Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Problem nadal występuje, a z tymi nieoficjalnymi wersjami FF to coś kiepsko jest. Sprawdziłem Stipe i on się jakoś po swojemu nazwał itp i żadne rozszerzenie do niego nie pasuje. A mooxa w ogóle nawet nie znalazłem.

edit: już wiem ściągnąłem niepotrzebnie wersje branch, co to w ogóle jest?

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety cokolwiek próbuje, problem dalej występuje, a przeglądarka, która po po pewnym czasie na jednej zakładce zajmuje 100MB to jest śmieszna... Ma ktoś jeszzcze jakieś pomysły? Bo bardzo mi się FF spodobał, chciałem się z Opery przerzucić, ale ten błąd mnie denerwuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny problem z ff (1.5.0.1). zainstalowalowałem sobie fedore 5 w ktorej domyślnąna przeglądarką jest ten właśnie ff. wszytko pięknie tylko ten ff nie chce otwierać strony google (.com i .pl), a onet.pl otwiera sie około dwóch minut. inne strony działają, ale sporo wolniej niż w konquerorze. wyłączyłem wszystkie rozszeżenia i bez zmian. nie wiem co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dhcp włączone (ruter). dodatkowo dopisalem dnsy neostrady ale bez zmian. ff bardzo wolno otwiera (jeżeli wogóle) strony, w tym google`a wcale. konqueror otwiera bez problemu wiec to (chyba) nie kwestia dns, co prawda może i tak bo googla przez ip ładuje wcale szybko :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firefox mi się podobał, podoba, i będzie podobał, ale to co zobaczyłem dzis to mnie przeraziło :-|

Dołączona grafika

 

Nie mam Fasterfox'a, tylko sam sobie nie które opcje szybkości pozmieniałem.

No będe obserwował dalej, bo do tej pory boło dobrze, tzn. brał okolo 70MB Ram, a to co dziś.... :?

No nic, poczekam, i zaobserwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już wiele postów na temat pamięci, ale narazie nic z tego nie wynika m.in. to znalazlem na kilku ostatnich stronach tematu :

 

LINK 1

 

LINK 2

 

LINK 3

 

 

u mnie nic nie dało, poprostu resetuje dosyć często przeglądarke, choć momentami jest to irytujące

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, główną przyczyną jest niedopracowany mechanizm cache'owania stron w ramie.

Jakiś czas temu pisałem o rozszerzeniu Cache Status, które pozwala nam kontrolować RAM cache i Disk cache.

Niestety trzeba przyznać, że FF 1.5 i 1.5.0.1 coś ciekną (na szczęście u mnie nie do takich rozmiarów jak na niektórych screenach ;)). Na początku kwietnia ma być dostępna wersja 1.5.0.2, zobaczymy co ona zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były jednak złe usrawienia w "about:config" za bardzo go rozluzowałem :D

Teraz juz zmieniłem na takie jak zawsze mam, i jak narazie nie pożarł więcej jak 75MB RAM :)

Więc to mi pasuje :)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu to samo co kiedyś :blink:

Jak przeciągam myszką zaznaczony tekst zeby coś znaleźć w Google.pl to otwiera mi sie to:

Dołączona grafika

W about:config w wpisach o nazwie search są przewaznie "google.pl" powpisywane

SuperDragAndGo - przeinstalowałem nic nie dało :|

 

Zrobiłem nowy profil i w nim to samo !! :blink:

 

A mialem taki jeszcze stary profil co ten problem w nim nie wystempował tylko inny, to w nim jest ok.

Przeinstalowałęm samego Firefox'a - nic nie dało !!

Opadam z sił !! :sad: :sad:

 

 

HELP PLIZ !!

Edytowane przez Rocky998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak się dzieje po dłuższym używaniu FF

Co znaczy po "dłuższym" ? po jakim ?

 

Po restarcie FF u mnie to samo nadal, a systemu narazie nie moge restartować :|

 

Ale mysle zo to nie jest rozwiązanie, wina musi być w czymś iinnym.

EDIT//

 

Juz wszystko gra, zainstalowałem to rozszerzenie ze strony domowej wersje. 0.2.4

A przedtem milem z "polskiej bazy rozszerzeń" wersje 0.2.6 :blink: i to był błąd, nie wiem skąd oni tą wesje wytrzasneli :blink:

Edytowane przez Rocky998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powylaczalem wszystkie wtyczki i okazalo sie ze to przez Extended Statusbar 1.25 :( Szkoda bo bardzo fajny dodatek

 

EDIT: Jest rowniez inny sposob. W Opcjach->Tresc->Zaawansowane(wlacz obsluge jezyka javascript)-> trzeba zaznaczyc ukrywanie paska stanu. Wtedy w tym okienku wtyczka Extended Statusbar nie naklada swojego menu i wszystko dziala :) To jakby jeszcze ktos mial podobny problem...

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem po formacie zainstalowałem ff i adblock-a i coś dziwne z nim bo niczego mi nie blokuje :blink:

z tego co widzę to jest to jakaś nowsza wersja można z nią coś zrobić żeby blokowała?

ewentualnie skąd można pobrać to starszą wersje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dodać te filtry?

w tej poprzedniej wersji bez problemu szło a tutaj :|

Normalnie:)

Klikasz na Narzedzia -> Adblock (albo na ikonke na pasku stanu, o ile ja masz) i dodajesz co chcesz...

 

W ogole to wersja 0.7 ablock plus jest calkiem fajna... popoprawiali duzo rzeczy:)

 

No i oczywiscie polecam to - https://addons.mozilla.org/firefox/1136/ - dodatek obowiazkowy:) Albo ewentualnie to - http://ff.yyy.pl/adblock.txt

Edytowane przez homzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zrozumiałem o co chodzi w tym nowym adblock-u ;]

mam pytanie w pozycji Filtry --> Dodawanie subskrypcji filtrów jest do wyboru kilka nazw (USA, Deutschland, Franca).

Co wybrać najlepiej?

Może wszystkie?

Aktualnie mam USA i nie ma reklam ;]

to mi się podoba ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Co jest, w nowym FF 1.5.0.2 nie da się nic ze stronki skopiować ! Co jest? Zadnego tekstu, adresu www nawet nie da się skopiować!????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest, w nowym FF 1.5.0.2 nie da się nic ze stronki skopiować ! Co jest? Zadnego tekstu, adresu www nawet nie da się skopiować!????

To chyba tylko u Ciebie... moze jakies rozszerzenie albo skrypt na stronie, ktory uniemozliwia kopiowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Nawet z paska adresu nie da się skopiować nic! Zwyklego tekstu, ani skrótem CTRL+C albo PPM/kopiuj. Co jest ? Kopiować moge bo patrzylem w innych programach np. notatnik albo Word. Tylko w FF sie nie da. Da się wyciąć z paska adresu adres ale wkleic sie nie da :) co jest bo juz nie moge :(

EDIT/Teraz sprawdzilem to po aktualizacji zabezpieczeń, co jest kurcze :( Zreinstalowałem i dalej to samo.

EDIT2/ Teraz usunąłem wszystko łącznie z rejestrem i to samo :( Nie moge nic skopiować z FF, ani adresu ani tekstu nic. Firefox 1.5.0.2

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...