Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki ;). Jeszcze sie spytam tylko czy niezawodność MTBF na poziomie 60 000 to nie aby troche za mało ? Wiekszość nagrywarek ma 100 000 albo wiecej. W ogole co to jest to MTBF ?

 

EDIT znalezłem MTBF: MTBF. Tylko jak jest z tym w realu ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wielkie za pomoc. Chyba (a raczej napewno :P) wezme tego asusa: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31782. (Box tylko dlatego ze on jest akurat dostepny). Jeżeli macie jakieś negatywne opinie lub uwagi zeby nie kupować tej nagrywarki to prosze napiszcie. Jak nie to jutro kupuje ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp :). Brał bym Hp ale nie zapisuje dvd-ramu no i ma srednie czasy dostepu.

Jak to nie zapisuje? Mi w sklepie powiedzieli, że zapisuje i dlatego też kupiłem 940i a nie 840i. I na wszystkich stronach gdzie czytam jest napisane, że odczytuje i zapisuje DVD-RAM.

 

Screen z Nero InfoTool:

screen

 

Nie ma nawet pola pustego przy DVD-RAM więc wygląda to trochę dziwnie.

Edytowane przez arthurrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie zapisuje? Mi w sklepie powiedzieli, że zapisuje i dlatego też kupiłem 940i a nie 840i. Okłamali mnie chamy?

 

Screen z Nero InfoTool:

screen

 

Nie ma nawet pola pustego przy DVD-RAM więc wygląda to trochę dziwnie.

Zresztą ja w życiu nie użyłem płyty DVD-RAM i nawet nie wiem jaka to jest płyta :)

Płyta jest w takiej smiesznej kasetce. Poczytaj: DVD-RAM :P.

To jak, macie jakies uwagi na temat tego asusa: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31782. Chodzi mi czy słyszeliscie jakies negatywne opinie na temat tej nagrywarki. Musze sie juz dzis zdecydować ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej nosze sie z zamiarem kupna tych oto nagrywarek:

 

SAMSUNG SH-S182D

LITEON LH-18A1P

ASUS DRW-1608P3S

LG GSA-H12N

LG GSA-H22N

 

Czytałem troche ten topic i widze, ze Liteon oraz Samsung nie są przez was polecane. Chciałbym miec przede wszystkim cichą i radzącą sobie dobrze z porysowanymi płytami nagrywarką. Nie interesuje mnie takze flashowanie np asusa na pioneera. Która z wymienionych przeze mnie jest najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu samsungi nie są polecane? są userzy na forum które sobie je chwalą bodajże Kaeres (jeśli źle napisałem to sorry) i ja :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu samsungi nie są polecane? są userzy na forum które sobie je chwalą bodajże Kaeres (jeśli źle napisałem to sorry) i ja :]

Nie wiem dlaczego nie są polecane, wiem tylko, że często się to na tym topicu przewija:) Ale wracając do mojego wątku.. Która nagrywarka cichsza i lepsza?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się mierzę na wypalarkę, ale wszystko mi się zaczęło mieszać. Tutaj totalnie najeżdża się na LiteONy i Samsungi, a znowu na CDRinfo takie modele jak Samsung SH-S182M, czy LiteON 165H6S uważane są za jedne z lepszych w swojej klasie.

Chyba jednak więcej zaufania mam do ludzi z forum zajmującego się stricte napędami optycznymi i myślę, że najlepszym wyborem za niewielkie pieniądze będzie szajsung....

Jedyna, rzecz, w której się ludzie zgadzają i polecają, to Pioneer 111.

Ale teraz mam dylemat, bo chciałbym mieć tego całego LightScribe, ale z drugiej strony zdaję sobię sprawę, że jest to trochę taki mało praktyczny bajerek, który być moze lepiej sobie podarować na rzecz jakości zapisu.

Już sam cholera nie wiem co robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz mam dylemat, bo chciałbym mieć tego całego LightScribe, ale z drugiej strony zdaję sobię sprawę, że jest to trochę taki mało praktyczny bajerek, który być moze lepiej sobie podarować na rzecz jakości zapisu.

Już sam cholera nie wiem co robić...

LightScribe może i mało pzydatny ale zawsze to bajer. Na przykład taka sytuacja:

znajomy przychodzi i się pyta czy masz może pożyczyć windowsa xp, a ty mówisz "pewnie, że mam", przynosisz płytkę z wypalonym logiem windows xp a znajomemu szczęka opada do ziemi :)

ja właśnie tak sobie zrobiłem, na płytkę od windy nalaserowałem logo win xp i wyglądą super.

moim zdaniem możesz wybrać kompromis pomiędzy jakością zapisu, a lightscribe. Na przykład kupując HP lub LG :)

 

Arthurr twoja palarka to LiteON LH-18A1H więc wypala DVD-RAM.

uff... to dobrze Edytowane przez arthurrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy uważają, że LiteOn to kupa szajsu. Tak nagrywa mój sprzęt z podpisu:

Verbatim DVD+R MCC 004 palony x12

Dołączona grafika

Update, kolejne MCC 004 x12

Dołączona grafika

 

Ciekawe, czy ktoś z Samsungiem lub LG może coś takiego pokazać, głęboko w to wątpie.

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką nagrywarke obecnie najlepiej wybrać ? Nastawiałem się na Nec'a ale moze doradzicie cos innego. Chodzi mi o wydajnosc i niezawodnosc. Mialem toshibe i sie spalila Nie musi byc cicha. Coś do max 130zł .I jeszcze pytanie czy w takiej cenie znajde cos z LightScribe i czy to sie oplaca ? Czy ta funkcja jakos specjalnie spowalnia prace nagrywarki? W sumie fajny bajer ale słyszałem, że to jeszcze nie jest dopracowane i poprostu posysa ;]

 

Co do konkretnego modelu to myslalem nad:

Sony-NEC AD-7173A

 

Czekam na wasze opinie odnosnie LightScribe :P A moze Label Flash bedzie lepsze ? Ten NEC, którego widzicie wyzej ma wlasnie LF a z tego co sie dowiedzialem i sam sprawdzilem to LF jest lepsze niz LS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest w takiej smiesznej kasetce. Poczytaj: DVD-RAM :P.

Akurat. Warto czytac, co sie linkuje, bo nawet pod zacytowanym linkiem mozna przyczytac, ze:

obecnie najpopularniejsze są dyski w ogóle pozbawione obudowy. Współcześnie produkowane nagrywarki wieloformatowe DVD (LG, Lite-On) pracują z nośnikiem bez kasetki.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat. Warto czytac, co sie linkuje, bo nawet pod zacytowanym linkiem mozna przyczytac, ze:

;)

Wiem. Ja mam takie z kasetką :P. Są chyba z 2002 roku (wtedy nagrywari kosztowały fortune ;p).

 

A tera poważnie. Dołaczam sie do iwo_kupa i tez chciałbym wiedzieć czy nagrywarki lightscribe rzeczywiscie gorzej zapisuja (gorzej niz te same modele bez light scribe) ? Pytam bo mi sie ten bajer w ogole nie przyda ale nagrywarka o idelanych dla mnie parametrach niestety (no właśnie czy niestety ;)) to ma.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tera poważnie. Dołaczam sie do iwo_kupa i tez chciałbym wiedzieć czy nagrywarki lightscribe rzeczywiscie gorzej zapisuja (gorzej niz te same modele bez light scribe) ? Pytam bo mi sie ten bajer w ogole nie przyda ale nagrywarka o idelanych dla mnie parametrach niestety (no właśnie czy niestety ;)) to ma.

Nie ma na to reguły. Np. nagrywarka Samsung SH-S182D (bez LS) wypada dużo gorzej niż Samsung SH-S182M (z LS) wg. jakosci zapisu.

Wszystko zalezy od konkretnego przypadku, ale generalnie nie ma to wpływu na zapis.

 

A ponizej małe podsumowane polecanych napedow na ta chwile wg. CDRinfo.pl

 

Napęd referencyjny (czyli nr 1) - Plextor PX-760A

Jakość zapisu - Pioneer DVR-111

Cicha praca i korekcja - Samsung SH-S182M

 

Pozostałe:

Lite-On LH-18A1H

Lite-On 165H6S

Edytowane przez madek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz myślę, że wikipedia ci nie potrzebna http://www.dyski.wirt.pl/paramet2.htm

Myślę, że możesz to spokojnie odnieść do dvd, tylko głowicę zastąp sobie odpowiednimi mechanizmami z napędu optycznego.

 

Aha jeszcze jedno, żeby nie było, że ja powiedziałem, że LightScribe oznacza gorszy zapis (na przykład między podobnymi modelami nagrywarek i że wynika to wyłącznie z zaimplementowania LS) :P o czym właściwie madek już napisał.

Po prostu zastanawiam się, czy nie lepiej kupić uznanej nagrywarki z dobrym zapisem jak pioneer. O Plextorze nie mówię, bo tyle kasiorki nie mam. Tyle, że one LS nie mają, a ewentualny LF wydaje mi się już zupełnie niepraktyczny i drogi w eksploatacji.

Także zupełnie nie wiem co można optymalnie wybrać z LS. Jeśli chodzi o zapis to chciałbym, żeby (na przykład) po jakimś czasie nie okazywało się, że nie wszyskie fotki z wakacji zrzucone na płytkę dają się odczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam: Asus DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L

Swietnie zapisuje :)

do tegio nawet drogi nie jest, zauwazalnei tańszy od "orginalnego" pionka...

szkodaz,ę asus psotanwoił sam robić nagrywarki-nowsze modele już są do luftu :(

 

 

Ogólnie jak miał bym teraz brać nagrywarke to własnie tego asusa, sam mam benq to nie ma sensu zmianiać, ale kumpeli wziałem i na razie 0 skarg :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co arthurr LiteON taki zły jak ludzie piszą ? ;)

LiteOn robi słaby sprzęt, lubiący paść bez powodu w najmniej odpowiednim momencie. Miałem 2(CDR-W, DVD-R) napędy tej firmy. Oba padły po około 1,5 roku i oba wymienili. Jeden z nich (DVD) niedawno powiedział pa. Ja bym LiteOna nie kupił.

 

Co sadzicie o nagrywarkach LG z serii H22? W miejscu, gdzie skladam komputer nie maja Asusa DRW-1608P3S OEM, na ktorego bylem zdecydowany. Polecili mi tego LG i nie wiem czy brac, czy sie decydowac na cos innego, a jesli tak to co?

 

Plyty nagrywam dosc rzadko, zalezy mi na dobrym odczycie porysowanych plytek.

Wyje jak helikopter, kumpel ma. Ale ogólnie sprawuje się bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie chyba się zdecyduje na takie coś

Asus DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L :)

Tylko dlaczego "oryginalny" Pionerek nie wypala DVD-RAM ;| bo mam dylemat między tym pionerkiem a tym asusem

pioneer 111, 111d, 111l i Asus DRW-1608P3S to to samo... kazda z nich ma takie same mozliwosci, ograniczone biosem, ktory wystarczy zmienic, o czym byla mowa juz 8razy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiteOn robi słaby sprzęt, lubiący paść bez powodu w najmniej odpowiednim momencie. Miałem 2(CDR-W, DVD-R) napędy tej firmy. Oba padły po około 1,5 roku i oba wymienili. Jeden z nich (DVD) niedawno powiedział pa. Ja bym LiteOna nie kupił.

Troszke niefortunnie sforumowałne, bo Lite-On robi dobry sprzet, swego czasu CD-RW byly jednymi z lepszych pod wzgledem zapisu (mam do dzisiaj LTR52246S i działa bez problemów). Teraz niektore DVD-RW tez sa ok, bo plytek generalnie zle nie wypalaja.

 

Minusem tych napedow jest jednak jakosc wykonania - kiepskie mechanizmy, glosnosc, wibracje itp., i pewnie stad ew. usterkowosc sprzetu.

Edytowane przez madek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...