Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

macie pomysl czym polaczyc mostek na chipsecie? zeby byl sli, ale tak polaczyc zeby dalo sie to latwo usunac wrazie naglej potrzeby skorzystania z gwarancji....

Edytowane przez V_i_c_t_o_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ołówek, ołówkiem on ma „tendencje” do przestawania „działać” co potwierdzały nie raz przypadki podczas modowania CPU. Ja osobiście bym jednak polecał używać lakieru, np takiego do odnawiania ścieżek na szybach do ogrzewania w samochodach takie coś kosztuje około 12zł w polmozbycie a z usuwaniem też nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszęo całkowitą instrukcje "Jak zfeshowac bios "

 

dzeineki ;]

1338031[/snapback]

1. Ściągnij sobie "Diamond Flash Image for BIOS"

2. Uruchom, włóż czystą dobrą dyskietkę, poczekaj aż image nagra się na nią.

3. Odpal kompa z dyskietką w stacji i zrobi się samo :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 19 2005, 16:00-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 19 2005, 16:00)
Cholera no nie wiem co się dzieje ! Włączyłem dziś komputer i same zrzuty pamięci po kolei już kilka razy pod żad, najpierw myślałem że to wina ramu (bo tak było głownie na NF2 czyli zrzut pamięci = przegiąłeś z ramem) ale nie w tym przypadku, nagle komp przestał mi się uruchamiać znaczy wisiał na poście, zresetowałem biosa użyłem zworki Safe BOOT i nic dalej wisi :/ Dopiero odpięcie all napędów i HDD pomogło pójść dalej. Teraz jakoś pokombinowałem i jestem w windzie ale nie wiem na jak długo :/ Cholera wie co się dzieje :/

1336910[/snapback]

 

 

Ha, zgadnij dlaczego nie było mnie wczoraj w tym topiku? BO K...... MAĆ MIAŁEM TO SAMO! Spokojnie sobie siedzę w łazience montując lampkę, a żona: " Krzysiu, komputer pokazał niebieski ekran jak włączyłam i nic teraz nie można zrobić". Wyskoczyłem jak z procy.... i do lampki wróciłem dopiero wieczorem. Co uruchomienie to przy ładowaniu sysu BSOD i restart. Wachlowałąm timingami , napięciem, slotami i wróżka Matylda wie jeszce czym i nic nie pomogło. Rozkręciłem cały komp, złożyłem.... i działa! Nie mam pojęcia co było. Amba fatima normalnie...

 

BTW - BIOS 03/09 nie jest tak dobry jak 02/17 czy 02/09. Przy konkretnych częstotliwościch pamięci muszę dać wyższe wartości timingów "pobocznych" by było stable. Dla przykładu pamiątki na 02/17 przy zwykłym 200 chodziły na 2-2-6-2-11-14-2-2-1-2. Na 03/09 już 2-2-6-2-12-16-3-3-2-4....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, zgadnij dlaczego nie było mnie wczoraj w tym topiku? BO K...... MAĆ MIAŁEM TO SAMO! Spokojnie sobie siedzę w łazience montując lampkę, a żona: " Krzysiu, komputer pokazał niebieski ekran jak włączyłam i nic teraz nie można zrobić". Wyskoczyłem jak z procy.... i do lampki wróciłem dopiero wieczorem. Co uruchomienie to przy ładowaniu sysu BSOD i restart. Wachlowałąm timingami , napięciem, slotami i wróżka Matylda wie jeszce czym i nic nie pomogło. Rozkręciłem cały komp, złożyłem.... i działa! Nie mam pojęcia co było. Amba fatima normalnie...

 

BTW - BIOS 03/09 nie jest tak dobry jak 02/17 czy 02/09. Przy konkretnych częstotliwościch pamięci muszę dać wyższe wartości timingów "pobocznych" by było stable. Dla przykładu pamiątki na 02/17 przy zwykłym 200 chodziły na 2-2-6-2-11-14-2-2-1-2. Na 03/09 już 2-2-6-2-12-16-3-3-2-4....

1338156[/snapback]

 

Masakra ja jak mam cos takiego to od Zony slyszle tylko "Łukasz !!!! Costy znowu zrobil z tym kmputerem!!!!!!! :D :wink:

 

Wlasnie wczoraj bedac sam caly dzien meczylem mobo i doszedlem do momentu kiedy ostry nawiew i dram 2,8V zamiast 2,9V pozwolil mi przekroczyc mur na 9x305 ( bosd na dziendobry) i prawie doszedlem do tego co mialem na MSI

zrobil mi

 

16M na 2792mhz- 1,55V , 279 2,5-3-3-7 2,8V

 

ale juz na 2844 1,55V , 284 2,5-3-3-7 2,8V mialem bsod na 1M

 

i znowu testy

 

bios wlasnie 03/10 nie wiem czy nie wrocic do 02/09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej nodobra ale jakieg obiosa wgram skoro mowiesz ze tylko dyskietke wlozyc :mur: ??

>

>

> niech kto mi wytlomaczy calą tą procedurę fleshowania biosa i wgrania nowego prosze :rolleyes:

 

 

 

zgory dzienki .... :D

Edytowane przez gelok9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

Ja to właśnie miałem na 02/09 i mi się wieszał na poście nawet do windy nie szło, tam gdzie ci pokazuje HDD/CD itd. mi się pokazywało ino „nForce 4 SLI” (tan napis zaraz przed wykrywaniem HDD/CD) i zwis :/ Stawał i koniec nawet do windy nie szło :/ Ale na początku właśnie jak ty same resety, blue screeny, zrzuty pamięci potem było tylko jeszcze gorzej ;/ Kombinowałem czemu właśnie wiesza się na poście odpiąłem all HDD i Napędy i już mogłem wejść do biosa. Zmieniłem S-ATA1 na S-ATA4 (mam WDC one robią taki charakterystyczny „trzaska” jak się włączają a jak HDD był w S-ATA1 to ten trzask był w kółko to jak by się HDD włączał i zaraz wyłączał) i od razu komp wszedł do windy bez marudzenia „cud ?” tam zassałem sobie 10/03 (bez „p”) i zflashowałem z pod windy no i jakoś chodzi…

 

W skrócie żem się nie źle wku….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi ktos wytlumaczy co jest u mnie grane to bede wdzieczny

 

Dołączona grafika

 

 

9x300 zabutowal i leci sobie sp2004 1,43V

 

ale 16M to max 9x305 dzisiaj jak temp na cpu byla po dodatkowym schlozeniu max 29C na 9x307 juz 1M nie przejdzie :mur:

 

wczoraj walczylem cala noc i osiagnalem to

 

Dołączona grafika

 

zapisalem dokladnie ustawienia ale dzisiaj czar prysnal

bylo sporo zimniej ok 8C i niestety max 40mhz mniej , kto mi powie co jest grane :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wampir:

 

A próbowałeś (bo widzę na screenie że nie) dać napięcie na NF4 na 1,6v ? Mi to pomogło na problemy ze stabilnością na niektórych ustawieniach.

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 20 2005, 20:05-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 20 2005, 20:05)
@wampir:

 

A próbowałeś (bo widzę na screenie że nie) dać napięcie na NF4 na 1,6v ? Mi to pomogło na problemy ze stabilnością na niektórych ustawieniach.

1339411[/snapback]

 

Próbował, ale to nic nie dało.

 

 

Wyciągając wnioski po naszych mobo (Wampira i mojej) można powiedzieć, iż odczyt Vcore ze SmartGuardiana jest bardzo zbliżony do odczytów z miernika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wampir, wiemy, ze Antec to Antec, ale tak lookam na to 11,64 na +12V i.... Miernik też takie podaje? Może jest jakiś problem we współpracy tych zasiłek z DFI i stąd te różnice w kręceniu?

 

Spróbuj obniżyć napięcie do 2,7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wampir, wiemy, ze Antec to Antec, ale tak lookam na to 11,64 na +12V i.... Miernik też takie podaje? Może jest jakiś problem we współpracy tych zasiłek z DFI i stąd te różnice w kręceniu?

 

Spróbuj obniżyć napięcie do 2,7V.

1339669[/snapback]

Napięcia z miernika były idealne: 12.00, 5.03, 3.34. Podłączaliśmy też mojego P6 420W, ale OC pozostało bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafia to mobo nie kieruje sie rzadna logika , idzie lepiej jak jest cieplej czasami to raz a dwa to raz to ma mbsody na 306 a pozniej wywala mi sie na 16loopie jak robie 16M na 310 , zero logiki naprawde

 

jest jakas roznica pomiedzy not convergent a not exact ktora moze mnie naprowadzic na jakis trop ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem już chyba nic więcej się nie da zrobić, wiec jak wam ta strata bardzo przeszkadza to pozostaje wam (bo chyba o wampir & Sneer82 mowa) powrót do MSI i tyle… Osobiście nie mam pojęcia czemu się tak dzieje mój procesor jak już pisałem identycznie chodził na Asusie i DFI, podejrzewałem na początku dzielniki (bo to najczęstsza przyczyna problemów) ale to już było sprawdzane, zasilacze też już były „zmieniane” no i V podnoszone oraz temp niskie… nie wiem może coś jeszcze z ustawieniami ramu pokombinować (strzelam) albo z mnożnikiem HTT, mi się już pomysły skończyły.

 

@wampir:

Ten drugi zazwyczaj miałem jak temp CPU byłą za wysoka (mówię tu TYLKO I WYŁACZNIE o sobie) a pierwszy jak z MHz/tymingami przegiąłem dla ramu (to samo co w 1 nawiasie).

 

EDIT:

 

Przypomniała mi się jeszcze taka jedna dziwna sprawa, otóż ja temp. procesora byłą poniżej 18stC to potrafił mi się komp zawiesić od tak sobie. Pisałem zdaje mi się już o tym w tym temacie to tak w woli przypomnienia było. Co do samego HTT (odnośnie postu Cro poniżej) to ja na co dzień mam 331MHz z nim żadnych problemów no nie licząc wczorajszej „wpadki” z S-ATA (takie są moje przypuszczenia).

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos musi byc w tych tempach

 

mianowicie przymknalem troche okno i oto efekt

 

Dołączona grafika

 

temp na cpu dochodzila nawet do 43-45C podczas spi a nie jak przedtem w granicach 27C ,

 

( najgorzej to ze to czas totlanie bez optymalizacji a i tak lapie sie gdzies zaraz po sobie w rankingu , co za ironia nie dogonic samego siebie :mur: :mur: :mur: )

 

nawet na 2826mhz udalo sie zrobic 1M , dziwne naprawde dziwne.

 

Moze wymienie to mobo na inny egzemplarz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam krotkie pytanko, jako ze przesiadlem sie z abita nf7 to sie trochu przyzwyczailem do 8rdavcore, swietny programik ktory potrafil chyba wszystko zwiazane z tym mobo regulowac pod winda.

A teraz do zmiany mnoznika i speedu HTT clockgen, do napiec ten badziewiasty i straszny soft dolaczony do DFI ,do predkosci wiatrakow speedfan, do grzebania w timingach A64 tweaker a jeszcze do X800XL ati ray tools (do regulacji fan-speeda) i sie strasznie tloczno w trayu zrobilo ;[

 

Wiec pytanie, Istnieje jakis soft pod DFI ktory laczy w sobie chociaz ze dwa powyzsze programy ?

Albo pytanie z innej beczki ,czy u was clockgen potrafi regulowac napiecie na proca ? U mnie opcja istnieje ale zmiany nic niedaja, moze trzeba cos w biosie przestawic ?

Jakies rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RaV[666]:

 

1. Łączący możliwości wszystkich programów raczej nie.

2. Napięcie za pomocą ClockGEN też nie.

3. Rady ? No to ja ci w tej sprawie za bardzo nie poradzę bo ja zawsze kręciłem tylko i wyłącznie z biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 21 2005, 14:09-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 21 2005, 14:09)
@RaV[666]:

 

1. Łączący możliwości wszystkich programów raczej nie.

2. Napięcie za pomocą ClockGEN też nie.

3. Rady ? No to ja ci w tej sprawie za bardzo nie poradzę bo ja zawsze kręciłem tylko i wyłącznie z biosa.

1340669[/snapback]

 

 

Napięcie można zmieniać jak jest w biosie na auto (startowe proca i domyślne) ale jak się przełącza zasilanie ramów na 5V to wg instrukcji auto być nie może ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam hynixy wiec nic ponad 3.2v na ramy raczej puszczac niebede, juz przy 3.1v robia sie goracawe.

Gorzej z tym startem 1.4v bo trafil mi sie wyjatkowo denny winchester (0505 CBBID) poki co max mialem 2.4ghz przy 1.6v ...

Ale za to mam ugadana wymiane w sklepie na E0 jak tylko beda mieli na stanie ;-).

I wiem ze zapewne powtorze sie z pytaniem :P ,ale na jakiej zasadzie dzialaja te dodatkowe wtyki zasilania na mobo ? jeden molex i jedna wtyczka jak do flopa.

Sam mam wpiety zasilacz (wtyk 20pin) + wtyczka P4 ,ale jak wpinam molexa to mobo niestartuje...

Jak u was sprawa z tym wyglada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka ta „ala P4” ma być obowiązkowo wpięta, molex dodatkowe zasilanie jak masz 2 karty a wtyczka od FDD do zasilania wiatraczków (np. ten na NF4). Poza tym jest opisane w FAQ na pierwszej stronie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"..,Q: Czy podpinać dodatkowe wtyczki z zasilaniem na DFI?

A: Na pewno nie zaszkodzi, a niektórym minimalnie poprawia napięcia na linii +12v. Dodaktowe zasilanie jest wskazane w przypadku stosowania dwóch kart graficznych w trybie SLI..."

 

A moj problem jest taki ze po wpieciu molexa 12v plyta poprostu nieodpala.Ale dobrze wiedziec ze ta flopowa wtyczka jest do zasilania wiatrakow, w faq na 1szej tez o tym niema :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...