Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

zaciśnij zęby i poczekaj jeszcze trochę, ja też mam prawie tyle samo kasy i też już nie mogę wytrzymać

 

w końcu nie są to małe pieniądze a kto wie może będą jeszcze mniejsze w przyszłym tygodniu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus- jak byś tak zdobył 9600XT tak do porównania czy jest sens przesiadki na 6200@6600 bo w Smarkach widać że te NV są z 2 razy lepsze ale jak to jest w grach naprawdę?? bo nik juz nie robi testów z seria 9600 :? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus- jak byś tak zdobył 9600XT tak do porównania czy jest sens przesiadki na 6200@6600 bo w Smarkach widać że te NV są z 2 razy lepsze ale jak to jest w grach naprawdę?? bo nik juz nie robi testów z seria 9600  :?  :wink:

1240204[/snapback]

W tescie na 100% będą zawarte takie oto grafiki:

9550

9550 (400 / 250)

9600

9600 PRO

9600 XT

najprawdopodobniej 9800 oraz 9800 PRO

FX 5900 całkiem możliwe

 

Co do gierek - nie wiem na ile się mi uda zdobyć to o co prosicie ale będę dzielnie walczył :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związk z tym, że wyszła 6600 na AGP, to co warto wybrać:

 

 

GF 6600 600zł (8 potoków 128bit)

ATI 9800pro 600zł (8 potoków 256bit choć starszy układ)

ATI 9550@9600xt 325zł (4 potoki 128bit) Abita

 

Za Ati przemawia jakośc obrazu jednak GF ma wysoką wydajność.

 

Czy mam czekać aż stanieją 6600 o 100zł. Powiedzcie bo mnie już szlag trafia.

 

Chodzi mi głownie o wydajnośc w grach, PES4 wyścigówki i wojenne jak Call of Duty, reszta jak Doom 3 mnie nie interesuje.

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekajcie na test focusa i powtarzam jak miałbym wydać te 600zł to bym chyba dodał te 150 i kupił 6600GT o którym pisałem wcześniej, za 550 to bym wzioł chyba saphhirka 9800Se pod warunkiem że dało by sie przerobic na 9800 ale jak mozesz kupić 9800 za 600zł to bym sie niezastanawiał i brał chyba że to jakiś kiepski model?? :D , a tak na marginesie to mam niezłom karte chyba jeszcze :D :wink:

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związk z tym, że wyszła 6600 na AGP, to co warto wybrać:

GF  6600        600zł  (8 potoków 128bit)

ATI 9800pro    600zł  (8 potoków 256bit choć starszy układ)

ATI 9550@9600xt 325zł (4 potoki 128bit) Abita

 

Za Ati przemawia jakośc obrazu jednak GF ma wysoką wydajność.

 

Czy mam czekać aż stanieją 6600 o 100zł. Powiedzcie bo mnie już szlag trafia.

 

Chodzi mi głownie o wydajnośc w grach, PES4 wyścigówki i wojenne jak Call of Duty, reszta jak Doom 3 mnie nie interesuje.

1240240[/snapback]

Ja bym bral 9800 pro bez zastanawianie sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sie Wstrzymal ... <_<

Warto poczekac nawet te 3-4 tyg bo one moga zdzialac wiele -

Za ten czas karty z seri 6200 moga znacznie potaniec - powiedzmy do ok 400 zl , wtedy tez to bedzie napewno wiecej o MODOWANIU tej karty , jak i o tym ktory producent oferuje najlepszy model pod katem o/c :D

 

I calkiem smialo moze sie okazac ze taki 6200 @ 6600 + podkrecony na maxa ! za 400 zl bedzie znacznie lepiej wypadal niz nawet 9800XT co kosztuje .... no wlasnie sami sobie odpowiedzcie ;]

Poza tym sama satysfakcja z modowania , podkrecania karty :lol: jak i nowe PRZYSZLOSCIOWE funkcje ...

Osobiscie wczoraj sprzedalem 9550@9600XT za 320 zl :D i tez mnie KORCILO jak diabli zeby kupic tego ABITA 9550 guru - bo ponoc swieta karta ...

Ale pomyslalem LOGICZNIE ...ze jak mam dolozyc nawet te 70-100 zl i miec karte WYDAJNOSCIOWO i TECHNOLOGICZNIE lepsza od 9800XT (co miazdzy CENA) ... to nie ma sie NADCZYM ZASTANAWIAC !

Nie ma sie co NAPALAC i trzepac - tylko spokojnie podejsc do tematu i poczekac troszke jak sie wiecej wyjasni !

Jade teraz na Diamond Ultra TNT2 :rolleyes: i zajebiscie sie bawie w O/C tej karty oczekujac na rozwoj wydarzen dotyczacych watku 6200 AGP ;]

Na marginesie czy w marku2001 na tnt2 3280 Punktow to dobry wynik >? :D

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Heja koledzy!

 

Mam problem. Będę miał niedługo 6 stówek i chce kupić kartę lepszą niż seria GF FX, którą obecnie posiadam.

 

Co kupić? GF 6600 jest dobry, ale te pamięci :/ - liczyłem na taktowanie 700 MHz minimum, a to niestety jedynie przy dobrych wiatrach.

 

Może R9800/Pro? Ale gdzie, bo na allegro są wersje R9800SE - a ja nie wierzę w gwarancję na modowalność i to jeszcze przez Allegro.

 

Zatem co zrobić? Będę miał R7200 pożyczoną, także komp będzie i kasa, więc mogę poczekać, ale niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kupić? GF 6600 jest dobry, ale te pamięci :/ - liczyłem na taktowanie 700 MHz minimum, a to niestety jedynie przy dobrych wiatrach.

1240402[/snapback]

yyyyyyyy Raczej 350 MHz

Zresztą myślę, że osiągnięcie lekko powyżej 300 MHz nie będzie problemem, ale to się okaże.

 

Jutro wypiszę Wam dokładną liste kart graficznych jakie wystąpią w tescie oraz gier jakie zostaną zastosowane. Jeśli uważacie, że w danej grze (większość, która tu została wymieniona) jest jakieś fajne miejsce do testu to bardzo bym prosił o Savy. Oszczędzi mi to czas a dodatkowo będzie to bardziej miarodajne.

 

Najprawdopodobniej szykuje się pierwsza w mojej karierze Recenzja na żywo. Aż strach pomyśleć co to będzie.

 

Plan na dzień dzisiejszy jest taki ( o ile będą dobre wiatry wiały):

9550

9550 (400 / 250)

9600

9600 PRO

9600 XT

9800 (325 / 290)

9800 PRO (380 / 340)

6200 (standard)

6200 O/C - maxymalne uzyskane zegary bez moda - generalnie po to, żenby pokazać jak karta się będzie psrawować w razie gdyby się nie modowała

6200 @ 6600 - ile daje samo zmodowanie

6200 @ 6600 O/C - czyli hardcore

 

Jak widac kart w teście jest 11 (jeśli dorbze umiem liczyć :) ) - jak dotychczas na jedną kartę schodziło mnie około 9 do 10 godzin. Z obecną ilością gier (liczba gier zbliża się niebezpiecznie do 30) przypuszczam, że 20 godzin będzie mało. Chyba będę musiał poprosić o przedłużenie czasu testów karty GF 6200 AGP. :(

 

 

Aha lista gier:

 

Call of Duty

Colin McRae 2005

Doom 3

Far Cry 1.3

Flat out

Full Spektrum Warrior

Gothic 2

Half Life 2

KKRieger

Medal of Honor

Men of Valor

Morrowind

Need For Speed U2

Prince of Persia Warrior Within

Pro Evolution Socket

Richard Burns Rally

Riddic

Rome Total War

Splinter Cell Pandora Tomorrow

Toca Race Driver 2

X2

Xpand Rally

 

Jak narazie gierek jest 22. Jeśli ktoś ma jeszcze jakąś propozycję to ma czas do dzisiaj do godziny 12 w południe. I jak pisałem wyżej ewentualne propozycję testó w sensie miejsca będę potrzebował savy do danej gry.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus-a miałbyś możliwośc przetestowania jeszcze Thiefa3 i Władca Pierścieni:Bitwa o Śródziemie??????

1240702[/snapback]

 

Bez przesady :blink: Podajecie tytuly i chcecie wynikow a Focus musi sie sporo nameczyc. Mysle ze po 2 najbardziej popularne gry z kazdego gatunku w zupelnosci wystarcza :huh:

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam małą prośbę (bo wszyscy tutaj czekamy na testy 6200 jakbyśmy sraczkę mieli) - podaj model kompa na jakim będziesz testował i daj wyniki tylko dla 6200, 6200 OC, 6200@6600, 6200@6600+OC

a potem zupdatujesz test o inne karty.

 

może tak być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram "wojwar" - w sumie to najważniejsze są wyniki 6200 i jak wygląda po zmodowaniu i OC, bo człowiek się zastanawia (zwłaszcza ten bez grafy) czy warto juz lecieć kupywać, oraz czy przypadkiem jak to było w przypadku 9550 na początku były najlepsze serie OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha lista gier:

 

Call of Duty

Colin McRae 2005

Doom 3

Far Cry 1.3

Flat out

Full Spektrum Warrior

Gothic 2

Half Life 2

KKRieger

Medal of Honor

Men of Valor

Morrowind

Need For Speed U2

Prince of Persia Warrior Within

Pro Evolution Socket

Richard Burns Rally

Riddic

Rome Total War

Splinter Cell Pandora Tomorrow

Toca Race Driver 2

X2

Xpand Rally

O w morde..

Bez przesady, po co tyle gier ? Strata czasu...

 

IMHO moja lista gier:

Doom 3

Riddic

Far Cry 1.3

Need For Speed U2

Medal of Honor Pacific Assult

Half Life 2

Prince of Persia Warrior Within

 

Co dadza imho bezsensowne testy w np. Gothic 2, Morrowind i chyba najwieksza perelka --> Flat Out :lol:

Edytowane przez Ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie i Panie, na pcprojekt.pl pojawiły się sparkle od 6200 do 6600 na AGP ma się rozumieć, ceny tez niższe, ciekawe tylko czym różnią się dwie 6200 na AGP bo opis identyczny a ceny juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie widzi ze tam jest maly blad ...

Tzn ta 6200 agp za 460 posiada 128mb Ram

Natomiast ta druga NIBY tez 128 mb za 540 - posiada juz 256 mb

albo paradoksalnie moga to byc wer 64bit / i 128 !

 

Pasowalo by zadzwonic do Pcprojekta i sie dowiedziec o co kaman :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo jest jeszcze inaczej ,może to poprostu jakaś zubożona wersja?

 

tak czy inaczej wreszcie jakaś konkurencja cenowa się zrobi, teraz tylko czekac na pozostałe sklepy on-line i kolejnych producentów :D

Edytowane przez _c@lina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo jest jeszcze inaczej ,może to poprostu jakaś zubożona wersja?

 

tak czy inaczej wreszcie jakaś konkurencja cenowa się zrobi, teraz tylko czekac na pozostałe sklepy on-line i kolejnych producentów  :D

1240891[/snapback]

460 zł ! stać mnie stać mnie :D

 

panowie - czy karta się moduje ??

 

czy można wgrać do niej biosa z 6600 ?

 

może wyjdą 6200 takie jak widziałem na jednej z chińskich stron - 300/800 (DDR3) - no ... niech jeszcze ceny spadną do 420 zł to biorę bez zmrużenia oka (jak się będą modować - a jak nie będą to za 500 zł kupię 6600)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do "focus_"-a

 

na iCOMP gośc twierdzi że musi oszukiwać RivaTunera bo karta nie jest rozpoznawana i na razie jeszcze jej nie zmodowali, powiedz czy w wersji PCI też były takie problemy (bo jak czytałem Twój artykuł na egielda, to raczej nie było z tym problemów), czy odnosi się to tylko do wersji AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gierek. Jeśli zobaczę, że któraś ma nie przyjemnie dużo FPS to z niej zrezygnuję.

 

Co do zestawu testowego. Plan jest taki:

Asus P5P800

1 GB RAM

P4 pracujące w okolicach 3,7 do 4 GHz

Jeśli nie uda się załatwić tego zestawu to będę zmszony zrobić testy na AMD 64, co się mi bardzo niepodoba, z powodu częstego braku procka w grach (w sensie chwilowego spadku, który jest gorszy niż na P4, zaś ma ono znacznie większe znaczenie w gestii kart graficznych)

 

Dzisiaj się okaże co z tego będzie.

 

Aha GF 6200 AGP oczywiście pierwszy leci na testy, bo jego muszę najwcześniej oddać

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...