Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko sprawdzone w 100% i dalej the same...

moze w trakcie przenoszenia cos uszkodziles?

mialem podobne objawy, ale na innej plycie (SOLTEK), okazalo sie ze bylo cos nie tak z plyta, ale co to ci nie powiem, uspokoilo sie jak wymienilem plyte glowna... , w kazdym badz razie na tym SOLTEKU stracilem 4 zasilacze :), cud ze nic pozatym sie nie upieklo...

mysle ze to w zasilaczu dziala zabezpieczenie przeciwzwarciowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja mam pytanko odnosnie ustawien w biosie

 

nie wiem czy opcja IDE BUS MASTER moze byc na enabled (domyslnie jest na disabled)

 

komp dziala niby normalnie, ale nie wiem czy ta opcja nie powoduje problemow przy nagrywaniu...

nagrywara myslalem ze dead, a dzisiaj w serwisie po 3 tygodniach mowia ze jest ok ;-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam troche głupie pytanie: Czy u was byl kabel serial ata w pudełku z płytą główną? Chcialem podpiąć dysk pod przejściówke sata a tu zonk bo przejściowka jest kabel zasilający jest a samego kabra sata niema :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam troche głupie pytanie: Czy u was byl kabel serial ata w pudełku z płytą główną? Chcialem podpiąć dysk pod przejściówke sata a tu zonk bo przejściowka jest kabel zasilający jest a samego kabra sata niema :?

ja mam 1 kabel sata, za to nie miałem tego całego abit serillel(czy jakoś tak), ale upomnniałem się w sklepie o to i mi dodali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nowym panelem USB z allegro - LINK

Niby piny tak samo podpiął jak w manualu, ale po podłączeniu czytnika XP pokazuje, że wykrył nieznane urządzenie i nic z tego :? Moze zle ustawił kabelki w panelu? Moze ktoś okiem rzucić na ten jego opis ?

Jeżeli zaś podłącze oryginalnego śledzia z USB i IEEE wszystko ok, czytnik jest wykrywany i wskakuje jako dysk wymienny :?

Zależy mi zaś na USB z przodu obudowy, a nie przedłużaczu.

Oczywiscie płyta NF7-S 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy nf7 obsługuje agp2x?

ewentualnie co się stanie po wsadzeniu takiej grafy?

po prostu nie odpali czy może się coś uszkodzić?

AFAIK nie wsadzisz takiej grafy nawet....

inna rewizja AGP

przynajmnie z moim Intelem i740 tak bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

Dzięki ath za poruszenie mojego problemu na forum! :) Co się Panowie okazało... Rozkręcaliśmy całego kompa, składaliśmy go z powrotem. Zdjąłem mojego zalmana i na procku nie było pasty termoprzewodzącej... No nic, nie wzięliśmy tego pod uwage. Kiedy skończyły się pomysły, stwierdziłem, że to jednak wina termoprzewodnika... Lekkie nasmarowanie procka i... wszystko śmiga jak dawniej :) Tak więc drogie dzieci, pamiętajcie o posmarowaniu Waszego procesora termoprzewodnikiem wysokiej jakości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, każdy o coś pyta to ja też:

ostatnio odkryłem, że prawy kanał dźwięku działa u mnie zupełnie bez basu. Zauważyłem to przypadkiem bawiąc się suwakiem w winampie. Zmieniłem stery nforca i jest to samo. Wtyczki oczywiście przeglądnąłem i przedmuchałem, a wszystko sprawdzałem na głośnikach, kolumnach i słychawkach->poprostu lewy kanał jest ładnie bas i głośnik, a prawy sam głośnik, a bas zupełnie odłączony. Nie wiem czy tak wcześniej było, czy samo się zmieniło, ale wkurza to bardzo!

Czy ktoś się spotkał?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanko , czy jak do tych kosci ramu ktore mam w podpisie dokupie 512 w jednej kosci ale innej firmy ktora poleci z takimi samymi timingami poradzi sobie ta plyta z dualem czy raczej nie wstanie i bedzie blue screenami sypalo ?

Teoretycznie po wlozeniu 2x256 w bankach kolo siebie i 1x512 do tego osobnego banku powinno obslugiwac duala. Tylko czy nie beda sie gryzly jesli beda rozne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, każdy o coś pyta to ja też:

ostatnio odkryłem, że prawy kanał dźwięku działa u mnie zupełnie bez basu. Zauważyłem to przypadkiem bawiąc się suwakiem w winampie. Zmieniłem stery nforca i jest to samo. Wtyczki oczywiście przeglądnąłem i przedmuchałem, a wszystko sprawdzałem na głośnikach, kolumnach i słychawkach->poprostu lewy kanał jest ładnie bas i głośnik, a prawy sam głośnik, a bas zupełnie odłączony. Nie wiem czy tak wcześniej było, czy samo się zmieniło, ale wkurza to bardzo!

Czy ktoś się spotkał?

pozdrawiam

Problem iście dziwny. Skro to nie wtyczki to jest jedno rozwiązanie, no może dwa.

1) Format i czekuj od nowa.

2) ALC 650 ma uszkodzony jeden kanał.

Spróbuj klonowania na 4ry głośniki i zobacz czy wyjście tylnich też tak cienko gra.

 

Male pytanko , czy jak do tych kosci ramu ktore mam w podpisie dokupie 512 w jednej kosci ale innej firmy ktora poleci z takimi samymi timingami poradzi sobie ta plyta z dualem czy raczej nie wstanie i bedzie blue screenami sypalo ?

Teoretycznie po wlozeniu 2x256 w bankach kolo siebie i 1x512 do tego osobnego banku powinno obslugiwac duala. Tylko czy nie beda sie gryzly jesli beda rozne...

Wszystko się zdażyć może,a czkolwiek nie powinno być problemu. Ewentualnie bios 2T i jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daron

Dzięki za zainteresowanie się moim przypadkiem. Z tym klonowaniem to nie za bardzo kumam. W ustawieniach soundstorma mam układ 5.1, bo używam do gier i filmów dvd te słuchawki 3D z podpisu, więc takie mam ustawienia.

ALC 650->co to jest?:)

format raczej odpada w najbliższym czasie>choć coraz więcej mi się rzeczy na kompie pieprzy, więc może...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALC 650 to kodek AD/DA Realteka odpowiadający za analogowe wyjścia.

Klonowanie to jest taka metoda, w której jako (w dźwięku mp3 powiedzmy- dwa kanały) na przód i na tył leci to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALC 650 to kodek AD/DA Realteka odpowiadający za analogowe wyjścia.

Klonowanie to jest taka metoda, w której jako (w dźwięku mp3 powiedzmy- dwa kanały) na przód i na tył leci to samo.

Spoko, dzięki no ale kodek po przeinstalowaniu(sterów od nforce) chyba powinien dobrze działać?

Ciekawą sprawą jest że dźwięk basu zanika wraz z przesuwaniem suwaka(w winampie) lub gałeczki(na wzmacniaczu)->natomiast gdy jest w pozycji "balanced" to wszsystko ładnie śmiga i są wszystkie barwy dźwięku->sprawdziłem to dokładnie słuchając głośno muzyki i obserwując ładnie poruszający się basowy głośnik...ciekawe nieprawdaż?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanko

 

Gdzie wlaczyc/wylaczyc port LTP w biosie ?

Integrated Peripherals ---> Onboard Parallel Port ---> Disabled/ albo włączony jeden z trybów (ECP; EPP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki no ale kodek po przeinstalowaniu(sterów od nforce) chyba powinien dobrze działać?

Ciekawą sprawą jest że dźwięk basu zanika wraz z przesuwaniem suwaka(w winampie) lub gałeczki(na wzmacniaczu)->natomiast gdy jest w pozycji "balanced" to wszsystko ładnie śmiga i są wszystkie barwy dźwięku->sprawdziłem to dokładnie słuchając głośno muzyki i obserwując ładnie poruszający się basowy głośnik...ciekawe nieprawdaż?

pozdrawiam

No, nie bedzie działał jeśli jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto by miał zamontowanego Pentagrama qvc 100Cu+ i niebieskeigo Zalmana NB47J na Abicie NF7?

Nigdzie nie znalazłem sygnaturki z takim zestawem, a nie ma sensu zakładać nowego tematu.

Potrzebuje informacji czy to się zmieści razem? A dokładniej to czy ten niebieski Zalman nie będzie zachaczał o Pentagrama z procka. Bo jak się tak przyjżałem temu Pentagramowi, to nie jestem pewien że ten radiator na NB się zmieści.

Prosiłbym o krótka odpowiedź, czy zmieści się bez zbędnych przeróbek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czym moga byc spowodowane zaciecia dzwieku na abicie nf7 z sound blaster live, mam to podczas grania (co jakis czas) oraz np. gdy leci muzyka w tle a ja pisze z kims przez gg, jezeli nic nie wciskam na klawiaturze to jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto by miał zamontowanego Pentagrama qvc 100Cu+ i niebieskeigo Zalmana NB47J na Abicie NF7?

Nigdzie nie znalazłem sygnaturki z takim zestawem, a nie ma sensu zakładać nowego tematu.

Potrzebuje informacji czy to się zmieści razem? A dokładniej to czy ten niebieski Zalman nie będzie zachaczał o Pentagrama z procka. Bo jak się tak przyjżałem temu Pentagramowi, to nie jestem pewien że ten radiator na NB się zmieści.

Prosiłbym o krótka odpowiedź, czy zmieści się bez zbędnych przeróbek.

Pozdrawiam

Nie wejdzie. Do mojego 7000b (92mm) musiałem giąć jeden fin nb47-j.

 

 

witam

czym moga byc spowodowane zaciecia dzwieku na abicie nf7 z sound blaster live, mam to podczas grania (co jakis czas) oraz np. gdy leci muzyka w tle a ja pisze z kims przez gg, jezeli nic nie wciskam na klawiaturze to jest ok

Trzeci slot i reinstalka sterów+ ss off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wejdzie. Do mojego 7000b (92mm) musiałem giąć jeden fin nb47-j.

Dzięki za odpowiedź. A jeszcze nie orientujesz się ewentualnie czy taki pentagram wejdzie? Droższy, ale ważne że wydajnościowo również ok i pasywny.

Więc teraz pytanie brzmi czy Pentagram Freezone NP40 Cu zmieści się razem z Pentagramem QVC 100 Cu+ na tym Abicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A jeszcze nie orientujesz się ewentualnie czy taki pentagram wejdzie? Droższy, ale ważne że wydajnościowo również ok i pasywny.

Więc teraz pytanie brzmi czy Pentagram Freezone NP40 Cu zmieści się razem z Pentagramem QVC 100 Cu+ na tym Abicie?

Nie zmiesci sie :( Ja sam mam problemy a mam Pentagrama 92, co prawda mam Zalmana, ale na 99 % beda o siebie "wadzic" co cholernie utrudnia demontaz procka etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...