Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

NIedługo zbliża się gwiazdka czyli przyjdzie gościu z długą siwą brodą 8) . Więc zamierzam wymienić swojego radka 9200(szajs) na cos do 400zł . Po głowie chodzi mi GECUBE Radeon 9550 Extreme . Jak myślicie czy jest to dobry wybór i czy odczuje spory skok wydajności .

Z góry dzięki za odpowiedź :D

 

 

 

 

PS.Half Life 2 RULEZZZZ ,Carmac może się schować !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIedługo zbliża się gwiazdka czyli przyjdzie gościu z długą siwą brodą 8) . Więc zamierzam wymienić swojego radka 9200(szajs) na cos do 400zł . Po głowie chodzi mi GECUBE Radeon 9550 Extreme . Jak myślicie czy jest to dobry wybór i czy odczuje spory skok wydajności .

Z góry dzięki za odpowiedź :D

 

 

 

 

PS.Half Life 2 RULEZZZZ ,Carmac może się schować !!!!!!!!

Bedziesz zadowolony :) napewno bedzie lepszy od 9200, no ale i tak w tyle za 9500,9700,9800 series.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zabrałem się za robienie vmoda na 9550xt rev.2.0. Korzystam z opisu podanego wcześniej.

Niestety nie mogę zmierzyć napięcia na rdzeniu :cry: . Tak jak w opisie przykładam jedną sonde

miernika do masy , drugą do podanego punktu i nic!

Miernik wskazuje 0.00 . Miernik ustawiłem na DC prąd stały. zakres na 20.

Gdy mierze na baterii to wskazuje mi volty, a na karcire nie chce.

Pare osób zrobiło vmoda na rev .2.0 więc proszę o pomoc.

Z góry dziękuję

A włączyłeś kompa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black256 - zawiesza ci sie z prostego powodu - przegrzany rdzen :/

ja tez to mam - 3dsmark przechodzi mi bez artow na 350/310 :(

jak podkeracam pamieci tak jak to juz mam artefakty niestety

to chlodzenie to shit mogli dac osobno radiatorki na pamieci i porzadny cooler na rdzen a nie taka suszarke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam radka gecube 9550xt z pamieciami samsunga 3.3 (co najlepsze mam pamiatki BGA tylko pojednej stronie :P) i mam kilka pytan :

 

ile na mas podkreciliscie grafe ?? mi pojawia sie zwiecha przy pamieciach ustawionyhc na 320mhz i co najgorsze zwiecha pojawia sie od razu w samym programie tweakujacym...

 

jade teraz na sterach omegi 2.5.90 .... znacie moze jakies lepsze ?? DNA :| ??

 

i jeszcze jedno : ciekawa sprawa - po podkreceniu puszczam jakiegos marka i kiedy dojdzie do konca i wszystko jest git odpalam tweakera i widze, ze taktowania mam fabryczne : chocicaz ze wynik mam wysoki :/ (3d mar 2003 : 4207 - najwyzszy jaki uzyskalem) - wychodzi na to ze tweaker nie trzyma mi taktowan czy stery co kombinuja ?? VPU Recovery mam wylaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chcę zrobić v-moda mojego GeCuba 9550XT rev2.0 http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...=116&var2=0 w tym artykule gość opisał vgpu na scalaku 1575 PXCR a na mojej karcie jest 1575 PHEW czyli trochę inny. Czy ktoś zrobił moda na tym układzie? i czy robi się go tak samo (te same piny)?

2 sprawa taki sam 1575 PHEW mam w miejscu gdzie robi się vmem! W artykule z linka powyżej mieli zupełnie inny układ. Z jednej strony to dobrze, że oba układy mam identyczne (wiadomo, o co chodzi), ale z drugiej strony wolałbym modować układ, który już ktoś opisał!

Czy ktoś ma taką samą kartę jak ja tzn. taki sam układ do vgpu i vmem i zrobił już vmoda? Może dacie jakieś rady jak to „ugryźć”?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według PC Alerta III:

Vcore: 1.74V-1.76V

+5.5V: 4.95V

3.3V: 3.30V

+12V: 12.30V

-12V: -12.20V

To napewno jest 5.5V?? 8O a jesli tak to to 4.95V jest niepokojace.

Sprawdz karte u kogos innego z markowym zasilaczem (Chieftec, NeoTEC, ModeCom, Tagan) i pobaw sie sterownikami... No i wylacz FastWrite w Biosie :!:

Pozdrawiam,

Black256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka  

 

1. jak bez zdejmowania radiatora sprawdzic czy w rev 2.1 jest uklad r350 czy r360  

2. jaka jest roznica miedzy r350 a r360

1 AIDA32,EVEREST HE

2.360 jest nowszy :) i lepiej się kręci (taki sam jest w 9600XT i 9800)

Problem chyba nadal nie jest rozwiazany, bo AIDA pokazuje mi RV350 a Everest RV360...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie jak wyglada zmiana chlodzenia na tek karcie ?

1.wystarczy odkrecic te dwie srobki od wierzchu ?

2.czy rdzen jest chroniony blaszka?

3.czy ktos przesmarowywal rdzen tej karty?

4.czy ktos wymienial chlodzenie na rdzeniu i/lub pamieciach?

 

pytam bo mam przydupiaste wyniki w kreceniu - powodem jest chlodzenie na bank bo jak otworzylem okno to podkrecilem jeszcze 10/10 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby ktos zarzucic timingi pamieci z rev. 1.2  i 2.0 ,najlepiej z programu Ati Tool  :roll:

Wg Ati Tool od gory:

5

2

5

10

4

CL +3 CLK

3

2

 

2

 

17

2

1.5

4

0

WR + 1/2 CLK

+3

-1

-1

+3

-1

-1

 

mam rev 2.0 n Hynixach 2,5ns

thx. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka  

 

1. jak bez zdejmowania radiatora sprawdzic czy w rev 2.1 jest uklad r350 czy r360  

2. jaka jest roznica miedzy r350 a r360

1 AIDA32,EVEREST HE

2.360 jest nowszy :) i lepiej się kręci (taki sam jest w 9600XT i 9800)

Problem chyba nadal nie jest rozwiazany, bo AIDA pokazuje mi RV350 a Everest RV360...

AIDA32 to stary program i może przekłamywać ,everest jest wiarygodniejszy ,zawsze możesz sprawdzić w Riva Tuner

@trututu

1.wystarczy

2.nie jest

3. 2 razy

4.jestem w trakcie zmiany na rdzeniu,na pamięciach założyłem radiatorek saphire i bardzo ładnie oddaje ciepło

jeśli chodzi o zwisy to zauważyłem że na catalystach karta pracuje stabilniej niż na omegach

dziwna sprawa z tymi taktowaniami rev. 2.1,wygląda to jakby gecube testował każdy egzemplarz i puszczał z najwyższymi stabilnymi zagarami (może troche obniżone), to że ATITOOLS nic nie wykrywa i marki chodzą bez problemu jeszcze nic nie znaczy, przetestujcie z 10-20 gier to sie okaże czy karta jest stabilna po podkręceniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem instalowac stery DNA 3.4.4.11 i co najciekawsze :| podczas instalacji wyskakuje komunikat, ze karta graficzna nie jest sprzetem pod ktory optymalizowane byly te stery :/ ... jeszcze innych wersji nie probowalem, ale ciekawa sprawa :| ... teraz jade na omegach 2.5.90 i jest gicior - karta na razie idzie spokojnie na 530/320 i mam ok. 4100 w marku '03 ... tylko ze dalej jak podnosze pamiec i zwiecha :/ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kocurek - mi ati tool wykrywa arty jako pierwszy - potem jest smark a dopiero potem gry - one akurat chodza najstabilniej

 

nie wiem nie wierze zebym dostal az tak slabe pamieci i rdzen - raczej sadze ze jest to wina tego ze nie dali albo dali mi za malo/duzo pasty na rdzeniu :( nie wiem boje sie zmieniac cokoliwek bo na szafirze urembalem rdzen :/

 

bede musial sie zastanowic dwa razy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chcę zrobić v-moda mojego GeCuba 9550XT rev2.0 http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...=116&var2=0 w tym artykule gość opisał vgpu na scalaku 1575 PXCR a na mojej karcie jest 1575 PHEW czyli trochę inny. Czy ktoś zrobił moda na tym układzie? i czy robi się go tak samo (te same piny)?

2 sprawa taki sam 1575 PHEW mam w miejscu gdzie robi się vmem! W artykule z linka powyżej mieli zupełnie inny układ. Z jednej strony to dobrze, że oba układy mam identyczne (wiadomo, o co chodzi), ale z drugiej strony wolałbym modować układ, który już ktoś opisał!

Czy ktoś ma taką samą kartę jak ja tzn. taki sam układ do vgpu i vmem i zrobił już vmoda? Może dacie jakieś rady jak to „ugryźć”?

Oznaczenie nie ma znaczennia , ja robilem juz dwa vmody na gecube rev. 1.2 i na kazdym scalak ma inne oznaczenie , lutuj tam gdzie pokazali , na rev. 2.0 nie da sie "chyba zrobić" vmem (wg tego linka ) poniewaz jest inny laminat niz. ma rev. 1.2 ( a wlasnie na takim laminacie robia na wyzej podanym przez ciebie linku )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według PC Alerta III:

Vcore: 1.74V-1.76V

+5.5V: 4.95V

3.3V: 3.30V

+12V: 12.30V

-12V: -12.20V

To napewno jest 5.5V?? 8O a jesli tak to to 4.95V jest niepokojace.

Sprawdz karte u kogos innego z markowym zasilaczem (Chieftec, NeoTEC, ModeCom, Tagan) i pobaw sie sterownikami... No i wylacz FastWrite w Biosie :!:

Pozdrawiam,

Black256

Mala pomylka powinno byc +5V :-) I jeszcze jedno pytanie dotyczace sterownikow: na razie znalazlem sterowniki Omegi i DNA, sa jeszcze jakies inne ? (zawsze mialem karty GeForce wiec w Radeonach sie nie orientuje :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy duza jest róznica w wydajności między kartami z układem RV350 i RV360. Wiem ze RV360 jest lepszy ale nie wiem jak dużo .Byłem zamówić dziś Radka 9550XT ale w sklepie nie są pewni układu jaki w niej sie znajduje(mówili ze mają z RV350).Brać z RV350 czy szukać dalej karty z RV360 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odczyje w miare duzego kopa po przesiadce na taka karte jak tytul tematu?? sprzet z podpisu

Jakie sa wasze opinie o najnowszej wersji 2.1?? 450/580?? 3,3 samsung??

I czy karta wystarcza do grania w najnowsze gry w rozdzialce 1024 i na detalach zblizonych do maksymalnych z AFx4 lub 8 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tym chlodzeniem ?

odkrecilem te srobki - jedna odeszla pieknie - druga ma spieprzony gwint i musialem ja chwycic kombinerkami

ale chlodzenie ani drgnelo !

1.czy pamieci sa przyklejone do radiatora tymi gumkami czy tylko je dotykaja?

2. prosba - sprawdzcie prosze czy gumki rowno przylegaja do waszych radiatorow - u mnie nie - sa zamontowane krzywo (moze dlatego tak slabo u mnie sie sprawoja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chcę zrobić v-moda mojego GeCuba 9550XT rev2.0 http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...=116&var2=0 w tym artykule gość opisał vgpu na scalaku 1575 PXCR a na mojej karcie jest 1575 PHEW czyli trochę inny. Czy ktoś zrobił moda na tym układzie? i czy robi się go tak samo (te same piny)?

2 sprawa taki sam 1575 PHEW mam w miejscu gdzie robi się vmem! W artykule z linka powyżej mieli zupełnie inny układ. Z jednej strony to dobrze, że oba układy mam identyczne (wiadomo, o co chodzi), ale z drugiej strony wolałbym modować układ, który już ktoś opisał!

Czy ktoś ma taką samą kartę jak ja tzn. taki sam układ do vgpu i vmem i zrobił już vmoda? Może dacie jakieś rady jak to „ugryźć”?

Oznaczenie nie ma znaczennia , ja robilem juz dwa vmody na gecube rev. 1.2 i na kazdym scalak ma inne oznaczenie , lutuj tam gdzie pokazali , na rev. 2.0 nie da sie "chyba zrobić" vmem (wg tego linka ) poniewaz jest inny laminat niz. ma rev. 1.2 ( a wlasnie na takim laminacie robia na wyzej podanym przez ciebie linku )

Co do vmem na GeCube rev.2 to taki sam układ 1575 PHEW mam w miejscu gdzie się robi vmem i taki sam do vgpu. Myśle że moda na vmem i vgpu będzie się robiś tak samo tylko trzeba będzie dobrać inny opór.

 

Co do wgrywania Biosu z Radka9600XT do GeCuba 9550 rev.2 próbowałem wgrać już kilka ale na rzadnym nie działa tzn. albo karta się wogólne nie odpala albo widać arty po restarcie z nowym BIOSEM. Dobrze że ma 2 grafe na PCI bo by była lipa. Już o tym pisałem w tym dużym temacie o Radkach 9550 na 162 stronie

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=751...asc&&start=4830

 

PS Masz zdjęcia twojej grafy po modzie? Jak tak to podeślij mi na email klami85@konto.pl

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem czegos o swoich pamieciach (Hynix 2.5ns). Z ciekawszych rzeczy znalazlem temp pracy 0 - 70C (wg producenta). Po przekreceniu na cos ok 300 MHz moge na swoich wode gotowac, a one wciaz zyja (nie mam na stale). Czy komus juz padly moze kosci pamieci z braku chlodzenia?

 

AIDA32 to stary program i może przekłamywać ,everest jest wiarygodniejszy ,zawsze możesz sprawdzić w Riva Tuner

Ati Tool pokazuje mi tez RV360, ale Sandra tylko RV350. Chyba niedlugo sciagne ten radiator. Niech tylko przyjdzie tasma 3M :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odczyje w miare duzego kopa po przesiadce na taka karte jak tytul tematu?? sprzet z podpisu

Jakie sa wasze opinie o najnowszej wersji 2.1?? 450/580?? 3,3 samsung??

I czy karta wystarcza do grania w najnowsze gry w rozdzialce 1024 i na detalach zblizonych do maksymalnych z AFx4 lub 8 ??

ja mialem wczesniej gainwarda gf 4 ti 4200 250/513 @ 310/607 i pomimo duzej wydajnosci GFa zdecydowalem sie na tego radzia... i nie zaluje, bo wydajnosc jest znacznie wyzsza i po o/c na 9600xt (czyli dla gecube to nie tak duzo...) w HL2 w 1024 z wszystkim na high i AA,AF x2 gram bez najmniejszych problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem czegos o swoich pamieciach (Hynix 2.5ns). Z ciekawszych rzeczy znalazlem temp pracy 0 - 70C (wg producenta). Po przekreceniu na cos ok 300 MHz moge na swoich wode gotowac, a one wciaz zyja (nie mam na stale). Czy komus juz padly moze kosci pamieci z braku chlodzenia?

 

 

AIDA32 to stary program i może przekłamywać ,everest jest wiarygodniejszy ,zawsze możesz sprawdzić w Riva Tuner

Ati Tool pokazuje mi tez RV360, ale Sandra tylko RV350. Chyba niedlugo sciagne ten radiator. Niech tylko przyjdzie tasma 3M :twisted:

na rdzeniu -przynajmniej u mnie -jest napisane AIT R9550 made in... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrywałem do swojego Gecuba 9550XT rev. 1.2 (Hynix 2.8ns) biosy od 9600XT

ze strony http://www.techpowerup.com/bios/

 

1. GeCube 9600XT (samsung 2.5) orginalny - karta wstaje bez problemow

 

4. GeCube 9600XT (unknown) orginalny - działa równiez bez problemów

 

5. GeCube 9600XT (samsung 2.8) - dziala rownież bez problemu

 

Wiekszych testów nie przeprowadzałem , ale karta na tych biosach wstaje i nie ma zadnych przeklaman , artow , na danych taktowaniach poszczególnych biosow

 

Ja mam na rev. 1.2 na pamieciach standartowe napiecie 2,95V i vmem nic nie daje

 

To pare zdjęć, bede miał czas zrobie lepsze fotki

 

http://www.martini2000.republika.pl/vmod_gecube_1.jpg

http://www.martini2000.republika.pl/vmod_gecube_2.jpg

http://www.martini2000.republika.pl/vmod_gecube_3.jpg

 

P.S Teraz karta pracuje mi na ustawieniach 565/830

Rekord w 3dMarku 2001 --> 4844 pkt.

 

Narazie nie bawie sie juz grafa , może jeszcze kiedys powalcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odczyje w miare duzego kopa po przesiadce na taka karte jak tytul tematu?? sprzet z podpisu

Jakie sa wasze opinie o najnowszej wersji 2.1?? 450/580?? 3,3 samsung??

I czy karta wystarcza do grania w najnowsze gry w rozdzialce 1024 i na detalach zblizonych do maksymalnych z AFx4 lub 8 ??

ja przesiadłem się z 3ti golden sample gainwarda i różnica jest ;))), zaręczam Ci że warto, pomijając benchmarki po prostu widać w grach ZNACZNĄ różnicę na +, trochę się bałem bo to pierwszy radeon jak dotąd żadnych problemów (470/610 rev 2.1 ostatnie omegi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrywałem do swojego Gecuba 9550XT rev. 1.2  (Hynix 2.8ns) biosy od 9600XT

ze strony http://www.techpowerup.com/bios/  

 

1. GeCube 9600XT (samsung 2.5) orginalny - karta wstaje bez problemow

 

4. GeCube 9600XT (unknown) orginalny - działa równiez bez problemów  

 

5. GeCube 9600XT (samsung 2.8)  - dziala rownież bez problemu

 

Wiekszych testów nie przeprowadzałem , ale karta na tych biosach wstaje i nie ma zadnych przeklaman , artow , na danych taktowaniach poszczególnych biosow

 

Ja mam na rev. 1.2 na pamieciach standartowe napiecie 2,95V i vmem nic nie daje  

 

To pare zdjęć, bede miał czas zrobie lepsze fotki  

 

http://www.martini2000.republika.pl/vmod_gecube_1.jpg

http://www.martini2000.republika.pl/vmod_gecube_2.jpg

http://www.martini2000.republika.pl/vmod_gecube_3.jpg

 

P.S Teraz karta pracuje mi na ustawieniach 565/830  

Rekord w 3dMarku 2001 --> 4844 pkt.

 

Narazie nie bawie sie juz grafa , może jeszcze kiedys powalcze

Cos maly ten wynik :twisted: Chodzilo o 2003 czy moze o 14tys?

Na jakim biosie jedziesz, na standardowym czy na ktoryms z tych co wgrywales? Widze na fotkach ze moda pamieci tez robiles, fajne czerwone kabelki :P

Na jakim jedziesz napieciu na rdzeniu ? Grzeje sie ten duzy cooolerek ? Montowales go na sruby czy jakos inaczej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...