Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie DFI żre jak szalone ;) Ale dopiero jak się bawisz z 1,6v (Real) na CPU do tego ponad 3,3v na ramie oraz prądożerna grafika, w innym przypadku to sobie nawet Szef 360w bez marudzenia poradzi. Do tego temat zasilaczy był już poruszany i to więcej niż 10x wiec może dacie sobie już spokój…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie poskladalem kompa nic nie podkrecalem i temp. chipsetu wynosi umnie 57C gdy wentyl pracuje na 3000obr. wydaje mi sie ze to duzo. Nic nie jest podkręcone.Zasilanie NB dane na 1.6v . Zasilacz Tagan 480-u01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie poskladalem kompa nic nie podkrecalem i temp. chipsetu wynosi umnie 57C gdy wentyl pracuje na 3000obr. wydaje mi sie ze to duzo. Nic nie jest podkręcone.Zasilanie NB dane na 1.6v      . Zasilacz Tagan 480-u01

1383824[/snapback]

imho 57C na chipsecie to nie możliwe :? , u mnie temp chipsetu waha się w idle 45-48C, ale nie 57C. Sprawdź może DFI źle założyła coolerek :lol: i przy okazji przesmaruj pastą termo. Ja to jak płytę dostałem to od razu chciałem sprawdzić jak tam DFI posmarowało chipset pastą, ale coś mocno się trzymał i sobie darowałem :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho 57C na chipsecie to nie możliwe :? , u mnie temp chipsetu waha się w idle 45-48C, ale nie 57C. Sprawdź może DFI źle założyła coolerek :lol: i przy okazji przesmaruj pastą termo. Ja to jak płytę dostałem to od razu chciałem sprawdzić jak tam DFI posmarowało chipset pastą, ale coś mocno się trzymał i sobie darowałem :oops:

1383860[/snapback]

Bo prawdopodobnie nie na zwykłej paście tylko takim hmmm klejącym syfie co jest pod boxowymi coolerami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zulusman:

Napięcia ustawione w biosie:

 

NF4 = 1,6V

LTD = 1,3v

 

@Blue:

58stC ? Kurde u mnie przy 55stC już się praktycznie nie da nic zrobić a jak dobija do 60stC (test typu „niechcący” czyli wiatraczek wyłączyłem pod windą nie ten co trzeba) od razu twardy reset…

 

@teges:

Ja używam od „zawsze” AS5 i daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chip odpowiedzialny za dźwięk, ALC850, czy ALC880?

Jeśli ktoś ma ALC880 to czy udało się komuś zmusić taką dźwiękówkę do poprawnej pracy?

Proszę o odp.

 

@teges

AS5 ROX! Polecam...

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard to ALC850 czyli ten powinien być według specyfikacji DFI ale ci co kupili ostatnio SLI-DR mają z niewiadomych mi przyczyn ALC880 oraz kłopoty z instalacją sterowników bo karta dźwiękowa w ogóle nie jest rozpoznawana przez system, a czy ktoś już sobie z tym poradził trzeba się pytać ich…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie pytałem sie 3 osób z Allegro i wszystkie mają ALC880. Boję się że jak zamówie nawet przez jakiś sklep to będzie to samo... Widać że na rynku jest jakaś trefna seria, a może za jakiś czas DFI zareaguje i wypuści jakiś bios i stery które obudzą ALC880.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze porusze temat zasilaczy zeby ktos potem bdur nie siał

moj wczesniejszy cfg

k7 @ 2.9 ghz

4ti 360 /700

4 delty

2x256

no i wiadomo reszta smieci

i chieftec wydmuchiwał prawie ogien pomijajac ze wyłączał kompa w stresie a 12.v to = 11v

teraz wszystkie linie jak najbardziej w pozadeczku chieftec zachowuje sie jak bym go pod durona 1000 podpioł

wniosek duzo mniejsze zuzycie pradu przez platforme k8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny jest nowy zasilacz silver stone z czterema liniami 12V :D

 

>> O co chodzi z tym ALC880? Sa problemy z praca czy cos?

 

Najwyzej sie glosniki sprzeda i juz nie bedzie problemu, jak co to nie mam glosnikow i tyle :lol:

 

>> U mnie na chipsecie w normalnej pracy jest 30* w stresie kolo 35, uzylem pasty Arctic Silver II bo mialem duza tube i taka mi zostala, ogolnie na grafie zyskalem w stresie 5*, na chipsecie 2* a na cpu tez ze 2*, musze kiedy zainwestowac w AS5, moze jak bede WC skaldal jakies

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wszystkie linie jak najbardziej w pozadeczku chieftec  zachowuje sie jak bym go pod durona 1000 podpioł

wniosek duzo mniejsze zuzycie pradu przez platforme k8

1384510[/snapback]

Hehe dokładnie. :) Nawet przy hard teście @ 2.85 GHz 1.73v i potwornej grafie @ 470/780 +12 nie spadło wg zewnętrznego miernika poniżej 11.9v. :) Chieftec jest OK. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamienilem i dalem to co ma yotomo na NB i temp. w stresie 64C ,wentyl z boku 120mm dmucha na to! radiator gorący! 1.6v na nb!

co jest grane! posmarowalem AC3. Dam spowrotem ten oryg. z AC3 i zobaczymy jaka temp.!

 

przy starcie mam 30 z hakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blue

Generalnie patrząc na to co się dzieje z tymi mobo to mam mieszane uczucia, co do jakości DFI. Najpierw ten "kosmiczny" ALC880, a teraz u Ciebie chore temp. na NB. Mam nadzieje że tylko coś źle robisz, a temp. jest w normie. W innym wypadku DFI leci u mnie w notowaniach i będe bardziej skłonny kupić Asusa.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. DFI to nie cudotwórca i jak w każdej innej firmie nie każda mobo działa jak działać powinna.

2. Jak na razie tendencja jest tak że jak coś jest nie tak z mobo to jest od początku, a nie po jakimś czasie, co z tym idzie jeszcze nikomu mobo która działała od początku bez problemów nie padła.

3. Odkąd pojawiła się Ultra-B/Infinity widomo że DFI prze swoją mnogość opcji nie należy do najłatwiejszych w obsłudze, co za tym idzie chyba tłumaczyć nie trzeba.

4. Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem ale jak na razie największe problemy są z modelem SLI-DR.

 

Wiec mi tu nie marudzić na DFI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamienilem i dalem to co ma yotomo na NB i temp. w stresie 64C ,wentyl z boku 120mm dmucha na to! radiator gorący! 1.6v na nb!

co jest grane! posmarowalem AC3. Dam spowrotem ten oryg. z AC3 i zobaczymy jaka temp.!

 

przy starcie mam 30 z hakiem

1384846[/snapback]

Jak i to nie zmieni sytuacji, ślij na serwis. Nie ma sensu się się użerać. IMHO w tym momencie wygląda mi to juz na jakąś wadę płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.dostalem wlasnie sli-dr i niewem jak to jest z tymi chipami ALC850, czy ALC880? wie kto smoze jak to sprawdzić bo niemoge narazei bo niemam procka i niemoge zlozyc kompa.

2.zabardzo nieweim jak to jest z tym sli ;]

czy jak kupie jedną dobrą grafike

czy jak kupie 2 taki srednie i je połacze i ajk bedzie lepiej :)

niewiem co to daja jak sie polaczy dwei ze sobą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z infinity tez tak nie bylo na poczatku a pozniej tragedia ,jak tak samo bedzie z nf4 to po pierwszym padzie czeka mnie zmiana mobo , bo zeby plyta wracala z serwisu i przy pierwszym starcie byla martwa to malo ktora potrafi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...