Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre wiadomości :) (w części :( )

 

Dzięki uprzejmości firmy www.pcprojekt.pl mam właśnie w rękach Sparkla GF 6600 AGP 128 MB Hynix 3,6 ns.

Po zdjęciu radiatora ukazał się rdzeń, który również nie miał identycznej ilości rezystorów. Karty wyglądają idenczynie - pozatym, że płytce, na której jest osadzony NV43 pisze 6200 a na drugiej 6600.

 

Udało się wgrać bios od 6600 do 6200 i karta (przynajmniej nvflash) wykrywana jest jako GF 6600 - dokładnie jak GF 6600. Natomiast dziwnym trafem nawet po reinstalacji systemu Windows widzi kartę jako GF 6200 i ma wydajność GF'a 6200.

 

Riva Tuner widzi wszystko gdy włożona jest karta GF 6600 AGP, ale po obsadzeniu GF 6200 już nie bardzo.

 

Czyli jest coś, co nawet po podmianie biosu inaczej kazuje wykrywać kartę. Czyli jest to zabezpieczenie sprzętowe, które podobnie jak w przypadku Radeona 9500 blokowało dodatkowe potoki, które można było odblokować programowo.

 

Teraz kwestia wymyślenia tego sposobu. Jeszcze coś powalczę - życzcie mi powodzenia :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre wiadomości :) (w części :( )

 

Dzięki uprzejmości firmy www.pcprojekt.pl mam właśnie w rękach Sparkla GF 6600 AGP 128 MB Hynix 3,6 ns.

Po zdjęciu radiatora ukazał się rdzeń, który również nie miał identycznej ilości rezystorów. Karty wyglądają idenczynie - pozatym, że płytce, na której jest osadzony NV43 pisze 6200 a na drugiej 6600.

 

Udało się wgrać bios od 6600 do 6200 i karta (przynajmniej nvflash) wykrywana jest jako GF 6600 - dokładnie jak GF 6600. Natomiast dziwnym trafem nawet po reinstalacji systemu Windows widzi kartę jako GF 6200 i ma wydajność GF'a 6200.

 

Riva Tuner widzi wszystko gdy włożona jest karta GF 6600 AGP, ale po obsadzeniu GF 6200 już nie bardzo.

 

Czyli jest coś, co nawet po podmianie biosu inaczej kazuje wykrywać kartę. Czyli jest to zabezpieczenie sprzętowe, które podobnie jak w przypadku Radeona 9500 blokowało dodatkowe potoki, które można było odblokować programowo.

 

Teraz kwestia wymyślenia tego sposobu. Jeszcze coś powalczę - życzcie mi powodzenia :)

 

Pozdrawiam

1247750[/snapback]

 

A gdybyś spróbował (po uprzednim flashu do 6600) najpierw uzyć

ForceWareAntiprotection script z riva tuner a potem ręcznie

"aktualizuj sterownik" --> " zainstaluj z określonej lokalizacji" --> "Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania"

odznacz "pokaz zgodny sprzęt" ---> wybierz sterownik do 6600 i na chama go ręcznie zainstaluj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź ruskich, kiedy wyjdzie nowa wersja Riva Tuner :D

Także tobie kolego życze powodzenia. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź ruskich, kiedy wyjdzie nowa wersja Riva Tuner :D

Także tobie kolego życze powodzenia. 8)

1247958[/snapback]

Jeśli sie mi uda to zrobić to zrobię dokładnie to co Riva będzie robił jednym klikiem. Kwestia tylko tego, że jeśli się mi uda to będę wcześniej i tyle. Polak potrafi czy nie ? :D

 

Update

I teraz mam dla Was zabawę - czyli znajdź X elementów które różnią te dwa rysunki :D - zapraszam:

 

nr 1

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak narazie zauważyłem, że scalak na prawo od HSI jest inny w 6200 jak i w 6600. I chyba to on wadzi. Jeśli ktoś coś jeszcze znajdzie to dajcie proszę znać.

 

nr 2

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

nr 3

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

nr 4

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Miłego szukania :D

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sie mi uda to zrobić to zrobię dokładnie to co Riva będzie robił jednym klikiem. Kwestia tylko tego, że jeśli się mi uda to będę wcześniej i tyle. Polak potrafi czy nie ? :D

1248036[/snapback]

 

Daj znać czy przetestowałeś może to co sugerowałem i z jakim skutkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy przetestowałeś może to co sugerowałem i z jakim skutkiem ?

1248061[/snapback]

Zaraz się za to zabiorę, ale jeszcze mam zdjęte radiatory z kart i nie instaluje sysa.

 

Ale przypatrzcie się bliżej tym układom na prawo od HSI

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak widać ten układ w 6200 ma nóżki w pozycji pionowej, zaś w 6600 w poziomej. To chyba jest klucz naszego problemu.

 

Czyli jedno mamy pewne - bujdą jest jakoby GF 6200 AGP produkowany był na innym chipie niż np GF 6600 GT czy zwykły 6600. Dzisiaj zabieram się za testy wydajnościowe do końca i powinienem coś mieć na środę. Pozdrawiam

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać ten układ w 6200 ma nóżki w pozycji pionowej, zaś w 6600 w poziomej. To chyba jest klucz naszego problemu.

1248079[/snapback]

A jak są nóżki ustawione w wersji PCI?? czy tam wogóle jest analogiczne to coś??

I po drugie, jak są 2 zielone kondenatory, to przy TP1 chyba w 6200 kółeczko jest zapełnione a w 6600 nie. Tak jest czy tylko światło się tak odbiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak są nóżki ustawione w wersji PCI?? czy tam wogóle jest analogiczne to coś??

I po drugie, jak są 2 zielone kondenatory, to przy TP1 chyba w 6200 kółeczko jest zapełnione a w 6600 nie. Tak jest czy tylko światło się tak odbiło?

1248203[/snapback]

Tak racja 6600 ma dwa otwory, zaś 6200 ma ten górny zaślepiony. Ale to raczej znaczenia mieć nie będzie.

 

Walczymy dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna mała, ale dobra wiadomość

 

Wszystko wskazuje na to, że wgranie BIOSu od GF 6600 powoduje włączenie HDR dla GF 6200. Właśnie cleci teścik Far Cry i HDR na poziomie 7 wygląda jak powinien wyglądać.

 

Później jeszcze wgram oryginalny BIOS i się upewnię, ale wszystko wskazuje na to, że wgranie BIOSu daje pewien wzrost wydaności. Dokłądnie to o co chodziło, żeby zmodowana karta GF 6200 nazywała się 6600.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna mała, ale dobra wiadomość

 

Wszystko wskazuje na to, że wgranie BIOSu od GF 6600 powoduje włączenie HDR dla GF 6200. Właśnie cleci teścik Far Cry i HDR na poziomie 7 wygląda jak powinien wyglądać.

 

Później jeszcze wgram oryginalny BIOS i się upewnię, ale wszystko wskazuje na to, że wgranie BIOSu daje pewien wzrost wydaności. Dokłądnie to o co chodziło, żeby zmodowana karta GF 6200 nazywała się 6600.

 

Pozdrawiam

1249633[/snapback]

No ok - a zastosowanie skryptu Antiprotectionpatch z rivatuner oraz wgranie sterowników od 6600 na siłę daje skutek w postaci poprawnego ich funkcjonowania ?

 

no i jeszcze zostaje sprawa nędznego kręcenia się rdzenia w 6200 - pewnie standardowo Sparkle go niedowlotował, co by ludzie sobie nie podkręcali.

 

Tak więc w tym momencie najlepszym zakupem chyba jest Leadtek 6600 za około 560 zł

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok - a zastosowanie skryptu Antiprotectionpatch z rivatuner oraz wgranie sterowników od 6600 na siłę daje skutek w postaci poprawnego ich funkcjonowania ?

1249637[/snapback]

Wszystko chodzi o to, że ja mam dzisiaj odesłać GF 6200 - nie wiem jak to zrobię, bo jestme w połowie testów, jerszcze mi demka do half life nie działaja :(

Postaram sie to dzisiaj zrobić, ale nie wiem cz zdążę. Bo jeszcze GF 6600 czeka, któego mam oddać jutro - masakra.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko chodzi o to, że ja mam dzisiaj odesłać GF 6200 - nie wiem jak to zrobię, bo jestme w połowie testów, jerszcze mi demka do half life nie działaja :(

Postaram sie to dzisiaj zrobić, ale nie wiem cz zdążę. Bo jeszcze GF 6600 czeka, któego mam oddać jutro - masakra.

 

Pozdrawiam

1249644[/snapback]

 

dogadaj się z panami na +jeszcze jeden dzień (na każdą z kart) za fajną reklamę wszem i wobec

 

zgraj biosy z tych kart (z 6600 które masZ)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się za to zabiorę, ale jeszcze mam zdjęte radiatory z kart i nie instaluje sysa.

 

Ale przypatrzcie się bliżej tym układom na prawo od HSI

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak widać ten układ w 6200 ma nóżki w pozycji pionowej, zaś w 6600 w poziomej. To chyba jest klucz naszego problemu.

 

Czyli jedno mamy pewne - bujdą jest jakoby GF 6200 AGP produkowany był na innym chipie niż np GF 6600 GT czy zwykły 6600. Dzisiaj zabieram się za testy wydajnościowe do końca i powinienem coś mieć na środę. Pozdrawiam

1248079[/snapback]

Możesz podać dokładne oznaczenia tych układów koło his-a, bo na oko wyglądają jak pamięć eeprom ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, na GF 6600 pisze tak:

 

0448

011AL

 

 

zaś na GF 6200 pisze tak: (chip jest zdecydowanie większy, co zresztą widać nz zdjęciu):

NV021ANL

460962A

D449

 

 

Mam nadzieję, że mój niegdyś sokoli wzrok nie zawiódł i dobrze przeczytałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No właśnie skąd się wzieła ta dwójka. Pamięć DDR jest dwa razy bardziej przepustowa, ale ani dwa razy szybsza a tymbardziej nie ma dwa razy wyższej częstotliwośći :)

Dlatego też pisanie "600 MHz" dla pamięci która ma w rzeczywistości 300 MHz jest najzwyczajniej błędem.

Kurcze dzisiaj powinienem dostać 9800 PRO - ale wyniki będą nie wcześniej jak pod koniec tego tygodnia.

 

Pozdrawiam

no ale chyba nie zaprzeczysz że w grafach NV zawsze była podawana efektywna częstotliwość pracy...

a w ATI rzeczywista, więc tego raczej nie zmienisz . :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus jak z jakimikolwiek testami?  :blink:  <_<

1252072[/snapback]

Gf 6200 już jest przetestowany na standardowych ustawieniach. Aktualnie kończy się test GF 6600. Pierrwszą część testów mam nadzieję opublikuje gdzieś tak pod koniec tego tygodnia.

 

Majkel84

Wiesz to, że w nvidii podawana jest "efektywna" częstotliwosć taktowania a w ATI dla mnie nei ma znaczenia. Dla mnie ważny jeden jeden fakt. Jak widzę, że ktoś napisał tak:

mój Gf 6600 kręci się na 550 / 600 to szczerze Ci powiem, że nie wiem czy on mówi o GF 6600 nonGT czy GF 6600 GT. Tak wiem, że z reguły się pisze te oznaczenie "GT", ale już nie raz się spotkałem, że ludzie nie piszą.

 

Druga sprawa to fakt iż podawania tego taktowania nie robi nic więcej jak tylko wprowadza w błąd potencjalnego czytelnika, który kupi kartę ze świadomością, że ma mieć na niej 1000 MHz na pamięciach, jak się okaże ze tak nie jest to ma wielkie pretensje do całego świata, a szczególnie do osoby, która tak napisała.

I jeszcze jeden argument przeciw - wejdą pamięci QDR (powoli się zbliżają do nas) i co będziesz dzielił liczbę 1180 przez 4 ? ja sobie nie wyobrażam takiej sytuacji. Dzielenie przez dwa jeszcze idzie zrobić, ale nie każdy ma kalkulator w głowie i będzie potrafił taką liczbę podzielić na cztery w odpowiednio szybkim tempie.

 

Aha i teraz popatrz:

Skoro przy taktowaniu pamięci używamy taktowania "efektywnego" to dlaczego:

nie piszemy, że AMD 64 mają szynę HyperThreading aktowpaną zegarem 2000 MHz tylko piszemy 1000 MHz?

dlaczego nikt nie pisze, że AGPx8 jest taktowane zegarem 533 MHz, tylko 66 MHz?

dlaczego nikt nie pisze, że jechał felicją przez autostradę ponad 300 km/h - prędkość względna w porownaniu z samochodem jadącym z przeciwka conajmniej 150 km/h podczas gdy felicja jechala bezwzględnie 150 km/h

 

To kilka przykładów które mi pierwsze wpadły do głowy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

z tą felicją :mur: , powiem tak to są rzeczywiscie ddr3 500, tylko to zostało namieszane z samego poczatku jak weszły ddr czyli tam epoka a1000. bo byly sobie sdr-ki 133 powiedzmy i jak oni by wrpowadzili ddr133, to nikt tego nie kupi i wogóle bo po co, musieli cos zrobic i dali nazwe 266 i mi to pasuje mi to wisi. ale mam na przykład p4 gdzie szyne sie jego podaje 800, a jest 200 tylko 4 pakiety danych sa przysyłane w jednym takcie zegara.

p.s

moze zkaonczmy ten temat i wócmy do 6200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą felicją :mur:  , powiem tak to są rzeczywiscie ddr3 500, tylko to zostało namieszane z samego poczatku jak weszły ddr czyli tam epoka a1000. bo byly sobie sdr-ki 133 powiedzmy i jak oni by wrpowadzili ddr133, to nikt tego nie kupi i wogóle bo po co, musieli cos zrobic i dali nazwe 266 i mi to pasuje mi to wisi. ale mam na przykład p4 gdzie szyne sie jego podaje 800, a jest 200 tylko 4 pakiety danych sa przysyłane w jednym takcie zegara.

p.s

moze zkaonczmy ten temat i wócmy do 6200?

1252290[/snapback]

Z zakończeniem rozmowy na ten temat to masz racje - bo moim zdaniem jest wszytko jasne.

 

Kariera 'efektywnego" taktowania zaczęła się gdy nVidia wprowadziła GF 2 z pamięciami DDR. Stwierdziła, że ludzie sa zbyt głupi, żeby zrozumieć, że DDR jest dwa razy bardziej przepustowe niż SDR przy tym samym taktowaniu.

 

c\o do Pentium 4 - własnie tutaj jest taki mały myczek, że są pewne powody, dla których można powiedzieć, żę tam jest 800 MHz, ale niewiele się to różni od zwykłęgo trybu DDR.

 

Dyskutujmy o 6200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

no i tak ma byc :D mam juz zamówione cos takiego a64 3000, gg nf4 pciexpress i gd 6200/6600 128ddr z gigabyte, mam tak zamówione ze co bedzie z tych karto to bede miał. tylko tak czy ten 6200 sie ebdzie modował? aha czy na gigabyte mozna kontrolowac obroty wiatraczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak ma byc :D  mam juz zamówione cos takiego a64 3000, gg nf4 pciexpress i gd 6200/6600 128ddr z gigabyte, mam tak zamówione ze co bedzie z tych karto to bede miał. tylko tak czy ten 6200 sie ebdzie modował? aha czy na gigabyte mozna kontrolowac obroty wiatraczka?

1252319[/snapback]

Jak narazie sprawa praktycznie stoi w miejscu - modowanie nie jest możliwe. Ale może uda się obejść ten układ, którym się różnią karty GF 6600 oraz 6200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodzi o wrsje pciexpress, przeciez owa zmodowałes?

1252366[/snapback]

aaa nie wiedziałem :) - ja mówilem o wersji AGP

 

No tak PCi-Express jak dotychczas wszystkie sztuki jakie miałem w rękach sie zmodowaly. Wszytko jest oczywiście na www.egielda.com.pl :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie sprawa praktycznie stoi w miejscu - modowanie nie jest możliwe. Ale może uda się obejść ten układ, którym się różnią karty GF 6600 oraz 6200.

1252364[/snapback]

 

A próbowałeś Antiprotectionpatch z riva tuner + flash biosu + wgranie na siłę sterowników od 6600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...