Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

Gość <account_deleted>

olej test cpu testuj karte tez w wymagajacych grach

To żeś mi chłopie pomógł, po co wogóle odpowiadasz, skoro nawet nie masz pomysłu co można by jeszcze sprawdzić?

Problem istnieje, a ja chcę poznać jego przyczynę :mur: Poza tym napisałem, że w grach jest ok :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

niech ktos mi powie czemu ten gf 6200 128bit na proline: http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GIGA+GF+6200+128+AGP jest taki tani ? :|

przecież na pierwszy rzut oka widać że to 64bit. Nie ma kart low profile 128bit :?

 

EDIT: nightstalker- DDR2 są montowane narazie tylko na 6200 64bit, no i 6500 64bit

 

co do FAQ to jestem jak najbardziej za !!

 

 

jestem posiadaczem 9550 Sapphire z Hynixami 5ns i zastanawiam sie czy te timingi które podał Bezbronny będa miały również zastosowanie na mojej karcie ? Poza tym mam też GB 9550 z Hynami 4ns więc również by sie przydały

 

I tu prośba :

mógłby ktoś porobić zrzuty z ustawieniami timingów (nazwy konkretnych opóźnień i ich ustawienia) bo Ati Tray tool czy ATI tool podejrzewam ze mają inne karty/kolejność timingów niż te NiBiTORy itp do NVidii

 

więc proszę o screeny albo opis nazw opóźnien żebym mógł to jakoś przenieść na 9550 i popróbować

 

BTW: co sądzicie o Gigabyteach 6200 PCIe 128/128 z okolic tego roku (kupione 7-8.05)?? czy modują sie na 8x1 ? Ktoś ma jakieś doświadczenia ?

 

pozdro

 

EDIT2:

u mnie ustawienia są po kolei takie

 

timings 1

WR 1,0

CAS 3

CMD 0

Strobe WR+1/2

 

timings 2

TRCDRD 5

TRCDWR 3

TRP 4

TRAS 17

TRRD 2

TR2W CL+3

TWR 3

TW2R 2

TW2RSameBank 3

TR2R 2

 

timings 3

Mem refresh Rate 48

TRFC 15

 

 

odczytałem z ATI Tray Tools 1.0.4.780

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, to znowu ja :P Czytałem ostatnio na jakiejś ruskiej stronie ( chyba 3dnews) test karty 6200 Asus N6200GE ( dostepnej w polsce za jakieś 400zł ) i wyczytałem że ma procesor NV43 i 128bit i to wiem na pewno. NV43 się moduje na 8 potoków prawda ? Bo w NV43 są zablokowane, a w NV44 ich wogle nie ma tak ? I jeszcze jedno... Ponoć w tych Asusach sa montowane pamięci DDR2 czyli takie jak w starych dobrych rakietach 5900... Czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, to znowu ja :P Czytałem ostatnio na jakiejś ruskiej stronie ( chyba 3dnews) test karty 6200 Asus N6200GE ( dostepnej w polsce za jakieś 400zł ) i wyczytałem że ma procesor NV43 i 128bit i to wiem na pewno. NV43 się moduje na 8 potoków prawda ? Bo w NV43 są zablokowane, a w NV44 ich wogle nie ma tak ? I jeszcze jedno... Ponoć w tych Asusach sa montowane pamięci DDR2 czyli takie jak w starych dobrych rakietach 5900... Czy to prawda ?

tak, NV43 posiada zablokowane (6200) lub odblokowane (6600) potoki.

lecz jesli chcesz wydac 400zł na 6200 z mozliwoscia odblokowania potoków kup WinFast'a 6200TD - 400zł

404zł + 11zł przesyłka - KLIK!

 

lub

WinFast 6600 256MB 455zł+11zł <KLIK!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, mam okazje kupic tego Asusa za 330zł, więc raczej nie będe dopłacać 100 do czegoś innego... Zresztą mnie interesuje karta wydajnościowo na równi z 5900, a ten 6200 po samym podkręceniu zegarów taki właśnie będzie ;) Oto PCB tego Asusa:

http://nightstalker.ovh.org/upload/6200/cool.jpg < chlodzenie

http://nightstalker.ovh.org/upload/6200/front.jpg < front

http://nightstalker.ovh.org/upload/6200/back.jpg < tyl

Jak widac ma NV43 i pamięci Hynix na pokładzie... Mam nadzieje zrobić z tego dobry uzytek i osiągnąć przynajmniej 6500 w 3DM03 ( chociaz to moze zostac ograniczone przez reszte kompa... )

Edytowane przez nightstalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież na pierwszy rzut oka widać że to 64bit. Nie ma kart low profile 128bit :?

 

raczej na 2 rzut, pierwszy byl jak dawalem linkam, a wtedy bylo tylko info o 128bitach i fotka pelnego gigasa N62128DP.

no ale problem sie rozwiazal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, NV43 posiada zablokowane (6200) lub odblokowane (6600) potoki.

lecz jesli chcesz wydac 400zł na 6200 z mozliwoscia odblokowania potoków kup WinFast'a 6200TD - 400zł

404zł + 11zł przesyłka - KLIK!

 

lub

WinFast 6600 256MB 455zł+11zł <KLIK!

W tym sklepie ceny skacza codziennie.

Poczekaj az spadnie ponizej 400PLN.

Doslownie codziennie maja inne ceny wiec warto chociaz zaoszczedzic. Na wysylke starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka moze byc przyczyna zerowej podkrecalnosci GPU w PALIT GeForce 6200A 256MB(64bit) ?? Pamieci kreca sie na 750 a rdzenia z 350MHz nic nie poderwie :/ Po przetaktowaniu nawet o 5MHz karta swiszczy i piszczy - musze resetowac :/ Nie chodzi mi o bicie rekordow w 3de smarkach, ale o czysta ciekawosc czy uzyskam kilka klatek wiecej w np. nfs:mw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcanie kart GF 6200A

 

W przeciwieństwie do innych kart nVidii podkręcanie kart GF 6200A to istna męka. Tyczy się to rdzenia. Zmiana jego częstotliwości została zablokowana (przynajmniej w naszych kartach Palita oraz Asusa) i nie można jej zmienić ani w górę ani w dół. Nie pomagają nawet najwymyślniejsze programy przeznaczone do tego celu, ani sterowniki nVidia. Wgranie zmodyfikowanego BIOSu z inną częstotliwością rdzenia niż domyślna powoduje zawieszenie się systemu operacyjnego już przy jego starcie. Problem ten występuje nawet wtedy, gdy obniżymy częstotliwość rdzenia. Jedyną możliwością przetaktowania go jest użycie opcji automatyczny overclocking w sterownikach nVidii – jednak wówczas pojawia się inny problem – pamięci nie podkręcają się ani o 1 MHz.

 

Jak jednak można wyczytać w Internecie - nie dotyczy to wszystkich kart - produkty Galaxy podkręcają się całkowicie poprawnie.

 

W przypadku Palita, u którego pamięć DDR2 może bez problemu pracować nawet na 400 MHz (z domyślnych 250 MHz) podkręcanie rdzenia jest bezsensownym rozwiązaniem. Wzrost wydajności uzyskany przez podniesienie częstotliwości rdzenia, przy jednoczesnym nie podkręcaniu pamięci jest minimalny, ponieważ ograniczeniem jest bardzo niska przepustowość pamięci.

 

Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zmodyfikowanie BIOSu, gdzie zmienimy domyślną częstotliwość pamięci na powiedzmy 410 MHz. Uznaliśmy jednak, że nie ma sensu testować na takich ustawieniach, ze względu na to, że potencjalny odbiorca tej karty i tak nie będzie modyfikował jej BIOSu – co najwyżej ją podkręci. Dlatego też wszystkie testy Palita GF 6200A 256 MB 64-bit przeprowadzimy z taktowaniem 350 / 400 MHz, odpowiednio rdzeń / pamięć.

Klik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni tutu nie jarze na jakim sprzecie to jest robione.

Nie masz takiego w podpisie, daj jakies blizsze informacje.

Jezeli to 6200 po przerobce to respecto. Jedynie Strongmen ma lepszy wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Hynix HY5DU281622ET-4

rejestry nv43:

Timing0: 050B1410

Timing1: 05010406

Timing2: 20230305

 

tRC: 16

tRFC: 20

tRAS: 11

tRP: 5

tRCDRD: 5

tRCDWR: 3

tRRD: 3

Niestety tylko tyle pokazuje NiBiTor, szkoda że nie ma CMD.

Z tego co widze to masz ostrzejszy tRP (RAS Precharge), a to jest drugi po CMD istotny parametr taktowania DDR

Możesz dać większy CAS? bo to nie wpływa prawie wcale na wydajność, za to poprawia OC

 

PS. Niedawno naprawiałem kumplowi R9550 szafira na elixirach 5ns i zauważyłem że na zasilaniu ram (8x32=128MB) jest strasznie mała pojemność: 2x470u, a u mnie 2x1000u. Może dlatego na radkach ram tak cienko lata - podniesienie napięcia nic nie da, jeśli będzie miało "wcięcia"

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni tutu nie jarze na jakim sprzecie to jest robione.

Nie masz takiego w podpisie, daj jakies blizsze informacje.

Jezeli to 6200 po przerobce to respecto. Jedynie Strongmen ma lepszy wynik.

Jakbym miał napisać co mam/czym sie bawie w podpisie, bo by miejsca zabrakło :lol:

 

Wyniczek robiony na opteronie144 i Gigabyte 6200 4ns @ 8 potoczków :wink: . Będzie WR napewno, karta jeszcze czeka na mody i tjuning timingów.... no i procek też narazie bardzo spokojnie śmiga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

...

PS. Niedawno naprawiałem kumplowi R9550 szafira na elixirach 5ns i zauważyłem że na zasilaniu ram (8x32=128MB) jest strasznie mała pojemność: 2x470u, a u mnie 2x1000u. Może dlatego na radkach ram tak cienko lata - podniesienie napięcia nic nie da, jeśli będzie miało "wcięcia"

chyba tu właśnie leży przyczyna bo luzowanie timingów do wartości @ 2,8 i @ 2,5ns od bezbronnego daje tylko arty przy defaultwych taktach :mur:

a wiec nie tędy droga

 

pozdro i dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agp w pcie? Niezabardzo :D

 

Żeby nie było że się obijam:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8824755

 

Karta jak z pudełka, tylko blok na gpu :wink: . Na def gpu robi max 567-570mhz

 

Teraz mała prośba do ludzi wielkiego serca :rolleyes: :

1. Kto wymyśli jak odblokować tablice napięć/znajdzie mi bios z odblokowaną tablicą :)

2. W którym timingsecie mam podmienić wartości - chcem sobie wgrac timingi np od 2.8ns :D

 

pozdro

 

PS niedługo duuużo wiecej, to dopiero wstepne testy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strongmen to jest twoja aukcja ??

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76471578

 

nie zebym reklamowal czy cos ale ten sprzedawca ma taki sam sprzet jak ty ale rdzen nizej wykrecony :P

:-)

Tak to moja karta

Rdzen jest celowo ustawiony na 600 - zeby nowy nabywca mogl sie pobawic o/c :lol:

Poza tym nie wiem czemu odkad zmienilem Platforme(to co w podpisie)

Rdzen niechce wiecej jak 645-50 - a chodzil na 680 do testow na neforce2 ;-/

 

tak czy inaczej Karte polecam - Wypas jak za ta kase Imho ... - (wlasnie ciupie w nfs Full detale all na maxa 1024 - ponizej 23 nie widzialem - a przewaznie jest miedzy 45-a 30)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Jaki będzie przyrost mocy między moim GF4Ti4200 128Mb 128bit a Leadtek Winfast GF 6200 128 DDR 4 ns 64bit

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75157170 ??

Tylko w najnowszych produkcjach uswiadczysz nowe efekty z watpliwa plynnoscia.

W starych grach bedzie wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

chyba tu właśnie leży przyczyna bo luzowanie timingów do wartości @ 2,8 i @ 2,5ns od bezbronnego daje tylko arty przy defaultwych taktach :mur:

a wiec nie tędy droga

:blink: sorry, ale to chyba jest zaostrzanie timingów. Przy nominalnym zegarze zwiększa się przepustowość pamięci, ale przy OC timingi trzeba wydłużyć, szczególnie tRP (błędy odczytu/zapisu) i CAS (nieskuteczne odświerzanie). Może spróbuj odwrotnie - np 4ns@5ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w najnowszych produkcjach uswiadczysz nowe efekty z watpliwa plynnoscia.

W starych grach bedzie wolniej.

Zastanawia mnie właśnie przyrost prędkości w grach typu Quake 4 czy Civilization 4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg w queka to ty na tym zadobrze nie pograsz :)

W 1024x768 High na płynność nie narzekałem, ale i tak ją zaraz odinstalowałem, bo mi zupełnie nie podeszła.

W Ultra ustawieniach brała z systemem 1,9GB!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...