Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nie.. S183L wypadł bynajmniej przeciętnie, S182M na pewno jest lepszy wystarczy zajrzeć na komenty z komputronika;d no a ten drugi model dostał fajną recenzję na cdfreaks.com sprawdź;) S183A - jest na SATA a S182M jest na ATA.

Jeśli S183A to to samo co S182M i ta druga obsługuje LS to czy w tej pierwszej da się go jakoś odblokować...?? Inny firmware załatwił by sprawę...?? Orientuje się ktoś...?? :)

 

A tak poza tym po przeczytaniu tej recki na cdfreaks.com mam pozytywne odczucia co do tej nagrywarki Samsunga.

 

A powtarzam już po raz któryś to pytanie: Wie ktoś kiedy ma wyjść ten napęd Pionka na SATA... ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, jeśli ktoś poszukuje napędu o b.dobrej jakości zapisu i odczytu, to mogę załatwić Benq 1650, których już od dawna nie ma w sprzedaży. Sprzęt jest nowy, na napęd jest gwarancja sklepowa 24 m-ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tutaj pisal o wyzszosci nagrywarek ATA nad SATA

MOzna cos wiecej na ten temat - ? poniewaz ja nie znalazlem nic na ten temat by potwierdzic te wiadomosc

 

kolejna sprawa

http://www.allegro.pl/item170655466__nagry...x18_zapis_.html

wyglada ciekawie ;-)

Ja niecierpliwie czekam na Pioneer DVR-212. To samo co 112 tylko na SATA,

TUTAJ trochę więcej na temat...

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pwoiedzcie mi bo nigdy jaokś się tym nie insteresowałem gdyż ie mam dvd w kompie czym się różnią płyty DVD-R od DVD+R? Obie będą odtwarzane przez stacjonarne DVD? To są jakieś inne technologie zapisu czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma zbyt dużych różnic, ale jakoś mam przekonanie do DVD+R i tylko na takich nagrywam. Słyszałem kiedyś, że lepsza jest na nich korekcja błędów :)

 

A są jakieś większe różnice pomiędzy Pionkiem 111 a 112??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że już kolejny mój czytnik LG odchodzi ...;/;/;/ (czytniki dvd lg is SHIT ! )

 

Postanowiłem użyć mojego benq1655 jako czytnika i zamierzam kupić nową dvdrw,co polecacie ??? Cena nie gra roli w sumie bo ceny jednakowe (plextor odpada)

 

Ma być w miare cicho,nie musi być wydajnie,musi być WYSOKA JAKOŚĆ ODCZYTU I ZAPISU!

 

 

pozdrawiam

 

ps.zastanawiam sie nad pionerkiem 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Wybieram na dniach nagrywarke DVD i waham sie pomiędzy tymi modelami.Nagrywarki bede używał bardzo rzadko-pewnie 1 DVD na 2 tygodnie :wink: więc będą to raczej markowe i dobre płytki.Która zatem z tych nagrywarek polecacie biorac pod uwage to że będe ją używał rzadko i na dobrych płytach.

 

Kieruje sie ku Samsungowi z racji ceny i LS.Co o tym myślicie?

 

http://www.allegro.pl/item170655466__nagry...x18_zapis_.html

 

http://www.bino.pl/go/_info/?user_id=31750

 

http://www.bino.pl/go/_info/?user_id=42708

 

 

http://www.bino.pl/go/_info/?user_id=37974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Asus lub ew. ten Pioneer.

Widze ze jestes uparty na te dwa modele :wink: .A ja poczytalem trochę forum cdrinfo.pl i tam bardzo pochlebnie wypowiadają sie o Samsungu. Nawet z pośród tych, które podałem wyżej polecają Samsunga jako jedyny napęd w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Najlepszy obecnie Samsung SH-S182M? A Może coś z tej listy:LG GSA-4163B, LG GSA-H12N, LiteOn LH-18A1H? Lista pochodzi z Top 15 na cdrinfo.pl. Interesuje mnie IDE.

Muszę jutro lub pojutrze coś kupić, bo mi LiteOn powoli odmawia współpracy po 4 latach dobrej służby...

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma zbyt dużych różnic, ale jakoś mam przekonanie do DVD+R i tylko na takich nagrywam. Słyszałem kiedyś, że lepsza jest na nich korekcja błędów :)

 

A są jakieś większe różnice pomiędzy Pionkiem 111 a 112??

Tak. 112 (i 212) jest gorszy niż 111. 2551367[/snapback]

popieram.

Ja również. Kumpel ma tego asusa i naprawdę kawał świetnego napędu. (Ach ta cisza. ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwazacie tutaj nagrywarki ciche i wymieniacie Samsunga 182D/L/M

To prawda, tak cichego urzadzenia jeszcze nie mialem.

To byla pierwsza cecha jaka zucila sie po zamontowaniu tego napedu.

Tacki prawie nie slychac jak chodzi to samo z napedem nawet na najwyzszych obrotach.

Plytki wypalam z max predkosciami i nie zanotowalem ani jednej blednie nagranej. W cenie okolo 100-110pln raczej sprzet godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwazacie tutaj nagrywarki ciche i wymieniacie Samsunga 182D/L/M

To prawda, tak cichego urzadzenia jeszcze nie mialem.

To byla pierwsza cecha jaka zucila sie po zamontowaniu tego napedu.

Tacki prawie nie slychac jak chodzi to samo z napedem nawet na najwyzszych obrotach.

Plytki wypalam z max predkosciami i nie zanotowalem ani jednej blednie nagranej. W cenie okolo 100-110pln raczej sprzet godny polecenia.

moglbys wlaczyc Nero CD-DVD Speed - zakladka jakosc i przetestowac wypalony nosnik?

No i podaj Pi Failures w sumie.

 

czytalem ostatnio troche i dobry zapis to taki gdzie ta liczba nie przekracza 300.

 

U mnie jest to 380 i nie wiem czy wina nosnika czy po prostu Lite-On 16H5S po 10 miesiacach eksploatacji juz tak dobrze nie wypala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nigdy tego narzedzia nie uzywalem i powiedz mi czy w wersjach doloczanych do nagrywarki (jakas wersja OEM wiec nie wiem czy pelna) bedzie to CD-DVD Speed ?

Sprawdze dla Ciebie ale dopiero poznym wieczorem albo jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nigdy tego narzedzia nie uzywalem i powiedz mi czy w wersjach doloczanych do nagrywarki (jakas wersja OEM wiec nie wiem czy pelna) bedzie to CD-DVD Speed ?

Sprawdze dla Ciebie ale dopiero poznym wieczorem albo jutro.

CD-DVD Speed jest od pobrania darmowo z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nigdy tego narzedzia nie uzywalem i powiedz mi czy w wersjach doloczanych do nagrywarki (jakas wersja OEM wiec nie wiem czy pelna) bedzie to CD-DVD Speed ?

Sprawdze dla Ciebie ale dopiero poznym wieczorem albo jutro.

to poprosze, bo jedna plytke nagram i mam tych bledow 270, czyli dobrze, a drugim razem 1300.

Z tego co przeczytalem plyta, ktora ma ich 1800 jest "nieczytelna"

moze akurat nosnik zawinil, sprawdze jeszcze na innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być wina nośnika, jak wiadomo ta sama płyta może być tłoczona w wielu miejscach na różnym materiale.

Co do błędów zapsiu, to ostatnio zacząłem bacznie przyglądać się nagranym przeze mnie płytkom i sytuacja gdzie jest 100/20 jest już dla mnie tragiczna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiteOn Shit ?? :rtfm:

 

Pacjent: Verbatim DVD+R x16 MCC004, palony x16, palnik 165H6S

 

Dołączona grafika

 

Także Marcin przyczyny twoich problemów upatrywałbym w twoim napędzie.

 

no tragedia, 585 ;-O

 

przy czym przed chwila widzialem wyniki na ASUS DRW-1814BLT

PI Failures - 42

 

podtrzymuje swoja opinie na temat napedow LiteOn'a

mam juz 3 nagryware tej firmy i kazda po okresie roku nadaje sie na zlom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...