Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

ratujcie... kupilem tego 9550xt, dostalem wersje na pamieciach 2.8 400/600 (rev 2.1 wiadomo), nie dzialala... na ekranie smieci...

 

wymienili na inna, niby to samo, dostalem dzis

wrucilem do domu, rozpakowalem, wlozylem do kompa i [gluteus maximus]... wlaczam a tu tylko piszczenie ze speakera :| dolina... kombinowalem na rozne sposoby i nic... ciagle piszczy. wiatraczek na karcie rusza i na tym sie konczy zabawa :| normalnie jestem tak wkurzony ze szok... nie wiem czy to ja mam pecha na te karty czy moj komp jest jakis nie teges.

 

mialem juz w kompie rozne karty ati, 9550 sapphire, 9600 pro advantage i smigaly gladko a tu juz 2 egzamplarz gecuba i ni cholery :|

 

ma ktos jakis pomysl?

 

proc. 1,7XP, pl. gigabyte ga-7va rev1.0, 512 ram elixir, 350W megabajt.

 

pomocy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe "Kooboss" czy uda Ci sie zmodowac rev.2,1 :) mi poki co nie wychodzi, karta sie wykrzacza, a teraz w dodatku po zalozeniu Silencer v3. wogole cos mi sie Dx9 wali :/ i w atiTool mam tylko ~40fps zamiast jak wczesniej 130.

chyba wina sterow...

 

btw. ciekawe to Twoje 9550 v.2,1 na hynixach 2,5ns. czyzby jakas lepsha partia??

 

powodzenia, czekamy na wyniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ratujcie... kupilem tego 9550xt, dostalem wersje na pamieciach 2.8  400/600 (rev 2.1 wiadomo), nie dzialala... na ekranie smieci...

 

wymienili na inna, niby to samo, dostalem dzis

wrucilem do domu, rozpakowalem, wlozylem do kompa i [gluteus maximus]... wlaczam a tu tylko piszczenie ze speakera :| dolina... kombinowalem na rozne sposoby i nic... ciagle piszczy. wiatraczek na karcie rusza i na tym sie konczy zabawa :| normalnie jestem tak wkurzony ze szok... nie wiem czy to ja mam pecha na te karty czy moj komp jest jakis nie teges.

 

mialem juz w kompie rozne karty ati, 9550 sapphire, 9600 pro advantage i smigaly gladko a tu juz 2 egzamplarz gecuba i ni cholery :|

 

ma ktos jakis pomysl?

 

proc. 1,7XP, pl. gigabyte ga-7va rev1.0, 512 ram elixir, 350W megabajt.

 

pomocy....

1250637[/snapback]

Sprawdź kartę u jakiegoś kumpla. Jeśli też nie będzie chodzić to będziesz wiedział na czym stoisz, a jak będzie to czeka Cię zabawa z szukaniem przyczyny konfliktu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kartę u jakiegoś kumpla. Jeśli też nie będzie chodzić to będziesz wiedział na czym stoisz, a jak będzie to czeka Cię zabawa z szukaniem przyczyny konfliktu. :)

1251200[/snapback]

 

Witam, to bylo pierwsze co zrobilem. Niestety u kumpla tak samo. Tzn dokladnie dzieje sie tak: komp piszczy, mruga dioda od POWER, ale system sie uruchamia, jednak monitor nawet sie nie wlacza. U mnie podobnie z tym se system nie wstaje.

 

To juz drugi egzamplarz tej karty... Najdziwniejsze jest to ze 9550 zwykla, 9600pro i inne ktore mialem wczesniej smigaja az milo :|

 

Czy ktos ma jakies pojecie dlaczego tak sie dzieje? Juz widze jak na mnie beda patrzeli w sklepie jak ja odniose...

 

Najlepsze jest to ze kumpel kupil dzis tez taka sama karte, nawet numere seryjny miala jeden wyzszy :D, ma taka sama plyte, taki sam RAM, i tego samego biosa na plycie wgranego co ja, i u niego chodzi :/

 

Moze to wina mojego zasilacza? Zauwazylem ze ostatnio troche wariuje i przymierzam sie do kupna jakiegos Chiefteca.

 

Ma ktos jakies sugestie? Bede wdzieczny za kazda rade.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem zmuszony sprzedac mojego Radeona GeCube9550XT rev1.2 :(

 

wystawie go zapewne na allegro , pisze tutaj bo moze ktos by byl zainteresowany tym niezwykle udanym

egzemplarzem z mego podpisu.

 

Kilka dni temu zainwestowalem w niego , kto mogl wiedziec ze bede potrzebowal pieniedzy :/

 

dolacze do niego zapene VGA silencera , gdy nie spodziewam sie jak narazie "overclockerskiej" karty:/ +oryginalne chlodzenie + caly box z oryginalnym nie otwieranym counter strike condition zero z nieuzywanym serialem do grania po sieci + prawie 2 letnia gwarancja + wszystko ze tak powiem "cacy" heh

tutaj na zachete (przy tych wynikach nie ma artefaktow , nie intereseuja mnie wyniki w sytuacji gdy nic nie widac na ekranie bo sie boje takich rzeczy):

 

(karta ma podniesione lekko napiecie olowkiem , w razie czego moge to usunac wtedy rdzen stabilnie chodzi na 485mhz - ale po co to robic )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

karte moge wyslac w razie sprzedazy z zainstalowanym takim chlodzeniem jakie ktos sobie zazyczy ( oryginal z XT lub silencer rev3 kilkudniowy)

 

goraco polecam , jesli ktos jest zainteresowany to piszcie na pyro2k3@o2.pl , zglednie mozna mnie lapac na gg: 3069634, ale stosunkowo zadko jestem przy kompie .. choc gg wlaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matko ale mialem przygode robilem moda wczoraj wieczorem i napchalem zadzuo tego grafiti i 3 v i kupia nic pasy na ekranie wyczyscilem to i dalej 3 bv mowie pewnei po karcie juz za nowa sie rozgldalem ale dzsiaj rano biore ja i lupe i badam i co sie okazlo ze pod ukladzik dostalo sie troszku grafitu no doslownie wlos 3 v i jeszcze jedno karta mi wczoraj na 3 v pracowala oko 6 min i dziala teraz mam 1,35 v i juz 490 mhz :) i no poroblem all oki potem bede wiecej dawal te karty sa nie do zajechania!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matko ale mialem przygode robilem moda wczoraj wieczorem i napchalem zadzuo tego grafiti i 3 v i kupia nic pasy na ekranie wyczyscilem to i dalej 3 bv mowie pewnei po karcie juz za nowa sie rozgldalem ale dzsiaj rano biore ja i lupe i badam i co sie okazlo ze pod ukladzik dostalo sie troszku grafitu no doslownie wlos 3 v i jeszcze jedno karta mi wczoraj na 3 v pracowala oko 6 min i dziala teraz mam 1,35 v i juz 490 mhz :) i no poroblem all oki potem bede wiecej dawal te karty sa nie do zajechania!!!!!

1252268[/snapback]

No coz za duzo grafitu :>

Mi skoczylo na 2.86V ale OD RAZU WYLACZYLEM i nie czekalem 6minut :>

A zeby dokladnie wyczyscic to uzyj benzyny (rozpuszczalnika) i waciki do uszu, potem jak zmoczysz tam to miejsce to wszystko wyplynie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robilem i przedobrzylem :)

cos sie zjaralo, bo karta nie wstaje. nie ma napiecia w punkcie odczytu (w paru punktach) a chip graficzny grzeje sie jak gloopi. I czarno to widze zarowno na monitorze jak i z oddaniem na gwarancje :/ bo zainstalowalem silencera a gabka pod oryginalnym radiatorem lekko mi sie urwala i pobrudzila ehhh... wiec jesli juz to musze skombinowac cos takiego na wzor i scieme walnac. albo poprostu jechac na Ati Rage128 przez 2miechy i uzbierac na nowa grafe :)

 

pozdro :) i udanych tweak'ow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam maly problem, zainstalowalem sobie demo Medal Of Honor Pacific Asault iiii pod sam koniec (nie wczesniej) gdy jest lotnisko i stoje przy dzialku to po prawej stronie od jednego "okopu" w gore leca w odstepach biale kropki w gore ekraniu :/

 

http://evolution.net.pl/~kurtus/skrytobojc...21-58-58-91.jpg tutaj widac :/

 

AA i AF wylaczone, detale na max, a w HL2 sie nic nie pojawialo :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wykrywal :)

 

A najsmieszniejsze jest to ze w grze FLATOUT (samochodowka) na tych zegarach w ogole wylacza sie monitor :D

bez AA i AF lol

 

Tym bardziej ze nie jest taka wymagajaca :D

A w HL2 to gralem i gralem i nic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam maly problem, zainstalowalem sobie demo Medal Of Honor Pacific Asault iiii pod sam koniec (nie wczesniej) gdy jest lotnisko i stoje przy dzialku to po prawej stronie od jednego "okopu" w gore leca w odstepach biale kropki w gore ekraniu :/

 

1253683[/snapback]

Ja tam widze UFO :mrgreen:

Albo ruskie jakies nowe petardy wystrzelili z okopu :lol:

Hmm...a moze to pierwsza gwiazdka ? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm właśnie przed chwilą od znajomego z bloku odebrałem mój pc (montował mi właśnie tego gecube 9550XT i neoteca x3800) i szok.

W porównaniu z moim starym gf3 ti200 ta karta to cudo

N P4 2.0ghz(willamette, najgorszy i najsłabszy P4 w serii), 512mb ddram pc266 i tej karcie(taktowania 400/500 mhz, pamiątki z jedenej strony) w 3D Marku 05(1.0 bez patcha) miałem 1160pkt, w colinie 3 na full detalach na 1152x864x32 z fsaa x6 płynnie

jutro dalsze testy (świeży XP pro z sp1, więc brak softu) bo kumple oddają zapożyczone cd'ki :)

na razie nie będe jej modował/podkręcał, bo nie jestem maniakiem wydajności, pozatym jak już pisałem w porównaniu z moim starym gf3 ti200 i tak jest duża różnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N P4 2.0ghz(willamette, najgorszy i najsłabszy P4 w serii), 512mb ddram pc266 i tej karcie(taktowania 400/500 mhz, pamiątki z jedenej strony) w 3D Marku 05(1.0 bez patcha) miałem 1160pkt

1255098[/snapback]

Katowanie tej karty 3DMarkiem 05 to chyba przesada :wink: sprawdź wynik w 3DMarku 03...

Poza tym nie trafił Ci się najlepszy egzemplarz, jak widzę: 400/500 - można wiedzieć, ile (prze-)płaciłeś za takie "cudeńko"? Bo takie taktowania, a nawet ciut wyższe, wyciągałem na Sapphire 9550 bez v-moda (pamięci 4ns). Oby ten Twój egzemplarz był podatny na podkręcanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie trafił Ci się najlepszy egzemplarz, jak widzę: 400/500 - można wiedzieć, ile (prze-)płaciłeś za takie "cudeńko"?

1255733[/snapback]

dostal pewnie rev. 2.0 taki jak moj, te same taktowania i jak widac jeszcze nie podkrecal :>

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też odnoszę wrażenie, że serwal4 trafił na wersję 2.1 :wink: - a mając w pamięci politykę firmy GeCube z ostatnich miesięcy można się spodziewać, że nie bez powodu fabrycznie dali 400/500 - czyżby oszczędzali na podzespołach? Dlatego zapytałem o cenę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1256294[/snapback]

non stop czlowieku dajesz swoja aukcjie , wez sie w koncu uspokuj, i przestan juz sie reklamowac na tym forum bo to jest nudne , a tak po za tym uwazam to za lekkie przegiecie :D juz drigi raz wspominasz o swojej karcie jaka to ona jest wspanial, pewnie ja spaliles i teraz chesz ja sprzedac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady....

swoja droga - myslalem, ze rev. 1.2 miala pamieci 2.5ns , a nie 2.8 => jak rev. 2.0

inna sprawa, ze 400mhz na mem mozna sie pochwalic...

szkoda, ze moje tek nie ida - choc jeszcze timingow nie podnosilem (narazie tylko obnizam :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze w podpisie że rev 2.1 :) karta za 399zł

3dmarka 03 odpale jak naprawią mi pc do neta(targam na awaryjnym a jak wpakuje do niego nagryware to komp dostaje **** i nic nie wykrywa), pozatym będe musiał stery zmienić bo jadę na dołączonych :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze w podpisie że rev 2.1 :) karta za 399zł

1256420[/snapback]

Jak za 399, to powinna się kręcić dość wysoko... :lol:

BTW: studiując datasheet'y układów 1571 i 1575 nie zauważyłem znaczących różnic (mam na myśli to, że v-mod'a na obu robi się identycznie). Jeśli ktoś próbował v-moda na 1571 lub uważa, że z pewnych względów nie da się tego zrobić, proszę o kontakt (i podanie powodów uniemożliwiających modyfikację).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...