Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Juz ok. :)

Nie mam tego rozszerzenia zainstalowanego, tylko zaznaczyłem tu na forum ten tekst i przeciągłem i ta strona mi sie otwarłą.

Kiedyś było to samo, i ta sama strona sie otwarła.

 

 

BTW gdzie FF znajduje aktualizacje np. rozszerzeń ? mam zainstalowane "ReloadEvery" i było po polsku, znalazł nową wersje dałem zeby zaktualizował i teraz mam ENG :/

 

PS. A da sie zrobić tak z szukajką google po przeciągnięciu tekstu, zeby szukała od razu na polskich stronach ?

Edytowane przez Rocky998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien zapamiętać proxy po zmianie w opcjach, nie wiem czemu u Ciebie nie chce. Inne opcje zapamiętuje ? Może masz 'tylko do odczytu' w profilu ?

 

Rocky - spróbuj się pobawić zawartością browser.search.defaulturl w about:config.

Aktualizacje rozszerzeń jak narazie są anglojęzyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien zapamiętać proxy po zmianie w opcjach, nie wiem czemu u Ciebie nie chce. Inne opcje zapamiętuje ? Może masz 'tylko do odczytu' w profilu ?

Inne zapamietuje - a na domyslnej proxy - tej która nie jest webcahce tepsy sie nie nadaje do uzycia - zreszta tak jak ii inne browsery :(

 

 

Nie mam profili żadnych :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil masz, tylko o tym nie wiesz. ;) W pierwszym poście masz informacje na temat profilu.

Nie wiem co jeszcze może być przyczyną. Może masz jakieś rozszerzenie związane z proxy np. SwitchProxy Tool itp. i to ono przywraca ustawienia proxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocky - spróbuj się pobawić zawartością browser.search.defaulturl w about:config.

No niestety, ale moze zabawy czasem się kończą tragicznie :D

Więc jak nie będe miał czarne na białym co zrobić/wpisać, to nic nie będe robił :)

Ale oki, to nie musi być, tak zapytałem bo ciekawe by to było. :)

 

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil masz, tylko o tym nie wiesz. ;) W pierwszym poście masz informacje na temat profilu.

Nie wiem co jeszcze może być przyczyną. Może masz jakieś rozszerzenie związane z proxy np. SwitchProxy Tool itp. i to ono przywraca ustawienia proxy.

Ale ja nie chce usuwac i instalowac od nowa - i bawic sie z nowu z przenoszeniem bookmarka - chyba że wie ktośz Was w którym pliku można wyedytować plik odpowiedzialny za proxy?

PS: nie ma m żadnych rozszerzeń instalowanych !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

firefox 1.0.7 zjada proca w okolo 90% przez co caly komp jest zamulony - macie jakies pomysly co z tym zrobic?

konfig: pIII 500 na jakims a-trendzie, 256 ramu, riva 16mb, win xp sp2 - tyle chyba wystarczy

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - przesiądź się na 1.5.0.1 (nowy profil !).

Kolega miał podobną sytuację (99% użycia procesora), winne było 3kg wirusów. Może u Ciebie jest podobnie.

A na takim sprzęcie najlepiej działał by chyba K-meleon.

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - przesiądź się na 1.5.0.1 (nowy profil !).

Kolega miał podobną sytuację (99% użycia procesora), winne było 3kg wirusów. Może u Ciebie jest podobnie.

A na takim sprzęcie najlepiej działał by chyba K-meleon.

niestety po przesiadce 1.5.0.1 nic sie nie zmienilo... a wirusow raczej nie ma (przynajmniej avast nic nie wykryl) Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

firefox 1.0.7 zjada proca w okolo 90% przez co caly komp jest zamulony - macie jakies pomysly co z tym zrobic?

konfig: pIII 500 na jakims a-trendzie, 256 ramu, riva 16mb, win xp sp2 - tyle chyba wystarczy

A na każdej stronce www Ci się tak dzieje? Ogólnie upatrywałbym winy w przeładowaniu stron flashami, js, java, embeded sound i innym szitem - do niedawna siedziałem na athlonie 800mhz + 384mb ram i na operce użycie proca przy kilku otwartych stronach też miałem podobnie niestety. Aż czasem mycha na USB skakała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na operze mam od 2 dni w ogóle wyłączone wtyczki. Na forum miałem 100% cpu.

 

A w FF nie wiem czemu, ale przy włączeniu sie ne chwile przywiesza. Tak mniejwięcej w chwili ładowania strony startowej(google)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uzywam Firefoxa i szukam wtyczki ktora zapobiegnie wyswietlaniu animacji flash. Na dzien dzisiejszy uzywam adblock (ladnie blokuje reklamy) w polaczeniu z flashblockiem ktory zapobiega wyswietlaniu animacji. Jednakze interesuje mnie wtyczka ktora zapobiegnie rowniez sciaganiu animacji. Tzn. wtyczka dzialajaca identycznie jak flashblock ale ma ona zapobiegac sciaganiu, dopiero po kliknieciu pokaz ma ja sciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze jest rozszerzenie do sortowania zakladek, ale jemu trzeba pomagać ;)

a mi chodzi o takie ktore samo by mi sortowało zakladki według np. nazwy czy adresu, jest takie coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem jest następujący. Grzebałem za pomocą about:config w ustawieniach Firefoxa i dodałem ustawienie typu łańcuch (string). Chciałem je usunąć, ale chyba nie ma takiej możliwości. Jak to zrobić?? Szukałem w necie, ale nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy FIrefox i pasek historii/URL .. I niby nic ciekawego. A tu od przedwczroaj ni stad ni zowad, jak naciskam ten pasek to na kilkanascie sek sie zwiesza FF.... co jest??

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może historia osiągnęła już gigantyczne rozmiary. :)

Instalowałeś w tym czasie jakieś nowe rozszerzenia ? Sprawdź czy wyczyszczenie historii rozwiązuje problem. Jeżeli masz tam coś ważnego, to zrób najpierw kopię pliku history.dat (w profilu).

 

@Rocky998 - nie używam niczego do sortowania zakładek, wolę je mieć poukładane od najważniejszej. A to co mam w podkatalogach, to zamiast ręcznie szukać, wolę ctrl+b (lenistwo ... ;)).

Poszukaj na The Extensions Mirror, może znajdziesz coś lepszego.

 

@turtle79 - w profilu masz plik prefs.js. Otwórz go np. notatnikiem i usuń ten wpis.

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na The Extensions Mirror, może znajdziesz coś lepszego.

W sumie, to chyba juz nie chce, po co dodatkowe ext. za duzo by ich było, będe se klikał w "sortuj wg. nazw" i będzie ;)

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...