Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już jesteśmy przy temacie modowania chlodzenia na chipsecie to polecam jeszcze dorzucic te foteczki, moze komuś te fotki podsuną jakiś ciekawy pomysł

 

MOD nr 1

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

MOD nr 2

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jeszcze jeden patent, mianowicie hitpajp jaki zastosowali na nabogatszej wersji A8N SLI Asusa w wersji Premium bodajże, gdyby mieć parę części od kanapki na grafikę od Zalmana to możnaby chyba coś podobnego zrobić samemu, pozostaje tylko pytanie czy to jest skuteczne... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku (he he, przejrzeć te 160 stron) podawałem linka do moda chłodzenia jaki był pokazywany na benchmark.pl Wtedy nie wzbudził zainteresowania.

Użyli jakiegoś heatpipe zalmana(?) który normalnie jest montowany na grafie. Inaczej rurki wygięli i działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, pamiętam, komputronik w bodajże jakimś GEOpc to zrobił. Ale gdyby tak zrobić żeby jeden koniec hitpajpa oddawał ciepło na obudowę, coś jak w tej bezgłośnej obudowie Zalmana, po prostu przykleić z drugiej strony bloczek do blachy obudowy, ciekawe czy to by działało... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paolowawa

Już podawałem linki do tych modów.

 

Przypominam zainteresowanym, całość wszelkiej maśći modyfikacji jest tutaj:

1. http://www.dfi-street.com/forum/showthread...77&page=1&pp=15

2. http://www.xtremesystems.org/forums/showth...highlight=Spire

 

Swoją drogą ja polecam na NB Spire SP201-NBL, docelowo chłodzonko na GPU, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zamonowoać to cudo na naszym NB. Pasuje praktycznie bez większych manewrów i kombinowania, temperaturki są bardzo znośne, a co najważnijsze w przyszości nic nie będzie nam haczyło o grafike - profil jak oryginalny cooler z DFI.

Temp. SPIRE - idle: 40st.C; stress: 44st.C.

Wygląda to tak: SPIRE

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN --> Pewnie ci chodzi o te dwa artykuły, w ktorych do chłodzenia chipsetu uzyto kanapki zalmana. Owszem mozna ten patent zastosowac tylko podobno trzeba troche sie nameczyc z wyginaniem rurek.

 

Dołączona grafika

wiecej tutaj ....

Geo-PC z 2 x 6800 Ultra *SLI

Geo-PC z GeForce 7800 GTX SLI

 

 

@Boxster --> Jaka jest cena tego wiatraczka SPIRE ??? Orientujesz sie moze??? i jak wyglada sprawa glośności w porownaniu ze stockowym chlodzeniem DFI ???

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paolowawa

Jest głośny jak cholera... ale tylko na max obrotach. Skręcony u mnie na 3600RPM jest cichutki jak koliber - delikatny szmer powietrza.

Kupić można np. TU.

 

Tak na szybko, u mnie wygląda to tak:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Z góry zalecam zdjęcie tylko tego szkiełka pokrywającego z góry cooler, zwykły bajer który tylko utrudnia usuwanie kurzu. Dodatkowo warto jeszcze wspomnieć, że pod "śmigłem" znajdują się dwie diody - czerwona/żółta - coś dla moderów.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilka ostatnich stron tego tematu i nie zauważyłem zeby ktorys z was poruszył temat nowej rewizji DFI NF4 :)

 

Link do tematu o nowej rewizji

 

Z tego co wyczytałem m.in. rozwiązano problem zworki 5V, zmieniono układ komponentow na płycie ala Crossfire, Silicona 3114 S-ATA zastąpiono kontrolerem Promise S-ATA300 i zasilnanie procka ma byc chyba 4-fazowe :)

 

Ma sie pojawic na poczatku października. Zapowiada sie ciekawie :) Co o niej sądzicie ??

Edytowane przez Overclocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz  :razz:

1665525[/snapback]

A to sorki nie zauważyłem :)

Ale z drugiej strony mysle ze warto było o tym przypomnieć bo pażdziernik tuż tuż.

 

P.S. Pamietacie może ok ktorej strony/daty bylo to przez was poruszane ??? Chętnie bym poczytał co sądzicie o tych zmianach :)

Edytowane przez Overclocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej nowej rewizji, to lepiej kupic teraz czy poczekac az nowa wejdzie do sprzedazy?

 

Roznica w cenie nie powinna byc wysoka, najlepiej taka sama :]

 

Jak sadzicie?

1666228[/snapback]

 

czekanie to nie rozwiązanie ... zwłaszcza w kompach - gdzie co tydzień coś nowego ...

Nowa rev mobo może być lepsza ... albo gorsza - aby się o tym przekonać trza by poczekać na pare opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pytam, po co wymieniac jeden wiatrak na chipsecie, na inny, skoro wystarczy sam radiator? Z tego co widze to Boxster ma ze Spire takie same temperatury, jak ja na pasywnym Zalmanie, co jak dla mnie jest nielogiczne :) Wystarczy lekki przewiew w budzie i mozna leciec z samym radiatorkiem, takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wozaq

Jestem estetą i wybacz, ale jeśli coś jest powyginane i powycinane w ten sposób to wysiadam, to nie dla mnie...

Zresztą w przyszłości jak zakupisz inną kartę to dalej możesz mieć problemy z tym radiatorem. Okarze się, że jakiś "kolec" zaczyna Tobie wadzić, albo zmieni się chłodzenie na GPU i stracisz nawiew na mostek, przez co i tak będziesz musiał zastosować jakiś dodatkowy nawiew.

Ja mam spokój już na zawsze... no chyba, że stanie cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiew z grafy tak naprawde prawie nic nie daje, glownie potrzebny jest nawiew z wentyla z przodu obudowy (wiem, bo jak wylaczylem to wzrasta do 44-46st :D ). Grafy natomiast az tak czesto nie wymieniam :) Po prostu, jesli ma mi wyc jakis mizerny wiatraczek, to juz wole miec takie "cos" powyginane... Mnie glownie chodzilo o to, ze bzdura jest, ze mamy takie same temperatury, wydaje mi sie, ze umnie powinna byc wyzsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że też wam się chce tak bawić w to całe chłodzenie NF4, u mnie teraz 37-38stC w idle i max 40stC w stresie max temp jaką miałem na NF4 podczas upałów w lecie to 44stC i wszystko na oryginalnym wyjcu ba nawet z oryginalną pastą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że też wam się chce tak bawić w to całe chłodzenie NF4, u mnie teraz 37-38stC w idle i max 40stC w stresie max temp jaką miałem na NF4 podczas upałów w lecie to 44stC i wszystko na oryginalnym wyjcu ba nawet z oryginalną pastą ;)

1667242[/snapback]

Moze dali Nam magiczne pasty na NF4 :lol: , bo ja tez nie mam zadnych problemow z temp na chipsecie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo Ty nie masz magicznej pasty :> ja na zolty zalmanie mam 41-42 st w stresie a wieje na niego cooler masterek z diodami 2000 rpm :) cichutko wydajnie i ladnie :)

1668025[/snapback]

Z tego co widzę to chyba nie mam wogóle żadnej pasty, albo jakąś izolacyjną dali :lol:

 

EDIT:

Toć u mnie wiatraczek na NF4 zasuwa cały czas na 5000 obrotów i jeszcze wieję 12cm wiatrakiem w tą okolicę na 1500 obrotów. :D

Edytowane przez donulung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo z tym że przy normalnej pracy(internet, winamp) mam 48stopni a jak gram to dochodzi do 52-53. Musze w końcu kupić zalmana.

 

EDIT:

A tak przy okazji to nie wiecie czemu po wyjściu ze stanu wstrzymania ITE pokazuje dziwne napięcia?

Edytowane przez JPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...