Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

Tez jestem ciekaw, bo z wnioskami Huta zgadzam sie w pelni...

 

Ponowie pytanko o czysta wode - da sie taka gdzies znalezc?

chodzi pewnie o to panowie

 

Ale recenzję pisał Hut, fan Simsów i wszystkiego, co casualowe. xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw, bo z wnioskami Huta zgadzam sie w pelni...

 

Ponowie pytanko o czysta wode - da sie taka gdzies znalezc?

Leży tego trochę po apteczkach np. w supermarkecie, a kupić można u niektórych obwoźnych handlarzy. Nie wiem w którym momencie gry jesteś, ale późniejszym etapie w apteczkach coraz więcej można znaleźć tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F 3 w CDA dostał 9/10 :lol2: :lol2: :lol2:

 

+

 

-świetnie oddany klimat starych falloutów

Naprawdę doskonale. Ileś easter eggów i zabawnych nawiązań. ;-)

-swoboda wyboru

-system VATS

Super system, kiedy z powodzeniem można się obejść bez niego.

_

 

 

-niedoróbki techniczne

-nie jest to taki Fallout 3, jakim chcieliby go widziec hardkorowi fani

Ta gra to nie Fallout! Bethesda ukradła świat fallouta i wsadziła weń TESV:Wasteland

Ale recenzję pisał Hut, fan Simsów i wszystkiego, co casualowe. xD

F3 jest zrobiony tak, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie - czyt. jest do [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Naprawdę doskonale. Ileś easter eggów i zabawnych nawiązań. ;-)

 

Super system, kiedy z powodzeniem można się obejść bez niego.

 

Ta gra to nie Fallout! Bethesda ukradła świat fallouta i wsadziła weń TESV:Wasteland

 

F3 jest zrobiony tak, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie - czyt. jest do [gluteus maximus].

ta...ukradla :lol2: za ciezkie miliony, a moze odkupisz i zrobisz po swojemu?? uratujesz w ten sposob serie!! - pozatym zapomniales o dodaniu jakies teorii spiskowej , tak dla pelnego obrazu ;)

 

acha w grze mozna znalesc rozbity statek obcych!! oraz bron , ponizej filmik

 

filmik z obcym

 

ps.miales racje Vitt , w tej grze kazdy znajdzie cos dla siebie, tu jakis zombi tam jakis mutant a nawet kosmita , kto wie czy za jakiegos rogu nie wypadnie rycerz w mieczem w zbroi plytowej ;)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta...ukradla :lol2: za ciezkie miliony, a moze odkupisz i zrobisz po swojemu?? uratujesz w ten sposob serie!! - pozatym zapomniales o dodaniu jakies teorii spiskowej , tak dla pelnego obrazu ;)

Lol, chyba nie załapałeś sensu wypowiedzi. Nie mówiłem, że ukradli prawa do serii, tylko, że wzięli świat z Fallouta i wpakowali do tego swoją marną grę (TES).

Obawiam się, że o żadnej teorii spiskowej nie moze być mowy. To się nazywa wolny rynek. ;-)

ps.miales racje Vitt , w tej grze kazdy znajdzie cos dla siebie, tu jakis zombi tam jakis mutant a nawet kosmita , kto wie czy za jakiegos rogu nie wypadnie rycerz w mieczem w zbroi plytowej ;)

No właśnie w tym problem. Rycerz z mieczem runicznym, żywcem wyrwany z Obliviona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitt, co Ty piles, tez chce? ;)

Chodzi Ci o miecz, czy o calość wypowiedzi?

Jeśli o miecz, to zobacz jak wygląda miecz chińskiego oficera, a będziesz miał odpowiedź.

Jesli zaś o całość wypowiedzi, to piję do Bethesdy.

 

Nie chcę odbierać ludziom prawa do czerpania rozrywki z F3, bo to wcale nie jest zła gra (ma tylko marny system walki).

Po prostu uważam, że ta gra nie zasługuje na miano kolejnego Fallouta. Bethesda po prostu nie była w stanie przełknąć specyficznego podejścia jakie zaprezentowali twórcy poprzednich F-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Chodzi Ci o miecz, czy o calość wypowiedzi?

Jeśli o miecz, to zobacz jak wygląda miecz chińskiego oficera, a będziesz miał odpowiedź.

Jesli zaś o całość wypowiedzi, to piję do Bethesdy.

 

Nie chcę odbierać ludziom prawa do czerpania rozrywki z F3, bo to wcale nie jest zła gra (ma tylko marny system walki).

Po prostu uważam, że ta gra nie zasługuje na miano kolejnego Fallouta. Bethesda po prostu nie była w stanie przełknąć specyficznego podejścia jakie zaprezentowali twórcy poprzednich F-ów.

a czytales wypowiedzi graczy ktorzy sa zwolenikami F1/2 i sa z F3 zadowoleni!?? -wyraziles swoja opinie i jak najbardziej uszanujemy to, ale nie ma co popadac w przesade , jesli mozna zrobic ufoka w grze i goscia z mieczem runicznym to tym bardziej fajnie, dlaczego? bo bedzie bardziej ciekawie i zroznicowane , przeciez to tylko gra i nie musi byc jakas powazna do samego konca, kiedy trzeba ma trzymac atmosfere a czasami moze pozwolic nam sie posmiac, zreszta w poprzednich odslonach np GTA 3/4 iitp bylo pelno zartow autorow gry, dlaczego w tej ma zabraknac? tym bardziej jesli nie szkodzi to nikomu

 

Costi- ja mysle ze raczej on cos palil niz pil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi- ja mysle ze raczej on cos palil niz pil ;)

Ja myślę, że to raczej Ty coś paliłeś, bo zupełnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.(No i te wielkie litery i znaki przestankowe) ;-) Nie narzekam na to, że F3 jest niepoważny. Narzekam na to, że jest drętwy! w porównaniu z poprzednimi częściami, a Bethesda nie mogła się zdobyć na oderwanie od schematu TESa.

 

BTW własnie zauważyłem Twojego awatara. Wiele mi on tłumaczy :-) ME wpisuje się razem z F3 w sort gier multiplatformowych, które są robione według pewnego schematu: nie za dużo kombinowania, bez nadmiaru przycisków, najlepiej trochę akcji, bo pada trzeba jakoś użyć ;-) Przy czym F3 jest dużo, dużo, lepszy od ME

Edytowane przez Vitt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw, bo z wnioskami Huta zgadzam sie w pelni...

 

Ponowie pytanko o czysta wode - da sie taka gdzies znalezc?

czysta wode mzna wyrwac czasem z apteczek jak i od robota w swoim domu w megaton ;)

jego zbiorniki po pewnym czasie sie koncza i trzeba dosc dlugo poczekac az sie odnowia

 

 

wlasnie gierke skoczylem na lvl18, nie koniecznie robiac wszystkie poboczne questy ale dosc spora czesc ;)

lokacji tez wszystkich nie odkrylem.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "mowia ze sa...."
mowia ze sa 4 zakonczenia, dla mnie jest conajmniej 5 bo tyle odkrylem, ew 6 sadzac z mozliwosci wyboru. niemniej jednak gra za malo "zbiera" nasze poczynania w trakcie rozrywki. save w odpowiednim miejscu i mamy je wszystkie ;)naprawde ok, tylko glowny watek troche za krotki. bez robienia zadan pobocznych za duzo gry niema ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie gierke skoczylem na lvl18, nie koniecznie robiac wszystkie poboczne questy ale dosc spora czesc

To jeszcze duuuuuuuuuuuużo grania przed Tobą jak się wziąłeś tylko za główny quest. Ja mam obecnie 18 lvl, 36 godzin gry za sobą i WCIĄŻ prawie nie tknałem głównego wątku, cały czas komuś pomagam. Tego jest naprawdę OGROM.

Super system, kiedy z powodzeniem można się obejść bez niego.

Spróbuj obejśc się bez niego na konsoli, po za tym chyba nawet myszką nie zawsze łatwo jest zestrzelić przykładowo lecący w naszą stronę granat. Vats daje nam mozliwosc wyboru CO U PRZECIWNIKA CHCEMY ZAATAKOWAĆ, bo jak strzelamy bez niego, to trafienia padają losowo - raz w łeb, raz w noge, raz w ręke, nie zawsze jest to dobre. Jeżeli chce wytracić z rąk przeciwnika WYRZUTNIE RAKIET no to bez vatsa ani rusz, tak że napewno ten system się przydaje i nie uważam, że jest zbędny - w przypadku konsoli nawet NIE zbedny. Jak by nie było tą grę robili 4 lata i to nie jakieś leszcze tylko BETHESDA twórcy morrowinda i obliviona więc napewno wszystko zostało obmyślane tak aby było dobrze.

 

" I don't want to set the world on fire I just want to start A flame in your heart In my heart ... " tralala :) Juz to spiewam nawet robiąc kanapki :P

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wystepuja sporadyczne spadki fps (do 15klatek) przy wejsciu/wyjsciu w VATS, na "otwartej" przestrzeni.... pomaga dopiero uruchomienie gry na nowo... ktos spotkal sie z czyms takim ? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj obejśc się bez niego na konsoli, po za tym chyba nawet myszką nie zawsze łatwo jest zestrzelić przykładowo lecący w naszą stronę granat. Vats daje nam mozliwosc wyboru CO U PRZECIWNIKA CHCEMY ZAATAKOWAĆ, bo jak strzelamy bez niego, to trafienia padają losowo - raz w łeb, raz w noge, raz w ręke, nie zawsze jest to dobre. Jeżeli chce wytracić z rąk przeciwnika WYRZUTNIE RAKIET no to bez vatsa ani rusz, tak że napewno ten system się przydaje i nie uważam, że jest zbędny - w przypadku konsoli nawet NIE zbedny (niezbędny piszemy łącznie).

:-D Z jednej strony zazdroszczę konsolowcom, że dostali grę z 'klasycznym' systemem walki, z drugiej strony z uśmiechem na twarzy, mogę stwierdzić, że to konsole są "upośledzone" :-D

Jak by nie było tą grę robili 4 lata i to nie jakieś leszcze tylko BETHESDA twórcy morrowinda i obliviona więc napewno wszystko zostało obmyślane tak aby było dobrze.

Zatem DN Forever bedzie najlepiej obmyślaną grą w historii. :-D Obawiam się, że życie, to nie bajka i fakt iż to BETHESDA (;-D) tworzyła F3, nie oznacza z automatu, że wszystko zostało dobrze obmyślane :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitt

 

Spokojnie ;]. Zaraz bedzie mega pojazd po F3 wiec sam nie będziesz. Powiem tylko tyle ze sie nie zaskoczycie. Każdy ma swoje zdanie/opnie.

 

Ostro dają z tymi recenzjami:

http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=46685

 

http://www.neoseeker.com/news/9147-comment...than-fallout-3/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było tą grę robili 4 lata i to nie jakieś leszcze tylko BETHESDA twórcy morrowinda i obliviona więc napewno wszystko zostało obmyślane tak aby było dobrze.

4 years... and... a... weak... game??!! No... this... is.... BETHESDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111111111111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m1xer - Tak, mialem tak raz, ale po walce jakos samo przeszlo.

 

Spróbuj obejśc się bez niego na konsoli, po za tym chyba nawet myszką nie zawsze łatwo jest zestrzelić przykładowo lecący w naszą stronę granat. Vats daje nam mozliwosc wyboru CO U PRZECIWNIKA CHCEMY ZAATAKOWAĆ, bo jak strzelamy bez niego, to trafienia padają losowo - raz w łeb, raz w noge, raz w ręke, nie zawsze jest to dobre. Jeżeli chce wytracić z rąk przeciwnika WYRZUTNIE RAKIET no to bez vatsa ani rusz, tak że napewno ten system się przydaje i nie uważam, że jest zbędny - w przypadku konsoli nawet NIE zbedny. Jak by nie było tą grę robili 4 lata i to nie jakieś leszcze tylko BETHESDA twórcy morrowinda i obliviona więc napewno wszystko zostało obmyślane tak aby było dobrze.

O zestzreleniu lecacego granatu juz wspominalem, mialem tez akcje, ze zetknalem sie z dwoma supermutantami - jeden z minigunem, drugi z karabinem szturmowym. Na szczescie dzielila nas rzeka, wiec potyczka sprowadzila sie do rozwalenia miniguna i uszkodzenia rak drugiemu - reszta byla formalnoscia :P

 

Swoja droga, brakuje mi przy broni jednego parametru - celnosci. Dawaloby to informacje jak poszczegolna bron sprawuje sie przy korzystaniu z VATS czy na duze dystanse. Taki np. Hunting Rifle nie ejst na pierwszy rzut oka niczym specjalnym - ale jak sie skorzysta z VATS, to sie okazuje, ze szanse tarfienia sa o ok. 15% wyzsze w porownaniu z chinska szturmowka.

 

@Szmataan - mozesz mi laskawie wyjasnic, co Twoj post wnosi do tematu?

 

Uprzejmie informuje, ze jak ktosbedzie chcial znowu popelnic taka moadrosc, to niech sie dwa razy zastanowi, bo beda leciec %. Krytyka - tak, ale konstruktywna i poparta argumentami, a nie wycie w stylu dziecka Neostrady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitt, co Ty piles, tez chce? ;)

A co ten post wnosi do dyskusji? Lepiej się zastanów na drugi raz, bo moderator powinien coś sobą reprezentować :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostro dają z tymi recenzjami:

Głupotą jest porównywać F3 do F2. Inny engine inny rodzaj rozgrywki automatycznie wyklucza pewne aspekty gry zawarte w poprzednich cześciach. Po za tym ten fanboy fallouta 2 ktory tak skrzetnie wymienia te punkty różnic miedzy F2 a F3 powinien nieco sie z grą zapoznać zanim się weźmie za pisanie czegoś takiego bo jak sam przyznał:

 

"After some reading, I found out that there this a lot of ghouls in the game that aren't zombies.

So maybe I should scratch 8 from my list."

 

z drugiej strony z uśmiechem na twarzy, mogę stwierdzić, że to konsole są "upośledzone"

E tam uposledzone. Nie sztuka grać we wszystko myszką - trzeba się rozwijać motorycznie ;) Przynajmniej pipboya się wygodniej obsługuje zamiast "klikania wszedzie myszką" o wywalaniu do pulpitu nie wspomne bo po prostu cos takiego nie wystepuje, więc tu akurat konsola jest uposledzona "pozytywnie" hehe

 

Jak ktoś kiedyś tam kupił obliviona w sklepie a nie na emule to była tam też taka płytka, w której pokazano tworzenie gry od kuchni. Wydaje mi się, że na mozliwości developerów i engineu fallout został zrobiony skrupulatnie i napewno każdą rzecz dokładnie obmyslał sztab ludzi przy okrągłym stole.

Natomiast czepianie się że w każdym automacie jest nuka cola (co jest kompletną bzdurą bo w wielu znalazłem chociazby same kapsle albo puste butelki) przez tego kolesia co wymieniał 11 róznic miedzy F3 a F2 jest ewidentną nieznajomością gry.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam uposledzone. Nie sztuka grać we wszystko myszką - trzeba się rozwijać motorycznie ;) Przynajmniej pipboya się wygodniej obsługuje zamiast "klikania wszedzie myszką" o wywalaniu do pulpitu nie wspomne bo po prostu cos takiego nie wystepuje, więc tu akurat konsola jest uposledzona "pozytywnie" hehe

Mam przypomnieć mega-wygodną obsługę ekwipunku z Gothica1? Myszka jest zdecydowane wygodniejsza w grach do obsługi ekwipunku. Jest też zdecydowane bardziej funkcjonalna. Z jakiegoś powodu paperdolla(powiedzmy) z F2, zamieniono na debilny system wyboru broni i stroju z poziomu PB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno obsługa ekwipunku w F2 była wygodniejsza bo tam się ogólnie WSZYSTKO robiło myszką. W F3 by to nie przeszło bo to FPP a nie izometryczny rzut typu point and click. Prosty powód. Kolejnym jest fakt wydania gry na różne platformy a nie tak jak F2 - PC only. Rozwiązanie musiało być konsensusowe. Ja nie narzekam, jest wręcz IDEALNIE ;]

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno obsługa ekwipunku w F2 była wygodniejsza bo tam się ogólnie WSZYSTKO robiło myszką. W F3 by to nie przeszło bo to FPP a nie izometryczny rzut typu point and click. Prosty powód. Kolejnym jest fakt wydania gry na różne platformy a nie tak jak F2 - PC only. Rozwiązanie musiało być konsensusowe. Ja nie narzekam, jest wręcz IDEALNIE ;]

Bo grasz na konsoli i ekwipunek jest dostosowany do Ciebie. Uważam jednak, że Beth mogła stworzyć dwie wersje ekwipunku. Bardzo mi nie odpowiada zjawisko, upraszczania niektórych elementów gier, tak, by były one funkcjonalne na konsoli.

Jednym z uproszczen jest brak paper-dolla, do którego jestem szalenie przywiązany. Zdaję sobie sprawę, że w F nigdy nie był on przesadnie rozbudowany, ale jego brak w ME, był dla mnie szokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz się wypłaczesz to otrzyj oczka i pograj troche dłużej. Każdy na początku miał mieszane uczucia. Ja również - a aktualnie mam 36 godzin gry za sobą i zauważyłem u siebie pewne symptomy nałogu - myśli człowiek tylko o tym żeby juz wrocic do domu i odpalić grę xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robil ktos juz te zadanie ze trzeba znalesc dom dla Billego ?? otoz tak jak pokazuje mapa poszedlem do rivet city i tam niby mial ktos byc z kim mialem pogadac ale juz ze wszystkimi rozmawialem i quest sie nie rusza do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

punkt 8, o ghoul'ach - kompletne brednie...

 

 

kredek

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "."
musisz pogadac z wlascicielka hotelu
Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przypomnieć mega-wygodną obsługę ekwipunku z Gothica1? Myszka jest zdecydowane wygodniejsza w grach do obsługi ekwipunku. Jest też zdecydowane bardziej funkcjonalna. Z jakiegoś powodu paperdolla(powiedzmy) z F2, zamieniono na debilny system wyboru broni i stroju z poziomu PB

Akurat sterowanie w G1 bylo wprost stworzone pod pada - szkoda tylko, ze gra pada nie obslugiwala <_<

 

Swoja droga, system obslugi Inventory z F2 nie byl IMHO wcale taki super, ale to najwyrazniej rzecz gustu.

 

punkt 8, o ghoul'ach - kompletne brednie...

Punkt 11.:

Forlorn offices in abandoned dilapidated factories will not have working computer terminals that control robotic guards.

Chyba w innego F2 gralem niz ten koles, bo nieraz zdarzylo mi sie zetknac z komputerami czy robotami, nawet w kompletnie zapomnianych dziurach (elektrownia kolo Vault City, chociazby)

 

W niektorych punktach koles ma racje, a miejscami sie po prostu czepia bez sensu (np. o Bobbleheads)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...