Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Patrz na podpis, nie jest potrzebny żaden mod. Na nowej rev 2.0 jest już FSB220 bez żadnych drutów. Drut modu stosowano do zwykłych procków, i podobno podnoszą nieco możliwości OC. Sam potestuje ale dopiero po sesji:(

Pozdrawiam!

 

PS. Płyta dojechała wczoraj. Różnice do rev1.2 to cztery głowne kondensatory są nie Rubicon tylko jakiś K7Z czy jakoś (niechce mi się do budy zaglądać).

Jak ktoś chce zdjęcia rev 1.2 i 2.0 to niech podeśle email na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 166 czy 200MHz nie musisz...

L12 robi się jeżeli walczysz o FSB... wtedy każde MHz się przydają... i powiedzmy masz to 230 lub więcej...

 

Podsumowując: jeżeli nie będziesz kręcił pow 200MHz to możesz go sobie odpuścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan,Jan 23 2005, 00:30]albo zmien bios...

1230675[/snapback]

Hmmm, też tak próbowałem:

D26 2.05.05 TaiPan Merlin - nie wstawał, na FSB 220 niestabilnie

D27 D27_TaiPan_0.2_EB_ED_Bpl_3.19C_16.12.04 Merlin - maks. FSB 220

D27 619 R2 2T Trats - j.w.

D27 D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19_28.12.04 - obecnie ciągnę na tym z uwagi na fakt, że chyba jest najlepszy w moim przypadku (wyższe wyniki w Evereście)

 

Żaden z nich (nie wspominając o standardowym od Abita) nie wstaje powyżej FSB 220, więc myślę, że tylko L12 mod, bo nawet zluzowanie timingów i wysokie v-core i v-dimm nic nie dają.

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ja cos robie nie tak?Jakis czas temu załadowalem bios"taipan2.0.05" i az miło było popatrzeć jak proc z 2460mhz poszedł na 2520mhz.Ale za parę dni postanowiłem poszukać cos lepsiejszego.Efekt jest taki ze na zadnym z biosów ,nawet na tym taipanie niemogę wrócić do 2500mhz.Po flashu biosa resetuje zworką i ustawiam wszystko od nowa.Czy potrzebne są jakies magiczne zaklęcia,albo cós??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja takowych problemow nie mialem

zainstaluj nowe sterowniki do usb

jaki system masz??

Sprobuj na przejsciowce na ps2

1232234[/snapback]

WinXP+SP2

Na ps2 dziala ale na USB nie hula i nie wiem czemu :( macie jakies rady :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, też tak próbowałem:

D26 2.05.05 TaiPan Merlin - nie wstawał, na FSB 220 niestabilnie

D27 D27_TaiPan_0.2_EB_ED_Bpl_3.19C_16.12.04 Merlin - maks. FSB 220

D27 619 R2 2T Trats - j.w.

D27 D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19_28.12.04 - obecnie ciągnę na tym z uwagi na fakt, że chyba jest najlepszy w moim przypadku (wyższe wyniki w Evereście)

 

Żaden z nich (nie wspominając o standardowym od Abita) nie wstaje powyżej FSB 220, więc myślę, że tylko L12 mod, bo nawet zluzowanie timingów i wysokie v-core i v-dimm nic nie dają.

1230724[/snapback]

Witam!

Wydję mi się że jesteś w błedzie kolego :blink:

Moja płytka identyczna jak Twoja NF7 ver.2.0 procek tez ten sam,pamiątki też identyko no i grafa też prawie taka sama B)

obecne ustawienia tak jak w podpisie (259fsb :rolleyes: ) to jest full stable, bios d27 TaiPan 0.3ED by Merlin -tutaj wielkie gratulację i pokłony dla Merlina za ten bios-jest to najlepszy bios jaki zrobił! na ża dnym z innych wcześniejszych nie osiągnełem tak wysokiego fsb i tak dużej wydajności, spokojnie mogę uzyskać FSB 267-269 odpalę jeszcze na 271mhz ale już nic więcej :wink: Dodam że nie trzeba robić moda L12 gdy masz ten BIOS gdyż L12 zawiera już ten bios-powinieneś to wiedzieć :unsure: ja nie mam moda L12 w sokecie!

Na zakończenie pochwalę jeszcze Abita i Hynixy :razz: płytka nie ma zadnych modów napięć ani radiatorów porzadnego chłodzenia-wymieniłem tylko pastę na NB i założyłem radiator na SB ze starego ECSa :wink:

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydję mi się że jesteś w błedzie kolego

1232326[/snapback]

Ty też, tylko z pozoru macie te same części, w efekcie nic nie jest w 100% identyczne, masz niezwykłe szczęście z mobo, może nawet z ramem bo cpu to nic wielkiego ale z cała pewnością w oc nie możesz porównywać dwoch pozornie identycznych NF7 no chyba że wyszłe z tasmy jedna po drogiej a i to nie będą idento mobo. Każda jest wyjątkowa i niepowtażalna.

 

edit

i dodam jeszcze że soft L12 mod nie zawsze działa równie dobrze jak tradycyjny drot!

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychodliczny-Problem żaden-jak dla mnie-to Ty nie mozesz >220fsb

 

OWIES-wiem że żaden sprzęt nie jest taki sam a możliwości OC sprzetu różnią się od siebie "fizycznymi mozliwosciami " i Abit nie =Abit

z własnych obserwacji na Duronie 1400 i na obecnym Antku wiem ze L12 nie jest potrebny przy biosach Merlina.

 

pozdro.no offence:-)

Edytowane przez natan33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc all

 

Mojo abit dlugo nie pozył zdechł na dobre(zmiana biosu nie pomogla), teraz siedze na msi kt400.

Mam tylko jedno pytanie do abita zawsze jak miałem włączoną obsługę usb2.0 to winda nie wstawala i mialemem piękne niebieskie ekrany natomisast na usb1.1 wsio bylo ok. ktos ma jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde z moim abitem sie w arescie uwineli w 2 dni:O i powiedzieli ze bios byl padniety i dali nowa kosc. dobrze ze sie sam za flasza nie bralem. teraz tylko znowu obradiatorowac, poskladac, ryzykowac przy kolejnym flaszu, zalozyc wc... nie chce mi sie:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Pisze wlasnie do was z mojego nowego abita nf7 v2.0 :) chwilowo nie mam czasu sprawdzic czy procek sie lepiej kreci niz na poprzedniej plycie (Epox 8rda3i) bo w czwartek mam kolkwium i musze isc sie uczyc :P Mam pytanie do was czy zakladaliscie cos na SB? bo taki goly i nie wiem czy szukac jakiegos radiatora na to czy nie :D i mowicie ze zakladacie jeszcze jakies radiatory.. na co? na mosfety obok cewek nad CPU?!? :) Linoge napisz mi o tych radiatorach na gg jak bedziesz =P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

mosfety pociety stary radiator z celka 566 wieje na niego 80mm@7v

edit :

radiatory na 3 lewych mosfetach sa obrocone o 90* (wyloty na boki)

nb - zloty zelmek + nawiew

sb - niebieski zelmek

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć :-P Czy występuje u was problem z zegarem rtc(szczerze bez ściemy) i czy fsb 200+ ten problem niweluje tak jak w przypadku epoxów na n-forcie? Bo wszyscy tu gadu-gadu a nikt nic nie mówi o wielkiej bolące tego chipsetu czyli o zegarze rtc. pzdr :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy może mi ktoś powiedzieć co to za dziwna wersja abita nf7?

abit nf7

 

Takie zdjecie zamiescili w hurtowni z której zamierzam brać płytkę - ale mam nadzieje że będą mieli normalną wersję, a takie cuś dali bo nie mieli innego zdjęcia...

Edytowane przez Wierzba25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...