Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Dalsza część:

 

11:37:03 Bachkomp: nie ma idealnych rzeczy i ludzi, ale Asrock to płyta robiona z odpadów Asusa

11:37:07 Bachkomp: i tyle w temacie

11:37:21 Bachkomp: gdybyś posłuchał się mnie a nie Lola z pforum

11:37:39 a!mLe$$: w sprawie plyty nie sluchalem lola

11:37:43 a!mLe$$: tylko czytalem recenzje

11:37:45 Bachkomp: pewnie kretyna z purepc, któy POleca Asrocki bo mu za to płącą

11:37:46 a!mLe$$: i sam sobie wybralem taka

11:37:54 Bachkomp: to byś miał przynajmniej 4,8 GHz

11:39:23 a!mLe$$: a to jaka lepiej kupic?

11:39:35 Bachkomp: MSI są spoko,

11:39:43 Bachkomp: najlepszy do oc jest Biostar

11:39:49 Bachkomp: ale obecnie niedostępny

11:39:59 Bachkomp: na Asusie też nie ma problemów,

11:40:06 Bachkomp: gdy się wgra dobry bios

To teraz pouczymy się o zasilaczach:

11:42:28 a!mLe$$: kupilem tez Seasonica M12II-520

11:42:33 a!mLe$$: tez kiepski bo polecali mi go na forum?

11:43:11 Bachkomp: nie jest złą zasiłka

11:44:10 Bachkomp: kupiłbym lepszy zasilacz

11:44:21 Bachkomp: np. Modxstream Pro 600 W

11:44:35 Bachkomp: 265 zł

11:44:39 Bachkomp: u mnie w firmie

11:44:48 Bachkomp: mają niesamowicie stabilne napięcia

 

Nie ma co... Koleś stawia OCZ'ta wyżej od Seasonica...

 

I na koniec RAM:

11:52:53 Bachkomp: do tego pamięci minimum 1600 MHz

11:53:02 Bachkomp: a najlepiej G.Skille 2133 MHz

11:53:02 a!mLe$$: mam GoodRAM Play 1600 MHz

11:53:17 Bachkomp: najgorsza firma pamięci

11:53:29 Bachkomp: nigdy goodrama bym nie kupił,

Więcej odcinków nie będzie, bo mam dość rozmowy z nim...

Chyba wiadomo dlaczego... Wysłał mi procka z beznadziejnym batchem i zrzuca wszystko na mobo... Co z tego, że ludzie na tym mobo (AsRock Extreme4) robią około 5 GHz,

ale tak najłatwiej zrzucić na coś innego...

Edytowane przez aImLeSS
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziwię się,że Bachkomp jeszcze nie upadł- opinie ma fatalną ...

 

Co do procka nie marudzić- kumpel masz takiego 2600k,że do 5.2 ghz do testówwładował pod 1.7v bo inaczej nie szło ;)

 

5 ghz to chodzi chyba na ponad 1.5v stabilnie dopiero. Na 1.45v ma 4.8ghz :lol:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie, żeby się pośmiać (to naprawdę rozmowa z kolesiem z Bachkomp)

 

To nie jest śmieszne, to jest żałosne... Kretyn z PurePC, ciekawe, kogo miał na myśli...

 

Nie wiem jeszcze, jak jest z płytami pod P67, ale miałem produkty ASRocka pod AM3 i S1156 i o ile faktycznie ustępowały troszkę najlepszym, to jednak na żadnej z nich procesor nie stawał się nagle padaką, co sugeruje ten koleś... Przeciętne płyty (pod względem OC), nadrabiające ceną i wyposażeniem. Ostatnio wpadł mi w łapy ASRock X58 Extreme3 - z i7 920 wycisnął 4,1GHz, a na GB EX58-UD4 poszło na 4,2GHz, co na ASRocku było niemożliwe przy zbliżonych napięciach. Na S1155 płyta ma jeszcze mniejsze znaczenie i różnice się zacierają, to przynajmniej wynika z dotychczasowych recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak słów na kolesia... W momencie kiedy napisał, że Seasonica M12II-520 wymieniłby na OCZ'ta to miałem dość...

 

@Gi3r3k

Zgadzam się. AsRock to nie jest najwyższa półka, ale w swojej cenie jest jedną z najlepszych opcji. Ma bardzo dobre wyposażenie i dbają o klienta (3 lata gwarancji na płyty z wadliwym chipsetem).

Dodatkowo niech nie gada głupot, że to z powodu płyty głównej procek nie leci na ponad 4,4 GHz...

 

Kiepski batch i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebnie dałeś się w dyskusję z tym typem. Już przez telefon przekonałem się to zwykły buc. Wcisnął mi przesyłkę kurierem, mimo, że wybrałem tańszą pocztę. Stwierdził, że taki rzeczy nie wysyła się pocztą i musiałem dopłacić 10 zł. Nie twierdzę, że to majątek i może ma racje, ale nie lubię jak ktoś bez mojej wiedzy mi coś narzuca i każe dopłacać. Nie mówiąc już o tym, że 7'mka nie ma wcale takich super opinii , a pudełko z prockiem było zapakowane w zwykłą reklamówkę i zaklejone taśmą..

 

99tomcat nie pisz takich rzeczy o upadłości i nie życz innym problemów z gwarancją. Mało to sklepów ogłosiło upadłość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99tomcat nie pisz takich rzeczy o upadłości i nie życz innym problemów z gwarancją. Mało to sklepów ogłosiło upadłość...

 

sklep od wielu lat słynący z buraków sprzedawców i ciągłych wałków nie zasługuje na egzystencje. Tyle innych lepszych sklepów splajtowało ;/

Najbardziej dobija mnie,że tylko oni mają w Polsce Biostary :mur:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do BIOS i wyłącz możliwość bootwania z innych kontrolerów niż tych na płycie. Wyłącz też inne opcje, które mogą oznaczać użycie karty na PCI jako urządzenia startowego.

 

Chłopaki jak to zrobić na Pro3? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kisiel96

Ale co? Dysk podłączony pod SATA III nie startuje?

 

------- Pytanie z innej beczki ----------

Po wejściu do UEFI (BIOSu) na AsRocku P67 Extreme4 wchodzę w dział "H/W Control".

I jest tam sterowanie obrotami wentylatorów.

 

Teraz chodzi mi tylko o pierwszą opcję:

"CPU Fan 1 & 2 Control" (bo kontroluje 2 wentylatory jednocześnie podłączone pod mobo na górze, ale mniejsza z tym, bo kto ma ten wie)

Opcja ta ma 2 ustawienia do wyboru:

+ FullyOn - gdzie wentylatory lecą na 100% (i hałasują)

+ Automatic - gdzie pojawiają się 2 dodatowe opcje

- Target Temperature (standardowo 50 stopni C)

- Target Fan Speed (Level 1 - 9)

 

I moje pytanie brzmi - o co tu chodzi??

 

Czy jeśli target Temperature jest ustawiony na 50 stopni, a level na 1, to przy osiągnięciu tej temperatury wentylator załączy się na niskich obrotach (niższych niż przy Level 9), a do tego czasu będzie wyłączony

czy jak??

Gdyby tam było "Level 1" albo "Level 8" normalnie, bez temperatury, to wiadomo. Stała regulacja. Ale z temperatura to nie wiem, czy to jest to co wyżej napisałem, czy może np. próg do którego ma Level 1,

a po przekroczeniu tego progu leci na maxa...

Próbowałem szukać w necie, ale głównie odnosi mnie do recenzji / strony producenta / forów na inne tematy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może np. próg do którego ma Level 1, a po przekroczeniu tego progu leci na maxa...

Dokładnie tak. Na nastawionym levelu np. 1 trzyma się tak długo do póki nie przekroczy zadanej przez ciebie temperatury. Potem przyspiesza, ale nie od razu na full tylko stopniowo cały czas w oparciu o temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź z supportu ASRocka:

Since change Spread Spectrum and overclock CPU frequency will relate to clock generator behavior, full reset once is necessary for system stability.

So once you change settings and an error occurs, you would have to reset the BIOS, in order to work properly.

 

Kind regards,

 

ASRock Support

Dopytam się jeszcze czy wystarczy CLRCMOS czy trzeba jakąś magiczną procedura tego dokonać.


Dobra mam dobre wieści. Ta porada ziomeczka z supportu nic nie dała.

Natomiast buszując po forum XS dowiedziałem się o biosie 1.60A (nie ma go na stronie oficjalnej) LINK

 

Wgrałem go. Problem z dualbootem przy OC i wyłączonym Spread Spectrum zniknął! BCLK ładnie ustawione na 100MHz.

Dołączona grafika

 

P.S. nie przejmujcie się, że teraz na POST pokazuje po OC jedynie do wartości Turbo 3,7GHz. OC normalnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynikałoby z tego, że Asrock już dobrze wiem o problemie i na najbliższym oficjalnym biosie problem nie powinien już występować. Widać, że po okresie opijania Chińskiego Nowego Roku chłopaki z Asrocka wzięli się ostro do pracy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergummi wiem, że pewnie większość znajdę w tym temacie. Ale chciałbym się dowiedzieć co nieco o tej płycie. Gdyż mam poważny dylemat co wziąć. Czy Asus P8P67 PRO czy Asrocka Extr 4. Sporo osób mi polecało Asusa, bo niby lepsza do O/C. Jak ma sekcje zasilania ten Asrock. Podobną jak w Asusie czy lepszą ? Czy płyta sprawie jakieś problemy. Wieszanie się w IDLE i tym podobne. Oczywiście cąły czas mam na myśli po OC. Bo zamierzam procka wykręcić na tyle ile się da. No i tu jest problem czy czasem płyta może nie ograniczać jakoś OC. aImLeSS ma średni wynik. I ciekaw jestem czy jakby go testował na Asusie to osiągnął by lepsze wyniki. W zasadzie jestem nawet za tym ASRockiem. Nie musiałbym zmieniać chłodzenia. Druga sprawa to taka,że chciałbym za parę miechów dokupić drugiego GTX'a 460 i połączyć je mostkiem Nvidia. Będzie to chodziło na 2x PCI-e X16 czy dwa razy X8. Bo już sam nie wiem jak to jest z tymi Chipsetami od Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie na tym biosie rewelacja nie mam juz dual albo trial bootow . zalacza ladnie . ptoca mam na napieciu 1.45 wykreconego na 4.8 l na 4.9 potrzebuje juz ponad 1.5 a wtedy tempy sa juz za duze . wiec proc rewelacja nie jest ale jednak jak na plyte za 530 zl jestem zadowolony .polecam sklep kombo w razie co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

Sekcję masz cyfrową 8+2.

Nie uświadczyłem żadnych zwiech w IDLE po OC. Płyta daje stabilne napięcia. Jest prosta w konfiguracji i nie sprawia niespodzianek typu, że jeden dzień ci działa, a potem zgubi ustawienia czy tym podobne jak to się słyszy na Asusach.

OC na pewno nie ogranicza bo 5,5GHz to dla niej nie problem.

W SLi czy CF porty pracują w trybie x8/x8 LINK (tak jak większość płyt tej klasy bez NF200). Wiele testów już pokazywało, że różnica między x16/x16 jest minimalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może płytę Fatal1ty ?? bo się nad nią zastanawiam. Wiadomo że to nie to samo co ASUS którego miałem w podpisie no ale płyta już z górnej półki :unsure: Oczywiście do tego będzie 2600K. W sumie to zastanawiam się czy nei poczekac do maja na nowa platformę INTELA :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podsiadam "Fatala", jedyne co mogę zarzucić to nie trzymanie stabilnie Vcora, OC na trzech różnych(losowych) 2600K każdy poszedł na 5.0. Jednak nie polecam, wolałbym wziąć P67 Extreme4 lub GA-P67-UD4, aktualnie posiadam również GA+P67+UD7 lecz po 2 tygodniach, uważam iż pochwały na jej temat są lekko przesadzone i problem z stabilnymi biosami.

 

Hans15336 - również byłem posiadaczem 920 i P6T Deluxe OC, zrób kalkulację, jeśli sprzedasz przyzwoicie i koszt dołożenia do nowej platformy będzie około 250, to zmień.

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...