Skocz do zawartości
paulo

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki zaraz sprawdze.

W ustawieniach liska nic nie przestawialem, zawsze moglem wchodzic na bramke eraomnix.pl, teraz lipa. Wyskakuje takie cos:

Dołączona grafika

 

...po przesiadce na win2k...

 

nastepny problem: linki w tlenie nie chca mi sie otwierac w ff. Klikam na linka i 0 reakcji!!!

Edytowane przez dayus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie te problemy pojawily po przejsciu na win2k

ustaw jeszcze raz w panelu sterowania domyślną przeglądarkę.

gdzie sie to ustawia? Edytowane przez dayus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie da sie tego okna rozszezyc bardziej zeby było widać całe to okno po prawej ? :?

Dołączona grafika

 

 

Czy to: http://bugzilla.mozdev.org/show_bug.cgi?id=13181 jest z tym coś związane ? nie znam za dobrze angielskiego, i jesli tak to napiszcie co zrbić zeby sie dało to okno poszerzyć.

Edytowane przez Rocky998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podanym przez Ciebie linku DevonJ napisał, żeby otworzyć okno Menu Editor za pomocą skrótu CTRL + SHIFT + S i wtedy zmieniać rozmiar okna.

No niestety, ale na to nie reaguje :(

Szkoda.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec OT :P

 

Mam taki problem którego nigdy nie miałem, mianowicie, jak otwiera mi sie jakaś strona w nowej zakładce to około 1-2 sek. jest zamrożenie i po tym juzsie ładuje, i jak zauważyłem to w tym momecie CPU idzie do około 70-80% used.

Co mogło się stać ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam neo i też nie mogłem się dostać na forum, ale już wszystko działa :).

 

EDIT:

Nie warto pierw otworzyć tematu a potem dopiero pisać odpowiedź :P. Rocky998, też mam to samo, ale nigdy się tym nie przejmowałem :).

Edytowane przez Cebix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przeszukałem, przejrzałem, ale odpowiedzi nie znalazłem. Ledwo 1-2 strony otworze i już ze 100MB RAMu FF zajmuje... A rozszerzeń mało mam: Session saver, sage, FxIF, MEdia Player Connectivity, dictionary search, tab mix plus, tweak network.

Jakieś rady? Może któreś z nich tak RAM zajmuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przeszukałem, przejrzałem, ale odpowiedzi nie znalazłem. Ledwo 1-2 strony otworze i już ze 100MB RAMu FF zajmuje... A rozszerzeń mało mam: Session saver, sage, FxIF, MEdia Player Connectivity, dictionary search, tab mix plus, tweak network.

Jakieś rady? Może któreś z nich tak RAM zajmuje?

Może masz stary profil z 1.0.7 FF jak tak to to jest problemem. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rozszerzeń mało mam: Session saver, sage, FxIF, MEdia Player Connectivity, dictionary search, tab mix plus, tweak network.

Po co Ci session saver, jeżeli używasz Tab Mix Plus (ma opcję zapamiętywania sesji) ?

Może Tweak Network robi jakieś dziwne zmiany w about:config ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy nie chce działać ? Może nie włączyłeś w opcjach ? :P

Jak chcesz sprawdzić czy rozszerzenie sprawia problemy, to je wyłącz i sprawdź czy problem dalej występuje. Tylko w przypadku Tweak Network to pewnie nie zadziała, chyba że jest tam opcja resetowania ustawień.

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w "Sesja" i zaznaczyłem tam "włącz menadżera sesji" i "włącz odzyskiwanie sesji" i dalej nie pamiętał. Ale może coś źle robiłem albo co? A co do tweak network jest opcja standard tam, może ona wszystko domyślnie ustawi? A jeśli to tweak network takie złe, to czym przyspieszyć mozille?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tweak network jest złe, ale ma zadanie podobne do fasterfox, który jest przyczyną pożerania pamięci. Dlatego o nim wspomniałem.

 

Nie używam zapamiętywania sesji, ale ustawiłbym tak:

Dołączona grafika

IMO powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy używać wersji 1.5.0.1 (ta funkcja jest od 1.5). Na niektórych stornach to nie działa.

 

BTW FF 1.0.8 powinien ukazać się na dniach (tak, seria 1.0.x jest jeszcze kontynuowana). FF 1.5.0.2 - pierwszy tydzień kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wkrótce czeka nas zatem Firefox 1.0.8, a może również i Thunderbird 1.0.8 - dla tych, którzy nie chcą z różnych powodów aktualizować do 1.5, ale chcą mieć poprawione błędy.

 

Mozilla.org wprowadza teraz politykę wydawania swoich programów z dwóch równoległych gałęzi, co znaczy, że wydania 1.5.x będą wychodzić po wydaniu wersji 2.0, do momentu upublicznienia wersji póki co określanej numerkiem “3.0″.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tweak network jest złe, ale ma zadanie podobne do fasterfox, który jest przyczyną pożerania pamięci. Dlatego o nim wspomniałem.

 

Nie używam zapamiętywania sesji, ale ustawiłbym tak:

...

IMO powinno działać.

W ogóle mam wrażenie, że z pamięcią jest już lepiej, ale pewien nie jestem (chyba wywaliłem jakieś niepotrzebne rozszerzenia). Natomiast Tab Mix już dobrze mi przywraca sesje, tylko po prostu session saver mi blokował tab mixa, nawet jak ten pierwszy był wyłączony. Odinstalowałem go i już jest ok. PS. Skoro uważasz, że Tweak Network jednak może być przyczyną problemów, to jak radzisz przyspieszyć firefoxa? Bo wszyscy radzili te rozszerzenia jednak (fasterfoxa i tweak network)?

Ps. Problem jednak niestety występuje, a objawia się to tak, że jak pootwieram dużo zakładek naraz i dużo pamięci FF zajmie, to potem jak je zamykam to nie za bardzo to użycie pamięci chce maleć :( Wszystko fajnie śmiga, ale to jest dużym mankamentem.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...