Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem ladnie poprosic o oryginalnego biosa z 9550xt rev.2 z pamieciami hynix 2.8ns ewentualnie oryginalne timingi z tej karty ale w formacie rabitowym.

 

P.S. prosze nie bic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos chcial oryginalnego BIOSa z mojego GeCube'a 9550 Extreme rev. 2.1 na pamięciach Samsung K4D55323QF-GC33 (czyli 3.3ns), gdzie z oryginalnych taktowan 432/554 wyciagnalem maksymalnie 450/670 - zamieszczam LINK (nie wiem, jak dlugo bedzie aktywny, ale na pewno przez najblizsze kilka dni :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem ladnie poprosic o oryginalnego biosa z 9550xt rev.2 z pamieciami hynix 2.8ns ewentualnie oryginalne timingi z tej karty ale w formacie rabitowym.

 

P.S. prosze nie bic

1233775[/snapback]

jak to mozliwe ze tobie tak wysoko poszedl rdzeń az powyzej 500, jak u wiekszosci ludzi idzie do 490????????a tobie dokladnie 540? Edytowane przez kyloza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy warto kupic radiatorki (jesli sie da)na ramy do 9950XT i czy to w czyms pomoze :P jak da sie to dajcie linka jak macie gdzie mozna takie zdobyc heh:) i co do tego biosu to jest tylko zwykly orginalny bios z rev 2.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy warto kupic radiatorki (jesli sie da)na ramy do 9950XT  i czy to w czyms pomoze :P jak da sie to dajcie linka jak macie gdzie mozna takie zdobyc heh:) i co do tego biosu to jest tylko zwykly orginalny bios z rev 2.1?

1235063[/snapback]

Na temat radiatorków było ostatnio tak ze 2 strony temu... ja rozumiem, że 34 strony tematu to dużo, ale może warto by było zajrzeć chociaż do kilku poprzednich? :mur:

 

EDIT: zamieszczony przeze mnie BIOS jest oryginalny - bez zmiany timing'ów, częstotliwości itp. Zgrałem zaraz po zakupie karty, tak na wszelki... :wink: A ostatnio pomyślałem, że może się komuś przydać, więc zamieściłem link.

Edytowane przez JayT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic wlasnie giercowalem sobie i giercowalem jakis czas :) i [gluteus maximus] teraz jak ustawie 690 to takie arty ze szok robilem reinstlacje juz 10 rodzaji sterownikow itp itd wiec nie wiem jeszcze co mi mzoe przyjsc na mysl to kurz na karcie graficznej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic wlasnie giercowalem sobie i giercowalem jakis czas :) i [gluteus maximus] teraz jak ustawie 690 to takie arty ze szok robilem reinstlacje juz 10 rodzaji sterownikow itp itd wiec nie wiem jeszcze co mi mzoe przyjsc na mysl to kurz na karcie graficznej :P

1235272[/snapback]

No to nieźle... oby u mnie tak nie było, na razie jeszcze nie miałem żadnej zwiechy ani artów podczas grania... no, może poza zwiechą, gdy wykręciłem rdzeń na 470 - NFS:U2 wywalił się do Okienek chwilę po wczytaniu gry, przy wchodzeniu w zakręt na ręcznym :wink:

 

EDIT: może to kwestia "wygrzania" pamięci? Piszesz, że ustawiasz 690... czyli nie masz tak na stałe? U mnie Ati Tray Tools wczytuje max ustawienia przy każdym starcie Windows - i jest dobrze... szczerze mówiąc chyba to coś daje, bo wcześniej max miałem 450/650 - czyżby pamiątki wygrzały się przez ciągłą pracę na wysokich częstotliwościach? A może teraz chodzą lepiej, bo mam nowszą wersję Ati Tray Tools? "Anyway" - jak mówią Chińczycy - u mnie chodzi cały czas na max i jest git :wink:

Edytowane przez JayT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cieakwe jaki powod...

1235288[/snapback]

Może jakieś problemy z napięciem? Może te karty są robione tanim kosztem - i właśnie masz pierwsze sygnały, że któryś z podzespołów nie wytrzymuje? Kurczę, czyżby nieprzypadkowo fabrycznie ustawiali tak zaniżone taktowanie pamięci? Robią te karty z odrzutów, czy jak? Czyż nie dziwnie czyta się post, który składa się wyłącznie z pytań? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to mozliwe ze tobie tak wysoko poszedl rdzeń az powyzej 500, jak u wiekszosci ludzi idzie do 490????????a tobie dokladnie 540?

1234919[/snapback]

lekki vmodzik (1.49V) plus dobre chlodzonko, ale to nie moje ostatnie slowo. rdzen najwyzej stabilnie puscilem 590 ale mam drobne problemy z zasilaniem i pamieciami na grafie. dzisiaj kontynuuje walke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cieakwe jaki powod ale dojde do tego chodzbym mial kosci pamieci od karty wylutowac :P to dojde do 690 z powrotem

1235288[/snapback]

może 2.2ns ? 200PLN razem z przelutowaniem kontakt mailem lub pw

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że moja stara karta graficzna GeForce 2 MX400 zaczęła już szwankować to zakupiłem nową Radeon 9550 XT. I z tą kartą wiąże się moje pytanie. Mianowicie komputer mam już stary: Duron 650@700, 196 sdram, dysk 18.1 GB 5400 obr., 2 napędy jeden zwykły LG 52x, a drugi nagrywarka DVD 8x. Wszystko to jest zasilane 235 W zasilaczem. Interesuje mnie to czy mogę Radeona podłączyć pod ten zasilacz, czy on to wytrzyma? W końcu mój sprzęt nie przeciąża za bardzo ten zasilacz. Oraz czym ryzykuje gdybym spróbował podłączyć na zasilaczu 235W. Zaistniała taka sytuacja, iż chwilowo nie mam pieniędzy na zasilacz (niezaplanowane wydatki), a posiadam kartę, którą nawet jeszcze nie podłączyłem. Moja karta oznaczona jest kodem C3P, czy można z tego wyczytać konfiguracje, bo wiem, że akurat karty tej serii mają najprzeróżniejszą konfiguracje.

 

Nie wiem czy podobne pytanie padło już w tym wątku, korzystam z połączenia modemowego i zależy mi na czasie, dlatego nie przeglądałem wszystkich 34 stron tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amarith mam prośbę!

 

Czy mógłbyś podać dedykowane timingi dla 3,3 ns samsunga i dla 350 MHz w wersji dla Rabita, lub jakiegoś linka gdzie można to bez problemu znaleść.

 

Z góry dzięki

 

PS. przekopałem się przez ten cały temat od początku i nie udało mi się wyłowić tej informacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie komputer mam już stary: Duron 650@700, 196 sdram, dysk 18.1 GB 5400 obr., 2 napędy jeden zwykły LG 52x, a drugi nagrywarka DVD 8x. Wszystko to jest zasilane 235 W zasilaczem. Interesuje mnie to czy mogę Radeona podłączyć pod ten zasilacz, czy on to wytrzyma? W końcu mój sprzęt nie przeciąża za bardzo ten zasilacz. Oraz czym ryzykuje gdybym spróbował podłączyć na zasilaczu 235W. Zaistniała taka sytuacja, iż chwilowo nie mam pieniędzy na zasilacz (niezaplanowane wydatki), a posiadam kartę, którą nawet jeszcze nie podłączyłem. Moja karta oznaczona jest kodem C3P, czy można z tego wyczytać konfiguracje, bo wiem, że akurat karty tej serii mają najprzeróżniejszą konfiguracje.

1235739[/snapback]

Nie mam pojęcia, jak duzy jest pobór mocy tej karty, ale nie ryzykowałbym na 235W zasilaczu, nawet przy takim config'u, jak Twój... zasiłka pewnie no-name... i fajerwerki zapewnione :wink: Kalkulatory mocy powinny uświadomić Ci zagrożenie:

pierwszy, drugi, trzeci

A co do taktowania karty, to najlepiej idź do znajomego, który ma dostatecznie mocną zasiłkę i wsadź kartę do komputera - będziesz wiedział. GeCube wypuściło tyle różnych wersji, że trudno stwierdzić po oznaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedłuk kalkulatora ze strony:

http://www.jscustompcs.com/power_supply/

pobór mocy dla mojej konfiguracji z kartą Radeona wynosił by ok. 221W. Ale i tak nie wiem czy ryzykować, czy mogę spalić przy tym komp? Mój kumpel wymieniał kiedyś płyte główną z większością podzespołów, ale nie wymienił zasilacza miał 230W. Spalił mu się sam zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedłuk kalkulatora ze strony:

1235910[/snapback]

Po pierwsze: pobór mocy podawany przez kalkulator jest przybliżony :)

Po drugie: zasiłka 235W no-name to tylko teoretycznie 235W :wink:

Po trzecie: poczytaj tematy o zasilaczach - tutaj raczej nie pytaj, jaki zasilacz kupić :twisted:

Edytowane przez JayT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba moja karte jutro wezme i odkurze troche sie przykurzyla i przeczyszcze silencera przy okazjii ;) 3ba dbac ;)

1236051[/snapback]

A co, gorzej pracuje z warstewką kurzu? :wink:

Jak gruntownie będziesz czyścił Silencera? Czy to będzie operacja na zdemontowanym wiatraku? :lol:

Edytowane przez JayT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rev.2 na hynix 2.8ns

i taka smieszna sytuacje, wczesniej jak gralem w HL2 to mialem na pamiecach 650MHz, zminilem sobie plyte,procka itp. chce sobie pograc na tych ustawieniach i kicha wylacza sie ekran jak dam powyzej 640MHz :(

 

Ale przynajmniej jak wymienilem radiator na silencera i paste OCZ5+ to rdzen kreci mi sie o 50MHz wiecej :)

 

Ps. troche by bylo do czytania w temacie sa jakies Vmody do mojej karty? rev.2 na hynix 2.8ns?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

przeprowadzilem Vmod'a mojej karty opierajac sie na stronce Rojaks pot

 

9600xt /9550 xt vmod

moja karta to gecube 9550xt rev 1.2 , zmodyfikowalem napiecie VPU z ~ 1,32V na ~ 1,55V

modyfikacje przeprowadzilem metoda olowkowa , korzystam ciagle zoryginalnego chlodzenia (ktore teraz naprawde niezle sie rozgrzewa)

-------------------------------------------------------

Ustawienia 570Mhz rdzen, 400 (800ddr) Mhz pamiec sa calkowicie stabilne, artifact tester wbudowany w Ati Tray Tools nie stwierdza zadnych przeklaman w grafice.

-------------------------------------------------------

Aktualnie czekam na VGA silencera - powinienem go dostac w ciagu najblizszych dni - wtedy podciagne jeszcze napiecie i zobaczymy co sie da uzyskac - moj cel to zlamanie 5000 pkt. w 3dmark03;] ( licze na okolo 650mhz na rdzeniu a napewno ponad 600 - zobaczymy co sie da zrobic:) )

 

-------------------------------------------------------

koszt moich modyfikacji to 11pln + przesylka ( multimetr z allegro) + 60gr olowek B4 ze sklepi papierniczego:]

-------------------------------------------------------

 

-------------------------------------------------------

oto efekty :) ( zaznaczam ze moj procesor to "jedynie" 2ghz - co w dzisiejszych czasach nie pomaga w biciu rekordow :) - dlatego odpuscilem 3dmark 2001 z racji mojego CPU )

sterowniki OMEGA rad_w2kxp_omega_2590.exe:

 

Dołączona grafika

 

-------------------------------------------------------

3dmark 03 - 4653 3DMarks

 

-------------------------------------------------------

3dmark 05 - 1922 3DMarks

 

-------------------------------------------------------

co sadzicie o wynikach??

 

jesli ktos jeszcze robi vmoda na rev 1.2 opiszcie to czego dokonaliscie

 

pozdrawiam

-------------------------------------------------------

PS

jesli karta przetrzyma katowanie rdzenia - wezme sie za pamieci - troche sie obawiam bo domyslnie chodza na wysokim napieciu tak wiec moze byc to ryzykowne , bede musial kupic takze radiatorki

Edytowane przez pyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pyrko,

napisz czy masz hynix 2,8 ns i jakie są do nich timingi i na jakim napięciu pracują, i jeszcze gdzie mogę znaleźć bios do tej wersji karty.

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez bart_bt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzalem na to opracowanie www wyzej do 9600pro/xt i na gpu zmierzylem napiecie dla mojej karty 1.27V tylko, rev.2 hynix2.8ns.

 

Tutaj pomiar byl prosty :)

 

A jak chcialem zmierzyc napiecie na mem to nie wiem zbytnio jak, bo w opracowniu jest pokazana karta z pamiecia TPOS (tak sie pisze?) a ten moj radek ma karte z pamieciami BGA wiec jak tutaj zmierzyc napiecie i zrobic moda?

 

Widok na miejsce kolo pamieci

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bart .. tak mam pamieci 2,8 ns hynix u mnie zasilane sa dosc wysokim napieciem i opierajac sie na rojak pots nie mam zbyt duzego pola manewru

 

------------------------------------------------

Skrytobojca - co do rdzenia to masz szerokie mozliwosci , zwikesz v vpu do ~1,55v powinienes wyciagnac wtedy ostro ponad 500mhz, napisz jak ci poszlo

----------------------------------------

 

Kyo gdy mialem codegena 350w po zakupie radeona komputer sam mi sie wylaczal nie mowiac jzu o podkrecaniu - tak wiec zmien zasilacz na jakis prawdziwy chociazby wlasnie modecom 350gtf albo modecom 300gt , stosunkowo tanie i wydajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze tamten ze stronki 9600pro/xt ma uklad 1575PXCR, a ten moj gecube xt ma 1575 PMEX (w necie nic o nim nie znalalem)

 

@pyrko do licha jak namalowales olowkiem tam kreske? ja kupilem 2B i 4B i za mocno sie slizga po powierzchni, pare razy probowalem i kicha 1.27V ani ciut wiecej :/

 

Rysowales te kreski zaraz przy tym ukladzie?

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze rysowalem - poza narysowaniem kreski ( rysuj ja na bocznej sciance ukladu! ) musisz sie postarac o pewien nadmiar grafitu pomiedzy nozka ukladu a jego korpusem ( postaraj sie tam go wiecej umiescic ) gdyz inaczej nie bedzie dobrego polaczenia - musisz eksperymentowac :] powodzenia:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej - poprawcie mnie jesli sie myle (a jest to dzisiaj dosc prawdopodobne <_< ),

a moze zamiast rysowac olowkiem lapiej (latwoei, trwalej) by bylo posmarowac tam np. srebrna pasta - przeciez to przewodzi prad... (nabrac troszke pasty na cieniutki'e cos tam :huh: (pendzelek, duza igle...) i posmarowac / pomalowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze tamten ze stronki 9600pro/xt ma uklad 1575PXCR, a ten moj gecube xt ma 1575 PMEX (w necie nic o nim nie znalalem)

1237418[/snapback]

Układ ma oznaczenie 1575... cztery litery po tym numerze nie mają większego znaczenia, służa do określenia serii układu itp.

TUTAJ krótkie info o układzie, a TUTAJ znajdziesz datasheet :wink:

Edytowane przez JayT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...