Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Rivy Tuner to jestem ciekaw co to oznacza:

``Added experimental NV46 and NV47 graphics processors support.``

Czyżby NV szykowała jakieś nowe układy???A co do NV47 to ponoć nie istnieje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco odpal jakąś pokazówke hd wma i patrz na krawędzie obiektów  powinieneś zobaczyć to o czym mówie.

nie wiem...albo jestem slepy, albo nic nie ma...wpatrywalem sie w te filmiki i nic nie zauwazylem..az oczoplasu dostalem :)

btw: pojawily sie nowe stery 71.24 -> http://www.mvktech.net/ . u mnie bez zmian, czyli wszystko ok - moze te sprawdzisz?

W sumie mozesz tego nie widzieć... kumplowi pokazywałem na dwóch monitorach jednocześnie i dopiero po paru minutach był w stanie to zobaczyć.

 

Zainstalowałem sterowniki 71.24, efekt taki ze w bestplayerze nie mam obrazu, filmy hd wma mają dalej przekłamania. W sumie nie widze poprawy, a przyszedł jakiś błąd, chodzi o to ze podczas grania znika kursor myszki i jak wyjde z gry to dalej go nie widać, pomaga reset kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek miałem 9700Pro .Chciałem X800 ale trafiła mi się okazja ,oddałem 9700Pro i dopłaciłem tylko 400pln. do Gigaby-tea 6800 z gwarą 2-letnią a do X800 musiał bym z 800pln. dołożyć a to już nie teges interes.Co do sterow NV daje ciała na całej linii i to mnie dziwi dawno,dawno temu tak nie było.

p.s.

przechodzisz na S939?? no i te wyniki !!!!!brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sterowniki 71.24,  efekt taki ze w bestplayerze nie mam obrazu,

WMP nie ma problemu...

 

filmy hd wma mają dalej przekłamania.  W sumie nie widze poprawy, a przyszedł jakiś błąd, chodzi o to ze podczas grania znika kursor myszki i jak wyjde z gry to dalej go nie widać, pomaga reset kompa.

hmm...znikajacy kursor? a masz jeszcze te kwadraciki na zolwiu z 3dmarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czytelników :-)

Czy ma ktoś może patent na zwiększenie napięcia tylko dla pamięci w GF6800, a może to jest powiązane i zwiększając napięcie jakimś programem podnosi sie napięcie na GPU i pamięciach. Pytam bo mam Winfasta A400 (GF6800NU) i pamięci 2,2 ale na 900 mHz nie chcą chodzić (artefakty) wygląda na to jakby brakowało im prądu.

 

(A jakby zadziałało podniesienie napięcia tylko dla pamiątek to może poszłyby na 1000 mHz) :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

mam nowego Leadteka 6800, który posiada oryginalnie 12 potoków i 5 vertexów.

 

Po przeczytaniu wielu artów dotyczących kart 6800, w których zachwala się odblokowanie potoków, sam postanowilem to zrobić.

 

Ściągnąłem najnowszego Riva Tunera 2.0 i zabrałem sie do pracy.

 

Po chwilce odblokowalem 4 potoki i 1 vertex.

 

Potoki i vertexy są 100% sprawne.

 

Zrobilem test wydajności (system po formacie i reinstalce) w 3dmarku03 i niemiłe zaskoczenie

 

tylko 9370 pkt

 

Spróbowalem podkręcić mojego Leadteka. Niestety zegary nie chcialy przejsć testu zwiększone tylko o 10 mhz i to zarówno rdzeń jak i pamięci.

 

Bez odblokowywania potoków, na samym kręceniu 400/860 miałem 10200 pkt

 

Podsumowując:

 

Czy magiczny wzrost wydajności po odblokowaniu potoków objawia sie tylko w grach, a nie dotyczy marków?

 

czy jest to tylko pomyłka wielu ludzi z środowiska informatycznego ??? :?: :?: :?:

 

czy można zaradzić temu,ze po odblokowaniu potoków zegary nie chcą przejsć testu,grafa nie chce sie kręcić????

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nowego Leadteka 6800, który posiada oryginalnie 12 potoków i 5 vertexów.  

 

Po przeczytaniu wielu artów dotyczących kart 6800, w których zachwala się odblokowanie potoków, sam postanowilem to zrobić.  

 

Ściągnąłem najnowszego Riva Tunera 2.0 i zabrałem sie do pracy.  

 

Po chwilce odblokowalem 4 potoki i 1 vertex.  

 

Potoki i vertexy są 100% sprawne.  

 

Zrobilem test wydajności (system po formacie i reinstalce) w 3dmarku03 i niemiłe zaskoczenie  

 

tylko 9370 pkt  

 

Spróbowalem podkręcić mojego Leadteka. Niestety zegary nie chcialy przejsć testu zwiększone tylko o 10 mhz  i to zarówno rdzeń jak i pamięci.  

 

Bez odblokowywania potoków, na samym kręceniu 400/860 miałem 10200 pkt  

 

Podsumowując:  

 

Czy magiczny wzrost wydajności po odblokowaniu potoków objawia sie tylko w grach, a nie dotyczy marków?  

 

czy jest to tylko pomyłka wielu ludzi z środowiska informatycznego  ??? :?:  :?:  :?:  

 

czy można zaradzić temu,ze po odblokowaniu potoków zegary nie chcą przejsć testu,grafa nie chce sie kręcić????

_________________

Powiem tak mark to mark a wydajność w grach to co innego , ale w grach tak do końca nie porównasz róznych kompów bo za duże znaczenie ma w tym momencie procek,memorki itd.

moim zdaniem lepiej odblokowac potoki ,niż extremalnie krecić karte - napewno jest to miej szkodliwe.

A co do kręcenie to duża jest zalezność od uzywanych sterów .

ale te 9300 to troche mało .

mój narazie udało mi się po odblokowaniu podkrecic do 360/750 - dalej nie przechodzą testu pamiątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój narazie udało mi się po odblokowaniu podkrecic do 360/750 - dalej nie przechodzą testu pamiątki.

Co do pamiatek to test można przeskoczyć (RivaTuner) i kręcić dalej, nie zawsze test pamiatek jest zgodny ze stanem faktycznym i czasami jeszcze można jeszcze zyskać kilka MHz w OC.

Jak masz koniec na pamięciach to pociągnij dalej rdzeń, bo cosik słabiutko... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój narazie udało mi się po odblokowaniu podkrecic do 360/750 - dalej nie przechodzą testu pamiątki.

Co do pamiatek to test można przeskoczyć (RivaTuner) i kręcić dalej, nie zawsze test pamiatek jest zgodny ze stanem faktycznym i czasami jeszcze można jeszcze zyskać kilka MHz w OC.

Jak masz koniec na pamięciach to pociągnij dalej rdzeń, bo cosik słabiutko... :wink:

może żle napisałem sorki

rdzeń idzie do 390 po odblokowaniu

Tylko pamiątki nie przechodzą testu pow.750

Ale zapodam inne stery i sprubuje to obejść.

Przed odblokowaniem rdzeń śmigał na 400 - dalej nie kręciłem.

Pamięci bujały na 840 - dalej tez nie prubowałem.

ale też miałem wtedy inne stery.

I odrazu małem pytanko - jakie stery najlepiej zapodać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I odrazu małem pytanko - jakie stery najlepiej zapodać?

Proponuje najnowsze 71.24, link: http://www.osnn.net/comments.php?shownews=11625 , jak widać na fotkach z HL2 zmienił sie m.in. wygląd "szlamu"... ogólnie widać optymalizacje względem sielnika Source. Co do wyników w 3DMark2003 to zyskałem ok 300 marków.

 

67.03

--------

Dołączona grafika

 

71.24

--------

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I odrazu małem pytanko - jakie stery najlepiej zapodać?

Proponuje najnowsze 71.24, link: http://www.osnn.net/comments.php?shownews=11625 , jak widać na fotkach z HL2 zmienił sie m.in. wygląd "szlamu"... ogólnie widać optymalizacje względem sielnika Source. Co do wyników w 3DMark2003 to zyskałem ok 300 marków.

 

67.03

--------

http://www.electronicpunk.com/halflife2/hl...2water_6703.jpg

 

71.24

--------http://www.electronicpunk.com/halflife2/hl2water_7124.jpg

ten z 67.03 mi sie bardziej podoba...

 

66.81 <- najlepsze stery imho :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie twierdze że 66.81 są do bani, ale z ogromu ostatnio wychodzących nDriverów to te z numerkiem 71.24 są najlepsze.

 

Co do wody to rzecz gustu... mi się wydaje że tu bardziej pasuje odcień żółtego szlamu, niż jakiś idealnie czysty potok górski... :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie twierdze że 66.81 są do bani, ale z ogromu ostatnio wychodzących nDriverów to te z numerkiem 71.24 są najlepsze.

a wszystkie filmy dzialaja? bestplayery i inne ktore nie dzialaly na 71.20 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie rozmawialem z kolesiem ktory w 2003 wycisnal ponad 15000, a w 2005 ponad 9000... na JEDNYM GF 6800GT :E

 

650/1200 taktowanie... szok jak dla mnie, staram sie o linki na orba. stay tuned

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie rozmawialem z kolesiem ktory w 2003 wycisnal ponad 15000, a w 2005 ponad 9000... na JEDNYM GF 6800GT :E

 

650/1200 taktowanie... szok jak dla mnie, staram sie o linki na orba. stay tuned

:) Zapytaj się o chłodzenie i producenta karty. 8) Oraz na jakim napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie rozmawialem z kolesiem ktory w 2003 wycisnal ponad 15000, a w 2005 ponad 9000... na JEDNYM GF 6800GT :E

 

650/1200 taktowanie... szok jak dla mnie, staram sie o linki na orba. stay tuned

Nio to szybko zapodaj te linki, i jak możesz to podaj jaki ten kolo ma sprzet + jakies ustawienia proca, grafy + czym chłodzi itd.

...a najlepiej to niech się chłop tu zarejestruje to sami go weźmiemy w ogień ostrych pytań! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przeszło 13 tys jak bym odpowiednio podkrecil wszystko to bez problemu miałbym przeszło 15tys

podkrecilem tylko pamec do 1.3GHz 1.6ns

 

chcialem umiescic wynik ale mam pytanko czy musze miec zarejestrowanego 3DMarka03 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie rozmawialem z kolesiem ktory w 2003 wycisnal ponad 15000, a w 2005 ponad 9000... na JEDNYM GF 6800GT :E

650/1200 taktowanie... szok jak dla mnie, staram sie o linki na orba. stay tuned

malo w tym 3dm03...powinien miec przynajmniej 2x tyle niz w 3dm05. no i nie sadze, ze nie zrobil jakis zmian w ukladzie zasilajacym tego gt..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i mam pewien problem z moim Leadtek'iem A400GT :(

 

Najpierw flashowałem bios w karcie graficznej na najnowszy ze strony leadtek'a i przez pare dni było good. Teraz bawiłem sie tym programikiem do zmiany napięcia i zmieniłem z 1.3V na 1.4V w trybie 3D, sflashowałem i wszystko git, uruchomiłem 3D marka 2005 i przy drugim teście [GT2 - Firefly Forest] obraz po 10 sek zrobił sie biały i pełno artefaktów sie pojawiło na nim :(, wiec zrestartowałem kompa i postanowiłem przywrócić stary bios, więc przywróciłem, komputer uruchomił sie ponownie, windows sie też uruchomił zrobiłem 3d marka wszystko działa, ale po na drugi dzień pojawiły sie dziwne problemy tzn 1/5 ekranu robi sie czarna w Windowsie, trwa to ok pół sekundy :(, podczas grania [ok 20-30 min (niektóre gry)] wyskakuje "błąd aplikacji" i jest powrót do windowsa :(, w CoD był też bardzo ciekawy błąd tzn gram sobie i po chwili freeze tylko że słychać szczały itp... a na ekranie pojawia sie taki pas który szybko sie przesówa ku dołowi i tak w kółko... [efekt bardzo podobny jak w TV widać monitor] :( Please HELP :( jestem załamany... i nie wiem co robić :( Mam nadzieje że nie będzie czeba odsyłać jej do serwisu :(

 

Z góry THX za pomoc... Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...