Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

YAKO niezle radiatorki :)

 

Mam takie pytanko czy slaby zasilacz moze powodowac artefakty ?

Dokladnie chodzi mi oto ze mam 350GTFa i Prescota 2.4@3.3, grafa 9800Pro@XT myslicie ze to moze byc zaslaby zasilacz? +12 potrafi spasc do 11.5-11.6 wiem ze Prescoty ciagna bardzo duzo wiec czy zasilacz cos by mi dal w OC? teraz chodzi na 412/730 jak dam rdzen na 425 sa arty, da sie to wyeleminowac zasilaczem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy slaby zasilacz moze powodowac artefakty ?

Dokladnie chodzi mi oto ze mam 350GTFa i Prescota 2.4@3.3, grafa 9800Pro@XT myslicie ze to moze byc zaslaby zasilacz? +12 potrafi spasc do 11.5-11.6 wiem ze Prescoty ciagna bardzo duzo wiec cczy zasilacz cos by m idal w OC? teraz chodzi na 412/739 jak dam rdzen na 425 sa arty, da sie to wyeleminowac zasilaczem ?

Mnie sie wydaje ze chyba nie...

Ja posiadam Codeshita 300W i moja karta nawet sie podkrecila...

Jak masz mozlisosc to pozycz od kogos lepszy zasilacz i sprawdz jak to bedzie chodzic. Szkoda inwestowac 200 zeta na dobry zasilacz jesli okaze sie zbedny.

A co do wachan to moje 12V tez spada do 11,7V, ale to chyba jeszcze jest w normie...

 

A przy okazji, jaki wplyw ma napiecie AGP na podkrecanie. Warto podnosic napiecie (moziwe od 1,5 V do 1,8V na mojej mobo (typ=patrz na podpis)

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sprawdze ten moj zasilacz, ustawie procka na 1.8Ghz, moze grafa sie lepiej podkreci

Dobry pomysł. Na tym zasilaczu co w podpisie płyta główna mierzy 3.3V jako 3.22 w stresie tylko, że z zasilacza wychodzi 3.6V. Specjalnie podkręciłem linię do 3.6V, żeby było stabilniej. Ja bym się nie przejmował tym, że płyta pokazuje 11.5V bo jak zmierzysz miernikiem z molexa to będzie pewnie ok. 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer zasilacz ci bruździ. 9800 ma dodatkowe zasilanie i pobiera dużo więcej niż te ok 25W 9600. Do tego masz prądożerny procek i nie dziwota coś się musi przycinać.

 

Update:

 

A własnie muszę się pochwalić iż zmieniłem GF5700 Na Radeona 9600Pro od Gigabyte. W związku z tym mam pytanie czy można w jakimś innym programie niż V-tuner odczytać temp. proca i pamięci karty? Zainstalowałem ostatnie stery omegi. Rad linkerem podciągnąłem GPU na 530MHz a pamięci na 640MHz (samsung 3.3ns) ale wydaje mi się że pamięć już delikatnie nie wyrabia (test Mather Nature 3DMark03 pojawiły się arty). Ale na razie chodzi bombowo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ATITool albo RivaTuner (ten pierwszy wg mnie podaje prawidłowe odczyty, a ten durgi zaniża znacznie).

 

Wszystko zależy od tego, czy tam pod maską siedzi RV360 czy RV350, a monitoring został dodany ekstra przez firmę Gigabyte, tak jak miałem w swoim starym Radku 8500.

 

To tak a propos GPU, bo co do pamięci, to już na pewno dodatek producenta i nie wiem, czy jakikolwiek inny program to odczyta. /Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo co do pamięci, to już na pewno dodatek producenta i nie wiem, czy jakikolwiek inny program to odczyta. /Pzdr

Masz monitoring temp. pamięci? Też bym chciał. U mnie kontrolka jest na szaro. :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde jestem zdolowany na gpu mam 485 i ma arty :/ Ja piernicze :( a pamieci mam na 313 :( :( Co jest do cholery przeciez gpu powinien jeszcze sporo pojsc, a jak narazie kicha :( Poczekam na catalyst 4.9 i zobaczymy wtedy...

Aha u mnie druga czesc strony gpu na 485 mhz jest goraca, a u was jak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak z ciekawości - jakie macie wyniki w 3dsmarku na ty m GB?

 

U mnie - jak w podpisie - bez kręcenia 7500 co imvho jest wynikiem nienormalnie niskim. Dokręcając do 530/660 i dając 1.54GHz na procku dostałem 8200 co już jest niepokojące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzurpator no coś ci nie robi i to bardzo. W 2k1 mocno na wynik wpływa procesor ale twój wcale najsłabszy nie jest. Rozwiązań jest kilka:

1. Przeinstaluj system, na świeżo wgraj stery

2. Odinstaluj stery, przejdź do trybu awaryjnego i programem Driver Cleaner 3 usuń wszelkie pozostałości poprzednich sterowników.

3. Możesz nie mieć wgranych sterowników do mobo. Sprawdź w razie czego przeinstaluj.

4. Sprawdź pamięć programem gold memory.

5. Wywal wszystkie niepotrzebne programy pracujące w tle (one też mogą mocno rzutować na wynik)

 

Jeszcze pytanie: Czy podczas testów komputer pracuje płynnie czy skacze :?:

 

U mnie GB wyciąga (ale tylko kręcony, wyniku nie kręconego nie pamiętam :wink: ) ok. 14k. Pochwalę się bo dziś w 2k3 udało mi się wykręcić 4350pkt. 567/648MHz.

 

Jeszcze pytanie OT: Zrobiłem ten wynik w 2k3 i niestety Neo wystawiło mi język gdy chciałem się z netem połączyć co by na ORB-a wynik wrzucić. Zapisałem wynik w pliku o rozszerzeniu .3dr (taki format 3DMarka). I teraz nie wiem czym to odczytać abym mógł zamieścić na ORB-ie. Szukałem w Futuremark ale nic takiego nie znalazłem. Nie ma ktoś jakiegoś pomysła na to ?

 

Update:

No jeszcze raz wykonałem test 2k3 to wynik 4348pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wyniki sa takie:

 

2003 - 400/600 - 3131

2003 - 525/650 - 3705

 

2001 - 400/600 - 8553

2001 - 525/650 - 8718

 

i komentarz za slaby proc. 1,2@1,3ghz to za malo. a jestem pewny ze wycisne z tej karty ciut wiecej (po proca plyty itp).

 

uzurpator u ciebie moze byc to samo. za slaby proc. w koncu 1700+ to juz taki demon predkosci nie jest. jak widac inni na bartonach 2500+@3200+ (madness) wyciagaja 14k a w 2k3 ponad 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie no - bryndza totalna

 

z sterami z karty - 2001 daje 7700 2003 daje 3090 O_o

z catalystami 4.7 - 2001 daje 7400 O_o

 

madness - wszystko chodzi cacy - tylko jakby niezadowalająco. Stery do płyty są zainstalowane bez problemu. Pobawiłem się DC3 i niestety bez efektów.

 

Anyway - zaraz po instalacji karty miałem 8800 w 3d marku 2001 - potem dopiero tak mocno spadło :/

 

Chyba czas zrobić świeżą instalkę systemu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz Fast Writes (jeśli włączone). Proc trochę wiadomo zwalnia ale wydaje mi się że nie o połowę. Sprawdzę u siebie na 1100MHz bo tyle najmniej mogę proca ustawić i ustawię kartę na standard. Może to mi coś podpowie. 8)

 

Update:

 

Wykonałem 3DMarka 2001 na obniżonym taktowaniu proca (1465MHz) i ustawionej standardowo karcie (400/600MHz) oto mój wynik 9767pkt.

Teraz widać że jeszcze coś ci bruździ. Ale nie bardzo kumam co :( Może ktoś coś jeszcze wymyśli :?: Nie chce mi się wierzyć, że chipset twojej płyty tak bardzo odstaje. Pamięci masz tyle co ja (do testu miałem ustawioną pamięć 3-3-3-8). Może jeszcze sterowniki :?: Ja używam ostatnich omeg (oparte o catal. 4.7). Może to jest przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie max, co wycisnalem z r9600pro to:

 

3dm01 -> 12500 @ 600/670

 

3dm03 -> 4200 @ 590/670

 

Gdybym miał mobo na nForce2 i jakiegoś bartona mobila :twisted: to w 2001 pewnie z 14-14,5k byloby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie max, co wycisnalem z r9600pro to:

 

3dm01 -> 12500  @ 600/670

 

3dm03 -> 4200  @ 590/670

 

Gdybym miał mobo na nForce2 i jakiegoś bartona mobila  :twisted:  to w 2001 pewnie z 14-14,5k byloby...

widze ze na pamiatkach radka masz radiatorki ocz jak sie one sprawuja ? sa przyklejone na tasmie czy dodawales cos od siebie :twisted: zastanawiam sie nad kupnem radiatorkow revolteca takie wysokie i z miedzi cale (nie znam nazwy ;) ) zastanawia mnie tylko czy bylbym zmuszony je ciac poniewaz sa one przydlugawe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sposób na kiepawo kręcące się R9600Pro

 

Mój F. Gigabyte wykazuje dziwne skłonności (wyprodukowany przez Gigabyte). Chodzi bez żadnych artefakt ów przy ustawieniach 540/340(640) (680 oczywiście) MHz. Kręcę ATITool. Przy czym jest jeden warunek - startuje Windows, pierwsze kliknięcie myszką to ATIToll, wcześniejsze uruchomienie jakiegokolwiek programu powoduje artefakty "na pamięciach" podkręconych o jakąkolwiek wartość. Takie dziwo. Start systemu z ustawieniami o/c - arty, arty - restart - AtiToll - arty. Działa - wyłączyć kompa, włączyć i od razu AtiToll. Daję słowo że tak jest, chociaż nie każdy uwierzy. Próba nie strzelba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest jeszcze inaczej. Nie moge z wysokimi zegarami przejść 3DMarka03 zaraz po starcie systemu bo obraz "skacze". Jak wcześniej włączę Aquamarka3 to później 3DMark bez problemu chodzi. Dziwne nie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie max, co wycisnalem z r9600pro to:

 

3dm01 -> 12500  @ 600/670

 

3dm03 -> 4200  @ 590/670

 

Gdybym miał mobo na nForce2 i jakiegoś bartona mobila  :twisted:  to w 2001 pewnie z 14-14,5k byloby...

widze ze na pamiatkach radka masz radiatorki ocz jak sie one sprawuja ? sa przyklejone na tasmie czy dodawales cos od siebie :twisted: zastanawiam sie nad kupnem radiatorkow revolteca takie wysokie i z miedzi cale (nie znam nazwy ;) ) zastanawia mnie tylko czy bylbym zmuszony je ciac poniewaz sa one przydlugawe ...

Radiatorki jak sie sprawuja sam widzisz :twisted: . Te OCZ mialy juz w zestawie dolaczona dwustronna tasme termo (kazdy radiatorek pod spodem) Bez radiatorkow memorki krecily sie do 650MHz, a z nimi 670MHz. A tak poza tym to i tak pamiatki te sa niedovoltovane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ci v-tuner bruzdzi (zakladam, ze masz zainstalowanego). v-tuner i ati tool sie nie lubia. przy podkrecaniu lepiej uzywac jednego programu (oczywiscie ati tool :P )

macie v tunera odinstalowanego czy tylko wylaczonego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V- Tuner

 

to zupełna porażka. przede wszystkim dlatego, że im bardziej podkręcisz kartę tym mniejszą ma ona wydajność (w stosunku do wydajności na ustawieniach defaultowych a jakże), poza tym nie działa regulacja prędkości obrotów wiatraczka. czy działa monitoring temperatury i napięcia GPU cholera wie. no to po co to instalować?

 

zresztą chlodzenie Gigabyte Radeon 9600Pro to również nieporozumienie - zdecydowanie zbyt wiele chałasu (ale to można poprawić)

 

cała reszta jak dla mnie cud miód, jakby ktoś podsunął porządnego linka do vModa tej karty, to by było extra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem poprawić sobie chlodzenie mojego Radka. Zakładam Golden orba tak jak miałem na GF5700. Zobaczymy co to cudo potrafi :)

 

Update:

 

Niestety guzik :( GPU w radku jest niżej (bliżej złącza AGP) niż w GF 5700. Gdybym założył go tak jak trzeba to oparłby mi się o porty PCI. Niestety szlifować go nie będę jest za ładny. No nic musi poczekac na lepsze czasy natomiast wentla podpiąłem pod fanbusa. I mam plynną regulację. Druga rzecz że w dnie obudowy na przeciw karty graficznej mam umieszczony wentyl 80mm. Dmucha on z pod budy chłodnym powietrzem. Na podkręconej grafie temp. na rdzeniu w stresie (raptownie przerwany Aquamark3) jest 35*C. Wymieniłem tylko gluta na pastę silver.

 

Update2:

 

Wymiana gluta pomogła :!: Stabilnie przeszedł 3DMarka03 przy 576/666MHz wynik 4432pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...