Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Wam, ze owy test mnie zastanowil  :blink: .  Jednak z wiadomych przyczyn nie zmienie mnoznika, chociazby tylko dla sprobowania. Ale druga prawda jest taka, ze benchmarki swoja droga, a rzeczywista wydajnosc swoja. A tak na marginesie powiedz czy twoja platforma jest stabilna i przechodzi prime, super pi?

1693978[/snapback]

 

a to pytańko do mnie czy "adamm'a" ?? :D Jęsli do mnie to u mnie jest spox na 2400MHz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to pytańko do mnie czy "adamm'a" ?? :D Jęsli do mnie to u mnie jest spox na 2400MHz.  :)

1694022[/snapback]

Pytanie jest skierowany do tych co odblokowali mnoznik.

 

A zobaczcie tego lola z allegro. Jedyny Sempron w Polsce, ktory chodzi z fsb 200MHz :D

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić Semprona ale zastanawiam się jaki model wybrać. Piszecie że 2200+ się spox kręcą a co powiecie o 2500+ i wyżej? czy też się tak kręcą? Napiszcie mi jaką mam wybrać serię, jak się najlepiej kręci i jak to jest z tym mnożnikiem? mam NF7.

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mój sempik

SDA2300DUT3C

BIXJB0438

 

płyta gigabyte GA-7N400

 

pamiątki

kingmax PC3500 cl 2,5

 

zasilator 350W

fortron MDH-60 rev A

 

i teraz tak dochodze do fsb 224 (9,5x224=2128MHz) Vcore na def pamiątki na 2,5-3-3-7 wszystko full stable :D ale jak tylko skocze do tych 225 to sie komp resetuje :mur: nic nie pomaga ani luzowanie tymingów ani podnoszenie napięcia na pamieciach i na procu dosłownie nic do 224 idzie wszystko na def a 1 (słownie jeden) MHz wiecej i sie komp resetuje :mur: ma ktoś jakis pomysł ? czy to wina pamiątek, płyty, czy proca? tem w max stresie 52 stopnie a z moich opserwacji wynika ze ta płyta zawyza tem o około 10 stopni wiec o co tu chodzi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Mam Semp 2200+, mobo Asus A7V8X, zasilacz 350W, mem 1x 512 /400 TWINMOS i .... magistrala nie moge podjechac wyzej niz 200 a i przy tym sie wiesza... Probowalem z napieciami na ram i cpu .. bezskutecznie. W czym mam problem ?

1703384[/snapback]

Z prostego powodu, masz płytę na chipsecie kt400 i nie ma pełnego wsparcia dla fsb 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem Sempa 2200+ (niestety 2600+ nie doszedl). Data produkcji 05/2005.

 

Przy FSB 200x9 i napieciu 1,475V full stable pod Prime95. Pamieci mam kiepskie dlatego na razie tylko tyle. Moze wygrzewanie im pomoze.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi , przeczytalem troche o sempie 2200+ wlasciwie to od niedawna jestem jego posiadaczem ( niestety warunki mnie zmusily zmienic sprzet z opisu ;p ) i zainteresowalem sie jego podkrecaniem ( tutaj podziekowania dla pieklo'a ;) )

no ale co ja tu bede marudzil moze napisze co mnie ciekawi , zrobilem tak jak radzil mi pieklo i podwyzszylem vcore na 1.7v teraz elegancko na plycie K7vt4a Pro chodzi z fsb ustawiona na 200 zworkami , i mam pytanie czy przestawienie zworek na 200 nie wplynie na podwzyszenie mhz na pci/agp bo ta plyta nie ma blokady z tego co czytalem, dlatego troche sie obawiam ;> wiec jak to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DdK>> Płyta nie ma blokady, ale dzięki zastosowanemu generatorowi FSB wspiera nieoficjanie dzielnik 1/6. Przy FSB 200 masz PCI=33,3 i AGP=66,7.

1,7V to trochę dużo, jak na 1,8GHz. Naprawdę tyle potrzebujesz? Na domyślnym napięciu nie jest stabilny?

 

Grimlock>>1,8GHz przy 1,475V to żadna rewelacja - nawet przeciętny Semp powinien działać przy tym zegarze z niższym napięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zawyzaniem temperatury na GB wydaje mi sie ze jest wszystko w porzadku, tzn. bios podaje prawidlowa temperature. W moim przypadku o 10 stopni w gore zawyza tylko everest, z kolei easy tuner 4 od GB podaje juz prawidlowa temperature.

1706232[/snapback]

no u mnie to troche jednak zawyża bo jak pokazuje 50 stopni w mbm i w biosie to radiator jest lekko ciepły w okolicach temp ciała a w evereście i w jeszcze jednym programiku pokazuje wtedy 40 stopni w esy tunerze mam temp pomiędzy czyli 45 stopni :angry: sam juz nie wiem co jest prawidłowe, dlatego sprawdzam na czuja jak przed szlifem radiatora na poprzedniej płycie na asroku k7mv4 pokazywało 55 stopni to było czuc te stopnie na radiatorku a teraz nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi , przeczytalem troche o sempie 2200+ wlasciwie to od niedawna jestem jego posiadaczem ( niestety warunki mnie zmusily zmienic sprzet z opisu ;p ) i zainteresowalem sie jego podkrecaniem ( tutaj podziekowania dla pieklo'a ;) )

no ale co ja tu bede marudzil moze napisze co mnie ciekawi , zrobilem tak jak radzil mi pieklo i podwyzszylem vcore na 1.7v teraz elegancko na plycie K7vt4a Pro chodzi z fsb ustawiona na 200 zworkami , i mam pytanie czy przestawienie zworek na 200 nie wplynie na podwzyszenie mhz na pci/agp bo ta plyta nie ma blokady z tego co czytalem, dlatego troche sie obawiam ;> wiec jak to jest ?

1705761[/snapback]

 

 

 

Tak jak napisał już luk1999 1,7V na 1800MHz to bardzo dużo jak na ten procesor sprawdź go jeszcze czy nie da rady wykręcić tyle samo na niższym napięciu co do tej płyty to już gdzieś była rozmowa na ten temat któryś z użytkowników tego forum sprawdził ze na tym Asroc-ku w wersji PRO producent seryjnie montował układ KT600 jak jesteś w stanie to ściągnij radiatorek z układu na płycie i sprawdź co jest u ciebie jak też będzie KT600 to zapomnij o problemie z FSB 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DdK>> Płyta nie ma blokady, ale dzięki zastosowanemu generatorowi FSB wspiera nieoficjanie dzielnik 1/6. Przy FSB 200 masz PCI=33,3 i AGP=66,7.

1,7V to trochę dużo, jak na 1,8GHz. Naprawdę tyle potrzebujesz? Na domyślnym napięciu nie jest stabilny?

no wlasnie na domyslnym on ma 1.6 i nie jest stabilny ( reseci sie przy logowaniu do windy ) a na plycie procentowo sie da podniesc o 5 i 10 % , ja dalem +5% i tak sobie skacze od 1.68v do 1.70v

 

 

(...)na tym Asroc-ku w wersji PRO producent seryjnie montował układ KT600 jak jesteś w stanie to ściągnij radiatorek z układu na płycie i sprawdź co jest u ciebie jak też będzie KT600 to zapomnij o problemie z FSB 200

tu akurat chyba problemu juz nie bedzie everest i cpu-z pokazuja mi iz chipset na tej plycie to KT600 ;)

ale moze to sprawdze przy okazji bo chyba bede sie przymiezal do L5 mod'a ;> zeby wyciagnac troche wiecej z niego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm w sumie to chyba zbytnio sie nie grzeje idle ma 38 a stress 45 max

wlasnie probowalem zrobic L5 mod'a , czytalem wczesniej jak to sie robi jednak za pierwszym razem mi nie wyszedl , jutro chyba znow sprobuje , bylbym wdzieczny gdyby ktos pokazal zdjecie procka ze zrobionym juz L5 ktory poprawnie funkcjonuje ;)

Edytowane przez DdK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm to ja chyba tez musze sprobowac jakims lakierem , probowalem juz drugi raz olowkiem , nawet juz caly obszar mostka jest zamalowany ;o i nic to nie dalo ;/

btw. ten trzeci od prawej tez zamalowales tak ? i czy mozna to pasta termoprzewodzaca zrobic ? np. od arctic coolera ?;P

Edytowane przez DdK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafit niestety się wykrusza ja przez pierwsze kilka miesięcy tez miałem semprona przerobionego ołówkiem mniej więcej co dwa tygodnie musiałem procesor wyciągnąć z płyty i poprawić połączenia bo wracał z mobilnego na zwykły dodam że za każdym razem zabezpieczałem połączone mostki L5 taśmą i nic to nie pomagał dlatego kupiłem lakier i teraz przynajmniej mam spokój

 

PS: gdybym nie miał problemów z ołówkiem to na pewno bym nie używał lakieru bo to niestety wiązało się z utratom gwarancji :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh no i juz nie wiem co zrobic ;s probowalem olowkiem normalnie , nic to nie dawalo , pozniej probowalem sposobu woj'a czyli ukruszylem troche na mostku i zakleilem tasma ale tez nic nie dalo :S , moze sie nie da ? :o ;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączenie mostków ołówkiem nie u każdego działa (u mnie też nic nie dało) - spróbuj lakierem. Przed zamalowaniem ołówkiem/lakierem możesz lekko poskrobać dziurę ;) za pomocą igły, szpilki lub cyrkla.

 

PS: gdybym nie miał problemów z ołówkiem to na pewno bym nie używał lakieru bo to niestety wiązało się z utratom gwarancji 

Ten lakier srebrny, którego używałem, był bardzo łatwy do usunięcia po zaschnięciu. Można go było zdrapać paznokciem; nie pozostawił żadnych śladów. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lakier srebrny, którego używałem, był bardzo łatwy do usunięcia po zaschnięciu. Można go było zdrapać paznokciem; nie pozostawił żadnych śladów

łatwo się usuwa ale tylko z wierzchu wiem to bo próbowałem na drugim komputerze zrobić spowrotem durona i w szczelinach po cieciu mostków niestety zostawał i dalej przewodził przez co cały czas był wykrywany jako athlon nie pomagało zmywanie go rozpuszczalnikiem, zmywaczem do paznokci itp. Dopiero wyskrobanie lakieru szpilką pomogło ale niestety ślady po skrobaniu zostały także z gwarancją już może być problem. Nie wiem jak jest z lakierem który ty używasz ale ja tak miałem ze swoim lakierem

 

Łączenie mostków ołówkiem nie u każdego działa (u mnie też nic nie dało) - spróbuj lakierem. Przed zamalowaniem ołówkiem/lakierem możesz lekko poskrobać dziurę  za pomocą igły, szpilki lub cyrkla

z tym sie zgodzę tylko że ja przed mobilizacją wyczyściłem dokładnie mostki L5 wacikiem nasączonym zmywaczem do paznokci co pomogło bo jak pamiętam odrazu procesor uruchomił się jako mobile. Wiadomo w szczelinach po przeciętych mostkach zawsze może być jakiś kurz itp. co skutecznie uniemożliwia poprawne połączenia mostków Edytowane przez adammm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego SEMPRONA 2200+ kupiłem jakis czas temu na allego.Maxymalnie wydusiłem z niego 2000Mhz , nie wiem czy to wina płyt (tylko ecs NF2) czy zasiłki (jakies [ciach!]o za 60zł , planuje teraz zakup http://allegro.pl/show_item.php?item=70257810 ,coś w miarę taniego,bo mi moją zasiłke jakimś cudem siostra spaliła), ramy to Twin-mosy w dualu.Teraz magistrala wynosi 222 a ramy śmigaja jako 444Mhz.Chce jak najwiecej wydusić z tego semprona, a że nie mogę podnosić napięcia z poziomu biosu trochę mnie ogranicza :sad: w zabawach.W dru-moda sie nie bawie bo nigdy się tym nie zajmowałem i sie troszki boje utraty procka i/lub płyty.Wspominał ktos o łączeniu mostków na procku...Co to daje??Jakie są wtedy możliwości przerabianai i podkręcania??Naczytałem sie tu jeż ok 30 stron o tym a jest 70 kilka...I nie moge trafić na to co mnie najbardziej interesuje...A i mam jeszcze jedna sprawe może zna ktoś stronke gdzie moge znależć bios do mojego ecs-a abym po jego wgraniu miał więcej możliwości w biosie...Przydała by się zmiana napięcia na procku...bo inaczej na tej płycie chyba więcej z niego nie wyduszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...