Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

od liteona trzymaj sie z daleka,

wszyscy z moich kumpli co to kupili kiedy gwara sie skonczyla, zrypal im sie naped i musieli wymienic a pioneery i asusy znowu tak rewelacyjnie nie wypadają ogolnie anie w pclabie anie w chipie .....

 

podajcie jakies konkretne modele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od liteona trzymaj sie z daleka,

wszyscy z moich kumpli co to kupili kiedy gwara sie skonczyla, zrypal im sie naped i musieli wymienic a pioneery i asusy znowu tak rewelacyjnie nie wypadają ogolnie anie w pclabie anie w chipie .....

 

podajcie jakies konkretne modele

Ja też mam Lite-On'a ale nie jest najlepszy. W przyszłym tygodniu kupuję nową.

Co do konkretnych modeli to (jeżeli nie brać pod uwagę lite-on):

LG GSA-H12N

Samsung SH-S182D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupiłem tego Asusa co polecasz... Mam nadzieje, że będzie OK. Czy flashowanie do tego Pioneera 111 wiąże się z jakimś niebezpieczeństwem czy proces wygląda podobnie jak w przypadku flashowania BIOSu na mobo?

Przy okazji może chce ktoś kupić Plextora 716AL (slot-in)? Sprzedam okazyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nagrywareczkę hp 840i i też mogę ją polecić. Narazie tzn już z 2 miesiące wypala płytki bez problemowo. Głównie podoba mi się w niej to , że jest cichutka. Może ktoś coś więcej o niej wie ?? Jakieś bardziej cennne info na jej temat , wady zalety?? Chodzi mi o pewną właściwość dotyczącą robienia np : backapów x360 , ale nie wiem czy będzie dobra.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus/Pioneer, LiteOn

LiteOn to strasny szrot. Szybko padają napędy tej firmy, wiem bo miałem 4.

 

od liteona trzymaj sie z daleka,

wszyscy z moich kumpli co to kupili kiedy gwara sie skonczyla, zrypal im sie naped i musieli wymienic a pioneery i asusy znowu tak rewelacyjnie nie wypadają ogolnie anie w pclabie anie w chipie .....

 

podajcie jakies konkretne modele

Te testy można sobie pomiędzy bajki włożyć ;). Chip IMHO nie jest czasopismem godnym uwagi/zainteresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chip IMHO nie jest czasopismem godnym uwagi/zainteresowania.

A jakie czasopismo jest godne uwagi? Bo na pewno nie PC World i Komputer Świat. Co najwyżej porównywalnym do Chip'a jest enter.

Ja jestem czytelnikiem CHIP'a i nie narzekam. Chociaż co do testów się zgadzam, czasami to shit, na przykład w mp3player'ach. Na pierwszych miejscach są jakieś badziewia zamiast iriver'a/iaudio.

 

Co do nagrywarek: to raczej najlepszy jest Pioneer/Asus/LG

Edytowane przez arthurrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO ważna jest opinia większości ludzi, testy pojedynczych osób, zestawienia. Należy pamiętać o tym, że testy w gazetach mogą być delikatnie mówiąc artykuły "sponsorowane" przez inne firmy. Dlatego czasopism komputerowych nie kupuję, bo nic nowego w nich nie ma, wszystko jest w internecie ;).

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer zapowiadał jakiś czas temu ciekawy napęd, bodajże 212C, na sata i z LS. Orientuje się ktoś kiedy toto w sprzedaży się ma pojawić? Bo na tą chwilę nie widzę żadnego konkretnego wyboru wśród nagrywarek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc ja się pochwalę, że kupiłem HP DVD-940i

 

Dopiero mam od 2 godzin więc za dużo nie moge powiedzieć, tylko tyle, że:

-cicha a nawet bardzo

-szybko i cicho ripuje

-cicho się wysuwa :)

 

Więcej jutro, przetestuję lightscribe i wypalanie normalnych danych

 

EDIT:

przetestowałem lightscribe i jest dobrze. logo windows'a xp średniej wielkości wypalałem przez 22min (w najlepszej jakości), więc nawet szybko,

jeszcze nie testowałem wypalania danych więc nie mogę nic narazie napisać, ale już niedługo

Edytowane przez arthurrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co arthurr LiteON taki zły jak ludzie piszą ? ;)

No przez ten czas co miałem nie był aż taki zły, ale czasami zdarzało się, że wypalał słabej jakości dane (np. windows xp, po nagraniu były błędy), no i w porównaniu z tą HP 940i co kupiłem liteon jest głośniejszy.

 

Ogólnie chyba lepiej kupić HP/LG/Pioneer (asus nie bo jest głośny) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o nagrywarkach LG z serii H22? W miejscu, gdzie skladam komputer nie maja Asusa DRW-1608P3S OEM, na ktorego bylem zdecydowany. Polecili mi tego LG i nie wiem czy brac, czy sie decydowac na cos innego, a jesli tak to co?

 

Plyty nagrywam dosc rzadko, zalezy mi na dobrym odczycie porysowanych plytek.

Edytowane przez Pawel99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zamknąć ten wątek, bo jest zupełnie bezsensu.

Moim zdaniem zamykanie tego watku bedzie troche bezsensu, poniewaz wtedy pojawi sie wiele tematow: "Pomocy, jaka nagrywarke wybrac.", a tak wiekszosc pytan znajdzie sie tutaj.

 

Oczywiscie to tylko moje zdanie. Ja juz naped wybralem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sobie kupić nagrywarke Dvd (wszystkie formaty zapisu i odczytu w tym dvd-ram). Co polecacie do 150zł ? Najlepiej jak byście mnie poczęstowali linkiem ;). Narazie mam na oku tego benq: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25465

Ma dobre parametry i niskie czasy dostepu tylko nie wiem jak z ciszą (nie musi być ultra cichy). Czekam na propozycie (ale z argumentami dlaczego ta a nie inna nagrywarka :P).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na propozycie (ale z argumentami dlaczego ta a nie inna nagrywarka :P).

Pioneer 111D - nie wiem czy obsługuje DVD-RAM, ale jest to polecana nagrywarka przez większość osób za to że ma bardzo dobrą jakość zapisu, ale nie jest najcichsza (białe też są)

 

HP DVD-940i - ja mam tą i sobie chwale, jest cicha, szybko i dobrze czyta jak również zapisuje no i ma bajerancki lightscribe :)

 

btw. ja parę postów wcześniej się też pytałem więc mogłeś przeczytać tą stronę

Edytowane przez arthurrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer 111D - nie wiem czy obsługuje DVD-RAM, ale jest to polecana nagrywarka przez większość osób za to że ma bardzo dobrą jakość zapisu, ale nie jest najcichsza (białe też są)

 

HP DVD-940i - ja mam tą i sobie chwale, jest cicha, szybko i dobrze czyta jak również zapisuje no i ma bajerancki lightscribe :)

 

btw. ja parę postów wcześniej się też pytałem więc mogłeś przeczytać tą stronę

Dzieki za odp :). Brał bym Hp ale nie zapisuje dvd-ramu no i ma srednie czasy dostepu.

A co sądzicie o asusach ? I ktory z tych: http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2788 był by najlepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...