Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

To spróbuj wyłączyć to rozszerzenie i włączyć subskrypcję Filterset.G w Adblocku - preferences --> fliters --> add filters subscription.

Wydaje mi się, że powinieneś mieć możliwość ingerencji w listę filtrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka podac tam lokalizacje filtru?

 

 

EDIT : http://www.pierceive.com/filtersetg/

 

Niestety nie mozna usunac, ale mozna wyedytowac te pliki txt z tego wpisu :)

 

EDIT2 : Wszystko dziala jak sie da import filtru i zastapi dotychczasowe wpisy, mozna usuwac, dzieki!

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF czasami wyśietla mi coś takiego:

Nie odnaleziono serwera

 

Firefox nie może odnaleźć serwera torremt.net.pl.

 

* Sprawdź, czy adres nie zawiera literówek jak np.

ww.example.com zamiast

www.example.com

* Jeśli nie możesz otworzyć żadnej strony, sprawdź swoje połączenie sieciowe.

 

* Jeśli Twój komputer jest chroniony przez zaporę ogniową lub serwer proxy, sprawdź, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.

 

Przy tych samych ustawieniach kompa w poprzednich wersjach FF nie miałem tego problemu. Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze trzeba wpisac jako adres about:config , pozniej dac timeout, i zwiekszyc niektore z wyswietlonych wartosci? Moze siec nie wyrabia sie w ciagu tych kilkuset ms... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W Maxthonie/IE może być większy timeout i tyle.

Inna sprawa, że przyczyną problemu może być np. firewall, antywirus. Przykład - Zone Alarm był (jest?) przyczyną częstego występowania błędu 'dokument nie zawiera żadnych danych'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niema czegos innego na te wyskakujace badziewia bo ta wtyczka to jakas dziwna jest, wgralem adblock kiedys mi te flashe blokowal ale teraz to nie bardzo

Bo nie masz odpowiedniego stringa na liście. W opcjach menu AdBlock na górze masz opcję overlay flash (czy jakoś tak) - po jej włączeniu powinieneś być w stanie odczytać adres flasha; jego charakterystyczny fragment wrzuć sobie to listy Adblocka i wtedy żaden element graficzny z tego adresu nie będzie wyświetlany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego firefox po okolo godzinnym przegladaniu www zajmuje 230mb z otwarta tylko jedna strona, forum tweak? Strasznie sie rozrasta, na starcie ma tylko 30mb :(

Niektorzy pisza, ze to wina 'memory leakow' w rozszerzeniach, ale jak dla mnie to po prostu cos nie tak z Firefoxem... Im dluzej odpalony, tym wiecej zzera RAMu... Nic, trzeba restartowac co jakis czas i tyle... Opera pewnie tez nie jest pozabawiona tej przypadlosci, moze tylko jest mniej pamieciozerna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną nie są rozszerzenia. Od kilku stron, co kilka postów powtarza się ten problem.

Przyczyną jest używanie profilu z 1.0.x na 1.5. Wystarczy założyć nowy profil i problem znika.

Nie prawda. 1szy profil założyłem na 1.5 i po kilku godiznach przeglądania netu pochłania ponad 400 MB :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi firefox zabieral sporo pamieci tylko jak mialem wrzuconego FasterFoxa. Po paru godzinach przegladania nawet 200mb+. Jak wyrzucilem fasterfoxa to jeszcze nigdy nie przekroczyl 7x mb. Jak ktos uzywa tej wtyczki to naprawde proponuje ja wyrzucic, roznica jest odczuwalna ( a ustawienia z fasterfoxa mozna w wiekszosci zmienic w about:config ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Pinki, koleszka - jakiś czas temu zrobiłem "test" (FF 1.5 Linux). Dzisiaj powtórzyłem go na windowsie (pomyślałem, że może OS ma znaczenie) - FF 1.5.0.1 z otwartymi czterema panelami, po 7.5 h zajmował 43mb.

Fasterfoksa nie używam. Do listy rozszerzeń, których nie należy używać dorzucę Tabbrowser Extensions.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie na 2 posty pod rzad poniewaz dzieli je 24H ;)

 

Czesto na firefoxie sa problemy z profilami? Mialem zwis kompa i po restarcie stracilem wszystkie ustawienia, tak jakby nie widzialo profilu :( Na szczescie mialem backup...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz mniej mi się fajerfoksik podoba :/ nie dość że często występuje błąd że nie odnaleziono strony ... (jak to wqr..za ;p ) to tak samo straciłem cały profil, poszły wszytskie stronki z ulubionych itd. , niesteyty nie miałem bakcupu danych :] . Kurna a mogliby poprawić niektóre błędy w tej fajnie wyglądającej przeglądarce.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i mozna jakos wydluzyc czas szukania strony?

ech, pisalem kilkanascie postow wczesniej - wpisz jako adres about:config , pozniej daj timeout jako filtr, i zwieksz niektore z wyswietlonych wartosci, powinno pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesto na firefoxie sa problemy z profilami?

Nigdy nie miałem problemu z profilem, a Firefoksa używam 2 lata.

BTW wyłączenie Fasterfoksa pomogło ?

niesteyty nie miałem bakcupu danych :] . Kurna a mogliby poprawić niektóre błędy w tej fajnie wyglądającej przeglądarce.....

Od wersji 1.5, FF sam robi backup zakładek do katalogu bookmarkbackups (w profilu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...