Skocz do zawartości
romek

[artykuł]: Test Płyt Głównych - Nforce 680i Vs Intel X975

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim teście płyt głównych wybieraliśmy najlepszą propozycję spośród produktów opartych na chipsetach Intela – x975 oraz P965. Dzisiejsze porównanie przybliży nam najnowszą propozycję, tym razem od nVidii – nF 680i, dedykowany pod socket 775. Jest to nic innego, jak ulepszona wersja 590i, która, prócz słabej podatności podkręcania FSB, była w miarę udaną konstrukcją. Czy nowy chipset okaże się na tyle udanym, aby przebić dotychczasowego monopolistę na rynku? Przekonamy się już za chwilę. Zapraszamy do zapoznania się z publikacją.

 

Dołączona grafika

Autor: Marcin "ryba" Rywak

 

Pełna treść artykułu pod tym linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko w trakcie czytania "Jak na razie ta opcja nie jest dostępna, lecz dzięki niej gry nabierają nowego wymiaru w rozrywce elektronicznej."

 

Czy nie lepiej by bylo w takim razie "nabiora nowego wymiaru w rozrywce elektronicznej"? Cokolwiek to znaczy, IMO "w rozrywce elektronicznej" jest dodatkiem bez sensu wiec niepotrzebnym.

 

Dalej na pierwszej stronie "3) Obsługa drugiego ekranu. W czasie, gdy my jesteśmy zajęci naszą ulubioną grą, druga osoba może np. oglądać film. Dwu i więcej rdzeniowy procesor w tym przypadku jest jak najbardziej wskazany. Dualnet" TU OBRAZEK "Rozwiazanie..."

 

Powinno byc 'jest jak najbardziej wskazany', OBRAZEK, "Dualnet - rozwiazanie..."

 

Ide czytac dalej.

 

-edycja-

 

Jezu... "tworzy nam się pewnego rodzaju kolejka danych, w której niekoniecznie pakiety tworzone przez naszą grę będą miały pierwszeństwo przed innymi pakietami. W takiej sytuacji tworzą się opóźnienia w transferze danych i gra przez sieć staje się utrudniona lub wręcz niemożliwa. First Packet nadaje wyższy priorytet pakietom tworzonym przez naszą grę i problem definitywnie znika."

 

Specjalisci od jezyka polskiego TWORZA od czasu do czasu slowniki synonimow.

 

-edycja 2-

 

"Dla wielbicieli dużych ilości miejsca na dysku twardym i tworzenia wielkich macierzy RAID, teraz jest możliwe bezproblemowe połączenie do sześciu dysków w różnych opcjach RAID’u."

 

Czyz nie bylo by bardziej po polsku "Wielbiciele duzej ilosci .... maja mozliwosc bezproblemowo polaczyc", ze juz to "tworzenia" pomine milczeniem.

 

-edycja 3-

 

"Tyczy się to również zastosowaniem zwykłych, elektrolitycznych kondensatorów oraz cewek obudowy może trochę razić, gdyż ostatnio coraz więcej firmy zaczyna stosować nowsze komponenty."

 

Powinno byc raczej:

 

"Tyczy sie to rowniez zastosowania (...) . Moze to troche razic..."

 

CZY TEN ARTYKUL MIAL KOREKTE?

 

-edycja 4-

 

"rzadnego" ! :|

 

-edycja 5-

 

"Sam bios nie jest nadto rozbudowany i skomplikowany, posiada podstawowe opcje, jakie powinien posiada bios, brakuje jedynie zmiany mnożnika."

 

PosiadaĆ.

Edytowane przez kain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bledow nie wyszukiwalem, bo to nie moja dzialka.

 

A sam test spodobal mi sie, ciekawy, wykresow duzo.

 

Co do plyt : cena ECS'a z leksza przeszadzona, jesli porownac ja do ceny Galaxy. Kilka dodatkow wiecej i :blink: Striker jak to Striker - za topowa, zbajerowana plyte, placi sie duza kase. Foxconn - fajna mobo, ale od prawie roku firma Foxconn nie potrafi zrobic normalnego biosu do wersji wlasnie AB, bo AA juz nie licze, gdyz ona nie dziala z C2D. Coz z tego, ze wypuszczaja nowa rev tej mobo ? Nic, poniewaz jak ktos juz zakupil AB jakis czas temu, to sie meczy z wzgledu na nie dopracowany bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie art poprawny, nie mam większych uwag. Jest co powinno być.

 

Jest jednak jedno "ale" - dobór płyty reprezentującej i975x. Ja rozumiem, ze mobasza dostarczył dystrybutor, ale przecież można było do testów pożyczyć od kogoś z forum choćby P5W64 WS czy P5W DH...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie art poprawny, nie mam większych uwag. Jest co powinno być.

 

Jest jednak jedno "ale" - dobór płyty reprezentującej i975x. Ja rozumiem, ze mobasza dostarczył dystrybutor, ale przecież można było do testów pożyczyć od kogoś z forum choćby P5W64 WS czy P5W DH...

sila wyzsza w postaci matury skutecznie ogranicza moj czas, po 24 maja bedzie wiecej lepszych testow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napiszę, że z powodu problemów z osiąganiem wysokiego FSB i kompatybilności pamięci NVIDIA w referencyjnych konstrukcjach wyłączyła obsługę LinkBoosta. Tak samo zrobił Asus na jej polecenie i zapewne większość producentów w ten sposób postąpi. Więc warto by było dodać o tym wzmiankę :)

 

 

I małe pytanko - czy ECS i Galaxy były testowane na tym samym biosie?

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak jedno "ale" - dobór płyty reprezentującej i975x. Ja rozumiem, ze mobasza dostarczył dystrybutor, ale przecież można było do testów pożyczyć od kogoś z forum choćby P5W64 WS czy P5W DH...

Tu się jak najbardziej zgadzam. Tytuł artykułu sugeruje, że jest to porównanie chipsetów, a dobór mobo niezbyt ciekawy.

 

Ale poza tym to całkiem ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy autor bawił się we wgranie najnowszych BIOSów? Niestety sądząc po opisie płyty Foxconna i ECS twierdzę że nie. Zauważone tu tendencje są prawidłowe, ale dla starych BIOSów.

Na nowych w Foxconnie Vcore reguluje bez trudu (noooo jest jeszcze kilka innych wad których autor nie wymienia ;), a ECS nie ma już żadnych dziur od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łojej! Toć to było wieki temu. P23 to okolice grudnia.

Czasem coś się długo pisze ;) Mnie osobiście by interesowała DFI NF680i ale nie było jej w teście z oczywistych powodów ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zastosowanie zwykłych, elektrolitycznych kondensatorów oraz cewek obudowy też może trochę razić, gdyż ostatnio coraz więcej firm zaczyna stosować nowsze komponenty.

Test ok.

 

Jedna uwaga. O co chodzi w tym pogrubionym i zacytowanym zdaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tekst jest ok, ale było to bardziej porównanie płyt z chipsetami 680i, zaś ten foxconn to była raczej ciekawostka. Radziłbym porównać 680i z jakimiś lepszymi płytkami na 975 choćby od asusa, porównania w stylu płyta za 1200 a płyta za 600 chyba nie mają większego sensu. mozna by sie było pokusić jeszcze o chipset 965 i naprzykład asus commando :D( Republic of Gamers Contest ) Maksymalne wyniki OC i tym podobne, mogło by być ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łojej! Toć to było wieki temu. P23 to okolice grudnia.

duzo sie nie pomyliles bo przelom stycznia/lutego byly testy ecs/galaxy

 

Czasem coś się długo pisze ;) Mnie osobiście by interesowała DFI NF680i ale nie było jej w teście z oczywistych powodów ;)

zapewne mature bede mial juz za soba gdy wyjdzie dfi p965 oraz 680i ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...