Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek (żeby nie było żadnych wątpliwości):

Dołączona grafikaDołączona grafika

A teraz parę slow o zawartości ze strony "szarego gracza" :wink: . Jako, ze nie jestem/bylem fanem Fallout-ów (na dwa podejścia do F2 i Tactics oba kończyły się fiaskiem- nie mój typ rozgrywki) i nie będąc obarczony balastem oczekiwań co do tytułu, to po kilku godzinach przyznaje, ze gra mi się całkiem przyjemnie.

Jako gracz lubiący gry "open world" i preferujący styl gry "bez pospiechu", dopasowałem się do tej gry całkiem szybko. W mojej subiektywnej ocenie fabula i dialogi stoją na całkiem niezłym poziomie (w przyzwoitym wykonaniu aktorskim,), a i pod względem grafiki nie mam nic do zarzucenia (Oblivion-owy engine wcale mi nie przeszkadza).

Trochę rozczarował mnie system walki (zabijanie nie daje satysfakcji ;-)) i animacja postaci lekko "kuleje".

Być może zagorzali fani serii poczują się rozczarowani gra (wolno im), ale ja jak na razie (5-godzin) nie żałuje wydanych pieniędzy.

Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

 

A ja w sumie nie wiem co powiedziec. Jestem dopiero po ca. 2 h grania. Przeszedlem turtorial w Vaulcie i poszwedalem sie po Megaton. Co do technikaliow: nie mam zastrzezen. Tzn. wiem, ze animacja w TPP jest do d.... itd. Ale mi to jakos nie przeszkadza. Mogloby byc lepiej, ale nie jestem "graphic whore" wiec w moim odczuciu jest ladnie. Muzyka... hmmm, tu mi sie nie do konca podoba. Nie przeszkadza, ale i nie porusza. To nie PS:T. Z drugiej strony, w F1 i F2, muzyka tez byla dla mnie tylko tlem (jakos mnie nie sponiewierala, co dziwne, bo muzyke do PS:T - jedna z najlepszych w historii jak dla mnie - tworzyl ten sam pan co do F2).

Technikalia na bok, a co z gameplayem? Wprowadzenie mnie nie zachwycilo, bo juz tyle sie o nim naczytalem, ze mam dosc. Ale dla kogos, kto nic o tym nie wie, mysle, ze jest to calkiem klimatyczne.

Niepokoi mnie co innego.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "SPOILER"

Byc moze byl to przypadek, niewystarczjaco rozbudowany skill, albo? zepsuta mechanika gry. Otoz, postanowilem sobie, ze zaczne (i rozwine) postac z naciskiem na Agility (10 punktow) i Charisma (9 punktow), a co za tym idzie bedzie to wplywac na skille sneak i speech miedzy innymi. I tu mnie spotyka niemila niespodzianka. Skill Sneak, nie dziala tak jakbym sie spodziewal. Tzn. nie widze widocznego wplywu na gameplay. Przeciwnicy rozpoznaja mnie tak szybko jak tylko ja ich zobacze (albo jeszcze szybciej). Musze jednakze przyznac, ze moze byc to wplyw wciaz jeszcze nie rozwinietego skilla Sneak.

Co do Speech: Pojawily sie dodatkowe opcje rozmowy z modyfikatorami (o ile pamietam 54 i 71%), ale oba nie zadzialaly (Failure). No i teraz nie wiem, czy to wynika tylko z braku szczescia (LUCK ustawilem bardzo nisko btw. bo tylko 2), braku odpowiednio rozwinietego SPEECH (ale 9 to przeciez cholernie duzo jak na poczatek gry) czy jest to cos co ceciach!e prawie wszystkie nowe RPG czyli "choices, but NO consequences". To mnie najbardziej niepokoi bo przynajmniej jeden z tych wyborow byl bardzo wazny dla calej liniii fabularnej i moze zostal tam umieszczony tylko tak dla picu

Ogolnie, za wczesnie by cokolwiek podsumowywac. Byc moze, moje watpliwosci nie wynikaja z tego, ze gameplay jest uproszczony, tylko rzeczywiscie z tego, ze nie spelnilem pewnych kryteriow RPG (niski LUCk, czy inny skill).

Poza tym: Walka - staram sie unikac, a jak juz jest to wale bronia biala po lbach, a pistoletu jeszcze nie uzywalem, hehe. Poki co, ani na plus, ani na minus (choc animacje w VATSIe troche denerwuja - jakbym mogl to bym wylaczyl).

Nic nie powiem o wplywie innych skilli (lockpick, repair, hacking) na gre bo nie na nich sie skupilem. Mam nadzieje, ze ktos inny temat rozwinie. No i przede wszystkim, jestem dopiero na samym poczatku, wiec moze te wszystkie watpliwosci rozwieja sie wraz z rozwojem postaci (na plus - oby, lub na minus).

 

pozdrawiam

Edytowane przez mikaelis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika jest słaba, nie bawiłem się jeszcze ustawieniami, ale nie wydaje mi się by zwiększenie detali znacząco pomogło, wszystko widać na screenach.

:lol: .Zwiększenie detali?No co Ty...Nigdy nie pomaga :wink: .Rany -zanim ocenisz coś to najpierw to sprawdź(tu akurat -zobacz).Też mogę np.Crysis ustawić na minimum i pisać "widać na screenach ,że się nie popisali i brzydsze niż Unreal 1, a detali nie zwiększam ,bo co to da?Nic...".Pobaw się ustawieniami, zobacz/poczytaj czy gra nie blokuje jakichkolwiek ustawień na słabszym sprzęcie(niezależnie od PS3.0 zresztą może Ci czegoś nie udostępnić choć szczerze to wątpię, by tak było).A potem oceniaj....Nie bawiąc się w dywagacje i pseudofilozoficzne analizy z poparciem cytatów dla słowa "znacząco" powiem Ci, że jakość grafiki ocenia się w jej całej "krasie" na maksimum ustawionej przy odpowiednim zapleczu sprzętowym...Inaczej posiadacze np.fxów5xxx zaraz wszystkim humor popsują i sprzedaż nowych tytułów zdewastują ,bo wszystko niemal szpetne :wink: .Można jeszcze rozmyślać o "optymalizacja razy uroda na słabszym sprzęcie" ale to już co innego niż "słaba grafika" i podobne....Sorry za to w sumie offowe rozwinięcie ale....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos ostatnio wogole nie wierze opiniom portali i gazet o grach gdzie nie wiadmo z czego gra sredniawo/nijaka ma ocene 8+ my tu narzekamy ze developerzy nas ru**** w 4 litery

Dlatego czytaj recenzje gier na PurePC :wink: Będzie i Fallout 3 i FarCry 2 i jak nie podpasi, to lanie na oczach publiczności :lol2: Planuję reckę pół na pół - z perspektywy fana F2 porówanie do poprzedników oraz podejście jako do tworu "falloutopodobnego" - tak żeby zachować zdrowy dystans i odrobinę należytego obiektywizmu :D

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, to już mam pewien obraz sytuacji. Jak się większości nie podoba to znaczy że gra jest bardzo fajna. W far cry'u się sprawdziło więc i tu na bank się sprawdzi :) Może jeszcze dzisiaj uda się kupić odpowiednik na xboxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: .Zwiększenie detali?No co Ty...Nigdy nie pomaga :wink: .Rany -zanim ocenisz coś to najpierw to sprawdź(tu akurat -zobacz).Też mogę np.Crysis ustawić na minimum i pisać "widać na screenach ,że się nie popisali i brzydsze niż Unreal 1, a detali nie zwiększam ,bo co to da?Nic...".Pobaw się ustawieniami, zobacz/poczytaj czy gra nie blokuje jakichkolwiek ustawień na słabszym sprzęcie(niezależnie od PS3.0 zresztą może Ci czegoś nie udostępnić choć szczerze to wątpię, by tak było).A potem oceniaj....Nie bawiąc się w dywagacje i pseudofilozoficzne analizy z poparciem cytatów dla słowa "znacząco" powiem Ci, że jakość grafiki ocenia się w jej całej "krasie" na maksimum ustawionej przy odpowiednim zapleczu sprzętowym...Inaczej posiadacze np.fxów5xxx zaraz wszystkim humor popsują i sprzedaż nowych tytułów zdewastują ,bo wszystko niemal szpetne :wink: .Można jeszcze rozmyślać o "optymalizacja razy uroda na słabszym sprzęcie" ale to już co innego niż "słaba grafika" i podobne....Sorry za to w sumie offowe rozwinięcie ale....

:lol: Pozwól, że szybko rozwieję ten twój monstrualny wywód na temat zdania, które dodałem niejako z rozmachu (chciałem ocenić gameplay i walory RPG, a nie grafikę) i na którym ty oczywiście musiałeś zawiesić większość swojej uwagi. Odpalałem grę na wysokich ustawieniach. Grafika jest słaba.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, to już mam pewien obraz sytuacji. Jak się większości nie podoba to znaczy że gra jest bardzo fajna. W far cry'u się sprawdziło więc i tu na bank się sprawdzi :) Może jeszcze dzisiaj uda się kupić odpowiednik na xboxa :)

Hehe, ciekawa opinia. Ja, jako fan serii, po obejrzeniu filmików z gry, nie jestem jakoś rozczarowany. Przy obecnym trendzie - rozpierducha, łatwy poziom, dużo lasek - chyba nie jest źle. Tym bardziej, że jakiś klimat pozostał. Nie wiem, ale ja miałem skojarzenia z Morrowindem, a to wróży bardzo dobrze. Obym się nie przejechał...

 

Napiszcie coś o wymaganiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ciekawa opinia. Ja, jako fan serii, po obejrzeniu filmików z gry, nie jestem jakoś rozczarowany.

Dokładnie. Ja również jedynkę i dwójkę Falla mam obcykaną i jakoś na trójkę nie narzekam po obejrzeniu wszystkiego co jest o tym tytule dostępne. To że jest trochę inaczej - TRUDNO. Natomiast klimat imao miażdży i wylewa się z monitora litrami więc naprawdę nie wierzę że w grze jest gorzej niż na filmikach (gameplay'u). Od strony graficznej nie mam zastrzeżeń, jest bardzo dobrze. Jak ktoś narzeka to patelnia w dłoń i na ulicę, tam będzie grafika idealna...interakcja z otoczeniem i przechodniami również ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety... musze zrewidować swoją ocenę.

 

TO NIE JEST GODNY NASTĘPCA FALLOUT'ów!

 

Grałem kolejne 2 godziny i musze stwierdzić: dano nam kupę. Początek jest fajny (do momentu wyjścia z krypty), ale im dalej w las tym więcej grzybów i to tych nie jadalnych. Walka skopana i to juz wystarczy za wszystko, walczymy duzo, a jak walka nie sprawia przyjemnosci to wszystko ssie. Questy które pokazują w filmikach - myslalem ze dojde tam po wielu męczarniach, głowieniu się itp itd (tak jak np naprawa, albo wysadzenie elektrowni koło vault city w fallout 2), a mozna je zrobic w 30 min od zaczęcia gry. Zresztą polegają na tym - masz wielką atomową bombę do rozbrojenia - zjedz mentosa i pojdzie jak z płatka... w fallout trzeba bylo zrobic 5 questow do nastepnego levelu - tutaj starczy jeden, bo zreszta jest ich jak na lekarstwo. Podejrzewalem, ze fallout 3 nie spelni moich oczekiwan, ale ze bedzie, az tak zle, nie sadzilem. Nie, nie przeszedłem do końca gry, nie odnalazłem ojca... ale... po co? jak juz mnie to nie bawi...

 

Nowa ocena: 5=/10

 

szkoda, wielka szkoda... :(

Czyli wypadałoby powiedzieć jasno i wyraźnie, że to nie jest rpg sensu stricto (czyli żaden tam F1/F2 czy inny Wiedźmin). Bethesda poszła tu dobrze sprawdzoną (żeby nie powiedzieć dobrze płatną :wink: ) drogą. Zamiast rpg o dużej mocy procentowej dostaliśmy kolorowe siki (kto pił bimber ten rozumie tę prostacką ponad miarę metaforę). W każdym razie przy F 3 konwencja ACTION-quasi-rpg obowiązuje na całej linii...Dla entuzjastów można to oczywiście nazwać rpg-nowego typu (to nie jest gra "zła" czy "słaba" tylko "inna"), tak jak hamburger to obiad nowego typu a sitcom ze śmiechem w tle, to telewizja nowej fali..."dzisiaj się wymaga mówić sprawny inaczej, kochający inaczej", więc i rpg-inaczej :wink:

 

Dlatego czytaj recenzje gier na PurePC :wink: Będzie i Fallout 3 i FarCry 2 i jak nie podpasi, to lanie na oczach publiczności :lol2: Planuję reckę pół na pół - z perspektywy fana F2 porówanie do poprzedników oraz podejście jako do tworu "falloutopodobnego" - tak żeby zachować zdrowy dystans i odrobinę należytego obiektywizmu :D

Liczyłem, że będzie tylko z perspektywy fana. Nie można być zarazem fanem i nie-fanem. Nie można jechać tramwajem i nie jechać. Takie eksperymenty zazwyczaj obniżają poziom merytoryczny recencji. Trzeba coś ustalić, a nawet wykrzyczeć - albo Fallout albo "produkt".

 

To oczywiście tylko luźne uwagi. Notabene pochwaliłem twoją recenzję CS - a ty nic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

wyglada na to ze wersja ps3 wypada najgorzej i malo tego cenzuruje sie Recenzje! w IGN

 

okazuje sie ze wersja ps3 ma spore problemy z zawieszaniem gry jak i odstaje graficznie od innych wersjiitp, ponizej pelen tekst o problemach F3 w wersji chlebakowej

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "caly tekst"
Gruchnęło wczoraj, gdy na Neocrisis.com pojawiła się informacja, że serwis IGN niedługo po publikacji, zredagował (choć niektórzy używają też słowa ocenzurował) swoją recenzję Fallouta 3 na PS3. Według Neocrisis, pierwotnie zamieszczony akapit wyglądał tak (grubym drukiem zaznaczyłem fragmenty, które nie oparły się potędze klawisza backspace):

 

 

 

Fallout 3 jest tak znakomity i wciągający, że łatwo byłoby przeoczyć kilka błędów, które istnieją i należy o nich wspomnieć. W każdej grze o takich rozmiarach i skali, możesz spodziewać się, że kilka z nich prześlizgnie się przez ręce testerów i tak jest właśnie tutaj. Gra kilka razy się zawiesiła. Zarówno ja, jak i kilku innych redaktorów IGN doświadczyliśmy wkurzająco dużej ilości błędów, które trapią wersję na PS3 i potrafią zablokować dalsze postępy w grze lub psują zwiedzany świat. We wszystkich przypadkach wystarczyło załadować stan gry ponownie, ale nie było to na tyle poważne, bym przestał polecać tę grę. Jest jednakże pewien problem, którego nie da się załatwić zresetowaniem. Gdy ktokolwiek z listy przyjaciół loguje się lub wysyła wiadomość (lub otrzymujesz jakiś komunikat związany z siecią) gra zawiesza się, a ekran rozmazuje na kilka sekund. Jeśli masz wielu znajomych logujących się wielokrotnie w ciągu dnia, to może to kompletnie uniemożliwić rozgrywkę. Jedyną metodą jest granie offline lub po prostu całkowite wyłączenie wszelkich komunikatów.

 

 

Natomiast obecnie, czyli już po rzekomej redakcji, wygląda tak:

 

Fallout 3 jest tak znakomity i wciągający, że łatwo byłoby przeoczyć kilka błędów, które istnieją i należy o nich wspomnieć. W każdej grze o takich rozmiarach i skali, możesz spodziewać się, że kilka z nich prześlizgnie się przez ręce testerów i tak jest właśnie tutaj. Z kilku mniejszych błędów, gra zawiesiła się parę razy. We wszystkich przypadkach wystarczyło załadować stan gry ponownie, więc nie było to na tyle poważne, bym przestał polecać tę grę.

 

 

Co ciekawe, inne serwisy nie były na tyle strachliwe. Weźmy na przykład Gamespota, który wersję gry na PS3 ocenił na 8.5, a wersjom na PC i Xboxa 360 dał 9.0. Oto, co pisze recenzent:

 

Jeśli spojrzeć jak znakomicie zaprojektowano wszystkie elementy gry, to hańbiący jest fakt, że wersja na PS3 jest tak szokująco gorsza w aspektach technicznych. Mimo, że wersje na PS3 i Xboxa 360 nie są wolne od wizualnych dziwactw czy też rozmazanych tekstur, ale są to drobiazgi, które łatwo przeoczyć. Niestety, nie można jednak przejść do porządku dziennego nad słabszymi efektami świetlnymi, ząbkami na krawędziach obiektów (tzw. jaggies) i trochę bardziej ograniczonym widokiem (view distance). Zdarzyło nam się też zauważyć inne błędy w grafice: znikające twarze postaci, tak, że zostawały tylko oczy i włosy; znikające ręce robotów; dziwaczny kontur wokół sylwetki niektórych postaci, sprawiający jakby zostały one stworzone metodą cel-shading-u; poruszanie kamerą, które podczas przechodzenia dnia w noc, może powodować pojawianie się smug. Ta wersja gry, w przeciwieństwie do wersji na Xboxa 360 i PC, nie oferuje nawet trofeów.

 

 

co ciekawe wydane znacznie pozniej na ps3 Oblivion wyglada lepiej niz wersja na klocka, wiec skad te problemy teraz?

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem, że będzie tylko z perspektywy fana. Nie można być zarazem fanem i nie-fanem. Nie można jechać tramwajem i nie jechać. Takie eksperymenty zazwyczaj obniżają poziom merytoryczny recencji. Trzeba coś ustalić, a nawet wykrzyczeć - albo Fallout albo "produkt".

 

To oczywiście tylko luźne uwagi. Notabene pochwaliłem twoją recenzję CS - a ty nic :wink:

Będę starał się ogarnąć temat w taki sposób, aby zbytnim fanbojostwem się nie wykazać, przez co mój wzrok i zmysły mogłyby zostać przyćmione. Ofc nie obejdzie się bez sentymentów, ale będę się także starał pochwalić wszystkie pozytywne zmiany, nawet rzekomo nie pasujące do Fallouta w teorii :> Ale na razie to też mam luźne pomysły – pogram parę dni jak dostanę do rąk, wtedy zobaczymy.

 

PS: Sorki, ale w temacie o S:CS nie byłem od bardzo dawna - dzięki za słowa uznania. Wiem że jesteś wymagającym czytelnikiem, więc tym bardziej sobie cenię taka pochwałę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,58..._pierwszy_.html

 

Plik Polish.esp wrzucić do DATA i zaznaczyć polski język w głównym menu "DATA FILES"

 

http://rapidshare.com/files/158764806/Fallout3_PL.esp

 

Brak ogonków (wersja poprawiona w trakcie tworzenia)

Edytowane przez piotrjancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę starał się ogarnąć temat w taki sposób, aby zbytnim fanbojostwem się nie wykazać, przez co mój wzrok i zmysły mogłyby zostać przyćmione. Ofc nie obejdzie się bez sentymentów, ale będę się także starał pochwalić wszystkie pozytywne zmiany, nawet rzekomo nie pasujące do Fallouta w teorii :> Ale na razie to też mam luźne pomysły – pogram parę dni jak dostanę do rąk, wtedy zobaczymy.

Ależ nie krępuj się :) Z perspektywy nie fana mamy zalew 9 i 10 na zachodnich serwisach growych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego czytaj recenzje gier na PurePC :wink: Będzie i Fallout 3 i FarCry 2 i jak nie podpasi, to lanie na oczach publiczności :lol2: Planuję reckę pół na pół - z perspektywy fana F2 porówanie do poprzedników oraz podejście jako do tworu "falloutopodobnego" - tak żeby zachować zdrowy dystans i odrobinę należytego obiektywizmu :D

HELL yeah ;d. Liczne na -1/10 w wersji fana starych Falloutów ;] :P. Wersja "niefanowska" mnie nie interesuje ;d.

 

Kumpel lada dzień dostanie f3 to i jak po testuje (na x0 :< :lol:). Jakoś mi sie nie spieszy (plus szkoda mi czasu na krapa) ale w końcu muszę wystawić to -1/10 popierając jakimiś argumentami i zagrać w ten (prawdopodobnie) chłam przez chociaż 5h. Ciekawi mnie kiedy tylko cs/sdk wydadzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem sobie to demo co ostatnio zaczelo po sieci krazyc :rolleyes:

 

po 3h grania moge sie w sumie wypowiedziec odnosnie rzeczy czysto technicznych, no wiec:

+poczatek gry, od narodzin, przez dziecinstwo, pare scen, ale bardzo mi sie to spodobalo...

+teksty, opisy, zarty etc w klimacie

+statyczna grafika otoczenia - wszystko ladnie widac po horyzont, mimo iz dosc przestarzaly silnik, wyglada bardzo 'swojsko'

to tyle jesli chodzi o plusy... minusow jest duzo wiecej...

 

-animacja postaci, mam wrazenie, ze jest gorzej niz w oblivionie... tragedia, postacie slizgaja sie po ziemi, przemieszczaja sie jakby tylko udawali, ze chodza, w rzeczywistosci wiszac nad ziemia i sila umyslu przenoszac swoj srodek ciezkosci... tragedia

-brak sztucznej inteligencji, poczawszy od walki - przeciwnicy blokuja sie, jak sie odejdzie troche dalej to przestaja gonic i wracaja do punktu startu gdzie po chwili znow daja sie zaskoczyc LOL

-idac dalej, jesli gra ma byc promowaniem zlodziejstwa, to sie autorom udalo... kazdy niemal dom/sklep mozna bezkarnie obrobic... co z tego, ze w sklepie siedza ochroniarze, nikt nic nie powie jak wejdziesz na zaplecze i wyniesiesz pol magazynu...

-lokomocja glownego bohatera, jest imo gorzej niz w oblivionie - moj napromieniowany bohater to rasowy parkurowiec, skacze sobie po plotach, ba nawet liniach wysokiego napiecia - respect! ale uwaga - upadek z 2m konczy sie nie ranami, tylko tragiczna smiercia LOL... ogolnie postac ma tyle swobody, ze prawa fizyki jej nie straszne...

-komputerek na nadgarstu w wersji '3k' - bardzo niewygodny i mozolny w uzyciu... za duzo klikania, czesto ikonki nie pasuja do przedmiotu (ikona puszki z widelcem - przewód/kabel), nie mowiac juz o tym, ze opisy przedmiotow wg autorow nie byly konieczne...

-gra sprawia wrazenie nieudanej konwersji z konsoli, nienaturalnie duze napisy w dialogach, dziwna klawiszologia, brak skrotow bezposrednio do inventarza/mapy/dziennika wszystko sie robi przez niewygodny TAB (gralem na domyslnych, m oze mozna to gdzies ustawic)

-walka to kompletna pomylka... abstraciach!ac juz od si wrogow, mamy tutaj kompletnie nieudana hybryde fpp/tpp i pseudoturówki... punkty akcji sa rozwiazane tak, ze nei mozna zagrac ani jak rambo (wpadasz z zablokowanym spustem i dziurawisz) ani taktycznie, bo nie wiesz czy sie schowasz za róg, czy uciekac, czy ci sie pa odnowi...

 

to tyle rewelacji "z pierwszego styku"... mam wrazenie, ze to wczesna beta, jesli jednak tak wyflada full - max 2/6 (zaznaczam - moja ocena dotyczy gry od strony technicznej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 3h grania moge sie w sumie wypowiedziec odnosnie rzeczy czysto technicznych, no wiec:

+poczatek gry, od narodzin, przez dziecinstwo, pare scen, ale bardzo mi sie to spodobalo...

A ja parsknąłem śmiechem, jak na etapie - Roczne dziecko - Ojciec wyszedł na korytarz i walnął tekst - "Chodź ze mną". Zamiast wziąć dzieciaka na ręce.

 

Po niezłym Morrowind, był średni Oblivion, a teraz tragiczny Fallout. Kolejny developer zaczął się sprzedawać i przeszedł na wydawanie skonsolowionych crapów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako fan Faloutow od dawien dawna tez wyraze swoja opinie ;)

Co do scrapowania gry, nie zgodze sie. Jest zrobiona zupelnie inaczej, fakt. Ale nie jest zrobiona zle!

FAkt - VATS lezy po calej lini praktycznie, a w RT pestki koncza sie zastraszajaco szybko, do tego nie ma ich w poczatkowych etapach za duzo nigdzie.

Klimat - zachowany i to mocno. Swiat jest zepsuty jak nalezy, duzo elementow ze starych F jest zachowane. Do tego pamietajmy ze to sie dzieje na 2gim wybzezu, wiec moze tam byc inaczej :P

Tworzenie postaci - odkrywcze w sumie, nawet mi sie podoba ;)

Wielkosc swiata - ok, choc fakt ze duzo rzeczy jest skomasowane na malym obszarze, ja do sklepu wieczorem po piwo miewam dalej niz odleglosni miedzy poszczegolnymi "wioskami". Ale trzeba p[rzyznac, swiat po wybuchu nie jest maxymalnie zaludniony, do tego pamietajmy ze wiekszosc dzieje sie na zgliszczach Waszyngtonu. Wiec mozna nagiac takie "zosiedlowanie" swiata ;)

Muzyka - ok, pasuje mi do klimatu, lacznie z tym gubieniem sie fal radia i przerywanymi nagraniami, robia wrazenie zapomnianych i uszkodzonych przez lata

Grafika - bardzo ladna i klimatyczna, do tego smiga na moim wcale nie super sprzecie pieknie :D 1680, wszystko ultra, AFx4, AA brak

Questy - troche moze i plytkie ale ehh, znajdzcie mi dzis naprawde dobrze dopracowana gre pod wzgledem fabularnym. W kazdym razie milo sie je przechodzi

Ogolnie gra sie bardzo w to przyjemnie, nawet uznajac go za NASTEPCE F1/2.

 

Chcecie, marudzcie, choc mam odczucia ze wiekszosc z was powtarza marudzenia innych bo tak wypada.

Czekalem na ta gre dlugoo, bardzo dlugo. Ogolnie jestem z niej zadowolony choc fakt, pare elementow mozna by poprawic.

 

A teraz jak chcecie zmieszajcie mnie z blotem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Jako fan Faloutow od dawien dawna tez wyraze swoja opinie ;)

Co do scrapowania gry, nie zgodze sie. Jest zrobiona zupelnie inaczej, fakt. Ale nie jest zrobiona zle!

FAkt - VATS lezy po calej lini praktycznie, a w RT pestki koncza sie zastraszajaco szybko, do tego nie ma ich w poczatkowych etapach za duzo nigdzie.

Klimat - zachowany i to mocno. Swiat jest zepsuty jak nalezy, duzo elementow ze starych F jest zachowane. Do tego pamietajmy ze to sie dzieje na 2gim wybzezu, wiec moze tam byc inaczej :P

Tworzenie postaci - odkrywcze w sumie, nawet mi sie podoba ;)

Wielkosc swiata - ok, choc fakt ze duzo rzeczy jest skomasowane na malym obszarze, ja do sklepu wieczorem po piwo miewam dalej niz odleglosni miedzy poszczegolnymi "wioskami". Ale trzeba p[rzyznac, swiat po wybuchu nie jest maxymalnie zaludniony, do tego pamietajmy ze wiekszosc dzieje sie na zgliszczach Waszyngtonu. Wiec mozna nagiac takie "zosiedlowanie" swiata ;)

Muzyka - ok, pasuje mi do klimatu, lacznie z tym gubieniem sie fal radia i przerywanymi nagraniami, robia wrazenie zapomnianych i uszkodzonych przez lata

Grafika - bardzo ladna i klimatyczna, do tego smiga na moim wcale nie super sprzecie pieknie :D 1680, wszystko ultra, AFx4, AA brak

Questy - troche moze i plytkie ale ehh, znajdzcie mi dzis naprawde dobrze dopracowana gre pod wzgledem fabularnym. W kazdym razie milo sie je przechodzi

Ogolnie gra sie bardzo w to przyjemnie, nawet uznajac go za NASTEPCE F1/2.

 

Chcecie, marudzcie, choc mam odczucia ze wiekszosc z was powtarza marudzenia innych bo tak wypada.

Czekalem na ta gre dlugoo, bardzo dlugo. Ogolnie jestem z niej zadowolony choc fakt, pare elementow mozna by poprawic.

 

A teraz jak chcecie zmieszajcie mnie z blotem :P

 

za co ktos ma niby Cie zmieszac z blotem?? za to ze Ci sie gra podoba?? to Twoje prawo i zaden "skrzywiony" nowa wersja nie ma nic do tego.

 

Pozatym jakos nie widac ostatnio anty-fallout'owcow 3 , mimo ze padaja pochlebne opinie na forum.....pewnie graja po kryjomu ;)

 

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za co ktos ma niby Cie zmieszac z blotem?? za to ze Ci sie gra podoba?? to Twoje prawo i zaden "skrzywiony" nowa wersja nie ma nic do tego.

 

Pozatym jakos nie widac ostatnio anty-fallout'owcow 3 , mimo ze padaja pochlebne opinie na forum.....pewnie graja po kryjomu ;)

:lol:

 

 

http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=46277

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za co ktos ma niby Cie zmieszac z blotem?? za to ze Ci sie gra podoba?? to Twoje prawo i zaden "skrzywiony" nowa wersja nie ma nic do tego.

 

Pozatym jakos nie widac ostatnio anty-fallout'owcow 3 , mimo ze padaja pochlebne opinie na forum.....pewnie graja po kryjomu ;)

Nie graja, nie graja. Mnie nawet nie ciagnie do sprawdzania "sieciowego demka". Chyba przejde obok tego tytulu obojetny. Z tego co widze z tych pochlebnych opinii to raczej taki rodzaj pocieszania samego siebie i wmawiania sobie ze poszczegolne elementy jeszcze jakos "wygladaja", czego nie mozecie powiedziec o caloksztalcie :wink:

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za co ktos ma niby Cie zmieszac z blotem?? za to ze Ci sie gra podoba?? to Twoje prawo i zaden "skrzywiony" nowa wersja nie ma nic do tego.

 

Pozatym jakos nie widac ostatnio anty-fallout'owcow 3 , mimo ze padaja pochlebne opinie na forum.....pewnie graja po kryjomu ;)

 

Ziomeczku, ja juz sobie dawno dalem siana, bo dyskusie z Toba i nie tylko sa dla mnie bez sensu. Gry tez nie komentuje, bo jak tu komentowac bajeczke dla malych dzieci ?

EOT

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako fan F1 i F2 jestem trochę rozczarowany grą... no ale nie jest tak złe świat wygląda "pięknie" zdewastowany jak trzeba :) poświeciłem ~12h z czego co 1,5h miałem wywalenie gry z jakimś błędem ale mimo wszystko grę odpalałem na nowo... Zadania nie są powalające ale jestem dopiero na 5 poziomie i dużo zwiedzałem wiec mam nadzieje że coś się rozkręci... VATS nie jestem ani na plus ani na minus jest to zupełnie coś innego niż się spodziewałem a ujęcia kamer padających przeciwników dają radochę... moim zdaniem warto zagrać jak sie nie podoba zawsze można poszaleć z boozarkiem w F2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza walka i reakcja : o matko, co to jest -_-

Po prostu gratuluje bethcośtam - stworzyli grę opartą na walce, gdzie cały system ssie paue wieloryba. A co do klimatu...nie powiem, krypta w 3d wygląda całkiem całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grałem i powiem że zrobili nawet ciekawą szczelanke z elementami rpg osadzoną w świecie post nuklearnym. może was zaskoczę, ale wprowadzili trochę ruchu do świata fallout. Teraz nie wystarczy tylko dobrze napakowana postać ale również i skil samego gracza. Co do klimatu to się nie wypowiem bo ledwo 24 godziny grałem, ale już zauważyłem czarny humor który jest dobrze znany z pozostałych części. Jedyne co mnie nie zadowala to sztuczna animacja postaci ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...