Skocz do zawartości
ubiquality

Computer 0db

Rekomendowane odpowiedzi

Do napisania tego postu skłonił mnie fakt, że wiele osób pyta jak wyciszyć komputer. Postanowiłem podzielić się z wami jak to zrobiłem JA :)

 

na początek potrzebujemy śrubokręt gwiazdkowy, o np. taki..

Dołączona grafika

 

za pomocą śrubokręta zdjemujemy bok obudowy, wykręcamy zasilacz, układamy go na stole i odkręcamy górną blache od zasilacza a następnie odkręcamy wiatrak i wyjmujemy z niego żeberka, tak, że całość powinna wyglądać mniej więcej tak:

 

Dołączona grafika

 

następnie przykręcamy wiatrak (już bez wirnika) do zasilacza:

 

Dołączona grafika

 

ustawiamy zasilacz na obudowie w ten sposób:

 

Dołączona grafika

 

ważne, abyśmy posiadali procesor i karte graficzną bez wiatraków, z radiatorem:

 

Dołączona grafika

 

następnie układamy dyski twarde:

 

Dołączona grafika

 

i chowamy całość do biurka:

 

Dołączona grafika

 

teraz najważniejsza, najtrudniejsza część, instalujemy CHŁODZENIE WODNE

 

potrzebujemy blok wodny, juz zalany zimną wodą:

 

Dołączona grafika

 

ustawimy go na radiatorkach od zasilacza:

UWAGA!! przy wykonywaniu tego podpunktu zalecam szczególną ostrożność, najlepiej poprosić o to znajomego informatyka!!!, i nie zapomnijcie wyłonczyc komputer z prądu:

 

Dołączona grafika

 

bardziej zamożni mogą sobie pozwolić na większą ilość bloków wodnych i połączyć je w szereg:

 

Dołączona grafika

 

to wszystko, posiadamy w pełni sprawne, wydajne chłodzenie wodne i co najważniejsze komputer 0dB.. najgłośniejszą częścią są dyski twarde, ja posiadam dwa, jeden 4GB, drugi 40GB, ten drugi jest wogule nie slyszalny, także po odpięciu tego mniejszego nie słyszę nic :]

 

i tu ciekawostka, bloki wodne posiadają bardzo nowatorską funkcję!. Można je zalać np. zupą, i po pewnym czasie (zalezy od wydajności systemu grzewczego w waszych komputerach), zjeść ciepłą:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdrowo potłuczone :D a nie pomyślałeś że jak ta zupa będzie miała 60 lub 80 stopni to i komp tyle będzie miał ? :wink: Kiedy ty będziesz się zajadał to komp se "zapali fajke pokoju" :D ja już wole wyjące na lewo i prawo wiatraki :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdrowo potłuczone :D a nie pomyślałeś że jak ta zupa będzie miała 60 lub 80 stopni to i komp tyle będzie miał ? :wink: Kiedy ty będziesz się zajadał to komp se "zapali fajke pokoju" :D ja już wole wyjące na lewo i prawo wiatraki :twisted:

1632368[/snapback]

nie lubie gorących zupek, można sie poparzyc, dlatego zdejme z gazu troche wcześniej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacząłem to czytać to pomyślałem, że komuś odbiło i będzie nauczał obsługi śrubokręta...

 

ale text + zdjecie "potrzebujemy blok wodny, juz zalany zimną wodą:" to mie rozwalił na miejscu :lol: :lol:

 

szacunek.. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest tymczasowe chłodzenie, bo chłodze tak już od pół roku z hakiem, całe wakacje przetrzymało :D

a myślę, że bloki mojego autorstwa nie położą się tak szybko, są very strong, jak warka strong :D

Edytowane przez ubiquality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ta, też to widziałem.

Calkiem ciekawy sposób chłodzenia ;]

 

A mam pytanie do autora moda. Czy robił testy z czajnikiem i gotowaniem wody? Jesli tak to bardzo bym prosiło wyniki testów takiego 'bloczka wodnego' ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ! A ja miałem mikrofalówke do pokoju wstawić :)

Procesor teoretycznie wytrzymuje ponad 100 C, woda teoretycznie prądu nie przewodzi ... czego więcej chcieć !

 

Tylko po co tyle roboty z tym wiartakiem w zasilaczu. Nie można go po prostu wykręcić, albo drutem jakimś zablokować ?

 

A .. jak ktoś ma procesor potrzebujący wydajniejszego chłodzenia to niech wogule z obudowy zrezygnuje kładąć płyte główną na biurku. Wtedy można zastosować ją jako płytę grzewczą stawiająć kubek na radiatorze od procesora oraz na chipsecie. W takim wariancie chłodzenie wydajnej karty graficznej zdaje sie być problemem ale tylko pozornie. Na nieużywanych złączach PCI można bowiem ustawić kolejne naczynie metalowe ( najlepiej emaliowane w celu uniknięcia ewentualnych zwarć ). Warunkiem jest aby owo naczynie posiadało przynajmniej jedną ścianę płaską która mogłaby przylegać do radiatora karty graficznej. Problem ze znalezieniem odpowiedniego naczynia można rozwiązać adaptując naczynie walcowate typu kubek przy użyciu młotka. Powstałe nierówności powierzchni naczynia należy zniwelować używająć pasty termoprzewodzącej. Dodatkowo ów naczynie można przywiązać do karty graficznej gumką lub sznurkiem w celu zapewnienia lepszego styku z powierzchnią radiatora. Dodatkowych badań wymaga czy stosowanie owych naczyń przy styku bezpośrednio z powierzchnią układu nie odniesie lepszych rezultatów niż przy stosowaniu radiatorów.

 

PS. Zdejmij ogumienie z Seagate :) bedzie chłodniej mu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej roślinny zaczął by się gotować w pobliżu procesora :lol: i można by frytki sobie usmażyć :D

 

i po przeczytaniu niektórych postów zazcynam się zastanawiać... czy autor sobie jaja robi czy naprawdę tak ma w domu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bójmy się tych słów, gościowi mózg wyżarło. Jak już raz pisałem jest to zdrowo potłuczone i chłodzzenie kompa w ten sposób to czysty debilizm O_o

 

Do rodziców "geniusza" :D Odciąć mu dopływ kasy i to natychmiast !

 

 

 

 

P.S Powiedziałbym mu coś dobitnie ale za każdym razem jak chce zbrać myśli o tych kubkach to mnie poprostu rozwala i nie moge się skupić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, czeogś takiego już nie widziałem... szacuneczek gościu... a powiedz mi jakbyś tak trącił kompa?

1632862[/snapback]

jeszcze nic sie nie rozlało przez te 6 miesięcy z hakiem, komputer jest umieszczony w biurku, tak, że cięzko jest go trącić tak, żeby coś rozlać

 

A mam pytanie do autora moda. Czy robił testy z czajnikiem i gotowaniem wody? Jesli tak to bardzo bym prosiło wyniki testów takiego 'bloczka wodnego' ;]

1632981[/snapback]

testy może zrobie jak znajde chwilke czasu (tylko dajcie mi jakie linki do softu sprawdzającego temp.), a tym czase do roboty od dzisiaj chodze..

ale zapewniam, że bloczki są wydajne :)), a napewno można je jeszcze podrasować, tutaj mają wszyscy pole do popisu :]

 

Tylko po co tyle roboty z tym wiartakiem w zasilaczu. Nie można go po prostu wykręcić, albo drutem jakimś zablokować ?

 

PS. Zdejmij ogumienie z Seagate :) bedzie chłodniej mu.

1633093[/snapback]

wolałem wykręcić wiatrak, mam pewność, że nie zacznie się kręcić niespodziewanie :)

a gumy z Seagate n ie zdjeme, bo jest tylko po bokach dysku, a na srodku jest metal, na ktorym stawiam mój bloczek :)

 

i po przeczytaniu niektórych postów zazcynam się zastanawiać... czy autor sobie jaja robi czy naprawdę tak ma w domu :lol:

1633416[/snapback]

autor nie robi sobie jaj, bo tak naprawde ma od długiego czasu :]

 

Co ile zmieniasz wode?:>

Jakie masz temp? :>

1633711[/snapback]

nie musze zmieniac wody, bo przez noc sie sama wychudzi, a jak przychodza cieplejsze dni, to wtedy ewnetualnie szybko przepłukuje bloczek zimna wodą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musze zmieniac wody, bo przez noc sie sama wychudzi, a jak przychodza cieplejsze dni, to wtedy ewnetualnie szybko przepłukuje bloczek zimna wodą :)

 

1633814[/snapback]

A ja myślałem, żę woda się chłodzi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre :D

 

Ja myslałęm, kiedys o wstawieniu sobie przed prockemi bloku wodnego na procka (drugi mało wydajny), z drugiej strony peltier jakies 130W i podgrzewac kawe sobie ( :lol: ) a w tym czasie woda w WC sie chłodzi przed procem :D a proc nie jest oszroniony, najwyzej okolice bloku przy pelcie ;) dobry pomysł nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...