Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje gały to karta bedzie spoko :P Jakbym niemiał kaski to bym ją chętnie wziął.

Ta karta pewnie bedzie niewiele wolniejsza od 6600, dopiero 6600GT jest zdecydowanie leprze, przez te wysokie taktowania pamięci.

W 6200 wydaje mis ię ze powinna być możliwośc odblokowania 4 potoków przecież to ten sam rdzeń co w 6600 czyli zmiana biosu i gramy :)

Tak jak napisałem wyżej. GF 6200 posiada rdzeń NV43, który posiada 4 potoki renderujące na dwie jednostki TMU. Tam nie ma 8 potoków. Więc nie masz możliwości odblokowania dodatkowych "potoków" gdyż ich tam po prostu NIE MA.

 

Myślę, że na dniach zobaczycie moją recenzję - mam nadzieję, że się Wam spodoba, podobnie jak karta GF 6200.

 

Update

Właśnie na serwer wrzuciłem dwa moje artykuły. Jeden traktujący o podkręcaniu (nawet 160 % !!!!! ) karty GF 6200 oraz drugi - test kart graficznych - Radeon X300; GF 6200; GF 6600 - oraz zmodowany i wykręcony :) GF 6200

 

Gorąco zapraszam!

 

Czekam oczywiście na komentarze - konstruktywne :)

 

Jadę do domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny artykuł, niewiedziałem że GF6200 jest taki dobry jak na taką cenę, tzn. ceny nikt chyba niezna ale karta należy chyba do najniższego pułapu cenowego. Dzięki tej recenzji, będę już wiedział jaką kartę polecać znajomym którzy nie mają 1600 zł na GF6800GT a też chcą sobie pograć w nowe gierki. Btw, strasznie podoba mi się to zdanie pod koniec artykułu "Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak podkręcić – zaglądnij na strony NAPISAĆ NUMERY STRON! – tam wszystko pisze. Widać autor był już myślami przy wigilijnym stole :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda że z takimi wynikami @ to 9550 sie może schować!

Jakby jeszcze wyszła wersja na agp w rozsadnej cenie to by był hit i tyle. A tam w nawiasie mówiąc to mależy nv przyznać nagrode tylko czego roku ,dziesięciolecia? za wyprodukowanie najbardziej sztucznie okastrowanej karty graficznej. Tylko czy da sie te karty wszystkie odblokować, czy nv zacznie sprzedawać 6200 z nie do końca sprawnymi rdzeniami od 6600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny artykuł, niewiedziałem że GF6200 jest taki dobry jak na taką cenę, tzn. ceny nikt chyba niezna ale karta należy chyba do najniższego pułapu cenowego. Dzięki tej recenzji, będę już wiedział jaką kartę polecać znajomym którzy nie mają 1600 zł na GF6800GT a też chcą sobie pograć w nowe gierki. Btw, strasznie podoba mi się to zdanie pod koniec artykułu "Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak podkręcić – zaglądnij na strony NAPISAĆ NUMERY STRON! – tam wszystko pisze. Widać autor był już myślami przy wigilijnym stole :):):)

:oops: hehe dzięki za uwagę - po prostu artykuł był przeklejany z Corela - bo w końcu to jest czasopismo :)

 

99tomcat

DZsiaj będę miał conajmniej dwie inne sztuki tych kart - obadam sprawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo bedzie się dało odblokować dodatkowe 4 potoki albo nie ale napewno z tej karty niezrobisz 4x2 :/. Ale jakby niepatrzeć to karta sama w sobie jest całkiem spox.

 

EDIT: To była odpowiedx do wypowiedzi !exec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus, jaka masz karte graficzna? :roll:

którą ? :)

 

Nie tak na poważnie, to mam trzy komputery, z czego jeden to full integra w drugim mam swojego 9200, ale aktualnie siedzi 9550 bo ma lepsze wyjście na drugi monitor (2 monitory rulezz :D )

trzeciej zasadniczo nie mam - znaczy się lezy ukruszony 9500 64 MB. Trzeci komputer nie jest kompletny (Asus A8V Deluxe AMD 64 3200+ 939, 2 x 512 Kingston)

 

Pozdrawiam

 

A skąd to pytanie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj lazilem po ebay (jak zawsze) i zastanawialem sie czy kupic AMD 64 939 :D

Ale oczywiscie obie pulkule glowy sie zgodzily ze kupie motor :lol:

dobra to tyle z pamietnika

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...me=STRK:MEWA:IT

 

6200 z 128 mb za 76 euro... kurcze gdybym mnial PCI-E to bym wziol :wink:

 

nowa 6600 tez nie droga

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...5149559815&rd=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientujecie się kiedy będą dostępne 6200 AGP ?

 

Palit coś takiego produkuje

http://www.palit.com.tw/en/products/nvvga_...00agp.html#spec

 

Pewnie inni producencie też. No i jaka cena będzie ?

Bo skoro 6600 PCI-E/128 MB kosztuje w sklepie 550 zł

 

To ile może kosztować 6200 ?

 

Pewnikiem coś około 400 zł

 

Zapewne opłca się sprzedać za 400-450 zł dobrze kręcącego się radzia 9550XT, poczekać (tylko ile ? jeśli dwa, trzy miechy to warto) na 6200AGP i nabyć potworka.

 

Przeca taki 6200 przerobiony na 6600 i podkręcony ciutkę, potrafi zeżreć i R9800

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Więc może ktoś ma jakieś info ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ładnie już widać na wyżej przedstawionych wykresach :) chciałbym poinformować o aktualizacji artykułu. Asus P5GDC-V Deluxe okazał się szybszy w 3D Markach co widzicie na wykresach.

Adresik artykułu dla osób, które jeszcze nie czytały :) http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz 2 - 3 miechy bez karty (mam jeszcze Kyro 2 ale niedlugo NF7 a one sie nie lubia) to duzo... narazie nie wiem czy sie oplaca sprzedawac radzia  :wink:

Jeśli jest to Hercules 450 to nie będzie się gryzł z Abitem - trzeba uruchomić na tej karcie AGPx4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz 2 - 3 miechy bez karty (mam jeszcze Kyro 2 ale niedlugo NF7 a one sie nie lubia) to duzo... narazie nie wiem czy sie oplaca sprzedawac radzia  :wink:

Jeśli jest to Hercules 450 to nie będzie się gryzł z Abitem - trzeba uruchomić na tej karcie AGPx4 :)

tak Herc 4500 - kata ma agp x2... mozna zrobic moda (dosc latwy) i ma agp x4 :) Ale wtedy bedzie sie gryzla z plytami nforce 2 :wink:

np. na kt600 chodzi bez problemu :wink:

no nic poczekam na 6200 AGP i zobacze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz 2 - 3 miechy bez karty (mam jeszcze Kyro 2 ale niedlugo NF7 a one sie nie lubia) to duzo... narazie nie wiem czy sie oplaca sprzedawac radzia  :wink:

Jeśli jest to Hercules 450 to nie będzie się gryzł z Abitem - trzeba uruchomić na tej karcie AGPx4 :)

tak Herc 4500 - kata ma agp x2... mozna zrobic moda (dosc latwy) i ma agp x4 :) Ale wtedy bedzie sie gryzla z plytami nforce 2 :wink:

np. na kt600 chodzi bez problemu :wink:

no nic poczekam na 6200 AGP i zobacze :lol:

Aha - to tego nie wiedziałem - jak będziesz sprzedawał tego Herca to daj znać - jestem nim zainteresowany - karta warta obrawienia w ramki :)

 

Co do 6200 na AGP - jeśli nVidia wypuści ją jakoś szybko to będzie to hit i to wielki. Nalezy jednak pamiętać, iż sam mostek HSI jest relatywnie drogi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że piszę posta pod swoim postem, ale tamto było dość dawno temu.

 

Asus GF 6200 - bardzo dobra karta. W ten czwartek pokażę mini recenzję tej karty. Zaś dzisiaj na zachętkę pokażę wyniki 3D Marka 2003 :)

http://www.egielda.com.pl/pliki/gf6200_3d03_01.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie wie, to Nvidia oficjalnie zapowiadziała wydanie GF 6200 na AGP. Powinna być ta super karta za jakiś czas dostępna w sprzedaży. Miałem kupić R9500XT, ale wolę poczekać na tą karte bo będzie napewno hit, nawet jeśli się nie będzie dało potoczków odblokować, a raczej powinno, gdyż GF 6600 ma 8x1, a 6200 4x1. 8)

 

pamiatki 350 mhz widze hehe,

1235164[/snapback]

Wybacz, ale jakoś nie rozumie :blink: Edytowane przez Dabek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie wie, to Nvidia oficjalnie zapowiadziała wydanie GF 6200 na AGP. Powinna być ta super karta za jakiś czas dostępna w sprzedaży. Miałem kupić R9500XT, ale wolę poczekać na tą karte bo będzie napewno hit, nawet jeśli się nie będzie dało potoczków odblokować, a raczej powinno, gdyż GF 6600 ma 8x1, a 6200 4x1. 8)

1235349[/snapback]

a to ciekawe bo wszyscy mówią ze 6600 ma 4x2 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie wie, to Nvidia oficjalnie zapowiadziała wydanie GF 6200 na AGP. Powinna być ta super karta za jakiś czas dostępna w sprzedaży. Miałem kupić R9500XT, ale wolę poczekać na tą karte bo będzie napewno hit, nawet jeśli się nie będzie dało potoczków odblokować, a raczej powinno, gdyż GF 6600 ma 8x1, a 6200 4x1. 8)

1235349[/snapback]

No niecałkiem, bo 6600 ma 4x2 ale i tak po zmodowaniu 6200 dostaje takiego kopa ze hoho :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem sam się dziwiłem bo pisaliście w tym temacie że ma 4x2, a ja na paru portalach wyczytałem że ma 8x1. Jak znajde gdzie to wyczytałem to zarzuce linkiem. 8)

Proszę pierwszy link - http://benchmark.pl/artykuly/recenzje/GeFo...0/strona-1.html

Edytowane przez Dabek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem sam się dziwiłem bo pisaliście w tym temacie że ma 4x2, a ja na paru portalach wyczytałem że ma 8x1. Jak znajde gdzie to wyczytałem to zarzuce linkiem. 8)

Proszę pierwszy link - 1235380[/snapback]

Wystarczy zajrzeć jak jeszcze niedawno GF 5900 miał 8 potoków, teraz ma coś w stylu 8(4x2), ciekawe kiedy będzie pisało 4x2 :)

 

Ale niezależnie czy GF 6600 ma 8 (8 TMU) potoków czy 4 (8 TMU) potoki zachowuje się jak 4x2 i np. w takim Richard Burns Rally dużop traci w stosunku do Radka X300, który jest praktycznie takiej samej wydajności. Zobaczcie na wykresiki w tym artykule: http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=112 - właśnie na tego RBR - jaka jest mała różnica między GF 6600 a GF 6200. Założe się, że jeśli GF 6200 będzie się nazywał GF 6600, bo to wbrew pozorom daje kopa wydajności oraz podkręcimy pamięć z 250 MHz na 275 MHz to wynik dla GF 6200 będzie identyczny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, bo biore tz zamówiłe juz cos takiego a64 3000 s939, gigabyte nf4 i gf6200/6600(zalezy co bedzie z gigabyte). czy jest mozliwosc wgrania do 6200 biosu z 6600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że jest tylko, czy będzie działało to już nie wiem.

Co do tego czy GF 6600 ma 4x2 czy 8x1 to nie wiadomo. Wydaję mi się, że raczej ma 8x1, taka sama dyskusja była z kartą FX 5200. Tak naprawde to nie jest ważne, ważne jest to, żeby dało cię odblokowac potoki i cieszyć się potworem za małe pieniądze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sparkle juz wypuscil 6200 na AGP!!!!

jak cena bedzie obiecujaca to juz wiem jaka kupuje grafe:))

1235913[/snapback]

:*

jakies dokładniejsze info?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...