Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu posiadam R9550XT rev 2.1 i moja karta tak jak inne rev 2.1 maja pamieci tylko od gornej strony. Inne rev-y np. 1.2 mialy pamieci po obu stronach. I jak to jest maozliwe ze 2.1 ma po jednej :?: :?: Przeciez wszystkie maja 128Mb pamieci. Gdzie oni "upchneli" reszte pamieci w 2.1 :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyobraźcie sobie, że to gość z tweaka. Przekonuje innych w dziale "podstawowe zagadnienia" do zakupu swojej mega hit super karty :).

A co ? nie mogę ?

 

Cenę dałem jaką dałem - może ktoś kupi... choć nie musi ;)

 

Kartę solidnie przetestowałem, dorzucam radioatorki - cena nie wydaje mi się za wysoka. Jakkolwiek to zweryfikuje "niewidzialna" ręka rynku, a nie kolesie którzy potafią tylko napisać:

ale dupek !

Coś nie tak z tobą człowieku - opanuj się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory alle na stornie GeCuba nic nie pisze o "limitowanej wersji" to normalna slabo krecoca sie rev. 2  :wink:

Reklama dźwignią handlu dear ;)

 

a biorąc pod uwagę twój podpis - to tamta karta lepiej kręci się od twojej ;)

 

a czemu "limitowana" - ano temu - bo została wybrana z ponad 10 egzemplarzy z rev 2.1 i 2.0 - i kręciła się najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory alle na stornie GeCuba nic nie pisze o "limitowanej wersji" to normalna slabo krecoca sie rev. 2  :wink:

Reklama dźwignią handlu dear ;)

 

a biorąc pod uwagę twój podpis - to tamta karta lepiej kręci się od twojej ;)

 

a czemu "limitowana" - ano temu - bo została wybrana z ponad 10 egzemplarzy z rev 2.1 i 2.0 - i kręciła się najlepiej

ja mam pamiatki 3.3 ns i ida prawie tak jak Twoje (2.5 ns) !

karty ludzi ktorzy wybierali swoje karty z posrod 5 egzeplazy chodza na 500/740 (a czasem i 800 - bez v-modow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory alle na stornie GeCuba nic nie pisze o "limitowanej wersji" to normalna slabo krecoca sie rev. 2  :wink:

Reklama dźwignią handlu dear ;)

 

a biorąc pod uwagę twój podpis - to tamta karta lepiej kręci się od twojej ;)

 

a czemu "limitowana" - ano temu - bo została wybrana z ponad 10 egzemplarzy z rev 2.1 i 2.0 - i kręciła się najlepiej

ja mam pamiatki 3.3 ns i ida prawie tak jak Twoje (2.5 ns) !

karty ludzi ktorzy wybierali swoje karty z posrod 5 egzeplazy chodza na 500/740 (a czasem i 800 - bez v-modow)

cóż - trzeba taki trafić, to będzie faktycznie szczęście (wydajność wyższa niż radzia 9600xt/9500pro)

 

a na razie jest moja - i może ktoś ją kupi, a może nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyobraźcie sobie, że to gość z tweaka. Przekonuje innych w dziale "podstawowe zagadnienia" do zakupu swojej mega hit super karty :).

A co ? nie mogę ?

 

Cenę dałem jaką dałem - może ktoś kupi... choć nie musi ;)

 

Kartę solidnie przetestowałem, dorzucam radioatorki - cena nie wydaje mi się za wysoka. Jakkolwiek to zweryfikuje "niewidzialna" ręka rynku...

a ja swoją kupiłem za 490 miałem do tego radiatorki na pamięci i gre counter strike i była to wersja 1.2 w dodatku vmod na gpu na pamięci się nie opłaca. nic nie daje i bez vmoda lecą na 830 a gpu po vmodzie poszło na 560, więc wydaje mi się że ja dobrze kupiłem, a za twoją... masz troche wygórowaną cenę. na allegro jest jeszcze jadna podobna 1.2 bez vmoda i gry i radiatorów zobaczymy za ile ona pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bawil sie ktos w flashowanie biosa w swojej Gecube 9550XT rev.1.2 na bios ze strony http://www.gecube.com/mbu/supportDriver.php?op=bios ktory rzekomo jest do radka 9600 (GC-R9600-C3 rev.1.2) ?? :P Jestem ciekaw czy bedzie chodzil i czy bedzie jakas roznica, a moze ten bios do 9600 to juz jest w naszych Gecubach 9550 rev.1.2 ?? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja swoją kupiłem za 490 miałem do tego radiatorki na pamięci i gre counter strike i była to wersja 1.2 w dodatku vmod na gpu na pamięci się nie opłaca. nic nie daje i bez vmoda lecą na 830 a gpu po vmodzie poszło na 560, więc wydaje mi się że ja dobrze kupiłem, a za twoją... masz troche wygórowaną cenę. na allegro jest jeszcze jadna podobna 1.2 bez vmoda i gry i radiatorów zobaczymy za ile ona pójdzie.

całkiem możliwe, że twoja na starcie miała wyższe napięcie na pamiątkach - dlatego VMod mało ci dał.

 

Jeśli producent gwarantuje 800MHz przy 2,8 Vmem i 2,8 VDDQ - to znaczy że one po prostu tyle powinny chodzić... rozwiązaniem jest Vmod

 

po modzie napięcia na zasilanie też rdzeń powinien spokojnie przeskoczyć 500 Mhz - i to sporawo

 

Tak więc - czy jest to zły wybór z tą cenę ?

 

wszystko się okaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoje hynixy kupilem radiatorki revoltec i zalozylem za tyle karty i pamieci ida na 760 !! Mi sie wydaje ze to malo cos ?? a wy jak uwazacie ?? Acha dodam ze rdzen idzie na 490 !! :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoje hynixy kupilem radiatorki revoltec i zalozylem za tyle karty i pamieci  ida na 760 !! Mi sie wydaje ze to malo cos ?? a wy jak uwazacie ?? Acha dodam ze rdzen idzie na 490 !!  :roll:

tez bym tak chcial ;)

wojwar -> widzisz karte bunia 8) ;) A pozatem nie ma modow dla rev. 2.0 ! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalcie sobie gre Silent Hill 4 i sie okarze czy nie macie artow na tak wykreconych pamieciach tam idealnie wszystko widac.Na 3dmarkach i innych grach typu HL2, doom itp. nie bylo widac najmniejszych bledow a tu wszystko wychodzi :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Topic dopiero przeczytam w calosci i moze jest tu odpowiedz na moje pytanie ale poniewaz postow tu max duzo to jednak napisze najpierw.

1. Z tego co widze sa jakies 4 wersje( obecnie juz tylko v2.0) tej karty dostepne na rynku. Jaka dokladnie to karta? http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4749...05f3132385f4558

Wydaje mi sie ze rev 2.1 z tego co tu czytam ale wole sie upewnic. Czy ta karte warto kupic czy lepiej cos z innego zrodla? chodzi o sume do 400zl. Zalezy zebym bez zmiany tamtejszego chlodzenia mogl podkrecic ja przynajmniej do wartosci r9600pro albo wiecej. zeby bylo stabilnie.

2. Czy moj obecny zasilacz( no name 300W) wytrzyma? Moja konfiguracja to Barton 2500+ ( bez @ ale chcialbym w przyszlosci krecic, ale to moze po zmianie zasilacza), plyta asusa A7V600( na kt600), 512 mb ddr, sblive, nagrywarka liteon 52x32x52 i ten radek 9550xt jesli go kupie.

 

Bardzo prosze o pomoc bo karte juz zamowilem i bedzie dopiero do polowy stycznia wiec moze wycofalbym rezerwacje jesli gdzies indziej mozna kupic taniej/szybciej/cos lepszego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Z tego co widze sa jakies 4 wersje( obecnie juz tylko v2.0) tej karty dostepne na rynku. Jaka dokladnie to karta? http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4749...05f3132385f4558

Wydaje mi sie ze  rev 2.1  z tego co tu czytam ale wole sie upewnic.

tak to 2.1

 

2. Czy moj obecny zasilacz( no name 300W) wytrzyma? Moja konfiguracja to Barton 2500+ ( bez @ ale chcialbym w przyszlosci krecic, ale to moze po zmianie zasilacza), plyta asusa A7V600( na kt600), 512 mb ddr, sblive, nagrywarka liteon 52x32x52 i ten radek 9550xt jesli go kupie.

ryzykowny czlowiek jestes, nikt Ci nie odpowie czy zasilka wytrzyma ;)

 

poczekaj i kup rev 2.1 z pamiatkami 2.8 ns samsunga :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie kupić gdzieś w Katowicach i okolicy sam szukałem i kupiłem w proline 400/500 no ale trudno, w ogóle do paru sklepów dzwoniłem to buraki nawet nie wiedziały jak taktowana jest ta karta :evil: , normalnie szczyt sprzedają a nie wiedzą co :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu posiadam R9550XT rev 2.1 i moja karta tak jak inne rev 2.1 maja pamieci tylko od gornej strony. Inne rev-y np. 1.2 mialy pamieci po obu stronach. I jak to jest maozliwe ze 2.1 ma po jednej  :?:  :?: Przeciez wszystkie maja 128Mb pamieci. Gdzie oni "upchneli" reszte pamieci w 2.1 :?:  :?:  :?:

po prostu sa 4 pamieci po 32mb kazda = 128mb a nie 8x16mb jak w starszych rev. :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...