Skocz do zawartości
Bartolomius

The Settlers Heritage of Kings

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej poszukaj, mozna znaleźc duzo informacji o tej grze, nawet na polskich stronach. Kilka miesięcy temu były dostepne juz screeny i dośc spora ilośc informacji.

 

Nie podoba mi się ze ta gra ma tytuł "Settlers", bo jest to całkiem nowa gra i praktycznie nie ma nic wpólnego z całą serią settlers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skopali gre. Najlepsze byly 2 pierwsze czesci. Od trzeciej gdzie zaczeto wprowadzac swobode, brak drog robili sie moim zdaniem coraz godzej, a gra zaczynala przypominac zwyklego RTS'a. W tej czesci zregyznowa juz chyba, ze wszystkiego co bylo wczesniej. Drogi sa wydeptywane, budynku wyjezdzaja z podloza (jeszcze dzisiaj pamietam jak fajnie patrzylo sie na te male ludziki i sposob kontrukcji budynku). W pierwszych dwoch czesciach trzeba bylo samemu zadbac o to, aby towary byly dostarczone w odpowiednie miejsce budujac sprawna siec drog. Nieraz decydowalo to o wygranej, zwlaszcza jesli budowalo sie fortece przy granicy a przeciwk rowniez nie proznowal. Tutaj ludki chodza sobie gdzie tylko chca, towary teleportuja sie z centum lub skladu na miejsce budowy. Ja sie juz na gre nie skusze, za duzo tego typu tytulow jest do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogralem troszke...na sprzecie z podpisu KIEPSKO SIE GRA (24-25fpsow - gdy domy sie pala) w 1024x768 max detali i wymuszone AAx4 i AFx16...Boshhh co za czasy....zaeby rts tyle wymagal??? grafika ladna oki, ale to juz nie to co ludziki z 1,2,3 czesci....ale przelaczenie na AAx2 daje juz dobre efekty (35-40 fpsow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj.

 

Nowy tytul, zlozony graficznie, a Ty chcesz zeby dzialal plynnie na Twoim konfigu w polaczeniu z AAx4+AF16?

 

Wracajac do gry- racje ma sgj piszac, ze slowo Osadnicy nie powinno sie nawet pojawic w tytule tej produkcji. Lekkie, latwe, przyjemne (patrzac po demie) ale z Settlersami nie ma to zbyt wiele wspolnego.

 

Niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj.

 

Nowy tytul, zlozony graficznie, a Ty chcesz zeby dzialal plynnie na Twoim konfigu w polaczeniu z AAx4+AF16?

 

Wracajac do gry- racje ma sgj piszac, ze slowo Osadnicy nie powinno sie nawet pojawic w tytule tej produkcji. Lekkie, latwe, przyjemne (patrzac po demie) ale z Settlersami nie ma to zbyt wiele wspolnego.

 

Niestety

1269984[/snapback]

 

 

buehehehehehehehe...LOL..Ty wiesz co ty piszesz??? uwazasz moj sprzet za kiepski???? no dobra gorszy od twojego A64 i X800 ale bez przesady!!!!!!!!! a co maja powiedziec ludzie z radkami 9550 itp.??? zeby w 1024x768 z max detali AAx4 i AFx16 nie chodzilo ok???? nie wymagam 1600x1200 ale taka rozdzialka nie jest niczym duzym...i do tego rts???? doom3 , HL2, Kroniki sa 1000x lepsze graficznie i mkna pieknie na moim sprzecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

panowie, do czego to doszlo - zeby sie sprzeczac co do wydajnosci sprzetu w settlersach? :lol:

 

co do samej gry - to tez pogralem troszke i nie powiem - grafika calkiem ladna, ale nie potrzebnie ogladalem skriny z nowych Age'ow :rolleyes:

gram w 1280 i gra mi sie calkiem przyjemnie - nawet jak jest fajer.

 

a propo samej fabuly - to ja jakos nie chwytam tego jak mi sie ta gra rozpoczela. imho settlers to znaczy settlers - pamietam dobrze jak sie zaczynalo gre w poprzednich czesciach - jeden domek (centrala B) ) i sie reszte mozolnie budowalo :D nie wiem jak tu - moze tak bedzie pozniej, zobaczymy. nie podpada mi tez "wyjednostkowanie" bohatera - przynajmniej na poczatku - wydaje mi sie ze w "strategi ekonomiczno-spolecznej" nie powinno sie tego robic.

 

jak na razie to s5 niczym mnie az tak bardzo nie zaskoczyly - mam nadzieje ze ta fabula nie spie.przy calosci i ze bedzie mozla lajtowo i przyjemnie szarpnac od czasu do czasu.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak myslalem o tej grze ale jak widze nie ma sensu, kurcze stare dobre settlersy - kultowa gra strategiczna. i ta muzyczka heeh

 

lukk nie obuzaj sie tak draak nie mial na mysli tego ze masz slaby sprzet, bo sprzecik masz mocny, jezli tak ci to biega to cos jest z enginem gry (chociaz 1024x768 z AAx2 i anizox16 - 35-40fps to juz nie tak zle ;) ) ale z drugiej strony, tak sie niby mowi ze rts a takie wymagania ale te obecna RTS 3d maja tak zlozona grafike ze nie dziwi mnie fakt ze chadzaja gorzej niz FPS (nie mowiac o HL2 - bo dla mnie ten engine jest najlepszym jaki do tej pory zrobiono)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak myslalem o tej grze ale jak widze nie ma sensu, kurcze stare dobre settlersy - kultowa gra strategiczna. i ta muzyczka heeh

 

lukk nie obuzaj sie tak draak nie mial na mysli tego ze masz slaby sprzet, bo sprzecik masz mocny, jezli tak ci to biega to cos jest z enginem gry (chociaz 1024x768 z AAx2 i anizox16 - 35-40fps to juz nie tak zle ;) ) ale z drugiej strony, tak sie niby mowi ze rts a takie wymagania ale te obecna RTS 3d maja tak zlozona grafike ze nie dziwi mnie fakt ze chadzaja gorzej niz FPS (nie mowiac o HL2 - bo dla mnie ten engine jest najlepszym jaki do tej pory zrobiono)

1270197[/snapback]

mi wypowiedz draaka zabrzmiala wywyzszajaco wiec sie troche poruszylem...no ale ok juz niewazne, bo "problem rozwiazany"

 

nie wiem czy zajrzaliscie do tematu ze koles ma malo punktow w 3dmarku 2001 ale opisze tutaj..koles napisal ze pomoglo wylaczenie wymuszania wyzszego odswiezania w sterownikach (a wlaczenie go np. w Rivie) i ma teraz wyzsze wyniki...tak tez zrobilem...efekt??? gra dostala niesanowitego kopa:

 

1024x768 max detali z AAx4 i AFx16 - ok. 40fpsow sie utrzymuje (przedtem 25-27)

1024x768 max detali BEZ AA i AF - ok 100fpsow sie utrzymuje (przedtem ok 60)

 

NICEEEEEEEE :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakich on ustawieniach gry grał, pewnie low, ni i jaki procek ram itd. Bo nie chciałbym mieć takiej sytuacji że kupuje gre a ona mi kiepsko chodzi <_<

Edytowane przez roboty2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gral na athlonie 1700+, 256 ramu a detale default (rozdzialka 1024x768) bo nigdy sie nie bawi z zmienianie ustawien. O to czy ci bedzie dobrze chodzic to sie nie martw! Zresztą od tego jest demko zeby sobie ściągnac i zobaczyc jak to bedzie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sluchaj co oni pierniczą, bedzie ci smigac az milo! Kumplowi na gf4mx chodzi tak dobrze ze az sie zdziwilem. Nie wiem czego oni chce od tej gry  :blink:

1270483[/snapback]

Wiesz, jesli chodzi o wymagania to u mnie na C1.7, FX5200 i 512M ramu tez dzialalo z wszystkim na maksa bez AA. Jesli chodzi o grywalnosc, to juz inna sprawa. Mi nie odpowiada to, ze tak skopali ta gre i przerobili na zwyklego, przecietnego RTSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG....... co oni zrobili z Settlers'ami ???!!!! :mur:

Gra nie ma prawie nic wspólnego z poprzednimi częściami..... brakuje tego fajnego bajkowego klimatu i śmiesznych ludków...... wyszło im coś w stylu Age of Empires.

Odinstalowałem po godzinie gry..... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak chodzi po drabinie człowiek z  kopalni. Stawia nogi pod szczebelkami :lol:

1271105[/snapback]

Mnie bardziej smieszy sposob budowania i teleportowania materialow na "plac budowy". Budynki wylaniaja sie spod ziemi, a materialy w magiczny sposob pojawiaja sie w odpowiednim miejscu. Barzdiej przekonywal mnie sposob budowania w S1 badz S2, gdzie najpierw bylo widac drewniany szkielet budynku, potem pokrywano go deskami, a na koncu (w przypadku niektorych budynkow) dorzucano nieco kamienia. Tam robilo to fajne wrazenie i nieraz sobie patrzylem jak to wszystko dziala, a w tej czesci pomagaja im chyba kosmici ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktos z problemem ze włącza gre ukazuje mu sie przepiękne logo BlueByte i po chwili przy krawędziach ekranu jakies niebiesko, czerwono zolte male punkty na czarnym tle i nic pozatym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktos z problemem ze włącza gre ukazuje mu sie przepiękne logo BlueByte i po chwili przy krawędziach ekranu jakies niebiesko, czerwono zolte male punkty na czarnym tle i nic pozatym...

1273785[/snapback]

Błędy w grafice mogą być spowodowane tym że masz 2MX, ze wszystkimi MX 2 i 4 mogą być różne problemy w nowszych grach :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób pozyskiwać IRON :blink: he właśnie znalazłem jego złoża :) he :| a jak można znaleźć / wydobyć Siarkę / Sulphur :unsure: no wszystko jasne , strasznie to uprościli ... też są tego złoża , wystarczyło obejść całą mape. hmm

Edytowane przez Sphinx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może jak przyśpieszyć czas ! Czasem sie to przydaje.

 

Gra jest troszke podoba do poprzednich czesci. Mozna powiedziec taka ewolucja ! Czas rozgrywki jest dlugi w kazdej z misji. Poszli bardziej w strone RTS, ale co byście chcieli po nowych Setlersach w kółko to samo, tylko lepsza grafika ?

 

 

Moze nadwyraz dodali Settlers w nazwie, ale to zrozumialy zapieg.

 

 

Gra sie w ta gre wysmienicie, grafika nie powala, ale jest ladna !

 

 

A jesli nie masz iron na planszy, to zbuduj targ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...