Skocz do zawartości
Zenfist

34 strony największych bzdur o komputerach

Rekomendowane odpowiedzi

Ku przestrodze i na dobry humor wszystkim :D

 

Fragment:

 

Nie słuchaj się tego gościa wyzej. Srubokretem to se może śruby kręcic.

Wkrętak jest do wkrętów. Stacja FDD to poważna sprawa, wkrętakiem mozesz uszkodzic dyski twarde. Posłuchaj się dobrych rad i nie rób tego samemu. Najlepije żeby naprawił ktoś z duzym doświadczeniem. Np. informatyk. Mozesz dac ogłoszenie w gazecie. Albo idź do punktu gdzie składaja komputery. Tam sa informatycy i pewnie pomogą ( oczywiście nie za darmo). Stacja dyskietek ma 4 wkręty z jednej strony i 4 wkrety z drugiej strony. W zalezności od obudowy nie zawsze łatwo wykręcić te wkrety. Do FDD podłaczone sa dwa przewody jeden zasilający (chyba na stałe napięcie 24 V, to napięcie jest szkodliwe)

a drugi przewód do przepływania danych. Samemu to mozesz pomylic te przewody. To może byc fatalne w skutkach. Odkręcajac FDD od obudowy to wkrętak może się osunąc i zepsujesz dysk twady albo wketak poleci dalej i zatrzyma sie na procesorze. Mozesz uszkodzić procesor. Po odkręceniu wkretów bardzo trudno jest wyjąc FDD, trzeba mieć do tego ogromna wprawę. Sam widzisz , ze to trudnre i niebezpieczne. lepiej samameu nie wyjmowac stacji dyskietaek.

Jeszcze jedna trudnośc wiąze się z otwarciem obudowy. Człowiek zwykle jest naelektryzowany. Po otwarciu obudowy ładunki elektryczne moga przepłynąc z człowieka na płytę główną. Te ładunki przepalają pamięci RAM i CHIPSET. Musisz miec łańcuszek do uziemienia ręki. Trzeba taki łańcuszek załozyć na rękę z jednej strony a z drugiej podłaczyc do rury. Rura powinna być metalowa i częściowo wkopana w ziemię. Może to być rura knalizacyjna. Widzisz ile z tym kłopotów.

Nie słuchaj się tych rad , które mówią zebys to zrobił samemu.

Jak zapłacisz to informatyk napewno zrobi to dobrze i dostroi stacje dyskietek.

Acha , zapomniałem o sterownikach. Możesz miec problemy z wgraniem sterowników.

Informatyk bedzie wiedział jak wgrac sterowniki do stacji dyskietek.

Więcej

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=2944452&id_f=17

 

*dla moderatorów (jeśli jest dla takich topiców lepsze miejsce proszę o przesunięcia tego topicu :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Wymiata, a najlepsze jest podsumowanie (dwa pierwsze są de best)

 

Okurde... gdyby ignorancja była karalna wiekrzość dostała by dożywocie!!!

 

1) Z tego co wyczytałem żeby sie dotknąć do komputera to trzeba sie przydrutować do rur kanalizacyjnych lub CO (mocno skrecić kombinerkami żeby przypadkiem nie iskrzyło i przewodziło jak nalerzy)

 

2) Trzeba pamietać o wyłączeniu udaru w wiertarce z końcówką do wkręcania i wykęcania śrubek (bo jeżeli ów wkrętak to zwykły śrubokręt to KTOŚ CHYBA NIE UMIE odkrecać śrubek skoro ma taki poślicg - wniosek - NIE OPIERAĆ SIE O ŚRUBOKRET PRZY PRACY!!!!!!!)

 

3) Kolorowe procesory... tu mi ręce opadły... jak wam sie kolor nie podoba to kupcie sobie świecówki i przemalujcie na dowolny kolor, albo sobie srawdze numer serii.

 

4) Rozmówki o Fdisku i Partition Magic to żenada ŻENADA i jeszcze raz ...

 

5) Flopa można kupić za 30 - 40 PLN (jak ktoś przepłąca to jego problem)

 

6) naprawa flopa jest debilnie prosta (wysarczy wyjać go otwozyc klapke (podwazyc np zapalkom) i przechylic ... blaszka od FDDka wypadnie sama....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam problem, bo tam piszą że komp nie ma prawa sie bez FDD odpalić, a ja kurde flopa od dobrych dwóch lat w kompie nie mam :lol:

To znaczy, że od 2 lat nie uruchomiłeś kompa, a to wszystko co widziałeś przez ten czas na ekranie to była tylko fatamorgana :D :D

Zastanawoam się czy oni tak na tym forum sobie jaja robia, czy mówią poważnie. Mimo wszystko nie chce mi się wierzyc, że można być takim tłumokiem. (a może można :?: )

 

cytat

Zapytajcie się w serwisie. Tam wszyscy sa podłaczeni przewodami do

rur,

8O 8O :lol: :lol: :lol: :lol: [/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta i cały czas sobie sprzet zmieniam i chłodzenie poprawiam po to zeby nie włączać kompa :lol: Nie wiem czemu ale mi sie wydaje ze oni mówią poważnie..... :(

 

W serwisach komputerowych to wszystko na luzaku sie robi, tak samo jak my to robimy w domach. Nikt sie raczej nie potyka o uziemienie kolegi :lol: Ja bym chyba sobie w łeb strzelił jakbym cos dluuugo przy kompie robił i miałbym być przylutowany do kaloryfera ;D Nie no nie moge :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaahahahhaha Heehhahheahh dawno się tak nie uśmiałem. Kiedyś jak znajdę czas przeczytam sobie wszystkie 34 strony :wink: tylu idiotów wypowiadających się w jednym miejscu nie widuje się codziennie :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez na pierwszy rzut oka widac ktory sie zbija ktory nie. Ten co pisze o uziemieniu i innych takich - dobry humor i bujna wyobraznia, ten co sie klocil ze fdd 80-240zl - skonczony idiota. A ta osoba co robila podsumowanie to najglupsza znich jest bo nawet nie widzi jak ktos sobie jaja robi. Przeczytalem tylko pierwsza strone bo wytrzymnac nie moglem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja samemu wyminiłem fdd. Zajeło mi to tylko 3 dni.

8O no to rekord świata chyba :lol:

 

Co to jest FLAS'owanie biosu? Słyszałem tylko o pamięciach flash oraz o o porgramach do wualtualnienia biosu, które mają w nazwie flash.

Nie maczegos takiego jak 'FLAS'owanie biosu'

Bzdury wypisujecie

Wynika z tego, że to tylko ja do szkoły chodziłem. No tak nie którzy to są debilizmem kontrolowanym.

Komputery dzielą się na:

1 .bez fdd i z fdd

2. stacjonarne i nie stacjonarne

3. poziome i pionowe

4. profesjonalne i amatorskie

 

wy z tych debilizmów to chyba widzieliście tylko amatorskie komputery

Nie no koleś dobry jest :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaciez pie...

Przebili kaszanke (kto pamieta :?:)

Ale inna sprawa, ze oni nie maja wiecej jak 13 lat (no offence), wiec moga "kilku" rzeczy nie wiedziec ;) - np. jak dziala Google :P

Przez to pojawiaja sie takie tematy, gdzie ci, którzy znaja sie troche na rzeczy wychodza na idiotow.

 

Odkręcałem juz kilka razy obudowę, ale nigdy sie

nie uziemiałem. Nie wiedziałem o tym ze trzeba

to robić.

Jak bede następnym razem

odkręcał to podłacze siebie do kaloryfera.

Komputer stoi ok 1,5 m od kaloryfera.

Bedę potrzebował niedługi drut.

 

nie druta tylko młotek, żeby pie*******c się w swój łeb.

juz mnie rodzina ochrzanila za glosny smiech :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale polew!!! Wyobraźcie sobie otwieracie sobotnią Wyborczą a tu w dziale ogłoszeń: "Poszukuje osobę która naprawi mi fdd. Sam wkrętakiem mogę zniszczyć sobie dyski twarde" :lol: :lol: :lol: :lol: Chyba bym pół dnia po podłodze się tażał. :lol: :lol: :lol:

 

EDIT: To ja już wiem dlaczego ludzie z mafii zawsze noszą tyle tych łańcuchów - po to aby się uziemić w sytuacjach naelektryzowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym forum o2 wygląda na to, że nie ma moderów i każdy pisze, co chce, przecież tam nawet nie trzeba się rejestrować.

Tak swoją drogą to zajrzałem w to miejsce około rok temu i debili może było z 50%, a teraz jest 95%. Wtedy jeszcze można było coś sensownego przeczytać. Wygląda na to, że wszyscy co normalniejsi przestali tam pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...