na 1T inne nie to mnie akurat nie martwi. A w sprawie tego 3dMarka to nawet jak obnize magistrale na 280 spusze V na 1.52 to i tak nie przechodzi marka czego moze to byc wina z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Pamiatki mam w żółtych gniazdach bo ponoć lepiej sie na nich kreci ale nie wiem czy to jest ich wina

Czekam na pomoc i dzieki z góry pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska Pytanko

Mam tą płyte i troche problemów choć większość usunoł bios 7/11

Moj Venic ruszył na 300x9 przy 1.6v przeleciał Super Pi 16m i 32m

na pamiatkach ustawionych na 100Mhz(na 166 tez wszystko gra w Super PI) przy timingah cl 2.5-4-3-7 wszystko jest ok temp ma fajny tylko wywala mi za kazdym razem 3Dmarka03 czasami prawie pod koniec a czasami po 3 tescie co moze byc przyczyna wiecie moze??

Chipset podciagnołem na 1.75 ze standardowego 1.65 Agp nie ruszałem no i pamiatki tez podkreciłem. Pamiatki mam na 2T bo na 1T nie chce wstawac winda ale na tej płycie słyszałem ze z pamiątkami to róznie bywa jedne wstaja na 1T inne nie to mnie akurat nie martwi. A w sprawie tego 3dMarka to nawet jak obnize magistrale na 280 spusze V na 1.52 to i tak nie przechodzi marka czego moze to byc wina z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Pamiatki mam w żółtych gniazdach bo ponoć lepiej sie na nich kreci ale nie wiem czy to jest ich wina

Czekam na pomoc i dzieki z góry pozdrawiam

1597940[/snapback]

czy moze wstawic fote ze swoimi napieciami - czy masz ustawione na 1,55V +0,2V czy 0,3V? w jaki programie sprawdzasz napiecie procy?

jakie masz chlodzenie na procy?

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dem nie pomyliły mi sie tematy bo włąsnie tą płyte mam i pytam po prostu o ustawienia zeby mi stabilnie proc chodził.

Co do twoich pytań Oli20053 to:

9*280 mam w biosie ustawione 1.55+0.2=1.6v(w biosie) to samo napięcie w Windowsie pod CPU-Z wynosi 1.56v a z tego co czytałem to CPU-Z podaje włąściwe napiecie ale tego do konca nie jestem pewien.

Co do chłodzenia to w kompie mam WC na procu mam Nukleon v.2 na GPU mam Atire a temp proca nie przekracza 42 w stresie

Proc przechodzi mi Super Pi 16 i 32M narazie z tego ile miałem czasu to Prime bez błedów 2h ale nie miałem wiecej czasu testowac moze w nocy zapodam ale jeżeli chodzi stabilnie to czemu wywala mi 3dMarka czego moze to byc wina dzieki za info jeśli znacie odpowiedz

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie bardzo dręczące mnie pytanie. Moje temperatury procesora AMD64 2800+ (Newcastle), to ok 42 w idle i ok ~50 w stresie. Teraz co to ma wspólnego z DFI?

Mianowicie, wyczytałem na różnych forach w necie, np TUTAJ

, że DFI LP nF3 na standardowym biosie, źle oczytuje temperature procesora NewCastle (nie wiem czy inne też, tam pisza o NewCastle). Rozwiązaniem ma się okazać upgrade biosu na nowszy, bo właśnie standardowy bios ma problemy z odczytami temperatury. Próbowałem dotykac spód radiatora na procesorze po stresie (gdy mial rzekomo 50st go wyłaczyłem i sprawdzałem). Okazało się, że radiator jest chłodny, a napewno nie ma 50st, co by potwierdziało to co tam napisali. Miał ktoś podobny problem, który po upgradzie biosu zniknal? Jeśli tak to może mi podać link do biosu (chyba ze ten ze stronki dfi bedzie dobry?) Nie chciałbym tego robić nie wiedząc czy to pomoże, bo przyznam się, że nigdy nie upgradowałem biosu, tymbardziej przez winflasha.

 

Chłodzenie: Zalman 7000Al na 2 000 obr/min, Artic Ceramique.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągnij tego co podałem w linku, to jest najnowsza wersja i ja jjej właśnie używam (1.76). I zaznacz tak jak podałem na screenie.

Powodzenia.

 

CCMOS nie musisz zaznaczac, ale po zakonczeniu aktualizacji bedziesz musial wylaczyc kompa i wyczyscic bios zworka na plycie. A jak zaznaczysz tą opcje to ta czynnosc juz odpada.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, działa! Dzięki Dem!

 

Temperatura faktycznie spadła o 10 st.

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

 

Idle: 31-33st

Stress: 40st.

 

@99tomcat: miałeś jednak rację :)

Edytowane przez danrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..nie będę tworzył nowego tematu bo problem najprawdopodobniej dotyczy płyty..

A więc tak..wczoraj złożyłem sobie kompa na s754..DFI LP NF3 250Gb + semp2800 + 2x512 Samsung + stara reszta (z bardziej znaczących to chyba r9550 i huntkey 300).

Windows na nowo..stery..flash biosu od płyty..i z początku wszystko jakoś takoś działało.

 

Po czasie zaczeły się schodki..windows w pewnych wybranych przez siebie momentach wiesza się..reset..i dalej :? ..trzeba odłączyć od gniazdka..potem idzie.

Następny problem..przy standardowym wyłączaniu kompa system 'stoi' przy ostatnim okienku..znów kabel z sieci dopiero pomaga :mur:

Jakaś gra(chociażby stary half-life)..po czasie zwiecha..i znów to samo :angry: ..wystarczy spróbować zapisać stan gry..i też coś mu nie pasi :-|

 

O co kurcze chodzi????

 

Może coś nie tak poustawiane w biosie??..reszta raczej sprawna..a całość sprawdzałem jeszcze na Modecomie 350..GF4Ti i dysku innej firmy..dalej to samo.

 

Jeszcze może dwie informacje które wyłapałem i mogą mieć jakieś powiązanie z tym..w programach typu Everest przy zakładce DMI występuje ostrzeżenie: "Dokładność danych DMI nie jest pewna"..i jeszcze jedno..płyta to rev. 1.0 <_< ..nie wiem czy w komputroniku nie wcisneli mi jakiegoś starego bubla :sad:

 

pozdrawiam

Edytowane przez joeB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może dwie informacje które wyłapałem i mogą mieć jakieś powiązanie z tym..w programach typu Everest przy zakładce DMI występuje ostrzeżenie: "Dokładność danych DMI nie jest pewna"

1601633[/snapback]

Jeśli chodzi o to DMI to u mnie też tak jest :]. Ja mam dysk jak w podpisie (czytaj. stara padaka która chodzi jak kosiarka -> już niedługo go zmieniam i pewnie na samsung spinpointa na sata :wink: ). Być może też masz stary dysk i dlatego. Ale sam nie potrafiie powiedzieć co może być nie tak. Nie mam doświadczenia ze sprzętem a poza tym chyba musiałbyś sam jakoś "pokombinować", mam na myśli np sprawdzenie czy wszystko dobrze łączy, jeśli kręcisz to czy nie za bardzo, jaki masz zaslacz czyli wszystko to :D co standardowo sprawia czasem dużo problemów ;). Odpisuje bo może to że ten warning do DMI tez mam jakoś Ci pomoże.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi szczerze.

Czy warto kupować DFI LANParty UT nF3 250Gb pod socket 754? Czytałem, ze ma poważne problemy z startami komputera, z restartami i innymi rzeczami. Czy to wina płyty, czy biosu? Jestem w czasie modernizacji komputera i zastanawiam się nad płytą do Semprona 3000+ 64 bit? Czy opłaca się kupować tą płytę czy lepiej kupić coś innego. Proszę o odpowiedzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z poprawna weryfikacja nazw nowych sempow? Ja na najnowszym BIOSIE mam Hammer Family processor - model unknown. Nie wiecie jak z nieoficjalnymi biosami do DFI? Czy ktorys z nich naprawia ten kosmetyczny problem? A co do samej mobo, to dziwne numerki mi strzela :) Jak zalaczam, to po ok 7 sekundach zaskakuje :/ . Jak narazie nie dziala mi flop, ale to prawdopodobnie moj blad przy podpinaniu. Ma jeszcze jeden powazny mankament. Nie wiem, czy to mobo, czy moze moja niewiedza, ale ma problemy z asynchro. HTT 300, a czestotliwosc ramow dalej stoi. Tryb 1:1 - 200Mhz. Jako, ze mam kiepskie m.teci, z moich obliczen wyszlo, ze najblizej 200mhz usyskam na trybie FSB:3/04 . Taki tez dalem (150Mhz wg. biosu DFI) i kapa... pisze wyraznie przy wlaczaniu kompa, ze 300Mhz. Odpalam cpu-z, a tam wyraznie pisze, ze 218Mhz. Co gorsza, w tym trybie, nawet na 3V (a dfi ma mozliwosc ustawienia nawet 4V na ramy!!!! ) nie zaskocze z lepszymi timingami niz 'auto' :/ Moze rozwiaze ten problem, ale poki co obwiniam te niedopatrzenie w BIOSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania co do solidności wykonania gniazda mocowania coolera.

 

Zastanawiam się, czy to plastikowe żółte gniazdo po spodniej drugiej stronie płyty wytrzyma napór coolera o wadze 675g (myślę tu o "kamakaze 2") ??

Może przecież popuścić i cooler spada wtedy dokładnie na kartę grafiki  :lol:

 

Czy przykręcając cooler śrubami do tego plastiku można przesadzić i złamać to gniazdo lub utorować nowy skos śruby?  :unsure:

1565440[/snapback]

 

tak z posta 4 strony wczesniej - u mnie na DFI wisi TT ST 4 in 1 ktory wazy ponad 640g - plyta co prawda troche sie wygiela ale montaz na backplate (to zolte z tylu) trzyma mocno - taka jeszcze jedna rada dla ludzi ktorzy beda montowali cos wiekszego niz box niech nie dokrecaja na przyslowiowego chama - grozi to zmiazdzeniem socketu badz uszkodzeniem proca (przykrecic tak aby blok dokladnie przylegal do proca - no i zeby sie nie przesuwal pod ciezarem coolera)

 

Co do mojej przygody z DFI UT LANPARTY nF3 250GB to nie byla ona zbyt dluga

wczesniej mialem GB GA-K8NS ktory z niewiadomych przyczyn zachowywal sie tak ja DFI (na dzem dobry CMOS) bo inaczej monitor nie wstawal - na innej platformie wszystkie komponenty dzialaly ok. Jak calosc miala stycznosc z Gigabyte'em nie banglalo tak jak powinno. W DFI to samo - ale odpowiedz jest krotka DEFI tak ma ;/

 

ok 10.IX wraca do mnie proc i mobo wiec napisze co jeszcze sie u mnie dzieje...

 

Co do rozruchu DFI:

 

metoda Random przy wstawaniu (raz na 5 lub wiecej wstaje)

zmiana godziny w biosie badz bardziej przydatnych rzeczy i komp bez CMOS'a w ogole nie wstanie

 

to jest jakas paranoja, slyszalem ze DFI stwarza sobie problemy ale nie myslalem ze az takie ............

 

It's not Desing For Innovation - all sense in three words "Dying For It" ;/

 

c.d.n 10.IX mam nadzieje ze po zmianie BIOS'a problem zniknie

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dziwny problem. Otoz do dzisiejszego ranka w moim kompie bez zadnych problemow dzialala jedna kosc 512mb (taka jak w opisie). Postanowilem sobie wyciagnac HTT 350, a co za tym idzie, obnizyc czestotliwosc pamieci. Zatwierdzam i... kapa. Komp nie wstaje :/. Reset CMOS'a - nic. Wyciagniecie baterii... to samo :/ Wyciagnalem procka i wlozylem ponownie... nic. Rozkrecam caly sprzet, skrecam ponownie i... kapa. Biore inna kosc, ktora wlasciwie jest juz sprzedana i... dziala. Hmmm.. Ma ktos jakis pomysl? Co to? Co lepsze, ta sama, niedzialajaca kosc, na drugim komputerze dziala bez zastrzezen :| No zielony juz jestem z tego wszystkiego... Wkladam 2 kosci razem i... nic ;( widzi 256MB zamiast 768 :| To prawie niemozliwe, ale niestety prawdziwe. Co dziwne, niedzialajaca kosc normalnie grzeje sie w moim komputerze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie!

 

Właśnie przed kilkoma dniami zakończyłem składanie nowego kompa z DFI i pomyślałem, że najpierw podzielę się z Wami wrażeniami.

Przy pierwszym uruchomienieniu kompa zaskoczyło mnie, że wentylatory wogóle się nie kręcą!!! :lol2: Na początku pomyślałem, że coś jest nie tak, ale po dokładniejszym zbadaniu różnych opcji w Biosie zauważyłem, że ma ona kontrolę nad wiatrakami w zależności od temperatury na poszczególnych elementach. Tak wiec po około minutce odczekiwania jeden z nich ruszył mozolnie.. Temp na procku jak na razie 31C w spoczynku. Bez problemu zmieniłem napięcie i timingi pamięci. Windows nie sypie żadnymi błędami w logach.. Jak na razie nie miałem żadnych problemów z uruchamianiem płyty, także po włożeniu dodatkowych kart rozszerzeń. Wydajność po przesiadce z Durona i starego Asusa wprost niesamowita. A na dodatek z obudowy dociera do mnie jedynie cichy, prawie niesłyszalny pomruk zasilacza (jakiś nienajnowszy Chieftec z 1 wentylem). Czuję, że zbliżam się do progu ciszy, teraz zaczynam słyszeć już dyski :razz:

Dziękuję wszystkim za doradzenie mi tej płyty!

 

Mam pytanko.

Jakiego programu najlepiej używać do monitoringu napieć, rpm i innych parametrów systemu? nTunes? czy czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...