Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wintereq

nie piszcie ze w 6200 odblokowuje sie potoki bo piszecie bzdury - w 6200 odblokowuje sie dodatkowa jednostke TMU !!!

1239120[/snapback]

Nie do końca. GF 6600 ma architekturę 8x1 i 4x2 - zmienia się w zależności od aplikacji.

Dlatego autor RivaTuner uznał, że karta ma mieć 8 potoków i na każdy jedną jednostkę TMU.

Zatem modowane jest na 8x1, a nie 4x2 - zresztą modowanie to nie tylko potoki, ale włączenie HDR (bardzo ważne w nowych kartach graficznych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. GF 6600 ma architekturę 8x1 i 4x2 - zmienia się w zależności od aplikacji.

Dlatego autor RivaTuner uznał, że karta ma mieć 8 potoków i na każdy jedną jednostkę TMU.

Zatem modowane jest na 8x1, a nie 4x2 - zresztą modowanie to nie tylko potoki, ale włączenie HDR (bardzo ważne w nowych kartach graficznych).

1239130[/snapback]

Jakby to powiedzieć - właśnie nie :-P

6600 zachowuje się jako 4x2 i tak tez jest

 

Kurde ładnie mnie zasypaliście pytaniami - dzisiaj będę zdobywał gry.

 

Co do FX 5900 Xt to nie wiem czy w ogole ma sens porównanie. Po pierwsze karta po prostu zostania zmiażdzona w DX9. No ale jeśli się mi uda załatwić to ją dołącze.

 

Co do radka 9800 PRO to się zobaczy - ale moim zdaniem będzie szybszy i to miejscami znacznie - nie widze specjalnego sensu, aczkolwiek moze byc porownanie ciekawe. Postaram się też załatwic

 

jak już pisałem w sprawie 6600 - jeśli 6200 sie zmoduje to nie ma sensu dołączac 6600 do testów. bo jedyna różnica jaka bedzie wystepowac od prawdziwego 6600 to ewentualnie inne możliwości O/C zegarowych

 

Co do różnicy pamięci międzi 3,6 ns a 4 ns - na podstawie sparkla i Asusa 6200 moge powiedziec ze roznica jest raczej zależna od sztuki.

 

Czy coś jeszcze ? Jeśli na coś nie odpowiedziałem to pisać :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

jakoś nvidia nie podaje że ta karta ma 8x1 raczej 4x2=8  :)  :wink:

1239143[/snapback]

Na stronie GF 6600 jest zapisany jako seria 6600 razem z GF 6600GT i mają po 8 potoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Jakby to powiedzieć - właśnie nie  :-P

6600 zachowuje się jako 4x2 i tak tez jest

 

Kurde ładnie mnie zasypaliście pytaniami - dzisiaj będę zdobywał gry.

 

Co do FX 5900 Xt to nie wiem czy w ogole ma sens porównanie. Po pierwsze karta po prostu zostania zmiażdzona w DX9. No ale jeśli się mi uda załatwić to ją dołącze.

 

Co do radka 9800 PRO to się zobaczy - ale moim zdaniem będzie szybszy i to miejscami znacznie - nie widze specjalnego sensu, aczkolwiek moze byc porownanie ciekawe. Postaram się też załatwic

 

jak już pisałem w sprawie 6600 - jeśli 6200 sie zmoduje to nie ma sensu dołączac 6600 do testów. bo jedyna różnica jaka bedzie wystepowac od prawdziwego 6600 to ewentualnie inne możliwości O/C zegarowych

 

Co do różnicy pamięci międzi 3,6 ns a 4 ns - na podstawie sparkla i Asusa 6200 moge powiedziec ze roznica jest raczej zależna od sztuki.

 

Czy coś jeszcze ? Jeśli na coś nie odpowiedziałem to pisać :)

 

Pozdrawiam

1239150[/snapback]

No właśnie nie wiem. Kupiłbym już teraz GF 6600, ale mają słabe pamięci :(

Mogli dać przynajmniej 2.8ns na BGA - wtedy by się to opłacało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie GF 6600 jest zapisany jako seria 6600 razem z GF 6600GT i mają po 8 potoków.

1239161[/snapback]

Nie

NV43 ma 3 Vertexy i od razu są wszystkie włączone

 

BTW

Pokaż mi na stronie NV gdzie pisze, żę seria kart GF 6600 ma 8 potoków :)

 

Co do testów - karty jeszcze nie dostałem więc jak narazie mogę jedynie czekać :( - trzeba się jeszcze uzbroić w cierpliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak karta ma 8 potoków, dziwnie zachowujacych, polecam arta na www.nvision.pl

1239181[/snapback]

Najbardziej interesujące jest jednak to, że "obrońcy" 8x1 w 6600 rozmijają się co do przyczyn działania karty jako 4x2.

 

Raz to są jednostki ROP, raz kontroler pamięci. Nie ustalili wcześniej wersji zdażeń :)

 

No ale dyskutujny na temat zgodny z tytułem tego wątku ;)

 

Pozdrawiam

 

Update

Aha tam ktoś pisał o 3D Markach.

Ja na GF 6200 uzyskałem tyle:

http://www.egielda.com.pl/pliki/gf6200_3d03_01.jpg

 

:D

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej interesujące jest jednak to, że "obrońcy" 8x1 w 6600 rozmijają się co do przyczyn działania karty jako 4x2.

 

Raz to są jednostki ROP, raz kontroler pamięci. Nie ustalili wcześniej wersji zdażeń :)

 

No ale dyskutujny na temat zgodny z tytułem tego wątku ;)

 

Pozdrawiam

1239253[/snapback]

 

Mnie się wydaje że sprawa z 6600 jest jasna jak drut.

 

Jakiś czas temu NVidia kupiła firmę 3DFx - dzięki ich pomysłom powstała cała seria kart FX

 

nie wypadło to najlepiej (w porównaniu z radkami szczególnie w segmencie mid-range), więc wzięli najlepszą kartę poprzedniej generacji (4Titanium), wypuścili ją w zmniejszonej technologii (widać to po kręceniu się karty), dodali DX9 + PS3.0 i HDTV i wuala mamy super kartę w technologii 4x2 (tak jak 4ti) + DX9 + super możliwości OC

 

a 6200... cóż trzeba było trochę poblokować, bo różnic by nie było.

 

Mi się wydaje że drugi TMU będzie działał ok, tak samo jak mój Duron@Athlon (cache odblokowałem)... tylko tutaj wystarczy bios podmienić i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej interesujące jest jednak to, że "obrońcy" 8x1 w 6600 rozmijają się co do przyczyn działania karty jako 4x2.

 

Raz to są jednostki ROP, raz kontroler pamięci. Nie ustalili wcześniej wersji zdażeń :)

 

No ale dyskutujny na temat zgodny z tytułem tego wątku ;)

 

Pozdrawiam

 

Update

Aha tam ktoś pisał o 3D Markach.

Ja na GF 6200 uzyskałem tyle:

1239253[/snapback]

 

to już karta doszła do Ciebie ??? :] zmodowałeś ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki idzcie sie przewietrzyć , wyjdzie z domu , nie odświerzajcie forum z 6200 co 5 min , dzis testow i wynikow

6200 raczej nie bedzie , ale te grafy narobiły zamieszania hehehe , i na allegro nowe aukcje sie pojawiaja :) z 6600 , ceny troszke nizsze :D

Oby tak dalej , sesje zamkniemy i grafe kupujemy :) ...... w nastepnym tygodniu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie pozyjemy zobaczymy - ja swojego Gigabite 9550 Opchnelem za 320 :lol: i mialem kupowac 9550 Abita guru - jednak po przeczytaniu recenzji o 6200 - bede czekal az cena spadnie do ok 400 z hakiem - bo karta zapowiada sie IMHO REWELAcYJNIE ;] :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRAFIKA SPARKLE GF 6200 8X 128 DVI/TV BOX

399.00

 

GRAFIKA SPARKLE GF 6600 8X 128D3 DVI/TV BOX

459.00

 

takie ceny w pronoksie sa, czyli z dnia na dzien 50zł spadła

tylko co oznacza te D3 za pamieciami, bo chyba nie ddr3 :blink:

Edytowane przez ediee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprzedalem za tyle poniewaz byl to model przerobiony na pseuldo 9600XT :P szedl bez v modow 450-60 rdzen i 550 mem do tego mial PASTA - ale tak czy siak oplacalo mi sie bardzo sprzedac :D

 

No to elegancko sie zapowiada juz 399zl - teraz tylko ciekawe jak z MODOWANIEM tego , czy kazdy egzemplaz bedzie mozna zmodowac 4x2 oraz uaktywnic funkcje dodatkowe jak w 6600 ... - bo chyba nie kazdy model bedzie na to podatny (chodz moze jestem w bledzie )

 

Dla swietego spokoju poczekam , az ktos rozkmini ktora firma bedzie oferowala najlepsze 6200 oraz mozliwosci O/C i odblokowanie , z cala pewnoscia cena do tego czasu jeszcze troche spadnie i bedzie mozna Kupic taka Perelke :]

Za 300-350 zl :D

karta 6200@6600+ ktora bedzie Wydajnosciowo lepsza niz np Radeon 9800 co kosztuje 600 zl

Wydaje mi sie ze szykuje sie Maly przewrot na Rynku - jesli to tak bedzie wygladac ;]

 

Edit

Zaraz zaraz , gdzie ty widziales 6200 na AGP za 399 ? :blink:

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie na icomp już zrobili wstępny test narazie na o/c. Poszedł na GT bez problemu!! tak napisali :] of coz mówię o 6200 a 6600 ma te same pamiątki ta sama architektura więc tak samo można go wykręcić. No to zmieniam kartę :] jeszcze nie wiadomo co z potokami, ale 6600 jest niewiele dorższa :] pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...