Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

A możesz mi wyjasnić po co ci ?? Mi chodzi sempron 2400+ na 200 bez podnoszenia napięcia i bez drut moda poprostu ustawiłem fsb na płycie na 200 i po sprawie i tez bez dzwigania napięcia

No mi też chodzi na standardowym napięciu przy FSB 200... A drutować musiałem aby proc był wykryty jako jednostka działająca z magistralą FSB 200 bo tylko w ten sposób na płytach gigabyta można uzyskać zmianę dzielnika fsb:agp:pci... Tylko gigabyty tak mają :-| osobiście z trzech metod pinmoda polecam wkładanie drucików w socket bo to najmniej inwazyjna metoda. ja druty wziołem z kabelka od starych słuchawek. kabelek taki złożony jest z wielu cienkich drucików. wystarczy przyciąć jeden taki drucik na około 7 mm, wygjąć i wsadzić w odpowiednie otwory socketu. jeśli nic sie nie pochrzani to wszystko będzie OK!!!

 

 

oo a to checa dowiedziałem się właśnie że semp to okrojony t-bred

 

hehe muszę Cie zmartwić ale poczytaj troszkę, semp to TO SAMO co athlon!! ten sam rdzeń t-bredB lub czasami thorton.

dobra looz nie będe sie spierał - to te same procki tylko nazwa inna... niech ci bedzię... ciesze się że sie uśmiałeś... dzięki mojemu postowi będziesz żył dwa dni dłużej :D pozdro!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja mobo nie obsługuje zmiany Vcore?

Na pamięciach nie zmienia się napięcie.

CPU view widok procka

Socket view widok socketu

a co to jest za widok ten fcb?? ja chyba se przylutuje druciki z dołu do socketu !! powiadasz ze starych słuchawek !! trzeba bedzie spróbowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Najprawdopodobniej dzisiaj sprubuję to zrobić ;) Mam nadzieję że się uda (wkładam druciki do sockata. Życzcie mi powodzenia ;) !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCB View a nie FCB - ustawiasz w pierwszym z brzegu comboboxie.

Coś mi się jednak zdaje, że drutowanie będzie znacznie prostsze od lutowania - ale twój wybór :)

Może i będzie prostsze bo żeby polutować piny socketu trzeba wyjąć mobo z obudowy ale jak już robić drutmoda to porządnie B)

 

I jak chcesz lutować piny to musisz skorzystać z widoku CPU view ;] a nie socketu bo wyjdzie ci po drugiej stronie i zonk :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej dzisiaj sprubuję to zrobić ;) Mam nadzieję że się uda (wkładam druciki do sockata. Życzcie mi powodzenia ;) !!

jak zrobisz daj znać ja też mam zamiar zrobić a i napisz mi potem z kąd i jakie druciki miałeś!!powodzenia

 

Witam mam małe pytanko czy opłaca się zmieniąc płyte na socket a czy lepiej od razu kupić np. na 745(czy jakoś tak) bo słysząłme że socket a jest wogule wycofywany z produkcji !! !! a co powiecie na ta płyte terz nie chodzi mi o oc

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75388266

Edytowane przez m-c-ool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, mam problem z moim sempronem 2400+.

Mianowicie mam go na plycie gigabyte 7nf-rz, i gdy probowalem podkrecic go (zmienialem fsb frequency w biosie, to dobrze?) to max udalo mi sie do 1766!!! (z 1666) Nie wiem co jest nie tak, ale chyba powinien podkręcić się troche więcej. Gdy podkrece chocby do 1800 to mam juz prawdziwy cyrk w kompie, windows sie wykrzacza, co chwile mi wyskakuja bledy, ostatnio caly rejestr mi rozwaliło, i musiałem formatować kompa, a gdy instalowalem xpeka z podkreconym prockiem ( 1800) to mi co chwile jakies bledy odczytu wyskakiwaly. Prosze fachowcow o rade, i prosze o nie pisanie mi abym zrobil drutmody czy inne duperele, bo sie na tym poprostu nie znam (nawet nie wiem jak zmienic napiecie procka na mojej MoBo).

Ps, to nie jest wina temperatury procka bo ciagle ma ~50 C (przy 1766)

Z góry dzięki, i pozdro

ZxZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj sempron strasznie pożera napięcie 2V dałem mu przy 2469 mhz... to jest 3500+ myślałem że dolece conajmniej do 3800+ :P a teraz działam na 215x10.5 synchro z pamatkami 3-3-3-9 timingi takie bo pamieci 333@430

nie masz na co narzekać, są gorsze a wynik nie jest jeszcze taki zły ;) choć mojego JIUHB nie przebije :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. (nawet nie wiem jak zmienic napiecie procka na mojej MoBo) ..

W tym podejrzewam że tkwi problem testowałeś procka po podkręceniu jakimś programem na test stabilności?

nie wiem jak tam u ciebie z dzielnikami na mobo bo to tez może być problem że hdd nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm po podkreceniu na 1766 jest stabilny ale na 1800 juz nie sprawdze bo mi sie windows nie uruchomi, wiec chyba jest niestabilny jak cholera :) a z tymi dzielnikami to nie wiem co to jest, wiec nie powiem czy to przez to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym podejrzewam że tkwi problem testowałeś procka po podkręceniu jakimś programem na test stabilności?

nie wiem jak tam u ciebie z dzielnikami na mobo bo to tez może być problem że hdd nie wyrabia.

Wiesz z tego co ja wiem to chipset enforce 2 ma blokade między fsb a agp i pci i dyskiem !! tylko via (to co ja ja mam tez niestety nie ma a mam Kt880) nie ma tej blokady enfors juz ją ma czyli to napewno nie to !! po pierwsze bardzo słaba seria procka po drógie będziesz musiał napięcie dzwignąc sam mam semprona 2400+ i na defaulet napięciu działa mi na fsb 200 (200x10) i to na płycie asrocka k7upgrade880 !! albo poszukaj na płycie i w instrukcji czy nie ma zworek do ustawiania częstotliwości ( 266,333,400) take powinny gdzieś byc !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

Jak najbardziej ejstem laikiem w tych sprawach <OC> ale od czegos trzeba zaczynac i dobrze ze sa takie fora :)

 

Posiadam Semprona 3000+ i ABIT'a NF7 S

I amm pytanie odnosnie tego FSB w biosie jezeli wrzuce na 200 to nic sie nie stanie:> Bo obecnie jest 166....:> Mam ochote go troche podkrecic...:]

 

aha...i jeszcze 512Kingstony oczywiscie

Edytowane przez bartek_ztr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

Jak najbardziej ejstem laikiem w tych sprawach <OC> ale od czegos trzeba zaczynac i dobrze ze sa takie fora :)

 

Posiadam Semprona 3000+ i ABIT'a NF7 S

I amm pytanie odnosnie tego FSB w biosie jezeli wrzuce na 200 to nic sie nie stanie:> Bo obecnie jest 166....:> Mam ochote go troche podkrecic...:]

 

aha...i jeszcze 512Kingstony oczywiscie

A co by się maiło stać??;> jakie masz temperatur jak niskie to możesz śmiało ustawić na 200 i cieszyć się 3400+ mniej więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z tego co ja wiem to chipset enforce 2 ma blokade między fsb a agp i pci i dyskiem !! tylko via (to co ja ja mam tez niestety nie ma a mam Kt880) nie ma tej blokady enfors juz ją ma czyli to napewno nie to !! po pierwsze bardzo słaba seria procka po drógie będziesz musiał napięcie dzwignąc sam mam semprona 2400+ i na defaulet napięciu działa mi na fsb 200 (200x10) i to na płycie asrocka k7upgrade880 !! albo poszukaj na płycie i w instrukcji czy nie ma zworek do ustawiania częstotliwości ( 266,333,400) take powinny gdzieś byc !!

A sorry nie wiedziałem że ta mobo jest na nf2 :oops:

fsb tam sie ustawia w biosie a nie zworkami i nie ma możliwości zmiany Vcore!! więc kiepsko będzie z o/c na tej mobo więcej tu: http://pclab.pl/art12279.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sorry nie wiedziałem że ta mobo jest na nf2 :oops:

fsb tam sie ustawia w biosie a nie zworkami i nie ma możliwości zmiany Vcore!! więc kiepsko będzie z o/c na tej mobo więcej tu: http://pclab.pl/art12279.html

ale sądzę że powinien odpalić na fsb 200 bez podnoszenia napięcia a jak nie to masz zonka płyta do zmiany !! sorki ja nie zauważyłem że nie ma zmiany vcore !! to serio kiepsko !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co by się maiło stać??;> jakie masz temperatur jak niskie to możesz śmiało ustawić na 200 i cieszyć się 3400+ mniej więcej :D

Noo pewnie super...zmienilem na 200 automatycznie zmienily sie Timmingi pamieci na 8 3 3 3 czy jakos tak i jak sie komp uruchomil to nawet sie bios nie chcial wlaczyc :| troche mi sie cieplo zrobilo to ejdnak moglos ie cos stac...wyjolem bateryjke wlaczam bach a tu sie ustawilo na fsb 100 no bo sie zrestartowal caly bios i jak wlaczam na 166 to jest taka sama akcja ....:/

 

Co teraz mam zrobic zeby ustawic tak ajk bylo w tym biosie :blink: tzn fsb166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

No i [gluteus maximus] :/ Nie jestem chirurgiem - nie dam rady włożyć tam tych drucików :/ Czy nie ma innego sposobu na zmianę napięcia CPU na mojej płytce? W biosie nie ma :/ (może sprubuję zamalować piny z tyłu płytki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo pewnie super...zmienilem na 200 automatycznie zmienily sie Timmingi pamieci na 8 3 3 3 czy jakos tak i jak sie komp uruchomil to nawet sie bios nie chcial wlaczyc :| troche mi sie cieplo zrobilo to ejdnak moglos ie cos stac...wyjolem bateryjke wlaczam bach a tu sie ustawilo na fsb 100 no bo sie zrestartowal caly bios i jak wlaczam na 166 to jest taka sama akcja ....:/

 

Co teraz mam zrobic zeby ustawic tak ajk bylo w tym biosie :blink: tzn fsb166

Hmmm...dziwne to jak niewiem a do biosu umisz wejśc ??;> jak tak to poustawiaj w nim wszystko tak jak było

 

A co do tego drut moda to też chyba bede lutował z tyłu płyty chociaż niechce mi się jej wyciągac ale tak jak ty sugeruję że niebede umiał tych drucików wsadzić :/ zobaczymy pozdro for all

Edytowane przez m-c-ool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...dziwne to jak niewiem a do biosu umisz wejśc ??;> jak tak to poustawiaj w nim wszystko tak jak było

 

A co do tego drut moda to też chyba bede lutował z tyłu płyty chociaż niechce mi się jej wyciągac ale tak jak ty sugeruję że niebede umiał tych drucików wsadzić :/ zobaczymy pozdro for all

Co to znaczy czy do do biosu umiem wejsc?

No chyba w biosie zmienielm fsb na 200 :|

 

A skad ja mam wjedziec jak bylo wszystko inne poustawiane przed tym..:|

wiem tylko ze fsb bylo na 166 ale teraz jak tak ustawie to nie chce sie ladowac..:/

wiec wniosek jest taki ze jeszcze cos tzreba zmienic moze jakies napiecie albo cos ?

 

Kto poratuje? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy czy do do biosu umiem wejsc?

No chyba w biosie zmienielm fsb na 200 :|

 

A skad ja mam wjedziec jak bylo wszystko inne poustawiane przed tym..:|

wiem tylko ze fsb bylo na 166 ale teraz jak tak ustawie to nie chce sie ladowac..:/

wiec wniosek jest taki ze jeszcze cos tzreba zmienic moze jakies napiecie albo cos ?

 

Kto poratuje? :blink:

Ale jak to wygląda resetuje się robi sie niebieski ekran zaiwesza się ?? a może trzeba timingi pozmieniac albo inaczej ustawic częstotliwośc pamięci ?? cos koło tego !! opisz dokładniej co się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to wygląda resetuje się robi sie niebieski ekran zaiwesza się ?? a może trzeba timingi pozmieniac albo inaczej ustawic częstotliwośc pamięci ?? cos koło tego !! opisz dokładniej co się dzieje

 

Po zmianie fsb wtedy na 200 a teraz na 166 wyjsciu z biosu z zapsianiem uruchamia sie komp ponownie..i jak sie chce zju wlaczac to wyskakuje czerwony napis na monitorze tylko jzu nie pamietam co tam pisalo w kazdym badz razie mis ie on nie podobal...pokazywal sie ten napis na kilka sekund znikal i nic sie jzu nie dzialo...czarny obraz komp niby chodzi ale nci sie nie laduje...:/

 

btw: sempron 3000+ to ma 2Gz , tak? :>:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisz nam wszystkie ustawiania jakie masz w zakładce Soft Menu III. Ewentualnie jeszcze daj CPU Interface - Enabled.

 

To czerwone okienko to jest informacja że masz nie wyłączać kompa z prądu bo się ustawiania zapisują.

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie fsb wtedy na 200 a teraz na 166 wyjsciu z biosu z zapsianiem uruchamia sie komp ponownie..i jak sie chce zju wlaczac to wyskakuje czerwony napis na monitorze tylko jzu nie pamietam co tam pisalo w kazdym badz razie mis ie on nie podobal...pokazywal sie ten napis na kilka sekund znikal i nic sie jzu nie dzialo...czarny obraz komp niby chodzi ale nci sie nie laduje...:/

 

btw: sempron 3000+ to ma 2Gz , tak? :>:)

Z tego co ja wiem to 2800+ ma 2GHz ale to nic!!

ja tez do was pytanie jakie byście mi chłodzenie na semprona 2400+ podkręconego do 3200+ tak żeby było cichce wydalało i mało kosztowało (wiem wymagający jestem) !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisz nam wszystkie ustawiania jakie masz w zakładce Soft Menu III. Ewentualnie jeszcze daj CPU Interface - Enabled.

 

To czerwone okienko to jest informacja że masz nie wyłączać kompa z prądu bo się ustawiania zapisują.

No to czerwone okienko co sie pokazalo po kilku sekundach zniklo i nic sie dalej nie dzialo dobra zobacze co w tym biosie piszczy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się tym nie przejmuj spisz te ustawiania :wink:

No to przezylem male zdziwienie <_<

 

Wjezdzam a tam fsb166 :| a jak to mozliwe to nie wiem....

w kazdym badz razie dobrze a ustawienia sa nastepujace:

 

Sys. Perform Optimal

FSB 166

CPU Interface optimal

Memory Auto

Resulting freq Auto

memory Timings optimal

7,3,3,2.5

 

CPU CoreVoltage- CPU Default

DDR SDRAM 2.60

LDT 1.6

AGP 1.5

 

I przy tym wszystkim wykazuje mi ze 3000+ ma 2000mgz :>

Czy cos tu ejst nie tak blo mozna zdzialc zeby to fsb 200 dzialało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb 200 napewno osiągniesz jak podniesiesz Vcore jeśli na default nie chce.

Sempron 2800+ ma 2000MHz jest to 12x333 natomiast sempron 3000+ będzie miał koło 2200MHz nie wiem bo nie mogę znaleźć jaki masz mnożnik na tym sempie? 12,5 czy 13?

 

Programem cpu-z sprawdzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb 200 napewno osiągniesz jak podniesiesz Vcore jeśli na default nie chce.

Sempron 2800+ ma 2000MHz jest to 12x333 natomiast sempron 3000+ będzie miał koło 2200MHz nie wiem bo nie mogę znaleźć jaki masz mnożnik na tym sempie? 12,5 czy 13?

 

Programem cpu-z sprawdzisz.

Ten programik pokzal mi ze mam Athlona Xp barton..ale mniejsza o to....

 

Core Speed 2000Mhz

 

multiplier 12x

 

Fsb 166

 

Wiec wyglada na to ze moje semp pracuje na nizszych obrotach niz "normalnie" powinien....ladnie

 

bus Speed 333.3

Edytowane przez bartek_ztr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...