Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

@ent: Może robisz właśnie tak, ale mimo wszystko masz tu metodę na podkręcanie w 100% pewne i wolne od artefaktów, bo jakoś mi się nie chce wierzyć, że tak cienko Ci się ta karta kręci. Moja jest cienka ale bez przesady ;)

 

1/ Zainstaluj Omegi

2/ Odpal Ati Tool'a i szukaj MAX CORE. Jak już przez 10 minut ustali się na jakiejś wartości, to obniż ją o 3-5MHz, dla pewności, że nie będzie później problemów.

3/ Teraz szukaj MAX MEM. Tutaj znów poczekaj z 10 minut i zjedź 3-5MHz.

4/ Na tak ustawionych wartościach jedź przez godzinę SCAN FOR ARTIFACTS.

5/ Jeśli przez cały ten czas nie wystąpił żaden błąd (ŻADEN!!!), zapodaj te wartości w Rad-Linker aby się zawsze ustawiały przy odpalaniu Windy :)

6/ Miłej zabawy bez artefaktów i z maksymalnym bezpiecznym O/C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste :

- 2001SE woli większą przepustowość pamięci,

- 3D03 jest w miarę neutralny pod tym względem,

- Aquamark3 woli wyższe taktowanie rdzenia.

 

Miałem w sumie 2 karty HIS 9600XT Turbo, z których jedna kręciła się super na rdzeniu (do 585-590) a słabo na pamięciach 2.8ns (do 340-350), zaś druga na odwrót (GPU do max. 535-540 a pamięci do 385!). Wtedy wyczaiłem, że w przpadku drugiej sztuki robiłem podobne wyniki w 3D03, lepsze w 2001, ale słabsze w Aqua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol lol lol, pcsrojekt niezle sciemnia ze swoja oferta na www, wcale nie maja karty w wersji D tylko normalne DH sprzedaja po 550! Prawdopodobnie nigdzie w Polsce nie idzie kupic tej karty. Wspolczuje ludziom co kupuja na wysylke a wiedza co chca kupic. W Apollo akurat dzis nie mieli HIS'ow i tak oto stalem sie szczesliwym posiadaczem najzwyklejszego gigabytea DH bo zapodali mi taki rabat ze nie moglem sie oprzec :D Zaraz bedziem testowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz doceniam jaki diamencik trafiłem. U mnie arty pojawiają się po przekroczeniu 576MHz na rdzeniu (pamiątki na 660MHz DDR). Normalnie mam ustawione 560MHz GPU i 635MHz pamięć. Katowałem ją 2h gry w NFS U z full wypasem w 1024x768 i robi bezbłędnie. Ech gdyby zasilanie było lepsze ....... Ale chyba trzeba by było z zewnątrz napięcie podać. Musze coś zrobić bo kręce się w 3DMarku03 przy 4500pkt. (max mam 4492pkt.) i nie mogę przeskoczyć. Jak przeskoczę to kończę z kręceniem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee no nie :wink: takich numerów robić nie będę. Nawet powłoki nie zmieniam tylko jadę na optymalnych ustawieniach systemu. Ale za to wszystko co niepotrzebne wylatuje z pamięci operacyjnej. trzeba będzie chyba bardziej proca bujnąć bo to miałem przy 2310MHz. No to 2400MHz i powinno styknąć 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee no nie :wink: takich numerów robić nie będę. Nawet powłoki nie zmieniam tylko jadę na optymalnych ustawieniach systemu. Ale za to wszystko co niepotrzebne wylatuje z pamięci operacyjnej. trzeba będzie chyba bardziej proca bujnąć bo to miałem przy 2310MHz. No to 2400MHz i powinno styknąć 8)

Sciagnalem Omegi i zaraz sprawdze.

 

Madness >> lodbias Ci pomoga :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis sobie kupilem te karte.

Przesiadlem sie z RivyTNT m64.

format, system na nowo,stery od mobo i stery te co dolaczyli do karty zainstalowane, fastwrite off - ilosc markóf w 3DMark03 to 3046.

 

cpu - P4 1.6GHz (wilamettE)

ram - 256DDR

hdd - 40GB 7200rpm (8mb cache)

zasilaczor - czifftec 420 dualfan

mobo - VIA P4x 266A

Ta ilosc pkt. jest w normie czy niet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec jestem po testach.

W 3DMark'01 bez artefaktow przechodzi karta ustawiona na 574/648 .

Jednak maksymalne stabilne ustawinie karty przy ktorym 3DMark'03 i ATITool nie pokazuja zadnych artefaktow to 524/626.

Sprzet jak w podpisie, bez dual ddr i slabo wykrecony proc bo blokuja mnie pamieci Kingstona 266. System WinXP, SP1, DirectX 9.0c, Omega Catalyst 4.7. W ustawieniach ekranu (ustawienia wydajnosci) nic nie grzebalem, wszystko jest default bezposrednio po zainstalowaniu. System skonfigurowany dosc optymalnie, bez nadmiaru uslug i programow w tle. Wynik w 3DMark'01 niewiele wyzszy od niepodkreconej karty 10.861 (niekrecona 10.220). W 3DMark'03 3.866 (niekrecona 3.316). Dodam ze wykrecajac proca na 2.2GHz (tylko na test bo system jest niestabilny) uzyskalem wyzszy wynik w 3DMark'01 na niepodkreconej karcie niz z nizej taktowanym procem na podkreconej.

Biorac pod uwage cene karty mysle ze to bardzo dobry zakup, zwlaszcza ze przeciez idzie nowe, maja wyjsc GeForce 6600 w cenie ok 1000zl, wiec mysle ze raczej nie warto dokladac tych 50-70zl zeby kupic "moze lepszego" radka 9600pro.

 

update: podam jeszcze wynik AqaMark: 27.964

http://arc.aquamark3.com/arc/arc_view.php?...?run=1489128927

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , podobny do niektórych kolegów. Zakładałem już wcześniej temat o tym problemie , ale widze że tu jest wyspacjalizowany wątek o radkach firmy gigabyte :D . A więc zaczynam , będzie długo trwało:).

W piątek kupiłem radeon 9600 XT gigabyte ( 500/600 ). Przesiadka z GF 4 MX 440. Więc miał być duży skok wydajności.

Pierwsze co zrobiłem po założeniu karty i instalacji sterów to testy w 3d markach i aquamarku.

3d mark 2003 - 3700

3d mark 2001 - 8 000

aquamark 3 - 22.000 , z czego karta miała 2.800 , a procesor 4.600 .

Dwa ostatnie testy to tragedia. Gdy mialem jeszcze ge forca to procek w aquamarku wyciągał o 1000 więcej.

Moja konfiguracja: P4S533-x , celeron 2 ghz ( 2.7ghz), 512 DDr @ 333 , radeon 9600 xt ( 500/600) . ( plyta ze złączem agp x4 , karta agp x8 oczywiscie:)).

Na NFS underground ,,wyciągam" 10-20 klatek ( full detale) , w innych grach mam podobne wytniki , jedynie doom 3 działa w miare 8O , detale high i jest 10-65.Painkiller tez w miare ( 20-130 na full detalach).

Nalezy dodać jeszcze że mam niskie napięcie w podzespołach:

http://www.gry-online.pl/Galeria/Forum/8/146007322.JPG

http://www.gry-online.pl/Galeria/Forum/8/146011013.JPG

Sprawdzałem jeszcze w biosie i za pomocą jeszcze jednego programu. wyniki sa identyczne.

Dzisiaj grając w C&C generals: zero hour 2 razy w ciągu około godziny wyskoczyło mi takie coś:

http://www.gry-online.pl/Galeria/Forum/8/146167353.JPG

 

 

Nie ma żadnych konliktów sprzetwoych ( przynajmniej tak pisze...) , aktualnie mam najnowsze stery ati. Próbowałem instalować stery omegi i stery z płyty dołączonej do karty. Dwa dni temu robiłem formata.

Nie wiem co jeszcze dodac , ale jest sporo rzeczy pasujących lub nie do układanki. Ja w każdym razie ma z nią problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak zapodać screenów , ale kto chce wyśle mu na maila.

Metoda z biosem Fica jest rwelacyjna.:D wpadłem na nią przez przypadek próbując zmodować mojego radka na Firegl. Pamiątki ciepłe ale bez przzesady , ale wydajność wzrasta o jakieś 20 %. Polecam .

i jeszcze mail: kenny1@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że Fic-owe radki się pięknie kręcą ale w 800MHz na kościach 3,3ns jakoś mi ciężko uwieżyć. Sprawdze ten bios i postaram się zapodać wyniki. A jeśli to jakiś kant to #$@$!!!

 

Ale może jeszcze jedno:

Kennedys screeny nam są nie potrzebne nam chodzi o realny wynik opublikowany na orbie i to raczej z 3DMark03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak zapodać screenów , ale kto chce wyśle mu na maila.

Metoda z biosem Fica jest rwelacyjna.:D wpadłem na nią przez przypadek próbując zmodować mojego radka na Firegl. Pamiątki ciepłe ale bez przzesady , ale wydajność wzrasta o jakieś 20 %. Polecam .

i jeszcze mail: kenny1@wp.pl

 

hmm udowodnij to w jakis sposob bo jak juz koledzy wyzej napisali jakos nie chce mi sie wierzyc zapodaj wynik na orbie to uwierze 20% wzrostu wydajnosci jest niemozliwoscia tylko po zmianie biosu :( hmmm

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na to:

Pierwszy link brak jakichkolwiek testów. co mi po tym że program odczytał 554/398 jak nie ma testów (pewnie się wywalił :D ) VPU recover rulezzzz

Drugi link na polski to tak -> projekt nie istnieje

 

Ja też mogę sobie w 2D takie zegary ustawić to nie sztuka . Sztuka to ich użyć tak aby komp się nie wywalił. Tak więc prosze o więcej. Chce sprawdzić ile szybsza jest karta na takich zegarach od mojej :wink: bo w 20% wierzyć mi się nie chce. Moja wyciąga 4497pkt. w 3Dmark03 jeśli zrobisz na tym co mówiłeś 5300pkt. (to jest ok. 20% więcej) to jesteś guru i się już nie odzywam.

A żeby nie było link z wynikiem:

3DMark03 - 4497 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trafiłeś na dobrego DH. A 100pkt. róznicy to prawie nic. Próbowałeś wyżej przestawić GPU przy takich pamięciach, bo na wydajnośc tej karty w 70% wpływa właśnie rdzeń. A tak jeszcze spytam jaki masz zasilacz?

 

Mimo że nie osiągnąłeś 5300pkt. :wink: to wygląda na to że pasuje wgrać bios Fic-a. Może to być lekarstwem na te wszystkie niekręconce się 9600Pro od GB. A moje pamięci pewnie też pohulają lepiej. Zwracam honor :) Dobra robota. Jeszcze powiedz jakiego biosu użyłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm jak dla mnie to cienki wynik jak na takie zegray w sumie to w 2k3 bardziej liczy sie rdzen a procek niezbyt duzo ci da w tym marku pomiedzy 2000mhz a 2300mhz jest roznica jakichs 20-30pkt u mnie :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zmianą biosu mój max to było ok 4100 3dmarków , tak więc jestem zadowolony .Zasilacz to CHIEFTEC 350W GPS-350BB-101L

Ale rdzeń z coolerem od durona idzie na 590 i wtedy mam 4550 3Dmarków pojutrze mogę zapodać ten wynik na orbie bo jutro wyjeżdżam. Mówisz że rdzeń ma takie znaczenie? zobaczymy po dalszych testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Storm twój Yuan ma pamiątki 2.8ns. Wersja DH GB 3.3ns i dlatego niestety może ci skoczyć :wink:

A i zasilanie jest zubożone przez GB :(

Jeszcze trochę poczekasz :D

No chyba że Aquamark3 to mam niedużo do ciebie 34975pkt. (589/336)

 

Kennedys dzięki za biosik. Muszę teraz stacji dyskietek poszukać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...