Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak w końcu jest z tymi napięciami.

Ja mam ustawione cały czas Vcore=1.475 i Vmem=3.33.

Proc chodzi na mniejszym ale jakoś od zawsze ustawiam większe napięcie niż to na którym jest stabilny :razz:. Kontroler i tak mam zrąbany(albo poprostu nie ustawiłem dobrze alph).

Przecież nie po to kupywałem DFI i BH-5, żeby mi od tego proc padał. Jak na razie chodzi i niech tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że będę miał sprzętowy firewall :(

W ramach oszczędności zmieniam Neo na Aster i nie będę miał routera z FW. A na przypływ gotówki się nie zapowiada.

 

Czyli wersja NF4-D będzie idealna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak w końcu jest z tymi napięciami.

Ja mam ustawione cały czas Vcore=1.475 i Vmem=3.33.

Proc chodzi na mniejszym ale jakoś od zawsze ustawiam większe napięcie niż to na którym jest stabilny :razz:. Kontroler i tak mam zrąbany(albo poprostu nie ustawiłem dobrze alph).

Przecież nie po to kupywałem DFI i BH-5, żeby mi od tego proc padał. Jak na razie chodzi i niech tak będzie.

To jeszcze nie jest tak źle... mnie też ta informacja troche zirytowała, ale przynajmniej choć tyle dobrze ze piszą...

Na pewno czas pokaże jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie jest tak źle... mnie też ta informacja troche zirytowała, ale przynajmniej choć tyle dobrze ze piszą...

Na pewno czas pokaże jak to jest.

 

Myślę, że czas już pokazał....

Trochę proców padło ostatnio w niewyjaśnionych okolicznościach i może to był właśnie powód.

 

Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że każdy proc jest inny i jeden może wytrzymać większę różnice między vcore a vdd a drugi mniejsze...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

mam pytanie co moze byc nie tak ze nie moge przekroczyć bariery 355 mhz fsb komp sie uruchamia bootuje sie i w momencie kiedy wykrywa urządzenia stoi dysk m,am na sata podpiety pod sata 0 . chlodzenie mosfetów i chipsetu jest dobre wiec co moze byc nie tak napiecie dac wieksze na chipset? jak tak to ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to padanie proca od Vmem to jakas bzdura -> nigdzie nie bylo potwierdzone, ze to akurat to...

a te proce ktore wyzionely ostatnio ducha, tez lekko nie mialy zarowno z V jak i fsb ;)

 

Przecież to jest info od AMD...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co moze byc nie tak ze nie moge przekroczyć bariery 355 mhz fsb komp sie uruchamia bootuje sie i w momencie kiedy wykrywa urządzenia stoi dysk m,am na sata podpiety pod sata 0 . chlodzenie mosfetów i chipsetu jest dobre wiec co moze byc nie tak napiecie dac wieksze na chipset? jak tak to ile?

Podpiołes dodatkowego molexa nad chipsetem ;) ?

 

 

Czyli zbyt wysokie Vdimm przy default'owym lub mało podbitym Vcore, może uszkodzić kontroler pamięci w procku :?:

Użytkownicy przyzwyczajeni do Winbondów BH5 i 6 mogą mieć problem.

 

Z tego co piszą na razie tylko E są zagrożone czyli m.in. Venice, San Diego, Menchester itd.

Hmmmm, troche mnie ta informacja dobiła, bo wlasnie padła mi mobo (do tej pory tak myslałem), a tu sie okazuje ze mogl to byc proc?! bo taki film ma ze po restarcie blokuje sie na wczytywaniu pamieci i koniec, zadnych oznak zycie, kontrolki pala sie rtrzy, nie restartuje sie, nie piszczy nic, to samo jak wyciagne pamieci, a wtedy piszczał kiedys. Skoro tak sprawa wyglada to moze to proc?! Wie ktos jak wtedy pala sie kontrolki? Blok na procu czy ddr, bo jak ddr to niepotrzebnie załatwiam chlodzenie na chipset ;/

 

//

 

oczywiscie sprawdzałem na innych pamieciach, zreszta pamieci sprawdziłem tez na innym kompie, sprawdzałem na innej zasilce, test byl bez cdromow, dysku etc, nawet patrzylem z grafa na pcie (bo jak padła była załozona pci nonexpress ;) ) pozostaje mi tylko sprawdzic gdzies proca, ale niestety kumpel w internacie, ktory mial s939, wzial go do domu, teraz ma durona i nie moze mi sprawdzic, inni sie boja obudowe otewiorzyc albo maja inne sockety, z kolei sasiad, ktory ma 939 ma kompa w rozsypce bo konczy wodne, swojego x2 mi nie da, a procami nie sprawdzi jakis czas bo handluje słodyczami i nie ma czasu przez swieta. Wstepnie jestem umowiony na za tydzien, ale pewnie dopieo po nowym roku sie uda.....

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Powiedzcie mi co to moze byc. Kupiłem DFI LP Ultra-D, Radka X800GTO2 i zasilacz Topoert 558 P6 450W, w MBM linia +12 ma wartośc 11.70 a ITE SG 11.72, przestawiłem zasilacz w tryb Combinate i nic to nie dało.Co prawda napiecia sa stabilne jednak przy takim zasilaczu takie wartośi to raczej kpina?. Dodam że mam procka 3800+ dwa dyski 200 GB i DVD-RW oraz 2x512 Geil. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Dfi LanPArty UT nF4-D:

Czy moge przełożyć karte graficzną do dolneglo slotu PCI-e(pytam bo to nie jest wersja SLI)? Czy bedzie to działac?

jak poczytasz pierwsze 2 posty tego topicu to dowiesz sie ze tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

kurcze pamieci poluzowałem napięcie na chipset 1,6v ltd 1,3v wszystkie molexy podpiete i powyzej 355 nic nie chce isc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

ustaw jeszcze Max Latency Time i Read Preable Time i podnieś napiecie LDT

glupie pytanie ale w którym miejscu sie ustawia Max Latency Time i Read Preable Time ? do ile ldt mozna bezpiecznie podnieść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glupie pytanie ale w którym miejscu sie ustawia Max Latency Time i Read Preable Time ? do ile ldt mozna bezpiecznie podnieść?

Masz w biosie cos takiego jak "Genie ...." tam to masz a LDT bus ma wplywa na stabilność (przynajmniej u mnie) i ja mam ustawione 1.5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, troche mnie ta informacja dobiła, bo wlasnie padła mi mobo (do tej pory tak myslałem), a tu sie okazuje ze mogl to byc proc?! bo taki film ma ze po restarcie blokuje sie na wczytywaniu pamieci i koniec, zadnych oznak zycie, kontrolki pala sie rtrzy, nie restartuje sie, nie piszczy nic, to samo jak wyciagne pamieci, a wtedy piszczał kiedys. Skoro tak sprawa wyglada to moze to proc?! Wie ktos jak wtedy pala sie kontrolki? Blok na procu czy ddr, bo jak ddr to niepotrzebnie załatwiam chlodzenie na chipset ;/

 

//

 

oczywiscie sprawdzałem na innych pamieciach, zreszta pamieci sprawdziłem tez na innym kompie, sprawdzałem na innej zasilce, test byl bez cdromow, dysku etc, nawet patrzylem z grafa na pcie (bo jak padła była załozona pci nonexpress ;) ) pozostaje mi tylko sprawdzic gdzies proca, ale niestety kumpel w internacie, ktory mial s939, wzial go do domu, teraz ma durona i nie moze mi sprawdzic, inni sie boja obudowe otewiorzyc albo maja inne sockety, z kolei sasiad, ktory ma 939 ma kompa w rozsypce bo konczy wodne, swojego x2 mi nie da, a procami nie sprawdzi jakis czas bo handluje słodyczami i nie ma czasu przez swieta. Wstepnie jestem umowiony na za tydzien, ale pewnie dopieo po nowym roku sie uda.....

Moze ktos mi powedziec jak z tymi diodami w tym przypadku? bo jezeli blokuje sie na trzeciej to proc mi padł pewnie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kszonek IMO niekoniecznie, jakie masz pamięci??

 

Sprubój tak, paru osobom już pomogło:

1. Odłącz zasilanie od mobo (wiązka lub listwa lub pstryczek na zasiłce)

2. Przestaw zworkę buzera tak aby był włączony.

3. Wyjmij baterię.

4. Przestawić zworkę w pozycję czyszczenia.

5. Nacisnij "power"

6. Zostawić tak płytę, przez pewien okres czasu, 15sec do nawet 8h (w zależności czy clear zadziałał)

7. Klawiatura musi być podpięta pod ps2

8. Włóz 1 kość pamięci w najbardziej odsunięty od procesora pomarańczowy slot (oznaczony DIMM2)

9. Przestaw zworkę 'czysczenia' w normalną pozycję.

10. Włóż baterię.

11. Podłącz mobo (odwrotność pkt. 1 )

14. Wciśnij insert, trzymaj go cały czas wcisniety i włącz przyciskiem płytę

15. Gdy usłyszysz pisk, puszczasz insert i naciskasz delete.

16. W biosie ustawiasz datę i 'Load optimized Defaults'

17. Save&Exit

 

Pod płyte powinny być podpięte wszystkie 4 wtyczki do zasilania. Z doświadczenia wiem że płyta moze nie wystartować z pamięciami które potrzebują dużego napiecia (BH i inne) gdyż ustawia zbyt niskie napięcie, chyba coś ok 2,5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@uckle

Mysle ze Oles07 nie pyta po to zeby miec pewnosc czy jego buda jest zamknieta czy otwarta w tym wlasnie, momemncie, to jest dobre zabezpieczenie, bo z tego co wiem to po otwarciu budy nie odpalisz systemu nie podajac hasla, wiec nikt Ci nie wzuci dysku i bedsziesz wiedzial czy ktos Ci w budzie grzebal. Taki maly gadzet, ale w domu raczej nieprzydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam 2 pytania odnośnie DFI Lanparty NF4 Ultra-D:

1. Czym zmyć pozostałość po żółtej paście termoprzewodzącej która fabrycznie została nasmarkana na northbridge? Na szczęście wiekszość tego shitu zaschła i została mi na radiatorze a nie na chipie, schodzi tylko jak się przyłoży większą siłę, próbowałem zmywaczem do paznokci ale niewiele to dało.

2. Używałem wbudowanej karty sieciowej z nVidii, jednak ni z tego ni z owego, stracił się od niej adres MAC. Można go jakoś przywrócić? Wpisywałem jakiś wymyślony ale karta mimo to nie działała. Teraz niestety jestem skazany na Marvella i ActiveArmor niespecjalnie chce na niej chodzić.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo poważny problem. Dostałem dziś kompa z DFI LanParty Ultra-D

Płyta powinna mieć zintegrowaną kartę muzyczną. Wyjścia na głośniki i mikrofon mam tylko u góry (Soprano) a z tyłu obudowy jeste pusto. W pudełku po płycie DFI był tak jakby dodatek (6 wejsc na glosniki chyba) któy by pasował w to puste miejsce z tylu ale za cholere nie wiem jak to tam wsadzic. Komp w ogole nie pokazuje ze jest jakas karta muzyczna tak jakby w ogole jej nie bylo! Czy to przez ten "dodatek"? Proszę kogoś kto ma tą płytę o pomoc bo sie normalnie załamałem

 

 

EDIT

poradzilem sobie, jakos wlazla ta karta muzyczna. Chyba niedlugo naucze sie skladac caly komputer :))

Edytowane przez LinaPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tech support DFI przestal mi odpisywac na maile, chyba zaczalem zadawac zbyt trudne pytania. mam juz dosyc tej mobo, gigasyf z sempem chodzi, asus chodzi i nawet infinity chodzi a LP NIE :(

Na pewno wcześniej czy później rozwiążą ten problem. Jedna z najlepszych na s939 i nie radzi sobie z Sempronem.

Jeśli kogoś nie stać albo nie chce wydawać kasy na A64, to taki duet Semp + DFI jest wyjątkowo atrakcyjny i stanie się bardzo popularny. Więc DFI powinna szybko coś z tym robić.

 

Czekam na płytę wtedy zobaczę na co stać A64 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pomęczę na box'ie, jak będę miał chwilkę czasu to sprawdzę jak pracuje. A za jakiś czas zapoluję na Big Typhoon'a. Bardziej mnie martwi coolerek na chipsecie, na razie wrzucę grafikę w dolny slot i założę Zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...