Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka razy był tutaj poruszany temat o nF4 Ultra-D i standardu SATA2

Jednak dziwi mnie deczko sprawa że na oficjalnej stronie DFI nie podaje w specyfikacji by ta płyta obsługiwała SATA2 - choć kilka osób zapewniało że Ultra-D obsługuje SATA2.

 

Tutaj link to specyfikacji:

http://us.dfi.com.tw/Admin/do_products_spe...PRODUCT_ID=3471

 

Jakoś nie widzę tam SATA2 :(

 

Ktoś kto używa tej płyty może odpowie czy jest tam SATA2 czy jej nie ma - dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI ma tylko kłopoty z mało taktowanymi procesorami, których usilnie zmusza do wysiłku ;) Co do tej hurtowni NTT to większość sklepów z niej korzysta jak nie wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od paru dni mój wspaniały wiatraczek na czipsecie zaczoł niemiłosiernie wyć, wsześniej to był głosny szum, a teraz chodzi jak rozwalony odkurzacz, czy ktos zna jakąs ciekawa alternatywę dla tego dziadostwa, zaznaczyam tylko, bloczki wodne odpadają.

http://www.4max.pl/default.asp?g=142&gg=19&produkt=268

 

O takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie, pięknie, ale zapomniałem dodać, ze nie moge przenieść karty na dolny slot, poniewaz mam tam karte TV i Audigy 2 i karta nie miałaby skąd pobierać powietrza a w planach mam Silencera NV5 rev3

 

jeszcze pomysle nad tym zalmanem, może powyginam jego zeberka, tak aby miescił się Silencer i zamontuje sam standardowy wiatraczek i puszcze na 5V :)

 

spróbuje go rozebrać i dać kropelke oleju maszynowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Semprona 939 to ponoć chodzi na 7/04-2BTA BIOS wg forum DFI-Street. Planuje zakup własnie tego sempa i dfi, ale skoro niechce działac:( Poczekamy zobaczymy, może coś DFI zrobi z tym fantem.

Więcej info: http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?t=35397

BIOS: http://www.techpowerup.com/articles/other/114

Edytowane przez .::SCR::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Semprona 939 to ponoć chodzi na 7/04-2BTA BIOS wg forum DFI-Street. Planuje zakup własnie tego sempa i dfi, ale skoro niechce działac:( Poczekamy zobaczymy, może coś DFI zrobi z tym fantem.

Więcej info: http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?t=35397

BIOS: http://www.techpowerup.com/articles/other/114

Miejmy nadzieję, że to pomoże. Jeśli tak to Niemiec będzie w siódmym niebie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie chodzi, wystartowal sobie na tym co mu ustawilem w biosie. najdziwniejsze, ze juz kiedys sprawdzalem ten bios i wgralem ten co mialem na dysku wiec zadnych zmian nie wprowadzili do niego.

proc 9*275 napiecie 1,3+113% czy jakos tak, vid startup 1,5, ht*3. czas nie wazny, wazne, ze chodzi. w nocy bede sie bawil.

jedyna roznica od poprzednich prob to odlaczenie modemu i pada na usb.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalsze wiesci z placu bioju. zrobilem restarcik z podpietym padem i modemem, komp wstal bezproblemowo. teraz biega sobie 9*300@1,45V memki na 225mhz i jest git. dzisiaj chyba juz mu odpuszcze i przez noc puszcze mu sp2004.

 

nie wiem czemu tak jest, bo ten bios katowalem, ale ciesze sie niezmiernie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalsze wiesci z placu bioju. zrobilem restarcik z podpietym padem i modemem, komp wstal bezproblemowo. teraz biega sobie 9*300@1,45V memki na 225mhz i jest git. dzisiaj chyba juz mu odpuszcze i przez noc puszcze mu sp2004.

 

nie wiem czemu tak jest, bo ten bios katowalem, ale ciesze sie niezmiernie :)

cieszę sie razem z Tobą! ale sempa to ci zazdroszcze - 2700 na 1.45v ładna rzecz - ten co bratu kupiłem mniej biega i to sporo :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEST

Jesteś w stanie to jakoś nam ładniej naświetlić ? :D Chodzi o to że samo "jest" mi nie wystarcza. Informacja iż płyta ma transfer 3Gb/s ("SATA speed up to 3Gb/s") to nie jest to samo co informacja że płyta obsługuje SATA2. Czytałem gdzieś na serwisach zagranicznych że bardzo często myli się te dwa pojęcia i uznaje za to samo i że jest to błąd. To nie jest to samo. Ale sam mam wątpliwości więc nie wiem. Jedni mówią że obsługuje inni że nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam Serial Ata II wynika to z samej specyfikacji rodziny chipsetów NF4 Ultra/SLI na tych płytach Serial Ata1 możesz spotkać tylko na SLI-DR która ma dodatkowy kontroler Sil a przez to ma 8xSata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=169180

a wystarczylo przejzec 3 strony wstecz ..... ja wiem sa seiwta ludzie sa leniwi objedzeni i pod wplywem prezentow ^^

dzięki bardzoza tego linka, osobiście śledze głównie ten tamat i o 7800GT, więc miałem prawo go nie zauwazyć

 

juz teraz szukam na necie gdzie można kupić Revoltec z niebieskim kolorem, lub tego drugiego i go troche zmodyfikowac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,szukalem na calym forum i nie moglem znalezc(faq srak nic tam nie ma),mam dfi lan party ultra d ,athlona 64venice 3200+,i pamieci geila 2x512 cl2.5 i chcialem podkrecic go troszeczke,doszedlem do 9x260 i t jest max ,przypuszczam ze to wina napiecia ktore w biosie ustawilem na 1,5v a w tych progsach(screen) pokazuje troche inaczej ,co jest nie tak,prosze o jakies porady(moze jakas komende zmienic w biosie,jelsi tak to jaka)thx

 

aha i mam freezera na pokladzie

post-126491-1135640151_thumb.jpg

Edytowane przez gebel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ratajczaka jest ok - ale plaza... tam pracuja jacys debile" ktorym trzeba tlumaczyc gdzie maja kliknac bo sami nie wiedza co maja na sklepie :P

dobra - koniec ot

 

@gebel - czytales "instrukcje" podkrecania A64 ??

moze obnizenie htt pomoze - powiedzmy x3 albo x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ta plyta obsluguje tez ATA133, zebym mogl podlaczyc swoj stary dysk :P ? Czy bede musial wydac 30zł na przejsciowke?

 

Obsługuje nawet 4 napędy IDE więc spoko, to nie intel, nie musisz kombinować dysk będzie działał.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

sp2004 skonczone ;) jutro po pracy bede walczyl dalej:

Dołączona grafika

 

hmmm

sukcesywnie pisz co tam uzyskałeś, bo poważnie myśle nad LP, w końcu troche bardziej mi sie to widzi niz Infinity

BTW: LDT x 4 na sztywno czy inne też działają? Bo wnioskuje że broń Boże x5 i AUTO nie można daawać ??

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jest ustawione na 3, tak profilaktycznie. to co wiedzialem to jest napisane na 2 ostatnich stronach.

 

rozwiazaniem na 99% bylo ustawienie LDT na sztywno na 4 a pozniej na 3. take durne cos a nie mogli o tym wspomniec w manualu, przyklejonym temacie czy nawet na takiej luznej kartce jak wrzucili w karton, ktora dotyczyla czegos tam. nawet tech support o tym nei wiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...