Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

-A dlaczego akurat ta?? Moze cos innego??

-Jest moze ten Asus w kolorze czarnym??

 

Dzieki

Pionki, czy to DVR-111 czy 112 czy w końcu DVR-212 nagrywają płyty z rewelacyjną jakścią! Modele 111 i 112/212 są bardzo zbliżone, osobiście kupiłbym 112/212 licząc na to, że jeszcze się poprawią względem "starszych braci" po wypuszczeniu kolejnych rewizji firmware. Poza tym 212 jest na SATA.

 

Niestety pionki słabo czytają i mają dość fatalną korekcję błędów. Dlatego, jeśli miałby to być mój jedyny, uniwersalny" napęd to bym się jednak zastanawiał (czy nie lepiej np. kupić najnowszegoi Samsunga, który z kolei ma extra odczyt, korekcję, czasy dostępów i czasy rozpoznawania nośników).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Czy ten naped Asus DRW-1608P3S black BOX jest taki sam co Asus DRW-1612BL LightScribe??

 

-Co powiecie o LG GSA-H12N i Lite-On SHM-165H6S.

 

Te dwa Asusy wyszly gorzej w testach niz LG i ten Lite-On!!! (magazyn CHIP)

 

Test:

1. LG GSA..

2.Lite-On SHM..

..

..

5.Asus DRW-1612BL!!!!!!!!!

 

Ps. Tego Asus DRW-1608P3S nie bylo w ogole w tescie na 20 pozycji.

Edytowane przez swirus'91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, są to 2 zupełnie różne nagrywarki. DRW-1608P3S jest zdecydowanie lepszy.

2. LG nie jest zły, ale o LiteONie zapomnij - to złom. Asus od obydwu lepszy.

3. Na przyszłość nie kieruj się tego typu testami, tylko czytaj opinie użytkowników forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używaj opcji Edytuj.

1. Nie, ale po zmianie firmware obsługuje LabelFlash.

2. LG, HP robi dobre nagrywarki z LS.

Chociaż IMO LS i LF to zbędne bajery - raz zrobisz nadruk i zapomnisz o tym że masz coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mam zrobic?? brac Asusa DRW-1608P3S i sciagnac sobie firmware na LabelFlash (strace gwarancje :/) czy wziac jakos inna nagrywarke LS lub LF (ale jaka?? podajcie mi dokladny model) . Czy ten Asus jest naprawde bezkonkurencyjny.

 

 

SZANOWNI KOLEDZY MOZECIE MI ODPOWIEDZIEC NA MOJE PYTANIA!!!!!!!

Edytowane przez swirus'91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YogiCK już wspomniał, że LS się pobawisz, może nie raz, ale tak z 10-20 (Wiem jak znajomi szaleli na tym punkcie i tak się skończyło) bo później taniej było kupić cake'a 50 sztuk i markera niż te płyty, uwierz mi.

 

Aktualnie koleżance pomagam dobrać parę podzespołów i tez się uparła na LS, ale jako że mało wypala, to dla niej taki bajer akurat fajny. Zależy kto co potrzebuje. Także na twoim miejscu brał był 1608P3S i ewentualnie najpierw pobawił sie LF a później zajął się wypalaniem a nie nadrukami!

 

A no i wiesz LF ma droższe nośniki, więc będzie lepiej, chwilę się pobawisz i zapomnisz, a tak to byś na LS wydawał raz po raz tą kase i tracił ;) (te krakowskie centusiowskie geny) No chyba że jesteś estetą.

 

Pozdro!

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje nagrywarki Dvd/Cd interesuje mnie jakaś za małe pieniądze byle by była: szybka, w miare cicha ( i ofc czytala/ nagrywala all formaty CD/DVD), nie zależy mi na lightscrable, lightflash itede (od tego mam marker), ma być to napęd jedyny i główny...

Aha, wewnętrzna, Sata - ata bez roznicy...

 

Co radzicie :) ? nowa oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wybrać??

Asus DRW-1814BLT czy Pioneer 112D??

 

tylko nie mówcie mi że Asus DRW-1608P3S albo Pioneer 111 bo nigdzie nie moge je dostać.

 

btw. koleś w sklepie mówił mi że podobno do asusów wkładają bebechy z pioneerów ale wiem jaki czasami goście kit wciskają dlatego też pytam was czy to prawda?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bebechy od Pioneera wkładają z tego co mi wiadomo tylko do Asusa DRW-1608P3S.

Z tych 2 to tylko 112D. Tylko że na necie Asusa DRW-1608P3S lub Pioneera 111D bez problemu dostaniesz. A obydwa będą lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę kupić nagrywarkę DVD. Cena obojętna ( bo prawie każda kosztuje tyle samo - nie np PLEXTOR ). Powinna mieć LS. Liteon na samym początku odpada.

 

Co sądzicie o LG H42L? Od kilku dobrych lat korzystam z napędów LG i jestem bardzo zadowolony.

 

Mam w komputerze DVD-ROM LG 8162B. Mam dylemat, czy go wywalić i korzystać tylko z nagrywarki? Bardzo rzadko korzystam z dwóch napędów ( można powiedzieć że nigdy ). Czy nagrywarka się dużo szybciej będzie zużywać jeśli na niej będę odczytywał wszystkie płytki?

 

Przedtem miałem LG 4163B, działała ponad 2 lata ( na niej płytki były tylko nagrywane, a nie odtwarzane ), ale ją sprzedałem.

 

Interesują mnie napędy tylko w kolorze czarnym, hałas napędy jest mi obojętny, bo nie mam zwyczaju trzymania płytek w napędzie, wiec będzie go słychać tylko podczas nagrywania/odtwarzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Musz dzisiaj kupic nagrywarke DVD, koniecznie na SATA

 

Warunki:

-Cich praca

-Dobry zapis plyt dvd

-Lightscribe

-czarny panel ;)

 

mialem Pionka 111D(L) na IDE ale po pierwsze w nowych plytach tylko jedno zlacze IDE robia a dyski twarde 2 wiec musi byc SATA, aha jesli ktos sadzi ze pionek jest cichy to przepraszam ale tak nie jest , mialem wczesniej LG 12x jakis tam model nie pamietam i dwa razy cichsze to bylo

 

 

Wybor jest taki:

 

-Asus DRW-1814BLT

-Samsung SH-S183L

-LG GSA-H50L

 

Z gory dzieki za rade!

Edytowane przez hausner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pisze tutaj, bo będę zmuszony zmienić napęd. Obecnie posiadam neca nd 4571a, płyty, które są porysowane są w ogóle nie czytane lub występują problemy. Od nowego napędu oczekuje przede wszystkim świetnej korekcji błędów i czytania zużytych płyt. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaproponowane przez ciebie nagrywarki Asus DRW-1814BLT, Samsung SH-S183L, LG GSA-H50L

maja slaby zapis na plytach dvd±R przez co zasluguja jedynie na nazwe CZYTNIKOW DVD

testy i artykoly znajdziesz na cdrlab.pl

 

 

hausner@ pioneer dvr-111 byl glosny ale dvr-112 juz nie

testy na cdrinfo.pl

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/recenzja-pi...1d/strona12.php

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/recenzja-pi...12/strona15.php

 

testy na cdrlab.pl

http://cdrlab.pl/article_strona_2985_14.html

http://cdrlab.pl/article_strona_4729_16.html

 

duzo firm sie pokonczylo i nie ma na rynku firmy ktora w swej ciaglosci produkcyjnej

tak trzymala dobry poziom zapisu swoich napedow jak pioneer

 

ja polecam ci nowego pioneer'a na sata dvr-212

z opisu wynika ze jest to dvr-112 z interfejsem sata

 

na ta chwile nic lepszego nie kupisz

 

MadEye@ trudno cos ci tu poradzic bo nie wiem czy kwestia jest slaby nosnik/zapis, porysowana plyta czy tez slab korekcja bledow twojego nec'a

na dzien dzisiejszy polecil bym ci zwykly czytnik dvd do komputera

 

ja jak mam problemy z przeczytaniem czegos na benq'u 1640 czy tez 1650

ktorys z pioneer'ow 110 czy 111 odczyta bez prblemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już miałem tak z kilkunastoma parami płyt (TDK, więc nie ma mowy o tanich płytach, choć zalezy mi by tanie, porysowane tez smigaly). Właśnie tam, gdzie sobie nie radził nec, moje stare combo lite-ona dawało radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę potrzebował dobrej wypalarki DVD, która jednocześnie będzie napędem do wszystkiego (jedyny napęd optyczny w kompie). Proszę was o pomoc w wyborze.

 

Obecnie biorę pod uwagę dwa modele:

Pioneer DVR-212,

Plextor PX-800A.

 

Którą z tych dwóch wybrać i dlaczego? A może coś zupełnie innego?

Edytowane przez AL-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem LH-20A1H DVD LiteOn LIGHTSCRIBE. Czy dobrze zrobilem ? widze ze stanowczo odradzacie lite ona. Zupelnie nie wiem dlaczego mialem wczesniej dvd i sie spisywalo swietnie, o so chozi ?

Edytowane przez RauloS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...