Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Zaglądam do tematu, a tu co się dzieje ?? Yogi już 10tą strochę zachwala "Asusa ew Pioneera" i co najważniejsze obraża mojego Litka, świat na głowę upadł.

 

Uli, kupiłeś tego Samsunga 128M ?? Jakie wrazenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuję nagrywarki dvd a teraz nie orientuję się ktora firma robi dobre nagrywarki. Zastanawiałbym się nad tym oto Plextorem:

http://www.allegro.pl/item200903983_nowa_n...bulk_fa_gw.html

Powiedzcie mi tylko: Opłaca się? Oczywiście mogę zastanowić się nad innymi nagrywrkami ale na pewno odpadają wypalarki firmy LiteOn bo już 2 "zajechałem". Tak więc:

Kupić tego Plextora czy nie?

 

Pozdrawiam, wermar2

 

Ps: Zapomniałem dodać - dysponuję skromną sumką 250zł przeznaczoną na ten cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialem sie dowiedziecz czy Asus 1608P2S jest tak samo dobry jak 1608P3S i czy oplaca sie kupowac 1608P2S? bo 1608P3S znalazlem tylko na allegro za 135zl a z tego co sie orientuje chodzil troche taniej ;/

Pozdrawiam

Edytowane przez Atk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleccie jakas nagrywarke z Light Scribe z bdb korekcja bledow, zapisem wysokiej jakosci.

Najlepiej SATA(ale nie jest to konieczne), aha co do firmy to najlepiej LG... Slyszalem duzo dobrego o najnowszym Samsungu, czy te nagrywarki nadal padaja jak muchy? Z gory dzieki za pomoc

Edytowane przez eKoniQ's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uli, kupiłeś tego Samsunga 128M ?? Jakie wrazenia ??

Problem w tym, że nie. Właśnie wybieram się do sklepu i mam problem, bo czarno widzę spotkanie tam Pioniera. Będzie do wyboru zapewne LO i LG, a obie nie cieszą się tutaj uznaniem.

Dzwonię zaraz zapytać co mają.

Edit:

No tak - mają tylko LiteOn i LG H42L/H42N. Reszta na zamówienie, a ja chcę sobie właśnie Linuxa zainstalować. Chyba wezmę 42L i nie będę marudził. ;)

 

Edit: W cenniku mieli Samsunga, ale na stanie już nie. Wziąłem bez marudzenia H42L. Nagrywać nie próbowałem. Knoppix się botuje - o to mi chodziło. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

Wlasnie powoli zaczyna mi siadac moja nagrywareczka (cosraz bardziej psuje markowe plyty). Bylem z niej bardzo zadowolony ale niestety musze kupic cos nowego.

Rozgladam sie tak i nie wiem jaki model , jakiej firmy kupic oraz czy na SATA cz ATA ( chociaz wolalbym na SATA) - co byscie doradzili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsunga SH-S182M (nie 128, bo 128 nie istnieje). I jestem zadowolony z tej nagrywareczki. Cicho czyta, cicho zapisuje. Póki co nie stwierdziłem źle nagranej płyty. Jej ogromną zaletą jest czytanie porysowanych płyt! Mam napęd DVD od LG, i instalowałem mocno porysowaną płytę. Tam gdzie LG się poddało Samsung wygrał. Jako wadę muszę uznać czas, w jakim nagrywarka rozpoznaje płyty. Mój napęd LG robi to o wieeeeeeeeele szybciej. Nie wiem jak jest z jej awaryjnością. Mam ją pół roku i działa bez problemu, więc "szajsungiem" nie mogę jej nazwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem niedawno Samsunga 182M i jak na razie bardzo pozytywnie.

@Szczuru - nie widziałeś czasu rozpoznania na NECach, tam to dopiero jest dłuuugo.

 

Samsung szybszy i cichszy. I lepiej czyta uszkodzone płytki.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak u costiego. W starym sprzęcie miałem BenQ DW1640, które spisywało się nienagannie, choć ostatnio zaskoczyło mnie tym, że nie mogło odczytać płytki (fakt, mocno porysowanej), którą odczytał mój napęd w laptopie.

Tak czy inaczej czas na zmiany. Najważniejsze dla mnie kryteria to cisza i dobry odczyt. minuta czy dwie różnicy w czasie odczytu czy nagrywania nie robią różnicy.

Niestety nagrywam tylko na tanich płytkach (esperanza) zktórymi samsung ma podobno problemy, ale z tym zapisem na nie jest chyba aż tak źle? płytki wypala i da się je odczytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest tak że Pionek lepiej wypala płyty - pod względa jakości zapisu to jedna z najlepszych nagrywarek na rynku. Kuleje w nim za to jakość odczytu i korekcja błędów. W przypadku Samsunga sytuacja jest odwrotna - oferuje świetny odczyt płyt, ale z jakością nagrywania bywa różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jak to jest z tym samsungiem 183 SATA - naprawde tak zle nagrywa ? chcialem kupic Pionera 212 black SATA ale to towar deficytowy i brak go wszedzie.

Nagrywam na ogol na plytach Verbatim ale takze zdarza sie i na jakis oem jak ktos cos przyniesie aby nagrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy tak źle nagrywa? A kto tak powiedział?

Na cdrinfo polecają Samsunga jako najlepszy kompromis odczytu i zapisu. Ja się przesiadłem z NECa na właśnie na Samsunga ze względu na opinie na cdrinfo i rzeczywiście jestem zadowolony. Jest poprawa odczytu a i zapisem nie miałem żadnych problemów.

I do tego jest cichszy od NECa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy tak źle nagrywa? A kto tak powiedział?

Na cdrinfo polecają Samsunga jako najlepszy kompromis odczytu i zapisu. Ja się przesiadłem z NECa na właśnie na Samsunga ze względu na opinie na cdrinfo i rzeczywiście jestem zadowolony. Jest poprawa odczytu a i zapisem nie miałem żadnych problemów.

I do tego jest cichszy od NECa.

 

Moze cos zle wywnioskowalem z forum cdrinfo i cdrlab ale wywnioskowalem tak:

- pioneer - bardzo dobzre zapisuje ale troche slabiej odczytuje , slabsza korekcja bledow

- samsung , slabej nagrywa ( a na jakis tanich nosnikach to wogole tragedia) ale za to ma super odczyt

 

Mi bardziej zalezy na dobrym zapisie niz odczycie np starych porysowanych plyt. Na ogol nagrywam na Vierbatimach ale czasami komus cos nagrywam na jakis tanich badziewach i boje sie ze samsung bedzie zwalal te plyty. Teraz mam BENQ 1650 ale neistety coraz gorzej z nia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobię małe OT, ale jednak wciąż w temacie.

Mam czrną obudowę z ładnym aluminiowym frontem i szukam do niej nagrywarki, która będzie dobra no i ładnie wyglądała. Jednak te plastikowe fronty do mnie nie przemawiają.

Znalazłem coś takiego:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jednak nie pasuje do wszystkich nagrywarek. Stąd prośba do dobrej duszy o zmierzenie nagrywarki pod katem dopasowania do tej maskownicy.

Znalazłem taki opis:

 

"Aluminium plate designed to stick over the top of CD-ROM drives

Comes with pre-cut 3M double-sided tape

Metal is brushed horizontal on surround, vertical on tray cover

Fits most current LG drives

Will cover up any audio socket and volume knobs

Other drives (Pioneer, AOpen, Sony) have button located too far into the middle

You can still stick bezel to them, but the button is not usable

For ALL drives, you should measure them against the specs below

-> Bezel is 128mm wide, 41mm high

-> Tray cover is 136mm wide, 22mmhigh

-> Top of bezel to start of tray cover is 3mm

-> Button hole is 6mm high, 16mm wide

-> Button hole starts 7mm from right edge, and 5mm from bottom edge of bezel "

Tutaj zdjęcie poglądowe

Dołączona grafika

 

Najbardziej interesują mnie dyski sata.

Dzięki

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja opinia o Samsungu 183: ZAJ*****Y !!

odczytał już kilka płyt (dvd i cd) które dawno spisałem na straty. Pracuje na tyle cicho, ze z początku myślałem że to po prostu któryś z wentylatorów wszedł na wyższe obroty..

A nagrywanie wcale nie jest takie złe. Nie badam co prawda nagranych płytek jakimiś programami, ale kilka cdr benq i dvd +8r esperanza nagrało się dobrze. Da się je odczytać i na samsungu i na kilku innych odtwarzaczach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...