Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

nie, nei tylko bo przewaznie o oc mysla, nie mów ze nie myslisz i lcza na nie wiadomo ile, a zawsze to moze byc wina czegos innego...

1254960[/snapback]

OK ... posiadacze Winchesterów 3200+ nie powinni mieć problemów .... 300x10 i po sprawie ...

 

3000+ 333x9 ... może być cięzko :wink:

 

a tak na poważnie: dobra płyta to podstawa oc całego compa. Oc ma być przy full stabilności ...

 

Wiem, że widzialeś reckę na Anandtechu ... na DFI wycisnęli więcej z RAMu niż na innych płytach więc nie o 3GHz tu rozmawiamy. 456 HTT/FSB jest niewątpliwie osiągnieciem i trochę pewnie utopią zarazem biorąc pod uwagę bios do 400. 300 ... 333 nam wystarczy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

Mardok =:) wiesz czytałem cały wątek ale akurat najwazniejsze zapomniałem, ze chcesz "tylko" 2.5ghz, ale pamietaj, ze nie wszyscy mysla tak jak ty, płyta jest super, szczególnie to fsb mnie dobija, oczywiscie w dobrym tego słowa nzaczeniu :D . ja jutro bede miał mojego gg, jak bedie słaby to nie długo wymienia ale raczej na epoxa, w koncu to sa dobre płyty.

teraz taka maja dygresja z innej beczki, szkoda ze ten a64 3000 s939 nie ma tyle mhz ile wersja s754, narawde szkoda, fsb 250 i mnoznik x10 i juz mamy 2500mhz, szkoda ze mnoznik jest w góre zablokowany, ale... wydaje mi sie, ze to powinno byc rozwiazane nei długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupiłem 3200+ eh zasadzie dołożyłem kasę do 3200 właśnie dla mnożnika, a czy to był dobry wybór czas pokaże. Takie 10x250 i będę szczęśliwy ;) A jak najdzie może ochota to może pokręcę dalej, ofkorz jak proc będzie chciał, bo nie chcę przekraczać napięcia 1,55v. Na początku martwiłem się o to że będę jechał przynajmniej na razie na BOXie ale jak zobaczyłem że nas na forum na BOXie robią 2,6GHz a na zachodnich nawet 2,7GHz to takie moje 2,5GHz ten wiatraczek powinien znieść bez zająknięcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ... posiadacze Winchesterów 3200+ nie powinni mieć problemów .... 300x10 i po sprawie ...

 

3000+ 333x9 ... może być cięzko  :wink:

 

a tak na poważnie: dobra płyta to podstawa oc całego compa. Oc ma być przy full stabilności ...

 

Wiem, że widzialeś reckę na Anandtechu ... na DFI wycisnęli więcej z RAMu niż na innych płytach więc nie o 3GHz tu rozmawiamy. 456 HTT/FSB jest niewątpliwie osiągnieciem i trochę pewnie utopią zarazem biorąc pod uwagę bios do 400. 300 ... 333 nam wystarczy  :-P

1254979[/snapback]

Jak dla mnie duzym plusem jest tez dzielnik 183 dla pamieci bo przy 3000+ bardzo duzo sie traci jesli pamiec nie pojdzie 1:1 . A pamiec to podstawa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom według tego programu "A64 MemFreq v1.1" to DFI ma:

-> 100, 125, 133, 143, 150, 166, 183, 200

w porównaniu do reszty:

-> 100, 133, 166, 200

to DFI ma rzeczywiście „troszkę” więcej możliwości do ustawiania pamięci, a co za tym idzie można „łatwiej” wycisnąć z nich MAX :)

 

Eh… jeszcze trochę i już będzie sobota ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

to akurat rozumie, ale nawet nie o wieksze!!! ja biore z pronoxu czesci i winchestery, sie pojawiaja a znikaja szybciej !! jedynie 3500 jakos sie nie sprzedaje super ale 3000/3200 leca jak prosiaki!!! dzisiaj rano w pronoksie były dostepne, bo poludniu juz zadnych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 3 2005, 19:03-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 3 2005, 19:03)
Nom według tego programu "A64 MemFreq v1.1" to DFI ma:

-> 100, 125, 133, 143, 150, 166, 183, 200

w porównaniu do reszty:

-> 100, 133, 166, 200

to DFI ma rzeczywiście „troszkę” więcej możliwości do ustawiania pamięci, a co za tym idzie można „łatwiej” wycisnąć z nich MAX :)

 

Eh… jeszcze trochę i już będzie sobota ;)

1255035[/snapback]

MSI K8N Neo4 też ma 183 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ceny Winnie pójdą w górę, oj póją. Wystarczy polookać, by się przekonać , ze jest zastój w dostawach. A dalej to juz prawa rynku decydują....

 

W ogóle z dobrymi płytami na NF4 to jest paranoja. Wczoraj gadałem z Ibizem i do jego "źródełka" miało dojechać 200 sztuk MSI K8N SLI. I owszem, przyszły......dwie. W Niemczech z kolei, jak dowiedziłem się od znajomego z Kolonii, DFi rozeszły się na rynku szybciej niż bułki w pierkarni. Teraz wyczić juz sie po prostu nie da,.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam jeszcze ostatnie 3 procki Winchestery i Ostatnia !!!! Płyta DFI NFR SLI-DR.

 

 

 

Za 3200 Winchesterami trzeba sie mocno nachodzic żeby dostac.... a hurtownie puste

Cena procka 800zł

cena płyty 930zł.

 

 

Kolejna dostawa procesorów nieznana.

 

Chętni na (500-75-75-74

gg 3327594

dszywala@interia.pl

PW

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sirius.pl pisze o starcie dystrybucji płyt DFI

 

http://www.sirius.pl/news.php?id=4455

 

Ciekawe czy Sirius bedzie sprzedawał tę markę?

 

Jest w Polsce sklep, który je oficjalnie sprzedaje?

 

Bo co się stanie, gdy płytka od DSzywala zaliczy zgon? Co z gwarancją?

 

Jakie PCP?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko te ceny chyba z kosmosu wzięli.... 229$ za SLI-DR :lol: Chyba jak 1000 sztuk w hurcie ktoś kupuje bezpośrednio od DFI. To tak jak z Radeonami X800XL. Niby cena wyjściowa 299$, a wszystko wskazuje na to, że w Polsce dojdzie do 1400 zeta :mur: Nie ma bata by tak tanio można było je kupić. MSI K8N NF4 Diamond, który jest juz na rynku kosztuje w przeliczeniu z ojro ponad 900 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

 

Chol*** wie ilu pośredników portfele pod drodze ten sprzęt „zasila” :/ Aż się boje pomyśleć, ale tak to już jest że pośrednik zawsze zarabia najwięcej….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał na problemy ze strony NV bo co dla takiego MSI, DFI czy Asusa wysypać do kombajnu 5000 szt. chipsetow i rąbac masowo MOBO,a no nic .Dla nich to jak dla byka jabłko tylko dawać.Nie sądzę zeby sami blokowali sobie zbyt.

:rolleyes:

pewnie za pare dni wylezie szydło z wora ;-) co jest graane

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z Radeonami X800XL. Niby cena wyjściowa 299$, a wszystko wskazuje na to, że w Polsce dojdzie do 1400 zeta :mur: Nie ma bata by tak tanio można było je kupić.

Dziś pojawiło się review Sapphire's Radeon X800 LINK gdzie na ostatniej stronie czytamy:

 

"The tricky issue with this card has to do with its price. Sapphire says its suggested retail price is $249, and they say the card's street price might even dip to 10% below that. If it does, this card could be a steal, and it will easily be worth the premium over ATI's projected price for 128MB versions of the Radeon X800 of $199. (A card with this much rendering power really ought to have 256MB of memory.) However, I see only two listings for this card at online vendors right now at Pricewatch.com, and both are charging about $330 for the OEM version—not the retail one we've reviewed with the bundled games and cables. The question is: will the street price really reach $249 or less? Will this new generation of ATI graphics chips be widely available enough for supply and demand to meet at the appropriate point?

 

1250pln kosztuje PowerColor X800 - jedyny X800 jaki namierzyłem w Polsce ... nie chcę znać zatem ceny XL <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16065 juz sie pojawiaja czesciej te płyty chodzi ogolnie o nf4 <_< ale z tymi winczmi 3000 normalnie sie nie nadaza!! u mnie juz mobo lezy, grafa lezy a z prockiem [gluteus maximus]!!! pojawił sie ranop w pronoksie, za 3 godziny wszystkie sztuki poszły!!! ludki nawet przepłacaja, pare dziesiat zł wiecej, zeby miec tego proca i cos mi sie wydaje, ze ceny pojda w góre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sirius.pl pisze o starcie dystrybucji płyt DFI

 

1256471[/snapback]

Dszywala kupuje od nas płyty DFI NF4 !!

Płyty mają pełną gwarancje realizowaną w Polsce, na podstawie pudełka i faORT: ORT: ORT: ktury, którą wystawiamy każdemu klientowi "dszywala".

Zwrot uszkodzonej płyty odbywa sie na nasz koszt kurierem!!

Pozdrawiam wszystkich z forum cyb3728 (cyb3728@onet.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

1250pln kosztuje PowerColor X800 - jedyny X800 jaki namierzyłem w Polsce ... nie chcę znać zatem ceny XL  <_<

1256704[/snapback]

Im wiecej takich tekstow tym wieksza szansa na nizsza cene. Ta sugerowana jest bardzo atrakcyjna (sam mam zamiar kupic X800XL), ludzie wyrazaja ogolne zadowolenie i chec kupna, wiec jakies dupki ja podbijaja. Mysle, ze sie na tym przejada, bo 3/4 chetnych liczyla na te $249.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe stery od nV do NF4 ...

 

"Nvidia made Windows XP and Windows 2000 driver for these new Nforce 4 chipsets and you need to have at least Service Pack 1 to install the drivers under Windows XP. You need DirectX 9 or higher in order to make NVMixer work. Those are the requirements.

 

If you have any Nforce 4/Ultra or SLI boards I believe that it might be a good idea to get these drivers. Nvidia updated the audio driver to 4.60 (WHQL), Audio utilities to 4.51, Ethernet driver to 4.68 (WHQL), SMBus driver to 4.45 (WHQL), Installer to version 4.60 and IDE NVIDIA driver to 5.07 (WHQL).

 

We can add that the driver is WHQL certified and that it will support dual processor systems. Nvidia added support for its Disk Alert System and fixed some general compatibility problems." LINK

 

 

nForce_6.39_WinXP2K_WHQL_english.exe

 

nForce_6.39_WinXP2K_WHQL_international.exe

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dszywala kupuje od nas płyty DFI NF4 !!

Płyty mają pełną gwarancje realizowaną w Polsce, na podstawie pudełka i faORT: ORT: ORT: ktury, którą wystawiamy każdemu klientowi  "dszywala".

Zwrot uszkodzonej płyty odbywa sie na nasz koszt kurierem!!

Pozdrawiam wszystkich z forum cyb3728 (cyb3728@onet.pl)

"Od nas" czyli od kogo?

 

Link do strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wypowiedzi to chyba kopanie sobie grobu :wink: Nie wiem jak inni ale gdybym przelał kasę zrobiłoby mi się trochę słabo... I gdzie te fotki??? W erze telefonii komórkowej z wbudowanymi aparatami za "1zł"

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanycb z forum !!

 

Rzeczywiście nie przedstawiłem się. "Nas" znaczy:

 

 

Mam na imie Adam i reprezentuje firme:

 

AMASOFT SYSTEMY INFORMATYCZNE

NIP:631-210-75-21

Regon:276477998

z Gliwic

 

Kom: 500548588

tel: 0-32 2793703

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...